nema posete kosovu???

Сада су њихова деца на власти и у чему је разлика осим што си неиформисан и површан ?

Ocigledno u tome sto je neko pun predrasuda, pa misli da deca moraju da imaju iste vrednosti kao roditelji.

I jos bitnije, u tome sto svi ti 'nacionalno osvesceni' pljuvaci po toj deci imaju klasicno komunisticko vidjenje ekonomije, a ekonomije je sustina komunizma, samo oni to ne shvataju. Pa vole da pljuju po komunistima, iako su ocigledno vece komunjare od vecine onih koje prozivaju za komunizam.

P.S. Naravno, ovo ne vazi za kolegu kome se i dalje prividja 'Lov na vestice' i makartizam svaki put kada neko pomene crvene, on se ne stidi te svoje ideologije, i svaka cast na principijelnosti.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno u tome sto je neko pun predrasuda, pa misli da deca moraju da imaju iste vrednosti kao roditelji.

I jos bitnije, u tome sto svi ti 'nacionalno osvesceni' pljuvaci po toj deci imaju klasicno komunisticko vidjenje ekonomije, a ekonomije je sustina komunizma, samo oni to ne shvataju. Pa vole da pljuju po komunistima, iako su ocigledno vece komunjare od vecine onih koje prozivaju za komunizam.
Kaда останеш без аргумената дискусију сводиш на лични ниво са нецивилизованим изразима па један од оснивача ДС Мићуновић је био комуниста, па из СПО Драшковић комунистички секретар, па из СРС Шешељ исто био комуниста па не може човек да се промени преко ноћи, лако је неког младог попут тебе да убеђују у неке утопије а овамо продају маглу свима редом, и сад ако неко помене да су то били шрафови комунистичког режима одмах се крене са етикетирањем, па јесу били су комунисти и шта сад и даље имају ту тоталитарну црту како они тако и њихови истомишљеници.
 
Ocigledno u tome sto je neko pun predrasuda, pa misli da deca moraju da imaju iste vrednosti kao roditelji.

I jos bitnije, u tome sto svi ti 'nacionalno osvesceni' pljuvaci po toj deci imaju klasicno komunisticko vidjenje ekonomije, a ekonomije je sustina komunizma, samo oni to ne shvataju. Pa vole da pljuju po komunistima, iako su ocigledno vece komunjare od vecine onih koje prozivaju za komunizam.


Нико никога не пљује зато што је комуниста него зато што то није а представља се да јесте, они који су владали овом земљом нису били комунисти али су се тако представљали, они заправо и немају ставове као ни њихова деца битна је само власт тако су и децу васпитавали сада су их та деца наследила, баш онако демократски, али као што рекох идеологија није битна него власт, деца су очито била добри ученици научила занат, сада су они демократе као што су њихови родитељи били комунисти, нека нам је Бог у помоћи када ове наследе њихова деца.
 
Cini mi se da je Presretac zeleo da kaze kako se smenjuju vlasnistva nad sredstvima za proizvodnju ali da elita ostaje ista, manje vise ko se ugnezdio u prosli rezim postao je veran novoj ideologiji ali samo pro forme jer ni njegovi roditelji nisu bili veliki ideolozi komunizma vec su se koristili beneficijama kao sto isto sada cine njihova deca samo u drugacijem ekonomskom sistemu, jesam li ja dobro razumela?
 
Нико никога не пљује зато што је комуниста него зато што то није а представља се да јесте, они који су владали овом земљом нису били комунисти али су се тако представљали, они заправо и немају ставове као ни њихова деца битна је само власт тако су и децу васпитавали сада су их та деца наследила, баш онако демократски, али као што рекох идеологија није битна него власт, деца су очито била добри ученици научила занат, сада су они демократе као што су њихови родитељи били комунисти, нека нам је Бог у помоћи када ове наследе њихова деца.
Тачно тако и спремини су на сваке марифетлуке како би задржали власт рачунајући на слабу политичку свест код народа, обични манипуланти и марионете.
 
Kaда останеш без аргумената дискусију сводиш на лични ниво са нецивилизованим изразима па један од оснивача ДС Мићуновић је био комуниста, па из СПО Драшковић комунистички секретар, па из СРС Шешељ исто био комуниста па не може човек да се промени преко ноћи, лако је неког младог попут тебе да убеђују у неке утопије а овамо продају маглу свима редом, и сад ако неко помене да су то били шрафови комунистичког режима одмах се крене са етикетирањем, па јесу били су комунисти и шта сад и даље имају ту тоталитарну црту како они тако и њихови истомишљеници.



Шешељ никада није био комуниста.
Ако имате другачија сазнања молим неки доказ пошто ме је ово баш изненадило, знам да је својевремено био у затвору јер је говорио против лика и дела...
 
Cini mi se da je Presretac zeleo da kaze kako se smenjuju vlasnistva nad sredstvima za proizvodnju ali da elita ostaje ista, manje vise ko se ugnezdio u prosli rezim postao je veran novoj ideologiji ali samo pro forme jer ni njegovi roditelji nisu bili veliki ideolozi komunizma vec su se koristili beneficijama kao sto isto sada cine njihova deca samo u drugacijem ekonomskom sistemu, jesam li ja dobro razumela?
То није елита то је квазиелита.
 
Шешељ никада није био комуниста.
Ако имате другачија сазнања молим неки доказ пошто ме је ово баш изненадило, знам да је својевремено био у затвору јер је говорио против лика и дела...
"Hajka na jeretika" u svom velikom delu (od 51-128. strane) sadrži žalbu Vojislava Šešelja upućenu u CK SKJ povodom njegovog isključenja iz SKJ.
 
neka kontrolise srpska policija, na svom delu, sto da ne. i neka spreci bilo kakve teroriste, kriminalce i ostalo. ja nemam nista protiv.

Ком свом делу ???

Адеме,

Косово и Метохија је Јужна Српска Покрајина !!!!

Резолуција 1244 СБУН јасно дефинише надлежности ....

Тек када је онај којие је изгласао промени,
о таквим стварима можемо причати !!!

:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Kaда останеш без аргумената дискусију сводиш на лични ниво са нецивилизованим изразима па један од оснивача ДС Мићуновић је био комуниста, па из СПО Драшковић комунистички секретар, па из СРС Шешељ исто био комуниста па не може човек да се промени преко ноћи, лако је неког младог попут тебе да убеђују у неке утопије а овамо продају маглу свима редом, и сад ако неко помене да су то били шрафови комунистичког режима одмах се крене са етикетирањем, па јесу били су комунисти и шта сад и даље имају ту тоталитарну црту како они тако и њихови истомишљеници.

Prvo, uopste ne svodim diskusiju na lican nivo, i jedini necivilizovan izraz koji sam upotrebio je 'komunjare'. Govorim uopsteno, jer postoji na hiljade tih koji gledaju na ekonomiju komunisticki, a kritikuju na sva usta 'komunisticku decu'. Valjda nije licni nivo kada opisujes grupu ljudi? Licni nivo je kada ti napises da sam 'povrsan'.

Drugo, i Vuk Draskovic i Micunovic imaju manju totalitarnu crtu od mnogih koji se danas proglasavaju za nacionaliste.

I trece, ne razumem zasto neko ne bi mogao da promeni svoje misljenje:dontunderstand: Ako je neko bio clan partije, to znaci da ga danas mozemo zvati komunistom? Ili je mozda greska u tome kada se pomene izraz 'komunista'? Ti ocigledno pod tim podrazumevas nekog ko je bio clan partije, ili je imao neke veze sa njom. Ja pod tim podrazumevam nekoga ko se slaze sa komunistickim idealima. Najvazniji deo komunizma je ekonomija, a ne anacionalizam, ateizam, diktatura, ili sve ono zbog cega nacionalno osvesceni srpski intelektualci danas kritikuju komunizam kao ideologiju.
 
То је зло које гуши ову земљу из генерације у генерацију све их је више, само се гомилају, а пара све мање...
Србији су потребни нови људи пре свега правични и мудри, док такви не дођу на власт ићи ћемо један корак напред а два уназад и чудићемо се што нам је тако.
 
Нико никога не пљује зато што је комуниста него зато што то није а представља се да јесте, они који су владали овом земљом нису били комунисти али су се тако представљали, они заправо и немају ставове као ни њихова деца битна је само власт тако су и децу васпитавали сада су их та деца наследила, баш онако демократски, али као што рекох идеологија није битна него власт, деца су очито била добри ученици научила занат, сада су они демократе као што су њихови родитељи били комунисти, нека нам је Бог у помоћи када ове наследе њихова деца.

