"Nemam Internet"

Najlakše je za sve okriviti menadžere.
Ako je nešto njihova krivica, onda je to što su ih uopšte zaposlili.
Nažalost,...neke stvari izađu na površinu tek kasnije, u toku procesa rada (vidiš ko je kakav i kao radnik i kao čovek).
E vidis to tako izgleda samo slabijim menadzerima, ali nije tako skoro uvek...
Znaci radis bez mogucnosti davanja otkaza, tvoje je da koristis ono sto imas....a to su neke mere, potencijalne kazne, lose reference, i motivacije ....
Retko kad menadzer bas ima odresene ruke u HR smislu ili poslovnoj politici, on mora da trazi odresene ruke u svom operativnom radu, nekad i u taktickom , ne u strategijskom..
Menadzer je kako mu ime kaze tu da upravlja ljudima , bez trunke dileme i nedoumice...
Da se i zakaci ako treba, a obicno je to opasno ako se zakacis sa dobrim menadzerom, nije on dzaba dobar....

Stvarno ja sam bas izuzetno retko video da menadzer trazi otkaz za radnika...obicno zeli da ih ima vise, lakse ce manipulisati...
 
Može,...ali to ovde nije slučaj. I te kako su svesni šta se dešava i gde "škripi".
Pa da, kad skripi a nije kriv menadzer onda je kriv poslodavac koji ima viziju firme do debiliteta....i tada menadzer prestaje da bude menadzer nego postaje oglasna tabla, tata rekao da uradite ovo i ovo , ako necete vi nemojte...
Ima i on shefa i samo mu par puta dosapne, eto sefe razmazili ste ih, sad im vi donosite flasicu sa mlekom bez keksa......
Sefovi imaju jednu nezgodnu osobinu, plase se da im uvalis posao , i odgovornost i uvek ce kad osete da im se to sprema da ti ponude vise vlasti i uticaja samo da im se to ne desi...
Meni se desavalo da drugi rang iznad mene nadredjenog pitam hoces li ti da resavas ili cu ja....Mislis da je razmisljao dugo , pa naravno ti , njemu ne treba dodatni posao , niti briga , njemu je dosta nagrade sto je visoki sef, dobice pohvalu i za tvoj dobro obavljen posao..
 
Poslednja izmena:
Pa da, kad skripi a nije kriv menadzer onda je kriv poslodavac koji ima viziju firme do debiliteta....i tada menadzer prestaje da bude menadzer nego postaje oglasna tabla, tata rekao da uradite ovo i ovo , ako necete vi nemojte...
Ima i on shefa i samo mu par puta dosapne, eto sefe razmazili ste ih, sad im vi donosite flasicu sa mlekom bez keksa......
Svako bi trebalo da snosi svoj deo odgovornosti. Naravno da postoje restriktivne mere za takz. "kvazi radnike".
Trenutno su u fazonu, baš nas briga i da nas otpustite, jer teško možete naći bolje.
O tom potom,...za sada je tako kako jeste.
Tačno je da imaju previše slobode, koju više nego očigledno zloupotrebljavaju.
Menadžment ne vodi politiku firme i ne sklapa poslove, ali sam odlučuje o organizaciji rada, nagradama i beneficijama.
 
Poslednja izmena:
Svako bi trebalo da snosi svoj deo odgovornosti. Naravno da postoje restriktivne mere za takz. "kvazi radnike".
Trenutno su u fazonu, baš nas briga i da nas otpustite, jer teško možete naći bolje.
O tom potom,...za sada je tako kako jeste.
To tako samo izgleda, ocas posla smotas te bogove , mi smo nezamenjljivi , bilo promenom njihovog misljenja da im nije stalo bilo promenom njjihovog statusa da su nedodirljivi....
Kazem ti dobar menadzer je gori od podvodaca prostitutki , moze da menja porodicne odnose zaposlenog a da nije sreo familiju zaposlenog, moze svasta....
Moze da bude dobar a zastrasiv, moze da bude opasan i lud, danas jedno sutra drugo , pa se raja nema kako postaviti...jos ako ne razumeju sta im radi, i zasto , tek onda moraju da budu svoji identicni i sami....spojices ti njih u tim, ali sa jasno naznacenom individualnom zaslugom, i onda nema ludiranja.

