Quantcast

Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

Necudazivimdugovecmnogo

Zainteresovan član
Poruka
118
Nista ne bih zelela vise od toga nego da uspesno ostavim cigarete... Pokusala sam jednom. Bila su to 3 meseca pakla i za mene i za moje bliznje. Napetost je mogla da se sece nozem u mojoj kuci.. Naravno, uzrok sam bila ja... Ako izuzmemo i 6kg koje sam za to vreme nabacila, rekla bih da sam se tada stvarno poistovecivala sa narkomanima u krizi. Od tada je proslo.. Mislim 4 godine. Vise se nisam usudila ni da pokusam.

Sherlock

Domaćin
Poruka
3.454
Nista ne bih zelela vise od toga nego da uspesno ostavim cigarete... Pokusala sam jednom. Bila su to 3 meseca pakla i za mene i za moje bliznje. Napetost je mogla da se sece nozem u mojoj kuci.. Naravno, uzrok sam bila ja... Ako izuzmemo i 6kg koje sam za to vreme nabacila, rekla bih da sam se tada stvarno poistovecivala sa narkomanima u krizi. Od tada je proslo.. Mislim 4 godine. Vise se nisam usudila ni da pokusam.
Bitno je da imaš želju da ostaviš, ostaje ti samo da definitivno prelomiš, odrediš datum i kreneš u kvalitetniji život. Krize moraš da pregrmiš, jbg donela si lošu odluku, navukla si se i posledica je da moraš da prođeš kroz proces odvikavanja. Izdržiš nekoliko meseci i budeš kao nova, posle i ne padaju na pamet. Kad odlučiš, svrati na temu, da podržim i ja nekog, da vratim svoj dug forumu. :mrgreen:

Što se tiče gojenja, pa jbg nemoj da stavljaš svašta u usta, da prostiš :mrgreen: i pojačaj fizičku aktivnost i to će sigurno držati kilograme pod kontrolom.

Necudazivimdugovecmnogo

Zainteresovan član
Poruka
118
gojenje jeste problem, jer vrlo brzo pocinje preterano zdranje koje postane navika i to dopustena ,kao nagrada , zamena za cigarete, to jeste zajebano dok se ne osvesti kao takvo , a do tad si kao Buda debeo i srecan jer ne pusis lol

jer kao sto kaze srara narodna...Jedi Budo , nece NIrvana na prazan zeludac xaxaxaxa
Ahahahahaha , upravo tooo. Onda sam se pitala, da li je "zdravije" biti debeo ili biti pusac? Hm... Ako se tome doda i konstantna nervoza izazvana nedostatkom nikotina i nesposobnosti uposljavanja ruke... sela sam na stolicu, bacila onu milku i zapalila cigaretu.. jbg. Kakav slabic...

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.126
Ahahahahaha , upravo tooo. Onda sam se pitala, da li je "zdravije" biti debeo ili biti pusac? Hm... Ako se tome doda i konstantna nervoza izazvana nedostatkom nikotina i nesposobnosti uposljavanja ruke... sela sam na stolicu, bacila onu milku i zapalila cigaretu.. jbg. Kakav slabic...
Gledaj da imas kod kuce i kesicu uz put,one zelene mentol bonbone.I kad god ti se pripali cigareta,ti uzmi bonbonu,ako opet osetis glad,a skoro si jela,opet uzmi tu bonbonu,ali nemoj da je iskrckas,nego gledaj da izdrzis da se istopi cela .

biljurm

Početnik
Poruka
8
Bitno je da imaš želju da ostaviš, ostaje ti samo da definitivno prelomiš, odrediš datum i kreneš u kvalitetniji život. Krize moraš da pregrmiš, jbg donela si lošu odluku, navukla si se i posledica je da moraš da prođeš kroz proces odvikavanja. Izdržiš nekoliko meseci i budeš kao nova, posle i ne padaju na pamet. Kad odlučiš, svrati na temu, da podržim i ja nekog, da vratim svoj dug forumu. :mrgreen:

Što se tiče gojenja, pa jbg nemoj da stavljaš svašta u usta, da prostiš :mrgreen: i pojačaj fizičku aktivnost i to će sigurno držati kilograme pod kontrolom.

Mirko_212

Elita
Poruka
15.104
Cigarete treba ostaviti U GLAVI.
Jedan moj prijatelj,bio je pusac 50 godina,znaci pola veka,godinu ipo dana se pripremao.Kad mu je kliknulo u glvi,ostavio,i vise nije zapalio.Mislim da je prestao da pusi pre cetiri godine.
Ja sam presekao u danu,ima skoro deset godina,i namucio sam se.Ziveo sam daleko od srbije gde skoro niko ne pusi,i uspeo sam,ali takav nacin ne preporucujem nikome,to je velika muka.Ja sam izdrzao,ali je bilo jako tesko.
Samo PSIHA.

biljurm

Početnik
Poruka
8
Cigarete treba ostaviti U GLAVI.
Jedan moj prijatelj,bio je pusac 50 godina,znaci pola veka,godinu ipo dana se pripremao.Kad mu je kliknulo u glvi,ostavio,i vise nije zapalio.Mislim da je prestao da pusi pre cetiri godine.
Ja sam presekao u danu,ima skoro deset godina,i namucio sam se.Ziveo sam daleko od srbije gde skoro niko ne pusi,i uspeo sam,ali takav nacin ne preporucujem nikome,to je velika muka.Ja sam izdrzao,ali je bilo jako tesko.
Samo PSIHA.

Poli46

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.313
E pa ja sam rešila čvrsto i godinu dana nisam pušila,ali život igra svoju igru nažalost.
sad ponovo pušim.Ćerka mi ima rak i taj neopisivi stres koji proživljavam,uzrokovao je
da ponovo posegnem za cigaretom.Znam loše rešenje,ali eto više ne vidim shvrhu
Ostala sam dužna ovoj temi,jer ste me maksimalno podržali svi..i red je da kažem
šta sad proživljavam..i zato vam se javljam..pozdrav

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.126
Znam da ti je veoma tesko,ali kakvu pomoc moze ocekivati tvoje dete,kada si toliko destruktivna.Moras joj pokazati svojom voljom kako bi i dete imalo vise volje da se bori za svoj zivot.Nesto najgore je izgubiti volju za zivotom.Rak je danas vise izleciv nego ikada do sada,samoje potrbna jaka volja roditelja da pokazu detetu sve sto je moguce vise volje i srece sto su roditelji svom snagom uz njih.Znam da mislis,"lako je ovome pricati",li znaj da sam i ja izgubio nekoliko veoma dragih osoba,srecom nisu deca,ali mnogo boli.Medjutim pokusao sam sa tim osobama da budem vedar sto sam vise mogao i da ne rigam pred njima.