Quantcast

Nemam pojma...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.554
Nego šta mi je interesantno
Čitajući ovaj pdf vidim malo vernika, osim ateista tu su i oni koji tvrde da znaju i da je istina baš kod njih bez obzira što čitaju istu knjigu, ali istina im nije ista :D
Najistaknutiji koliko sam video su:
Ariana
Glasnik
Zoran Štros
Avakum
Vccb ((tako nešto) :)
Niko ne razume Bibliju kao oni, proučavali je po 20 i više godina ali istina im se razlikuje
Zamisli sad da dođe neko ovde ko nije hrišćanin a želi da se upozna sa hrišćanstvom i čita njih.
E da izvinjavam se ako sam nekog izostavio
Mona je ubedljivo na vrhu te top liste. Njen hobi je propagiranje učenja Stražarske Kule, ovde na forumu. A hobijem se bavi...danonoćno...A o pisanju ili ti pamfletima, Zorana Štros-a ili ti bivšeg korisnika Piramida, nemam komentara.

A vidi ovaj stih...

Rimljanima 2:26... ''Ako, dakle, neobrezanje pravdu zakona drži, zašto se ne bi njegovo neobrezanje za obrezanje uzelo?''

Po ovom kako Pavle kaza, proizilazi da i ja kao neko ko nije vernik, mogu očekivati...večni žiovt. Medjutim kada se pogleda ovo...

Jovan 6:47... ''Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene ima život večni.''

Marko 16:16...'' Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.''

nema nikakve nade za mene.

Budi pozdravljen.

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.554
Jerh izvlacis iz konteksta zato i ne razumes
procitaj ceo izvestaj.
Kakav ceo izveštaj da pročitam. Zar suština nije u ovom...

Postanak 2:16:17...''I zapreti Gospod Bog čoveku govoreći: Jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu; Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.''

Mono, u vezi sa tim nema nikakvog konteksta...ama baš nikakvog...

I hajde da te pitam u vezi sa ovim stihom...

Postanak 3:24...''I izagnav čoveka postavi pred vrtom edemskim heruvima s plamenim mačem, koji se vijaše i tamo i amo, da čuva put ka drvetu od života.''

Mora da je i to drvo života onako, simbolično i da je heruvim sa plamenim mačem ustvari...čuvao simboliku...

Bog je u starozavetno doba unistavao zle
Nisi mi odgovorila a pitah te...da li je Lotova žena bila...zla...Zašto ju je Jehova ubio ili kako ti kažeš uništio...samo zbog toga što se osvrnula...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.554
Ja pisem sve na temelju Biblije :)

a ti si opsednut kulama
Mono, ogromna većina onog što ti pišeš, su samo pamfleti sa tekstovima Stražarske Kule.

A u Bibliji ima ovo...

Otkrivenje 21:5-7... ''I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim. I reče mi: Napiši, jer su ove reči istinite i verne. I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

Kako li to Isus kaza da je i Alfa i Omega i Početak i Svršetak i ono...biću mu Bog...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.554
Nisi u pravu sve sama pisem :)
Mono, da li to tvrdiš da u bezbroj tvojih postova u fazonu pamfleta nisi kortistila tekst iz Stražarske Kule...Mono, ti sama napišeš post sa jednom rečenicom ili dve ili nekoliko ali tvoji postovi sa biblijskim stihovima su iz Stražarske Kule.

Mono, ne kaza mi ništa u vezi sa ovim...

Otkrivenje 21:5-7... ''I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim. I reče mi: Napiši, jer su ove reči istinite i verne. I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava. Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.''

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
48.554
E ja, zna se...tutanj prema krevetu. A za laku noć...neka bude ovo...

''Ako čovek ne može ništa dobro reći o sebi, a želi nešto da kaže, on počinje da govori loše o drugima.''

