NEPRIJATNA PITANJA

baki 75:
@ Betty
nije tesko , to sto si navela sve sam koristila kao odgovor raznim ljudima. Svekrva je stalno to pitala, prilikom SVAKOG SUSRETA, (ziveli smo nas dvoje i pre vencanja zajedno), ja sve fino bicet obavesteni , znacete, ima vremena ...a ona kaze kako ima vremena , ja imam vec 61 godinu, pa sve moje prijateljice su vec bake, setaju unucice samo se vi tu premisljate...i onda postaje napeto... :evil:

jao, pa možda je trebalo ondaK ipak ranije da ga rodite? :P Mislim, dok je dospeo za ženidbu vi već zanemoćali :mrgreen:
šala šala...
joj ne znam, mene to niko ne sme da pita :roll: Pa nije sve u razmnožavanju! :P
 
Hellen:
А кад сам се развела онда је следила следећа серија питања забринутих драгих ми баба-комшијки:
''Јуууу...па јел пио?''
''Јел те туко?''
''Па кад није, што си се онда развела?''

(:lol: :lol: :lol: )

:lol: :lol: :lol: pa stvarno.....jel smaro? :P mora da je smaro.
 
uh ja imam samo jednu takvu kokoshku (drugarica iz srednje) koja me (srecom je srecem jako retko), za dva minuta uspe izbaciti iz takta

uglavnom sam zadnji put primenila njenu metodu na njenu polupitanje - konstataciju sa sazhaljivim izrazom lica, sam joj vratila istom ( a to mi u zhivotu nije palo na pamet da uradim), uglavnom upalilo je, odmah je rekla da zhuri i otishla. Kretenka ! :evil:

a njena pitanja su : Si se udala ? Nisi ? Pa shta chekash ? A jel neki lovaran ? Aha...

uzhas bre
 
Nerviraju me ta pitanja zato sto ih ja ne postavljam drugima. Ako neko hoce nesto tako da kaze reci ce sam. Mrzim ta pitanja tipa kad ce svadba, kako to da nisi izasla sa deckom, pa jel sve u redu... ufff, sad sam se iznervirala!
 
I mene nerviraju takva pitanja ali mi ih ljudi za divno cudo vrlo retko postavljaju, valjda zato sto vide da sam nadrndana. :lol:
Jednom mi je malo falilo da posaljem komsinicu moje drugarice u 3 lepe, popizdela sam. Dosla sam kod nje na kratko da se dogovorimo oko krstenja (ja sam bila kuma bebi) i nisam je videla godinu dana i tu se naravno odmah stvorila dosadna komsinica. :roll: Ta zena nije samo pitala vec je i udavila savetima tipa :arrow: zasto tako drzis dete, zasto je napolju, hladno joj je, sigurno je gladna, podoji je, zasto joj nisi obula carapice (i uzme carapice i ona ih obuva detetu :shock: ) i sve tako... Ja sam je samo gledala ispod oka. :evil: Mojoj drugarici je to vec drugo dete i verovatno ona vrlo dobro zna sta je najbolje za njenu bebu. Ti lokalni dusebriznici mi najvise idu na zivce. :roll:
 
apache:
Pitanja koja su me do skora nervirala, sad sam vec oguglala...U stvari vise su konstatacije....
Zivis sa deckom?!
Aaaaa obnovila si godinu...

isti slucaj, stim sto ja i menjam smer pa kad krene milion pitanja AMAN LJUDI pa nisam ja salter sluzba!!!!!! imate sekretaricu pa nju maltretirajte!!! ja nisam oguglala ali nadam se da cu uskoro. ustvari sad samo kazem ma nemoj nista da me pitas i gotovo. stvarno ljudi zacute tad. valjda pomisle da imam ozbiljne probleme, sta li?
 
Sandy_BG:
Uzas! Ja sam primetila da devojke masovno, kako te koja upozna, posle par reci odmah pita "jel imas decka?"..to me strasno nervira, valjda da verifikuju odmah jel vredis ili ne...
Ove najbolje obozavam.
Nema smisla bilo sta da dodajem na sve sto je receno.
Jos gore je kad im kazes da nemas decka, pa pitaju (uz podmukao/iznenadjen/ne znam kakav izraz lica): "A zasto?", ili jos gore: "A zasto, pa bas si super/nista ti ne fali?"
I onda kazem: "Zato sto mi ne treba".
Onda ucute (uz strahovito tup izraz na licu).
Strasno.
 
ne znam valjda ljudi misle da treba da smo non stop zajedno, a i dosta se parova oko nas ne razdvaja nikada. Zajedno smo ceo dan, pa mogu valjda da izadjem sa drugaricama!
Jos mi je gore kada krenemo negde, i onda oni pogledi komsija u liftu i ulazu. Nista ne govore, ali nas tako fiksiraju pogledom da mi dodje da odlepim
 
pa kaži im to! :lol: zajedno ste ceo dan, moraš da daneš dušom:P
ja bih rekla (ali dobro, ja sam ekscentrična :P ) - "eno ga kotkuće, vezala sam ga lancOm za sto oda računara da nigde ne mrdne" :lol:
treba se zezati...
 
