Nelegalno Uzimanje Kuce!

Koliko čitam brat njegovog oca se vodi kao vlasnik što je totalno logično. Ako deda nije nikome prepisao, po zakonu ostaje obojici sinova, tj njegovom ocu i stricu. Stric je još živ.
Ali ako otac nije ziv,onda se upisuju njegovi naslednici
Tako je po zakonu
Na ostavinu se pozove prvi nasledni red,ako neko iz prvog naslednog reda nije živ,onda njegovi potomci
Ostavina mora da se radi iza preminule osobe

Ako nije radjena,onda se stric upisao na osnovu neke Pravne isprave.
Pitanje je koje
 
Ali ako otac nije ziv,onda se upisuju njegovi naslednici
Tako je po zakonu
Na ostavinu se pozove prvi nasledni red,ako neko iz prvog naslednog reda nije živ,onda njegovi potomci
Ostavina mora da se radi iza preminule osobe

Ako nije radjena,onda se stric upisao na osnovu neke Pravne isprave.
Pitanje je koje
ali neko treba da pokrene ostavinski postupak, a to nije država?
 
Bila moja majka,ujak i jos 1 brat od ujaka u prici za dedovinu,prvo umre taj brat,pa majka i na kraju ujak,medju njima se nije podelilo i sad mozemo da se javimo ja i brat,2 sina od ujaka,dvoje dece od brata od ujaka i opusteno 2 brata od tetke koja se nije prihvatila nasledstva,tako da veselo
 
kuca je kako pokretac teme rece od njegovog oca djed tj pradjed pokretacu teme, ne od njegovog oca otac sto pokretacu teme onda dodje djed...pokretac teme naveo da je njegov otac umro, a u toj kuci su rodjeni on sestre, njegov otac i njegov djed i baba...mislim malo cudno da je baba rodjena u istoj kuci dje i djed al ajde..
 
Da citiram :
"Bilo je sve regularno jer znam da mi je Majka rekla da je Otac nasledio i da je ona bila i videla da stoji Ocevo ime i prezime, rekla mi je da bi bilo dobro da se ide i da se uradi da to predje na mene ali kada sam otisao i video Sok sam dobio!"
Znači ostavinska je bila ali je samo mama svedok, pisanog traga nema.
Ne znam kako je u drugim mestima ali ovamo se odmah pravi zapisnik, koji odmah dobiješ
a posle izvesnog vremena dobiješ rešenje. Zakonsko pravosnažno rešenje.
I ta njena rečenica da bi bilo dobro da se ide da to predje na njega,i to je malo čudno jer to
ne može bez ostavinske ( tj rešenja) ili bilo kog drugog papira (kupoprodajni ugovor,poklon i šta ti ja znam)
 

Back
Top