Mihail Litvak
(meni omiljen psiholog)

:bye:

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Mono, da li to tvrdiš da u bezbroj tvojih postova u fazonu pamfleta nisi kortistila tekst iz Stražarske Kule...Mono, ti sama napišeš post sa jednom rečenicom ili dve ili nekoliko ali tvoji postovi sa biblijskim stihovima su iz Stražarske Kule.

Mono, ne kaza mi ništa u vezi sa ovim...

Sama pisem svoje postove.
A Citati su iz Biblije.

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.921
Evo još malo o pretencioznom alegorijskom tumačenju Biblije i razvodnjavanju jasnih Biblijskoh istina proisteklih iz Aleksandrijske škole i jednog od njenih najvažnijih zastupnika po ovom pitanju Origena. Pogledajmo kako se te stare ideje i danas na sličan način propagiraju:

Origen tvrdi da Bibliju možemo tumačiti na tri načina:doslovni, moralni i duhovni. Po njegovom mišljenju, doslovni smisao nije pravi ili istinski. Moralni ilidublji, nistični smisao, odnosi se na moralnu materiju i na verski život na ovoj zemlji. Duhovni smisao tiče se nebeskog života, života u svetu koji tek treba doći.

On ne poriče da Pismo uči o vaskrsenju, o ličnom drugom Hristovom dolasku i milenijumu ali on kaže da je sve to tako ako se tuači "bukvalno". Isto kao neki na forumu :). Međutim, on onda kaže kako sve treba tumačiti.Onako pravilno po alegorijskom smislu...

On kaže da učenje o vidljivom drugom Hristovom dolasku treba shvatitiu simboličnom smislu(upoznati smo sa time ovde na forumu). On zapravo kaže da Kristos dolazi "svaki dan" na "proročkom oblaku" svakom verniku..to je zapravo drugi dolazak. On čak smatra da su naivni poput male dece oni koji tvrde da je dolazak doslovan i vidljiv. Vrlo zanimljivo.

Origen je osudio i doslovno uskrsnuće vernih tvrdeći da čovek uskrsava kada ga Kristov Duh podigne na nov život.

Tako je Origen alegorizovao sve što je hteo i dao zapravo materijal za kasnija tumačenja i izvrtanja jasnih Božijih reči.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Evo još malo o pretencioznom alegorijskom tumačenju Biblije i razvodnjavanju jasnih Biblijskoh istina proisteklih iz Aleksandrijske škole i jednog od njenih najvažnijih zastupnika po ovom pitanju Origena. Pogledajmo kako se te stare ideje i danas na sličan način propagiraju:

Origen tvrdi da Bibliju možemo tumačiti na tri načina:doslovni, moralni i duhovni. Po njegovom mišljenju, doslovni smisao nije pravi ili istinski. Moralni ilidublji, nistični smisao, odnosi se na moralnu materiju i na verski život na ovoj zemlji. Duhovni smisao tiče se nebeskog života, života u svetu koji tek treba doći.

On ne poriče da Pismo uči o vaskrsenju, o ličnom drugom Hristovom dolasku i milenijumu ali on kaže da je sve to tako ako se tuači "bukvalno". Isto kao neki na forumu :). Međutim, on onda kaže kako sve treba tumačiti.Onako pravilno po alegorijskom smislu...

On kaže da učenje o vidljivom drugom Hristovom dolasku treba shvatitiu simboličnom smislu(upoznati smo sa time ovde na forumu). On zapravo kaže da Kristos dolazi "svaki dan" na "proročkom oblaku" svakom verniku..to je zapravo drugi dolazak. On čak smatra da su naivni poput male dece oni koji tvrde da je dolazak doslovan i vidljiv. Vrlo zanimljivo.

Origen je osudio i doslovno uskrsnuće vernih tvrdeći da čovek uskrsava kada ga Kristov Duh podigne na nov život.

