Neko da mi objasni (Hriscanstvo)

opet nije...
u tvojoj izjavi razlikujes ljude i mislimane/hriscane dok si ateiste i npr. pagane stavio u 'itd' a ni oni semanticki ne spadaju u ljude.

u sustini - jeste ljudski prastati ali je jos 'ljudskije' pamtiti pa vratiti :mrgreen:
ovo je statistika...slozices se...

a najlakse je oprostiti kad nema religijskih (zna se na koje religije mislim) prepreka...

Nemas cilj da debatujes nego da se natezes i ja u tome necu ucestvovati.
Iskreno iz srca oprostiti je jako tesko, a tebi je to verujem gotovo ne moguce jer se ti cak i na forumu hvatas za svaku napisanu i ne napisanu rec. Zasto se ne drzis teme ako si vec poceo da pises. Ako hoces slobodno otvori temu "statistika je pamtiti pa vratiti" pa pisi tamo sta ti je volja. Ovde je bilo pitanje kako hriscani vide Boga.
 
Nemas cilj da debatujes nego da se natezes i ja u tome necu ucestvovati.
Iskreno iz srca oprostiti je jako tesko, a tebi je to verujem gotovo ne moguce jer se ti cak i na forumu hvatas za svaku napisanu i ne napisanu rec.

u bre...nisi ni trocifren a vec si poceo da blago varnicis i da se duris...
ok..zamisli da je bio jedan mr green ili hajde, neka bude i obicna dvotacka i zatvorena zagrada na kraju recenice koja te je blago iziritirala...

sa vernicima se mora biti prilicno precizan btw...

oprastanje bilo kome ne sme da bude na religijskoj osnovi vec na humanoj...
kada to vernici shvate - nece im bog ni biti potreban...
 
u bre...nisi ni trocifren a vec si poceo da blago varnicis i da se duris...
ok..zamisli da je bio jedan mr green ili hajde, neka bude i obicna dvotacka i zatvorena zagrada na kraju recenice koja te je blago iziritirala...

sa vernicima se mora biti prilicno precizan btw...

oprastanje bilo kome ne sme da bude na religijskoj osnovi vec na humanoj...
kada to vernici shvate - nece im bog ni biti potreban...

To sam ti i napisao, da li si prociotao uopste? SVI treba da prastaju. Nisam trocifren jer mi je sitno.....
 
Ja nisam svetac niti to hocu da budem, samo tezim necemu sto mislim da je dobro.
Ponestalo mi je strpljenja i tako sam odreagovao iako nisam to mislio, ispricali smo se preko pp jer nije bilo smisla vise to raditi na forumu i kontrirati jedno drugom.

Ako si dosao na forum bez namere da nekome kontriras, i to na pdf Religija, bolje formiraj zatvorenu grupu. :mrgreen:

Nemas cilj da debatujes nego da se natezes i ja u tome necu ucestvovati.
Iskreno iz srca oprostiti je jako tesko, a tebi je to verujem gotovo ne moguce jer se ti cak i na forumu hvatas za svaku napisanu i ne napisanu rec. Zasto se ne drzis teme ako si vec poceo da pises. Ako hoces slobodno otvori temu "statistika je pamtiti pa vratiti" pa pisi tamo sta ti je volja. Ovde je bilo pitanje kako hriscani vide Boga.

Ti definitivno ne shvatas srz foruma... :rtfm:... cuj, "ti se cak i na fourmu hvatas za svaku napisanu i nenapisanu rec". :roll:

I, sto se pitanja tice, kako hriscani vide Boga... znaci li to da se ateisti ne smeju zapljunuti na tu temu?
 
Ako si dosao na forum bez namere da nekome kontriras, i to na pdf Religija, bolje formiraj zatvorenu grupu. :mrgreen:



Ti definitivno ne shvatas srz foruma... :rtfm:... cuj, "ti se cak i na fourmu hvatas za svaku napisanu i nenapisanu rec". :roll:

I, sto se pitanja tice, kako hriscani vide Boga... znaci li to da se ateisti ne smeju zapljunuti na tu temu?

