Nemam pojma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko se objavio u telu, opravdao se u Duhu?

Odnosi se na Hrista...zanimljivo pitanje tj. razuemvanje ovih tekstova je. Za sada nemam neko posebno otkrivenje u razumevanju ovih tekstova osim da bih rekao da "objavio se u telu" ukazuje kao što piše na utelvoljenje Hristovo a "opravdanje u duhu" bi značilo upravo ono što kaže "ožive Duhom" tj. u novom telu u kome je vaskrsao tj. telu koje predstavlja novo bezgrešno telo koje će svako od nas dobiti.

Izraz , "duh" u Bibliji ima mnogo značenja..sve zavisi od konteksta...jedno od značenja jeste upravo "duhovnost" tj. voditi posvećen i duhovni život nasuprot telesnom i grehovnom....Treba zato videti koji bi kontekst izraza "duh" trebalo razumeti u ovom stihu a posebno videti kako se on uklapa u ovo drugo "opravdati se" duhom.

Meni za sada ovo je neko objašnjenje...dok mi Gospod ne ukaže na potpunije značenje a može biti i da je ovo i jedino.

Svako dobro.
 
Mogu.
Trebao bi to da znas?

Nešto mi i nije baš poznato, da su onih 12 Isusovih učenika, svaki za sebe imali neka svoja tumačenja onog što im je Isus kazivao...Ovo su tih 12 Isusovih učenika...

Matej 10:2-4... ''A dvanaest apostola imena su ova: prvi Simon, koji se zove Petar, i Andrija brat njegov; Jakov Zevedejev, i Jovan brat njegov; Filip i Vartolomije; Toma, i Matej carinik; Jakov Alfejev, i Levije prozvani Tadija; Simon Kananit, i Juda Iskariotski, koji Ga i predade.''

I šta su oni, pod imenima svojim, različito tumačili u vezi sa onim čemu ih je Isus učio...Nemoj mi za primer predočiti ono, da jedan od učenika ...nije verovao...dok ...nešto nije video. I nemoj mi ono o Jakovu Pravednom bratu Gospodnjem, jer on nije bio jedan od 12 apostola.

A pitao bih te dodatno u vezi sa Jakovom Alfejevim. Šta ti misliš, da li je Alfejev i Marijin sin, i brat Matejev, ustvari Jakov Pravedni, brat Gospodnji. Tako tvrdi katoličko učenje. Ja mislim da nije. Ima ono da je Jakovu Pravednom otac Josif a majka Marija - Marija Bogorodica. A Jakov Pravedni nije bio jedan od 12 učenika. A bio je jedan od 70. A bio je i prvi Episkop Jerusalimske crkve. Ima u Bibliji ovako...

1 Korićanima 35:7...''A potom se javi Jakovu, pa onda svima apostolima;''


E da se barem jednom dogodi, da doživim to...osećaj dosade... :whistling:
 
Poslednja izmena:
Da Jeroh prodaje tamo kokice on bi bio milioner, imao bi vec lanac kokica, za sve ovo vreme koje radi.

Možda bi i bilo u nekoj meri tako ali to meni ne bi bilo...ono pravo. Nema tih para, koje mogu da mi nadomeste onaj osećaj svakodnevnog, da kažem druženja, sa malom decom. Nema cenu onaj osećaj, kada prodjem gradom izvan radnog vremena, i kada me prepoznaju mala dečica. Zamisli tog osećaja, kada mama i tata dovedu malo dete da kupe kokice, pa pomenu ono tipa...kada smo bili deca i mi smo kod tebe kupovali kokice.

A to što sam uz malu decu podetinjio samo tako, to je osećaj koji se nikakvim novcem...kupiti ne može.
 
Dobrica cosic kaze sledece:

Mi lažemo da bismo obmanuli sebe, da utešimo drugoga; lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja.

...
Ne znam da li je ovo istina, volio bih da nije.
Jel stvarno on to rekao?

Da, istina je da je to rekao, preciznije napisao u svom romanu Deobe. Siguran sam da Deobe, pročitao nisi. A ako pročitaš, možda češ shvatiti...neke stvari.

A možeš pogledati ovo...ovde...zanimljivo je na svoj način.

A što se tiče laganja iz neke samislosti, da se neko zbog nečeg uteši, meni je to nekako logično u vezi sa eufemistički kazano situacionom etikom.

Kada neko ode kod prijatelja koji je na samrti, zasigurno mu neće kazati...E ti umireš za neki dan...ali će mu vertovatno kazati...biće to sve dobro...

Neke laži, koje proizilaze iz nekih plemenitih pobuda nisu isto kao i ...one klasične laži koje proizilaze iz karaktera ličnosti. No da te ne smaram previše u vezi sa tim.
 
Sama pisem svoje postove.
A Citati su iz Biblije.