Tako je Origen alegorizovao sve što je hteo i dao zapravo materijal za kasnija tumačenja i izvrtanja jasnih Božijih reči.
Filozofira.
Mlati kao bos po trnje
Apostoli su zapisali.
Ljudi Galilejci, sta stojite tu i gledate.
Ovaj Isus, koji se uze od vas, tako ce i doci kao sto videste da se uze na nebo. , ( ucenici stoje i gledaju Hristovo vaznesenje a andjeo im govori)
Sam Isus o njegovom dolasku govori bukvalno.
Kaze da vas niko ne prevari.
Kao sto vidite munju na nebu sa istoka na zapad, tako ce te videti moj dolazak.
On je ovim i Hrista okarekterisao kao malo dete.
Znaci oni koji kazu da ce Hristos doci vidljivo su poput male dece?
I sada treba da se stide kada to govore?
Te Origonove ideje i metode su na detinjastom nivou.

Poslednja izmena:

hm337

Primećen član
Poruka
718
Svratih samo da ne zaboravim, Matej 3.3
Sta mislite .
Matej 3,1U ono pak doba dođe Jovan krstitelj, i učaše u pustinji Judejskoj.
Matej 3,2I govoraše: pokajte se, jer se približi carstvo nebesko.
Matej 3,3Jer je to onaj za koga je govorio prorok Isaija gdje kaže: glas onoga što viče u pustinji: pripravite put Gospodu, i poravnite staze njegove.

Isaijino proročanstvo nam govori da je Isus (kome je Jovan Krstitelj pripremio put) Gospod dakle Bog

Jovan Prezviter

Ističe se
Poruka
2.921
Glas je nekoga koji viče: pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustinji stazu Bogu našem", Isaija 40,3

Jovan Krstitelj je onaj koji viče..a pred kim viče...onaj koji je Gospod i Bog jeste Isus. To zaista proizilazi iz ovih tekstova. Da, doista Isus je Gospod i Bog.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Mona je ubedljivo na vrhu te top liste. Njen hobi je propagiranje učenja Stražarske Kule, ovde na forumu. A hobijem se bavi...danonoćno...A o pisanju ili ti pamfletima, Zorana Štros-a ili ti bivšeg korisnika Piramida, nemam komentara.

A vidi ovaj stih...

Rimljanima 2:26... ''Ako, dakle, neobrezanje pravdu zakona drži, zašto se ne bi njegovo neobrezanje za obrezanje uzelo?''

Po ovom kako Pavle kaza, proizilazi da i ja kao neko ko nije vernik, mogu očekivati...večni žiovt. Medjutim kada se pogleda ovo...

Jovan 6:47... ''Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene ima život večni.''

Marko 16:16...'' Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.''

nema nikakve nade za mene.

Budi pozdravljen.
Evo zašto ateisti nikako ne mogu da uživaju u večnom životu po Bibliji
1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.
3. Не узимај узалуд имена Господа Бога свог.
4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и обави све послове своје, а седми дан је одмор Господу Богу твоме.

5. Поштуј оца свога и матер своју, да ти добро буде и да дуго поживиш на земљи.
6. Не убиј.
7. Не чини прељубе.
8. Не укради.
9. Не сведочи лажно на ближњега свога.
10. Не пожели ништа што је туђе.

Isus je to skratio u dve

1. Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом.
2. Љуби ближњега свога као самога себе.

nećeš biti čak ni u božijem sećanju :hahaha1:

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Matej 3,1U ono pak doba dođe Jovan krstitelj, i učaše u pustinji Judejskoj.
Matej 3,2I govoraše: pokajte se, jer se približi carstvo nebesko.
Matej 3,3Jer je to onaj za koga je govorio prorok Isaija gdje kaže: glas onoga što viče u pustinji: pripravite put Gospodu, i poravnite staze njegove.

Isaijino proročanstvo nam govori da je Isus (kome je Jovan Krstitelj pripremio put) Gospod dakle Bog
Bas tako.
I to ne samo Bog.
Vec Bog JHVH.
Na mestu Gospod, stoji JHVH.

Poslednja izmena: