Devet elektromotornih vozova, 2 nove avio linije, 29 strateških dokumenata: Ovo je neposredni efekat posete Si Đinpinga Srbiji

По тој логици, дај Боже да се обистини, то би требало врло брзо да се деси. Само да не дође моменат без владаоца.

Десиће се , када се створе услови, зна то и Номенклатура у Србији, Знају они и Политикологију и Политичку теорију, али се баве политикантством из дахијских користи !
 
Десиће се , када се створе услови, зна то и Номенклатура у Србији, Знају они и Политикологију и Политичку теорију, али се баве политикантством из дахијских користи !
Мени све наше владајуће номенклатуре, последњих деценија, подсећају на Северин Серизи. Као да су изашле из Буњуеловог "Belle de jour".
 
Citao ja knjigu o izgradnji zeleznice u Srbiji , ali ne zvanicni deo , nego kako su se prepucavali cak i fizicki obracunavali kroz koje ce njive da prolazi zeleznica jer je odsteta bila ogromna...a zemlja jeftina...
Ni govora da je neko smeo da bude protiv zeleznice, tog bi obesila ova dvojica koji su imali najvise zemlje izmedju Bg i Nisa...

То ти је једна страна приче, а друга страна, која ти пише исто у тој књизи, па си вероватно прескочио, је како су се у Скупштини тадашње Србије свађали око одлуке да се приступи изградњи железнице. Једни су били против, јербо је захтевало огромно финансијско задужење, и постојао је жесток притисак од Аустро -Угарске (мало подсећа ситуација на ово данас), други зато што ће доћи странци да нам отму земљу, трећи зато шпто су били опозиција...и тако.

Страдија, и даље.
 
Poslednja izmena:
Ја сам га неколико пута слушао и то што он прича јесте, у принципу, ок али ја нити један једини пут нисам чуо план изласка из кризе и план за озбиљан развојни пут Србије који је детаљно разрађен са комплетним поступцима, бројевима до најситнијих детаља. Све нешто уопштено.
"знаш боље је производити ајфоне него малине. Колико кошта килограм ајфона а колико килограм малина." За то не треба никаква посебна мудрост укапирати где је већа зарада него нека он разради до детаља планове како да ми производиме те ајфоне и нека доведе стручну памет и инвеститоре. То нисам чуо.

Па то ти кажем. Јесте он мени онако интересантан, али реално је то што он прича млаћење празне сламе уопштеног типа.
Баш то: "боље ајфон него малина", "боље бити богат него сиромашан", "боље бити здрав него болестан", "боље имати него немати" и тако.

Па оно, знамо.

При том помало заборављамо где ми уопште можемо да стигнемо, шта имамо и које су нам реалне могућности.

Од ајфона смо јако далеко, а никада нисмо ни били близу. Ајде да видимо шта ми можемо реално, да у то концетришемо ресурсе, па да то продајемо,.

То очекујем од неког стручњака и аналитичара да ме посаветује.
 
Да, ако Вучић изађе из свих договора са својим западним пријатељима.

Али, ја ти кажем, не зна ни он где ће и шта ће

Није он Државник
TRENUTNO zbog titoisticke udbe i dalje nemamo tog drzavnika jer ne daju da ispliva.
opozicija ne postoji 35godina su to igraci koji se preobrazuju po nalogu udbe i dozivljavaju toboz renesanse kao recimo draskovic iz komuniste u toboz cetnika potom u demokratu pa do onog koji naziva vojsku rs genocidnom oko sarajeva i koji podrzava sankcije rusiji...pa tu su jos mnogi igraci poput jovica seselja pesicke cede praska canka dacica vulina djurica djilasa marinike...

opozicije nema.
 
Па то ти кажем. Јесте он мени онако интересантан, али реално је то што он прича млаћење празне сламе уопштеног типа.
Баш то: "боље ајфон него малина", "боље бити богат него сиромашан", "боље бити здрав него болестан", "боље имати него немати" и тако.

Па оно, знамо.

При том помало заборављамо где ми уопште можемо да стигнемо, шта имамо и које су нам реалне могућности.

Од ајфона смо јако далеко, а никада нисмо ни били близу. Ајде да видимо шта ми можемо реално, да у то концетришемо ресурсе, па да то продајемо,.

То очекујем од неког стручњака и аналитичара да ме посаветује.
taman da proizvodis gace sibice carape i to je potrebno zar ne...
ali mi ne razmisljamo da pravimo fabrike koje ce proizvoditi nego da dovedemo strane vlasnike da im otvorimo fabrike damo radnu sangu kojoj platimo sicijalno i penyiono, damo im besplanto 10 godina rentu za fabriku i zemljiste...

jer su nas titoisti unistili njihovim drzavnim rukovodjenjem fabrika u proslosti videsmo kako je to islo...

da bduemo svesni da smo losi po mnogim pitnajima, da smo potkupljivi skloni kradji kad smo na polozaju i da gledamo kako da se iz toga izdignemo za korist nasih potomaka...
 
TRENUTNO zbog titoisticke udbe i dalje nemamo tog drzavnika jer ne daju da ispliva.
opozicija ne postoji 35godina su to igraci koji se preobrazuju po nalogu udbe i dozivljavaju toboz renesanse kao recimo draskovic iz komuniste u toboz cetnika potom u demokratu pa do onog koji naziva vojsku rs genocidnom oko sarajeva i koji podrzava sankcije rusiji...pa tu su jos mnogi igraci poput jovica seselja pesicke cede praska canka dacica vulina djurica djilasa marinike...

opozicije nema.

Наравно да нема.

За опозицију ти треба слободан народ и суверена држава.


Све су то игре глади за сиротињу, које организују Дахије(олигархија).

И НАТО позиција и НАТО опозиција је у структури од 1944.г.
 
Наравно да нема.

За опозицију ти треба слободан народ и суверена држава.


Све су то игре глади за сиротињу, које организују Дахије(олигархија).

И НАТО позиција и НАТО опозиција је у структури од 1944.г.
пардон од 41ве...

43 су енглези показали и отворено своје лице и да су ктитори тита...
 
Када Дахија потпише уговор са Турцима, шта то значи робовима по градовима и раји протерана по шумама и планинама.

Ова силна градозиданија у неслободи и несуверенитету нема баш никаквог значаја за кметове.

Исто, код Проклете Јерине, сиротиња је само осетила огроман намет, многи су умирали на тврђави, а када је срушена Смедеревска тврђава и суверена власт, онда се Раја питала, шта ће Турци са свима њима робовима да раде ?!?
 
Poslednja izmena:
A leteći taksi ništa? Ja sam razočaran.
nisi ti samo razocara u AV, nego u mnogo toga, ali to nije problem foruma nego onoga ko je posednuo ovaj nick

leteci taxi???? verujem da postoji, ali nije ni vazan, ne secam se kad sam se vozio taxijem. i da bude i da ne bude pa sta? ostacete takvi kakvi ste frustrirani, diletanti za polikitu, kompleksasi
 

Back
Top