Imaju li tvoje poruke neki smisao ili samo brljas na svakom forumu kako stignes? Temu je otvorio vernik kao i ja. Za nas ne postoji pitanje da li Boga ima ili ne, ako hoces da diskutujes prikljuci se temi a ne da nama drzis predavanje da li Bog postoji ili ne. Koliko vidim ovde se spocitava samo monoteistima, izgleda da nismo dovoljno :cool: za ateiste.
 
tvoj ogovor jeleni
Prekini da se nameces i idi tamo gde te neko zeli.

tvoj odgovor meni
Nemas cilj da debatujes nego da se natezes i ja u tome necu ucestvovati.
Iskreno iz srca oprostiti je jako tesko, a tebi je to verujem gotovo ne moguce jer se ti cak i na forumu hvatas za svaku napisanu i ne napisanu rec. Zasto se ne drzis teme ako si vec poceo da pises. Ako hoces slobodno otvori temu "statistika je pamtiti pa vratiti" pa pisi tamo sta ti je volja. Ovde je bilo pitanje kako hriscani vide Boga.

tvoj odgovor Prestonu
Imaju li tvoje poruke neki smisao ili samo brljas na svakom forumu kako stignes? Temu je otvorio vernik kao i ja. Za nas ne postoji pitanje da li Boga ima ili ne, ako hoces da diskutujes prikljuci se temi a ne da nama drzis predavanje da li Bog postoji ili ne. Koliko vidim ovde se spocitava samo monoteistima, izgleda da nismo dovoljno :cool: za ateiste.



heh...a ja sam mislio da ti samo moj avatar nije simpatican...;)
dakle...maaalkice smanji tenziju...da...dodjavola...ima ovde i razlicitih misljenja...

ja sam zadovoljan zbog zajednickog zakljucka da u ljude ubrajamo i vernike i nevernike i polu vernike...kao i to sto smo se na kraju slozili da licencu za oprost ne poseduje nijedna relgija (u ovo valjda ubrajamo i nadlezno bozanstvo?)...
 
Predpostavljam da ovde na forumu ima puno vjernika, onih koju znaju puno o hriscanstvu. Zamolio bih nekoga da mi u sto kracem nacinu objasni par stvari na koje bih volio znati odgovore :) , ali molim vas, nemojte mi objasnjavati sa COPY-PASTE metodom, nego mi onako u par recenica dajte odgovor,
sta je Bog u Hriscanstvu? Da li je Isus Bog? Da li Hriscanstvo tvrdi da je Bog jedan, da li Hriscani tvrde u vjeruju da je Bog jedan? Da li je Jehova Bog? Ili je Isus? Ili i jedan i drugi? Sta je stari zavet? Sta je novi zavet? Koliko postoji vrsta biblija? Da li je sve sto pise u bibliji, da li je svaka rijeci - rijec od Boga? Sta je sveti duh, sin i otac? Je li to jedan ili 3? Ako je to 3 onda kako Hriscani vjeruju da je Bog jedan? Ako je jedan, kako onda 3 moze biti 1? Ako su to tri svojstva Bozija, zar nema Bog bezbroj svojstava a ne samo 3?

Unaprijed se puno zahvaljujem ako neko moze sve ovo da mi pojasni, moze i na privatu. Puno hvala..

Човек трага за Богом.
 
Imaju li tvoje poruke neki smisao ili samo brljas na svakom forumu kako stignes?

Pre svega, prodji kroz moje poruke, pre negoli me klasifikujes kao forumsku naftnu mrlju, pa vidi koliko tvoja tvrdnja pije vodu. Ima ih jedva skoro 60. Ni za desetinu jevandjelja. :mrgreen:
Lisi se predrasuda... sine moj. Pa ces naci smisao. :D

Temu je otvorio vernik kao i ja. Za nas ne postoji pitanje da li Boga ima ili ne, ako hoces da diskutujes prikljuci se temi a ne da nama drzis predavanje da li Bog postoji ili ne.

Jos sam ti onomad dao savet da formiras zatvorenu grupu, ako ne zelis suprotno misljenje. Pa onda tamo tapsite ti i kolega jedan drugog po ramenu. Sta ti tu nije jasno?

Koliko vidim ovde se spocitava samo monoteistima, izgleda da nismo dovoljno :cool: za ateiste.

Pa, za jednog vernika ti se nesto mnogo cesto desava da etiketiras... :think:... ne znam da li je ijedan ateista ovde izbegao tvoj Strasni Sud. :mrgreen:
Te cisto sumnjam da te i vernici smatraju :cool:, s obzirom koliko brljavis... po BIbliji.
 