Mislim da je problem sto se na balkanu i narocito u Srbiji negativna selekcija i bahatost ispoljila u smislu da svi misle da su dobri menadzeri ako su kumovi i krimosi....i nasilni..
A tu necu da potezem to pitanje, to je konfliktna situacija...Ako na radnom mestu imas kolegu koji je ponosan sto je ubio dvojicu i oslobodjen je zbog korupcije sudstva, on nije tvoj problem on je problem firme...Jer ako potegne svoju nedodirivost, to se pretvara u mafija centar...tu ostaje samo debil tj onaj ko ce biti prostitutka, cak ni to , nece biti placen...
 
Добро. Интернет је спољашња мрежа, а интранет је унутрашња. Суштина је иста - ако мрежа не ради, не може да се користи уређај. Одређене ствари су везане за мрежу, спољну или унутрашњу и без исте не могу да се користе.

Дам ти наређење да пошаљеш имејл некој фирми и да затражиш понуду. Ако нема мреже, не можеш да извршиш задатак.

Е сад, ако неко неће да уради нешто што може и без интернета, онда је то друга ствар.
Da prostis sustina nije ista. Ti si pisao da ako "interMet" (ili globalna mreza) ne radi onda zaposleni ne mogu da koriste na primer stampac u firmi, sto je pogresan primer jer on radi na "intranetu" (ili unutrasnjoj mrezi), Doduse mozes imati daljinski pristup putem "inrerMeta" i "intranetu" i svom useru na toj mrezi, mreznim uredjajima pa i samom tom nasem stampacu, te tako ja kad odem na odmor 2000km od firme pristupim putem "interMeta" svom useru u firmi i posaljem svoje golisave fotografije na mrezni stampac u firmi. Dobro, lazem, ne saljem svoje fotografije...

Znaci, ako nemas pristup "interMetu" (globalnoj mrezi) ti sasvim komotno mozes da radis na "intranetu" (firminoj mrezi), da kupis podatke sa servera (ako nije cloud pa je recimo smesten negde u Juznu Koreju) i da stampas na mreznom stampacu ali ne mozes da posaljes mail kolegi koji sedi u kaficu na 100m od firme ili musteriji koji radi u firmi na 750km od tvog grada. Naravno ako si kao user prikacen na tu lokalnu mrezu.
 
Sto se menadzera tice, ljudi misle da je teze ako si mlad, nije teze.
Lakse je voditi operacije ako si mlad, manja je distanca od zaposlenih...
Ako posedujes iste vestine, mnogo je lakse..
Tu postovanje starijih predstavlja vise problem nego prednost....jer taj autoritet ti ne treba, treba ti laka citljivost radnika, a to je suprotno od staracki autoritet..

Malo hrabrim ove mladje, da ne misle da je prednost biti stariji...
Nije, teze je..
 
To tako samo izgleda, ocas posla smotas te bogove , mi smo nezamenjljivi , bilo promenom njihovog misljenja da im nije stalo bilo promenom njjihovog statusa da su nedodirljivi....
Kazem ti dobar menadzer je gori od podvodaca prostitutki , moze da menja porodicne odnose zaposlenog a da nije sreo familiju zaposlenog, moze svasta....
Moze da bude dobar a zastrasiv, moze da bude opasan i lud, danas jedno sutra drugo , pa se raja nema kako postaviti...jos ako ne razumeju sta im radi, i zasto , tek onda moraju da budu svoji identicni i sami....spojices ti njih u tim, ali sa jasno naznacenom individualnom zaslugom, i onda nema ludiranja.