Najneprijatnija pitanja cemo ipak cuti od buduceg poslodavca.Htedoh da menjam posao,ali se predomislih jer covece,ono je cista tragedija.Samo sto me nisu pitali kad sam izgubila nevinost i koja sam krvna grupa.Mislim da bi im najvise odgovaralo da sam im donela potvrdu da sam sterina i da se necu nikada udavati.Uzasi promiskuiteta
 
Ne volim neprijatna pitanja normalno. A za neke ljude ja tako karakteristicno da ih postavljaju. Pre par nedelja otisla sam do nekih rodjaka, samo do vrat ada im nesto dam. Izasao je moj brat, decko od dvadeset godina. Prvo sto me je pitao, bilo je, gde ti je sestra? A onda je usledila grupa pitanja o njenom decku. I to potpuno banalnih, s kim zivi, gde zivi, da li radi, pa, kako je on. da ga nisam prekinula, ispitao bi jos ko zna sta. I najgore od svega je sto mu to da ima decka nije rekla moja sestra, jer zna kakva je on tracara, vec neka drugarica njenog decka rekla nekoj svojoj drugarici, a ova poznaje tog mog brata. I to nije sve, njegova majka, je moju majku ispitivala, o tome kakvu vezu ima moja sestra, jer, cula je da ima bas finog decka :schoked: i rekla kako se on zove. Uzas, kako bi bilo da moja majka nija to znala od ranije. Citav lanac tracalica!! Uzas, uzas, uzas!!!

O jednoj stvari nemam stav, koji je motiv takvih pitanja.

Sta mislite, DA LI JE RAZLOG STO LJUDI POSTAVLJAJU TAKVA PITANJA PROSTOTA ILI ZLOBA ILI MOZDA NESTO TRECE?
 
aaaa gde me nadje
prvo je bilo sto nisi upisala fakultet
pa kad ces da udajes.kad vec ne ides u skolu
pa kad sam dosla iz italije a je l ces da se vracas
a sad kad ce drugo
dobra ovo fora od baki,sad cu malo to da vrtim "provalila sam kako se stavlja kondom" :lol:
inace je bilo mojoj kevi kad ce drugo?a je l ces ti da ga izdrzavas i cuvas?onda je ucutala
a kad sam odgovarala iskreno da ne zelim drugo svi me napadose da sam nemajka necu detetu da pravim brata ili sestru,ma i ovde na forumu nisu imali razumevanja
 
Negde sam procitala da ako ti postave pitanje na koje ne zelis da odgovoris samo se osmehnes i kazes Zasto me to pitas? Ja ne mogu to da izvedem jer u sekundi popizdim i tad ne umem da budem takticna pa jos i da se osmehnem :evil:
Mada kad malo razmislim nije to do pitanja vec do osobe koja pita. Znaci nesto sto pripada intimnoom zivotu pojedinca (plata, materijalna situacija, seksualni zivot, pu-pu bolest, familijarni odnosi i sl) kad pita neko koga jedva znam, to me najvise iznervira :evil:
 
e ljudi znate u cemu je fora..Nikad u zivotu vam se nece desiti da vam je u jednom trenutku SVE savrseno : i skola/fax, i posao, i muz, i deca, i da vi savrseno izgledate itd.. Pa i kad bi vam sve bas bilo super, nasao bi se neki grip/infekcija/mokrace/bubuljica da sve to pokvari :evil: i onda kad ljudi vide da i vi imate neki problem, da vam zivot naravno nije savrsen, onda im je potajno drago.. A ako provale da ste "savrseni", oci bi vam iskopali od zavisti i ljubomore :?

20% pitaju samo iz ciste radoznalosti, ostalih 80% zato sto im je drago sto imate neki problem :evil:
 
20% pitaju samo iz ciste radoznalosti, ostalih 80% zato sto im je drago sto imate neki problem

Баш хтедох да кажем.
Неки питају из радозналости.
Неки се потајно радују евентуално лошој вести.
Неки се надају да ће чути пикантерију коју ће моћи после да пласирају даље радозналцима.
Неки заиста добронамерно питају.
Неки питају чисто ради конверзације, а у ствари их не интересује.
Неки мисле да ће тиме показати интересовање и емпатију.


Има ги разни....
 
baki 75:
Pisite vasa iskustva, kako ste se ponasale i osecale zbog raznih neprijatnih pitanja ako ih za vas ima. Mene licno nervira zadiranje u tudju privatnost.
:D Hm. Neprijatno je ono što ja doživim kao takvo,
a tu već krenem da mislim šta to u meni ima
što oseća neprijatnost... ako sam bila jasna.

Ovaj tvoj primer je više o pitanjima koje postavlja neko koga to ne treba da se tiče.
Takva pitanja mi nikada nisu neprijatna. Samo bespotrebna. :D

Retko vidim tuđe loše namere u ljudskim pitanjima... Ljudi su samo radoznali, ili tako ćaskaju... ma ima sijaset drugih motiva.
Teško da sam ja toliko bitna da im je baš namera da mi učine neprijatnost. :lol:
 
To je i mene oduvek nerviralo. Svi ali bas SVI su to pitali. Nema ko nije.
I 10000 puta sam se zapitala, sta to njih briga. Na to pitanje mi se "dize kosa na glavi"!
Sta ako neko ne zeli da ima decu? Mora li odmah posle svadbe da budu deca? Ja to zovem - seljacki mentalitet.....
Veruj mi, to ce da te prati dok ne rodis dete. Pa mozda cak i posle. Bice: "e, sad bi moglo jos jedno ili dvoje...." bla bla bla
 

Back
Top