Sva sreca pa imamo decu nacionalno osvescenih Srba. Dok je njih, Srbija nece propasti.
 
Србији су потребни нови људи пре свега правични и мудри, док такви не дођу на власт ићи ћемо један корак напред а два уназад и чудићемо се што нам је тако.

Ne slazem se...Srbiji je potrebna nacionalna i interesna svest, potreban je treci stalez, potrebno je realno prosudjivanje koje ima uporiste u stvarnom svetu...potrebna je mudrost narodu a ne politicarima, politicari dodju i odu ali narod je taj koji mora da bude pametan i sposoban da zastiti sebe...u svakom pogledu
 
Ne slazem se...Srbiji je potrebna nacionalna i interesna svest, potreban je treci stalez, potrebno je realno prosudjivanje koje ima uporiste u stvarnom svetu...potrebna je mudrost narodu a ne politicarima, politicari dodju i odu ali narod je taj koji mora da bude pametan i sposoban da zastiti sebe...u svakom pogledu
Потребна је квалитетна елита која ће прокламовати Националне интересе Србије како народ не би лутао као мува без главе.
 
Потребна је квалитетна елита која ће прокламовати Националне интересе Србије како народ не би лутао као мува без главе.

Ne slazem se sa tim stavom, ja sam osoba koja veruje u energiju i svest mase. Narod mora biti odgovoran za svoje postupke.

Ukoliko nacija nema razvijenu politicku svest desice se upravo ono sto se nama desavalo tokom citavog XX veka - lutace bescljno kako kazes i sebe prilagodjavati aktuelnim politicarima i sistemu, pa ce 20 godina biti komunista, sledecih 20 nacionalista, potom kapitalista kako se koji politicar bude narodu ucinio i koliko bude bio vest da "posoli narodu pamet slatkim recima"
 
Sva sreca pa imamo decu nacionalno osvescenih Srba. Dok je njih, Srbija nece propasti.

Не разумем...
У овој земљи нема национално освешћених Срба ко год је мрднуо из ове земље зна то.Само ко неће да види не зна.
Искрено мени је свеједно што се нација тиче, много више ме брине што пропадамо као друштво али то је изгледа све повезано, да сам патриота јесам али то нема везе са националном припадношћу једноставно другу државу немам, а да бих патриота био не морам да будем Србин, али то ја мислим а ко мене пита...
 
Ne slazem se sa tim stavom, ja sam osoba koja veruje u energiju i svest mase. Narod mora biti odgovoran za svoje postupke.

Ukoliko nacija nema razvijenu politicku svest desice se upravo ono sto se nama desavalo tokom citavog XX veka - lutace bescljno kako kazes i sebe prilagodjavati aktuelnim politicarima i sistemu, pa ce 20 godina biti komunista, sledecih 20 nacinalista, potom kapitalista kako se koji politicar bude narodu ucinio i koliko bude bio vest da "posoli narodu pamet slatkim recima"
Зато што нема прокламованих Национални интереса, зато се курс стално мења што доводи до сталне стагнације, додуше питање је колико би страном фактору одговарало да једна Србија прокламује своје Националне интересе.
 
Зато што нема прокламованих Национални интереса, зато се курс стално мења што доводи до сталне стагнације, додуше питање је колико би страном фактору одговарало да једна Србија прокламује своје Националне интересе.

Koliko se Srbiji isplati da proklamuje svoje nacionalne interese?
Kako uopste da ih ustolici kada je raslojavanje u svakom smislu ogromno, bukvalno polarizovano...
Sa jedne strane imas deo naroda koji bi poginuo za Kosovo i podjednak deo koji bi momentalno stavio potpis na nezavisnost, kako formirati nacionalne interese sa takvim podelama u samom narodu?
 
Koliko se Srbiji isplati da proklamuje svoje nacionalne interese?
Kako uopste da ih ustolici kada je raslojavanje u svakom smislu ogromno, bukvalno polarizovano...
Sa jedne strane imas deo naroda koji bi poginuo za Kosovoi podjednak deo koji bi momentalno stavio potpis na nezavisnost, kako formirati nacionalne interese sa takvim podelama u samom narodu?
Мора да дође до консензуса без њега нема ни формирања квалитетне елите ни прокламовања Националних интереса.
Косово и Метохија су највећи проблем Србије али мислим да би се одрицањем од свог дела територије створили много већи проблеми и могли би доћи у ситуацију у којој су Курди.
 

Back
Top