Misliš ovako kao... ovde...a što si ''prepisala''....odavde...

Mono, Mono, satima mogu da postavljam takve primere. Ali čemu...Ti bi i dalje ono...sama pišem...

I naravno...sama pišeš..kada je nešto u ovom fazonu...


P.S. Vidim da te nema, zadnjih dana...ako se negde odmaraš, lepo se provedi... :manikir:
 
Vidi, vidi...da li si to promenio posao...Pre si bio medicinski tehničar u adventističkoj ustanoovi za stara lica...

P.S. Ne mogu verovati da su Adventisti slabo plaćali svoje zaposleno osoblje...ovde... :think:
Pa odkud ti znas, mozda sam jos kod te ustanove, samo u jos vecem i sirem angazmanu?
Mozda sam napredovao?
Medjutim nikada nisam radio u adventistickoj ustanovi, iako ih ima mnogo, ali ne u mojoj blizini.
Ti si uvek to tvrdio da radim u njihovoj ustanovi, a ja sam pokusao da ti objasnim da ne radim ali kada sam vidio da ne pomaze, onda ti nisam poricao, jer sam te ostavio da uzivas u tom uverenju.
Rec je o drzvanoj ustanovi, i ja kazem katoicka, jer su ovo pretezno katolicke zemlje.

A to sto mislis da radim u ustanovi koju pominjes, treba da navodno dokaze, da je to razlog zasto ovde pisem da bi im se dodvarao?
Sve za korist ili kako?
Ja nikome ne govorim da ovde pisem.
Niti kome polazem racune.
Ima koji su prepoiznali stil pisanja, ali i te znam samo preko neta.
 
Možda bi i bilo u nekoj meri tako ali to meni ne bi bilo...ono pravo. Nema tih para, koje mogu da mi nadomeste onaj osećaj svakodnevnog, da kažem druženja, sa malom decom. Nema cenu onaj osećaj, kada prodjem gradom izvan radnog vremena, i kada me prepoznaju mala dečica. Zamisli tog osećaja, kada mama i tata dovedu malo dete da kupe kokice, pa pomenu ono tipa...kada smo bili deca i mi smo kod tebe kupovali kokice.

A to što sam uz malu decu podetinjio samo tako, to je osećaj koji se nikakvim novcem...kupiti ne može.
U svakom poslu ima i onog dobrog.
Kada ne bi bilo tako, onda bi bilo katastrofa.
Ali bilo je samo reci o tome, kada bi istom energijom radio u zemlji o kojoj smo pricali, imao bi vec lanac kokicara i usrecio bi jos vise dece i jos vise njih koji uzivaju sa decom.
 
Da, istina je da je to rekao, preciznije napisao u svom romanu Deobe. Siguran sam da Deobe, pročitao nisi. A ako pročitaš, možda češ shvatiti...neke stvari.

A možeš pogledati ovo...ovde...zanimljivo je na svoj način.

A što se tiče laganja iz neke samislosti, da se neko zbog nečeg uteši, meni je to nekako logično u vezi sa eufemistički kazano situacionom etikom.

Kada neko ode kod prijatelja koji je na samrti, zasigurno mu neće kazati...E ti umireš za neki dan...ali će mu vertovatno kazati...biće to sve dobro...

Neke laži, koje proizilaze iz nekih plemenitih pobuda nisu isto kao i ...one klasične laži koje proizilaze iz karaktera ličnosti. No da te ne smaram previše u vezi sa tim.
Ja nisam govorio o politici.
Da Srbi lazu da suBosnjaci ovo ili ono.
Govorio sam o moralnom stanju nacije i Mislim da Cosic o tome govori, a ne da li Srbi lazu o Hrvatima ili Boisancima itd.

Ono o apostolima cu ti pisati, ne stizem trenutno.
 
sad molim za prevod samo dve reci sa Grckog na Ruski ili Ceski ili Crkvenoslovenski .
jedna "Νόθον"
druga rec "λέγουσιν "
Koji deo teksta je to?
Koja rec u tekstu?
Mt 3:3 Jer je to onaj za koga je govorio prorok Isaija gde kaže: Glas onog što viče u pustinji: Pripravite put Gospodu, i poravnite staze Njegove.

Inace rec Gospod znaci JHVH.
Isus je u ovom slucaju JHVH.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa i prva je tamo.
Moguce ovako:

λέγουσιν" - реци
Νόθον" - Добро

Ko je onda u pravu , citiramo jednog forumasa :


"(otacmilic.com/sveti-amfilohije-ikonijski)
Откровење Јованово неки примају.
али многи га називају лажним. (Νόθον λέγουσιν ) "
ovo u zagradi je tekst poslanice na Grckom , a pre toga neki proizvoljni prevod
koji nije u skladu sa Staroruskim prevodom
Pretpostavljam da si ti i ostali razumeli poentu.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top