Mislim da je problem sto se na balkanu i narocito u Srbiji negativna selekcija i bahatost ispoljila u smislu da svi misle da su dobri menadzeri ako su kumovi i krimosi....i nasilni..
A tu necu da potezem to pitanje, to je konfliktna situacija...Ako na radnom mestu imas kolegu koji je ponosan sto je ubio dvojicu i oslobodjen je zbog korupcije sudstva, on nije tvoj problem on je problem firme...Jer ako potegne svoju nedodirivost, to se pretvara u mafija centar...tu ostaje samo debil tj onaj ko ce biti prostitutka, cak ni to , nece biti placen...
Da,...imaš i obrnutih primera.
Ćerka jedne naše koleginice je bila na firminoj proslavi.
Još je dete takoreći, ima 20 godina. Za šankom joj je bilo žao barmena, jer je morao sam da pravi koktele za masu ljudi. Možda joj se samo dopao, ko zna.😁
Ušla je sama u šank i pitala ga, da li mu treba pomoć?
On joj kaže :" Ako znaš da praviš piće,...upadaj"!
Na kraju dana su podeli bakšiš, dobila je pristojnu napojnicu i sutradan je Menadžment pozvao da radi u našoj firmi. Naučiće vremenom i mnoge druge stvari. Sve zavisi u kakvom kolektivu i radnom okruženju se nalaziš. Šta se vrednuje, kako, na koji način,...e.t.c.
 
Da,...imaš i obrnutih primera.
Ćerka jedne naše koleginice je bila na firminoj proslavi.
Još je dete takoreći, ima 20 godina. Za šankom joj je bilo žao barmena, jer je morao sam da pravi koktele za masu ljudi. Možda joj se samo dopao, ko zna.😁
Ušla je sama u šank i pitala ga, da li mu treba pomoć?
On joj kaže :" Ako znaš da praviš piće,...upadaj"!
Na kraju dana su podeli bakšiš, dobila je pristojnu napojnicu i sutradan je Menadžment pozvao da radi u našoj firmi. Naučiće vremenom i mnoge druge stvari. Sve zavisi u kakvom kolektivu i radnom okruženju se nalaziš. Šta se vrednuje, kako, na koji način,...e.t.c.
Pozvali su je da radi za sankom?

Mislim, pokazala je kvalitet kao sankerica sto firmi pretposvljam nije ni bitno ali sumnjivo mi to sto joj keva radi u toj firmi... zasto nisu pozvali barmena? Mozda je mator, mozda nije mlado zensko, mozda mu keva ne radi u firmi, ali 100% nije zbog nezalaganja za sankom...
 
Pozvali su je da radi za sankom?

Mislim, pokazala je kvalitet kao sankerica sto firmi pretposvljam nije ni bitno ali sumnjivo mi to sto joj keva radi u toj firmi... zasto nisu pozvali barmena? Mozda je mator, mozda nije mlado zensko, mozda mu keva ne radi u firmi, ali 100% nije zbog nezalaganja za sankom...
Ne radi sada za šankom.
Znam da deluje "kao nemeštaljka", ali nije. Bilo je skroz spontano i simpatično.
Barmen je ipak nezamenljiv. Prva liga!
 
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
zavisi kako je organizovana firma. Ko od koga dobija "naređenja"?
 
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
Imaju pravo.
Ja čak ne bih ni sms porukom odgovorio. .
 
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
kakve sms poruke, valjda se ode licno u njihovu kancelariju i proveri da li su tu i da li radi internet..
 
Pa treba im tutorijal sluzba, to je problem...ovi sto znaju nece da se bakcu sa manuelnim radovima....idu ljudi na koncerte....usavrsavaju se...

Skoro kao google, samo sto nisu vezbali sankerisanje..

Ako ce da me plate na crno , doci cu da im radim 4h dnevno....ali samo na crno , bez prijave..
 
Nisu u obavezi da sede u kancelarijama.
Prijave se el.karticama na Portal i to je dovoljno (za rad).
Ja i dalje ne razumem šta je problem.
Ja bih rekao nekolegijalnost.
Ni mene niko ne pita da li sam u kancelariji, doduše takav mi je posao.
Imam obavezu da danas završim to, to i to.
Da li ću laptopom, telefonom ili sa kompa u firmi nikoga nije briga.
Samo da je na vreme i kvalitetno odrađeno.
To je jedno.
A da ja radim TUĐI posao je drugo, i to NEĆU, pa ni po cenu otkaza.
Imam svoj život, i dovoljno je komplikovan i bez tuđeg bezobrazluka.
A druga firma može da se nađe, i drugi posao...bez obzira šta nam mediji govorili.
Neka se nose bre u majčinu...boj se ovna boj se go.M.na - treba i živeti...
 

Back
Top