Pre svega, prodji kroz moje poruke, pre negoli me klasifikujes kao forumsku naftnu mrlju, pa vidi koliko tvoja tvrdnja pije vodu. Ima ih jedva skoro 60. Ni za desetinu jevandjelja. :mrgreen:
Lisi se predrasuda... sine moj. Pa ces naci smisao. :D



Jos sam ti onomad dao savet da formiras zatvorenu grupu, ako ne zelis suprotno misljenje. Pa onda tamo tapsite ti i kolega jedan drugog po ramenu. Sta ti tu nije jasno?



Pa, za jednog vernika ti se nesto mnogo cesto desava da etiketiras... :think:... ne znam da li je ijedan ateista ovde izbegao tvoj Strasni Sud. :mrgreen:
Te cisto sumnjam da te i vernici smatraju :cool:, s obzirom koliko brljavis... po BIbliji.

Ti bas ne razumes? Kakav je smisao foruma ici sa teme na temu i kontrirati drugima samo zato sto ti licno ne verujes? Briga me za tvoja ubedjenja verovanja i ne verovanja i nemam nameru da te ubedjujem u bilo sta. Ja predrasuda nemam, ti imas pravo da budes ateista ali nemas pravo da mi pametujes i mislis da si pametan samo zato sto su prihvatio tzv nauku. I ocigledno imas predrasude koje su vezane za vernike....
 
..Da se potsetimo šta beše tema..

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13600575&postcount=1

Rasprave na ličnom osnovu nisu produktivne pa vas upozoravam da prekinete s tom praksom..:)

Па најбоље је да постављачу теме појасниш правила око постављања тема и да је обавезан по правилнику форума Крстарице да изнесе свој став, овако испадне да се поствљач бави постављањем питања и какво мишљење имају корисници овог форума што може да се тумачи на разноразне начине!?
 
Ti bas ne razumes? Kakav je smisao foruma ici sa teme na temu i kontrirati drugima samo zato sto ti licno ne verujes?

Pa da vidim zasto vi verujete. Prosto.
I da vidim koliko je jaka ta vasa vera. Jos prostije.
Ako je moje kontriranje moze poljuljati, bas joj i nisu jaki temelji? :think:

Briga me za tvoja ubedjenja verovanja i ne verovanja i nemam nameru da te ubedjujem u bilo sta.

Nemas nameru... al' to radis. ;)
A kad nemas argumente za ubedjivanje, dohvatis se kojekakvih etiketiranja i klasifikacija.
Nece da moze.

Ja predrasuda nemam, ti imas pravo da budes ateista ali nemas pravo da mi pametujes i mislis da si pametan samo zato sto su prihvatio tzv nauku.

Pun si predrasuda i generalizacija k'o fontana novcica.
Imam puno pravo. Jok, nego cu pametovati kad procitam jednu bajku. :mrgreen:
Cuj, tzv. nauku... :roll:

I ocigledno imas predrasude koje su vezane za vernike....

Primetices da razlicito razgovaram sa svakim vernikom ponaosob.
Sa priglupim fanaticima na jedan nacin, sa razumnim ljudima na drugi.
A i jedni i drugi smatraju sebe vernicima.
Zapitaj se u koju kategoriju spadas. I zasto.

A onda duboko udahni, i vrati se na pocetni post... pa ces shvatiti da i ja imam puno pravo da izmesem svoje misljenje, na osnovu razmene iskustava sa vernicima.

Ne naleci k'o lasta u prozor.
 
Dzon Preston;13664782]Pa da vidim zasto vi verujete. Prosto.
I da vidim koliko je jaka ta vasa vera. Jos prostije.
Ako je moje kontriranje moze poljuljati, bas joj i nisu jaki temelji? :think:

Sta si ti? Internet merac vere? Naravno da ne mozes poljuljati veru, ne mozes ni slamku sa tim "argumentima" pomeriti a kamoli nesto drugo. Jednostavno smaras jer se ne drziz teme. Mozes otvoriti jednu, zasto vi verujete ili tako nesto nz...

Kod:
Nemas nameru... al' to radis. ;)
A kad nemas argumente za ubedjivanje, dohvatis se kojekakvih etiketiranja i klasifikacija.
Nece da moze.

