Већ смо много пута писали о овоме ајде да закључимо једном за свагда јер је јасно написано.
Одлука Хоментијана није канонска већ политичка ослања се на старије византијско црквено право пре 9. века које тада није било на снази ни у Србији од 1219. нити у католичкој цркви. Душановим законом је потврђено ово из Законоправила што је преписано иу византијског црквеног закона а то је до 4 колена 5 већ није сродство у било ком облику било а тек не 7 колено као у случају Радослава и Теодоре или Ане чије је брак изгледа дозволио тек хиротонисани српски архиепископ 1219.
Дакле Јефимија Немањић ћерка Стефана Немање и сестра Стефана Првовенчаног је била удата за Манојла Комнина покојног стрица Марије Комнин.
Канонска исправност избора Димитрија Хоматијана за охридског архиепископа је под озбиљном сумњом, пошто га нису признавали ромејски цар и васељенски патријарх. Он је наступао са позиција квазипатријарха у Епирској деспотовини, што се најбоље видело приликом крунисања епирског владара Теодора Дуке за цара у Солуну 1227. године, као и приликом неканонског преузимања ингеренција у владичанствима Цариградске патријаршије које су се налазиле у области поменуте деспотовине. Он се постављао као поглавар аутокефалне цркве, иако не постоји ни један црквени акт, одлука црквеног сабора или патријаршијског синода, која би одредила статус Охридске архиеспископије као аутокефалан. Од свог оснивања 1018. архиепископија је везана за Цариград и представљала је део његове црквене структуре, а ни до 1219, ни након тога, Охридска архиеспископија никада никоме није доделила аутокефалан статус, ни једној црквеној области.
"Ћерка српског великог жупана. Комнина је била стрина Гргурове бивше супруге тј. Ђин и Димитрије Прогони су били браћа, те је брак изазвао негодовање околине. Камона је зато изричито тражио да му Хоматијан дозволи склапање брака, те је из тих разлога охридски хартофилакс писмо и послао.[3]
Будући да се Комнина помиње у писму као ћерка великог жупана, брак је закључен пре него што је Стефан Првовенчани добио краљевску круну, дакле пре 1217. године. Такође, пошто је Хоматијан тада носио титулу хартофилакса, брак мора да је закључен пре него што је понео титулу охридског архиепископа (крај 1216. или почетак 1217. године). Брак је, стога, највероватније закључен током 1216. године
Није познато колико је деце имала ни у браку са Гргуром Камоном. Једна Комнинина ћерка помиње се 1253. године као жена Арбанаса Голема од стране Георгија Акрополита. Она је означена као сестричина никејске царице Ирине, жене Алексија Палеолога. О другим потомцима Комнине ништа се не зна. Постоје претпоставке да позната арбанашка породица Аријанита Комнина води порекло од ове принцезе из династије Немањића."
Дакле то по женским линијама нећемо моћи знати.
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Комнина_Немањић