"Nemam Internet"

Manastirka

Buduća legenda
Poruka
27.081
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
 
Ja ne vidim tu razumnu granicu, tj ne vidim kako bi kulturan covek naterao osobe koje nemaju internet da ga dobiju....
Nije problem u nateravanju nego u poslovnoj politici firme koja je do toga dovela...

Kljucna rec je neko drugi nije stigao to da odradi, znaci da se posao namece onima koji brze rade...
 
Inace je doslo vreme zloupotrebe pametnih i inteligentnih , i to svako resava na svoj nacin...
Apsurd ili oksimoron savremenog poslovanja je da radnik mora sebe uciniti neophodnim ali ne sme usavrsiti sistem da bude napredan jer ce onda postati suvisan, tj mora ostavljati sistem na prizemnom nivou i tako udaljiti firmu od jake konkurencije jer licno ce biti eliminisan ako unapredi sistem..
 
To nije pitanje....u firmi ne funkcionise takva planarna iskrenost.....bar u dve vrste sigurno, a to je veliki broj...
Pitanje je zasto ih ne interesuje proizvodni zadatak, to je pitanje...

Nema veze sa temom ali sam u jednom slucaju video uvodjenje teror menadzmenta, E to je zestoko , nema sakrivanja i bezanja, u svakom trenutku znaju ko je gde i tacno sta radi a nezasitost nadredjenih ogromna, bas ogromna....
Jedini izlaz je odlazak ili ostanak....

Ima skoro bas primer za tako nesto , prica, kod mene se radi zestoko ali i placam zestoko 70 000 dinara, sto mozda nije mnogo za Beograd ali je mnogo za Vranje....
 
Prvi put kada sam rekla, ja ću to da ti završim, mnogo sam se prešla. Jer sam postala toliko natovarena tuđim poslom da svoj ne stižem da uradim. Razumem ja da postoje kolege koje se lošije snalaze sa programima, u radu na
lap topu, ali toliki nedostatak želje da nauče me izluđuje ponekad. Ako nekome objasnim više puta kako će sebi olakšati posao i na kraju opet im ja uradim, meni je to već neka vrsta bezobrazluka.
 
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
a što bi radili u slobodno vreme? slobodno vreme je svetinja
 
Na poslu se često susrećem sa pametnim ljudima, koji su lenji ili misle da neko zloupotrebljava njihovu pamet.
Naime,...dešava se da im neko pošalje nešto da oni odrade, jer neko to ne ume ili nema vremena da završi, na šta oni nonšalantno odgovaraju preko sms poruke, da "nemaju Internet". 😁

Da li je po vama ovo klasičan bezobrazluk ili mislite da ipak imaju pravo?
Gde je tu neka razumna granica, ako postoji ? Hvala.
Лепо у извештају ставиш да ниси могла да урадиш јер колеге нису послале потребне ствари и у прилог ставиш имејл твог захтева.
 
Prvi put kada sam rekla, ja ću to da ti završim, mnogo sam se prešla. Jer sam postala toliko natovarena tuđim poslom da svoj ne stižem da uradim. Razumem ja da postoje kolege koje se lošije snalaze sa programima, u radu na
lap topu, ali toliki nedostatak želje da nauče me izluđuje ponekad. Ako nekome objasnim više puta kako će sebi olakšati posao i na kraju opet im ja uradim, meni je to već neka vrsta bezobrazluka.
Nije ako nema obuke....
 
Nisam ja u pitanju,...nego kolege koje se na njih žale da ih ignorišu.
То се тако решава па кад се нагомила посао или дође до застоја нека се директор са овима објашњава.

Није твоје или твојих колега да се око тога нервирају.
Ви шаљете захтев а што ови не раде није ваше.

Е сад се овде може поставити друго питање.

Да ли је у опису посла или по колективном уговору посао тих којима је слано да раде то шта је тражено.

Ако није онда реално и што би радили.
 
У сусштини ти ниси разјаснила најважнији део питања.
Да ли је посао тих питаних да то раде или је у питању добра воља?
 
Kuka meni direktor Yetela kako je preopterecen, a ja postavim par pitanja i vidim da samo prihvata tudje poslove pokriva tudja neznanja i uziva u tome...i sta da mu kazem.
Pitam ga da me zaposli kao licnog sekretara, nece , misli da je to protekcija..
I sta onda da mu kaze covek....
Ogranicen covek sasvim sigurno sa svojim fiksicama...
 

Back
Top