Nenosenje burme u braku

firedragon9

Iskusan
Poruka
6.042
Sta mislite o tome? Da li je to normalno, da li vas uopste tangira, da li pridajete specijalnu vaznost toj simbolici....?
Da li smatrate da je nosenje burme nesto jako vazno ako se izuzmu opravdani slucajevi ( neki poslovi, zanimanja, gubitak iste i sl.)
Da li vam je svejedno sto vas partner vencanu burmu/prsten uopste ne nosi (ili kad je ne bi nikad nosio), ili vam smeta kad je nosi kao lancic oko vrata ili vam smeta kad je skine svaki put kad se nesto pokacite ili vam je sve ravno ko surcinska pista vezano za to... :)

Zanimaju me vasa misljanja ( nebitno dal ste u braku ili ne)
 
Sta mislite o tome? Da li je to normalno, da li vas uopste tangira, da li pridajete specijalnu vaznost toj simbolici....?
Da li smatrate da je nosenje burme nesto jako vazno ako se izuzmu opravdani slucajevi ( neki poslovi, zanimanja, gubitak iste i sl.)
Da li vam je svejedno sto vas partner vencanu burmu/prsten uopste ne nosi (ili kad je ne bi nikad nosio), ili vam smeta kad je nosi kao lancic oko vrata ili vam smeta kad je skine svaki put kad se nesto pokacite ili vam je sve ravno ko surcinska pista vezano za to... :)

Zanimaju me vasa misljanja ( nebitno dal ste u braku ili ne)

kad bih se i vencavala (sto je malo moguce) ne bih burme ni koristili, taj deo bi bio izbacen iz monologa maticara
kome je ta simbolika toliko bitna neka im je
bitno je da se vas dvoje slazete sta je vama bitno a sta ne
 
Kada smo hteli da se venčamo, znajući da je neće nositi, predlagala sam da je njemu ni ne kupimo, zašto samo bezveze da trošimo pare. Nije hteo, rekao mi da ne pričam gluposti, tako da smo kupili oboma. Nosio je do kraja medenog meseca, znači još 8 dana posle venčanja, posle je nekoliko godina stavljao samo u retkim prilikama, a sada ni ne znamo gde se nalazi. :)

Ravno mi je kao surčinska pista što je ne nosi. Njegov izbor. Moj je da je nosim. I posle smrti. I njemu i deci sam rekla da mi sat i burmu ne skidaju kada umrem. Za ovih 20 godina nikada je nisam skinula, i želim da me sa njom sahrane.
 
Kada smo hteli da se venčamo, znajući da je neće nositi, predlagala sam da je njemu ni ne kupimo, zašto samo bezveze da trošimo pare. Nije hteo, rekao mi da ne pričam gluposti, tako da smo kupili oboma. Nosio je do kraja medenog meseca, znači još 8 dana posle venčanja, posle je nekoliko godina stavljao samo u retkim prilikama, a sada ni ne znamo gde se nalazi. :)

Ravno mi je kao surčinska pista što je ne nosi. Njegov izbor. Moj je da je nosim. I posle smrti. I njemu i deci sam rekla da mi sat i burmu ne skidaju kada umrem. Za ovih 20 godina nikada je nisam skinula, i želim da me sa njom sahrane.

Domacice svidja mi se tvoja tolerancija i sve ovo sto si opisala.
Ono sto je trebalo da uradis je da ga do kraja medenog meseca dobro podgojis ili da otvaras prozore, pravis promaju, pustas ventilaciju (da dobije reumu), da nema sanse sam da je skine, tj. da jedino hiruskom testerom mogu da mu je odstrane... :))
Salu na stranu :lol: to mi ispricao jedan hirurg u Urgentnom centru kao neki vic, posalicu ;)
 
Muz skinuo burmu jer mu je kao smetala u poslovima (kakvim ne znam) a ja na svoju navikla i nosila je. Posle negih zategnutih odnosa medju nama on stavio burmu, valjda kao izraz zelje da sve bude kako treba, vozimo se na odmor i burma samo puce. Da nisam bila tu ne bih verovala. Nije mogao zakaciti ni za sto jer volan je drzao u ruci, lepo pukla sama od sebe. Zakljucili smo da je to od starosti, loseg kvaliteta, kupljena u ratu za neku bednu sumu i tako...
Za ovu sad godisnjicu braka zeli da kupimo nove.
 
Sta mislite o tome? Da li je to normalno, da li vas uopste tangira, da li pridajete specijalnu vaznost toj simbolici....?
Da li smatrate da je nosenje burme nesto jako vazno ako se izuzmu opravdani slucajevi ( neki poslovi, zanimanja, gubitak iste i sl.)
Da li vam je svejedno sto vas partner vencanu burmu/prsten uopste ne nosi (ili kad je ne bi nikad nosio), ili vam smeta kad je nosi kao lancic oko vrata ili vam smeta kad je skine svaki put kad se nesto pokacite ili vam je sve ravno ko surcinska pista vezano za to... :)

Zanimaju me vasa misljanja ( nebitno dal ste u braku ili ne)

Nemam pojma, zato vas i pitam, radoznala sam sta ljudi o svemu tome misle, da li ima veze samo sa tradicionalizmom ili pak ima neka druga znacenja i pretpostavke...?
Све је у животу симболика, сваки акт, свака радња, је прожета симболима.
Сваки гест мора да има значење.
Јер од правилно или неправилно изведеног геста, радње, зависиће даљи ток ситуације, или живота (у овом случају и теми - брачног).
Зашто се према правилима СПЦ инсистира у црквеном обреду на радњу тзв ''троструког опхода''?
Зашто се инсистира на крунисању?
Зато што су брачни партнери једно другоме цар и царица.
Прстен (или стављање бурме) је круг, или симбол вечности који се ставља на руку, како би се ''гарантовала'' вечна срећа, и љубав, и узајамно пожртвовање у браку.
 

Back
Top