Neko da mi objasni (Hriscanstvo)

:) Uh, sto je neko pun predrasuda...slusajte sta pricaju, a ne cinite sto cine...nisi dobro slusala na casu (sto bi rekao neki svetionik sa foruma)...oni nisu zadrti...samo malo "revnosni"...:mrgreen:...ne razumemo to mi :(...
ps. A koje hriscanstvo?...ono...zvanicno ili...sizma (sektasko)?...nisu bas ista :rumenko:
 
Svi kaludjeri i kaludjerice su namcori.
Jedan me je poslao da poljubim ikonu pre nego sto nastavim da pricam sa njim. :confused:

Da objasnim sta sam radila u Crkvi...dosla sam da uzmem krstenicu, trebalo je da krstim drugaricu.
To je tek bila smejurija.

A i vecina zagrizenih vernika koje ja znam su namcori teski, sad kad razmislim. :think:
ja poznajem i one koji jesu i koji nisu namcori..kao i svi ljudi..nisu oni posebna vrsta...
hriscanin bi pre svega trebalo da je radostan covek,pa ako neko u Radosnoj Vesti nalazi razlog da smori i sebe i druge, to je ipak problem njegovog licnog karaktera a ne Hristovog ucenja.
:).
 
iz tvoje izjave mogu da zakljucim da ne poznajesh ni jednog monaha.....

Da, licno ne poznajem ni jednog, :neutral:

hriscanin bi pre svega trebalo da je radostan covek
.

Poznajem mnogo hriscana, no radosnih ih je veoma malo. Ako i neko pokusa da izgleda veseo, to bude neka vestacka izforsirana radost. No happy pojedinaca uvek ima :)
 
Poslednja izmena:
Poznajem mnogo hriscana, no radosnih ih je veoma malo. Ako i neko pokusa da izgleda veseo, to bude neka vestacka izforsirana radost. No happy pojedinaca uvek ima :)
ne poznajes ti puno hriscana nego puno onih koji bi mozda voleli da budu hriscani....jer ponovicu,ako neko u Hristovom ucenju-Radosnoj vesti, nalazi razlog da bude tuzan ili rastuzi drugog, taj je promashio...
 
ne poznajes ti puno hriscana nego puno onih koji bi mozda voleli da budu hriscani....jer ponovicu,ako neko u Hristovom ucenju-Radosnoj vesti, nalazi razlog da bude tuzan ili rastuzi drugog, taj je promashio...

Zdrav covek, bez puno predrasuda moze biti bilo sta, pa i hriscanin, i imace bezbroj razloga za veselje. A tuzan je neko ako mu 'radosna vest' ne odgovara, a on jadnik nema kuda
 
Opet, ne mozes monahe, ljude koji bi trebali biti neko olicije svetlosti usporedjivati sa takvim olosom kao sto su kriminalci itd...
svi smo mi ljudi....za sve vaze isti zakoni prirode...a sreca je cilj svakog zivog bica (zdravorazumnog)...
opet , neki srecu pronadju u monashtvu, neki u nekoj profesiji,u porodici, u nekom obliku hedonizma.....ali u poroku ne mozes pronaci srecu..a porok je sve ono sto opterecuje nashu psihu, na shta nas Zapovesti i upozoravaju
 
Zdrav covek, bez puno predrasuda moze biti bilo sta, pa i hriscanin, i imace bezbroj razloga za veselje. A tuzan je neko ako mu 'radosna vest' ne odgovara, a on jadnik nema kuda
Radosna Vest, je radosna za sve...samo izvesni andjeo Lucifer se ne raduje radosnoj vesti....jadan...
da dodam, nisam proglasila sve koji nisu hriscani satanistima..nego govorim sushtinski....
 
svi smo mi ljudi....za sve vaze isti zakoni prirode...a sreca je cilj svakog zivog bica (zdravorazumnog)...
opet , neki srecu pronadju u monashtvu, neki u nekoj profesiji,u porodici, u nekom obliku hedonizma.....ali u poroku ne mozes pronaci srecu..a porok je sve ono sto opterecuje nashu psihu, na shta nas Zapovesti i upozoravaju

Naravno, svaki covek ima svoju vrednost, kao zivo bice neprocenjivu. Razlika je samo u tome u kakvim smo se oklnostima nasli od rodjenja pa sve do sadasnjosti. No u samoj Bibliji pise - ako je neko jak neka podigne onog slabog. Pa prema tome se i pitamo, u koju kategoriju spadaju monasi, u 'slabe' ili jake'?
 
ne razumem kako dolazis do ideje da postavljas komplikovana teoloska pitanja a ne poznajes ni osnovno ucenje hriscanstva:lol:

Ako ti se ne svidjaju moji zaključci o religiji i moji stavovi, jako je smešno ako nemaš nijedan drugi komentar osim tog da ne poznajem materiju, bolje ostani suzdržana.
Jeste simpatično što na kraju uvek potegnete taj argument kada nemate ništa pametnije da kažete, ali postalo je i predvidivo. :lol:
 
Ako ti se ne svidjaju moji zaključci o religiji i moji stavovi, jako je smešno ako nemaš nijedan drugi komentar osim tog da ne poznajem materiju, bolje ostani suzdržana.
Jeste simpatično što na kraju uvek potegnete taj argument kada nemate ništa pametnije da kažete, ali postalo je i predvidivo. :lol:
ako tebi tako najvise odgovara ja mogu i da ostanem susdrzana:)
evo, samo jos ovaj citat jednog divnog pravoslavnog duhovnika :)

"Bol,briga,strepnja,tragedija dushe ,rezultati su pada ljudskog do kojeg je doshlo zbog samoljublja covekovog. 'Isparenja" ega radjaju brigu u dushi,dok je prirodno stanje coveka radost,jer je Bog radost a dusha je dah Boziji.On ju je stvorio i ona ka Njemu ide.
Odsustvo radosti znaci odsustvo Boga,dok je radost dokaz prisustva Njegovog.
 

Back
Top