Nisam nigde nikog ubedjivao i ponavljam NEMAM NAMERU.

Pun si predrasuda i generalizacija k'o fontana novcica.
Imam puno pravo. Jok, nego cu pametovati kad procitam jednu bajku. :mrgreen:
Cuj, tzv. nauku... :roll:

Uvreda na racun svih vernika ne samo monoteista. I gde si to video moje predrasude?

Primetices da razlicito razgovaram sa svakim vernikom ponaosob.
Sa priglupim fanaticima na jedan nacin, sa razumnim ljudima na drugi.
A i jedni i drugi smatraju sebe vernicima.
Zapitaj se u koju kategoriju spadas. I zasto.

Nekima samo kontrisar a neke i vredjas. Bravo domacine.

A onda duboko udahni, i vrati se na pocetni post... pa ces shvatiti da i ja imam puno pravo da izmesem svoje misljenje, na osnovu razmene iskustava sa vernicima.

Ne naleci k'o lasta u prozor.

Uradi to isto i vidi koja je tema. Videces da nije bavljenje clanovima foruma.
 
Sta si ti? Internet merac vere? Naravno da ne mozes poljuljati veru, ne mozes ni slamku sa tim "argumentima" pomeriti a kamoli nesto drugo.

Nekoliko puta si odstupio od ispravnog puta. Pogledati pod Bozje zapovesti. Osnova vere, nije li?

Jednostavno smaras jer se ne drziz teme. Mozes otvoriti jednu, zasto vi verujete ili tako nesto nz...

A sta ti radis odgovorima na moje postove, ako ne to isto? Eto, to ti je varijacija poljuljane vere... Cinjenice te sabiju uz zid, a onda sledi paljba...

Nisam nigde nikog ubedjivao i ponavljam NEMAM NAMERU.

Cim ponavljas... imas. :plez:

Uvreda na racun svih vernika ne samo monoteista.
I gde si to video moje predrasude?

:eek: ... uvreda je to sto sam Bibliju nazvao bajkom? Pa i jeste bajka. Dokazi suprotno.
Strce iz skoro svakog tvog odgovora ateistima. Hoces citate?

Nekima samo kontrisar a neke i vredjas. Bravo domacine.

Religiozne fanatike bih i zatvorio, pre negoli se opasaju bombama pa pravac metro ili pobiju sve clanove svoje sekte u nastupu nekog religioznog zanosa. Znaci, ne bih ostao samo na uvredama. Sta ti tu nije jasno... domacine?
Sa razumnim moze ne samo komentar, vec i konstruktivna rasprava, u kojoj cu dobiti odgovore na pitanja koja su recimo postavljena u prvom postu ove teme. Sta ti tu nije jasno... domacine?
Ne rece mi gde sebe svrstavas?

Uradi to isto i vidi koja je tema. Videces da nije bavljenje clanovima foruma.

Nije. Pa sto to radis onda? :mrgreen:
Ne bih bas rekao da u ovoj diskusiji sam sa sobom pricam. :lol:

:bye:
 
Nekoliko puta si odstupio od ispravnog puta. Pogledati pod Bozje zapovesti. Osnova vere, nije li?



A sta ti radis odgovorima na moje postove, ako ne to isto? Eto, to ti je varijacija poljuljane vere... Cinjenice te sabiju uz zid, a onda sledi paljba...



Cim ponavljas... imas. :plez:



:eek: ... uvreda je to sto sam Bibliju nazvao bajkom? Pa i jeste bajka. Dokazi suprotno.
Strce iz skoro svakog tvog odgovora ateistima. Hoces citate?



Religiozne fanatike bih i zatvorio, pre negoli se opasaju bombama pa pravac metro ili pobiju sve clanove svoje sekte u nastupu nekog religioznog zanosa. Znaci, ne bih ostao samo na uvredama. Sta ti tu nije jasno... domacine?
Sa razumnim moze ne samo komentar, vec i konstruktivna rasprava, u kojoj cu dobiti odgovore na pitanja koja su recimo postavljena u prvom postu ove teme. Sta ti tu nije jasno... domacine?
Ne rece mi gde sebe svrstavas?



Nije. Pa sto to radis onda? :mrgreen:
Ne bih bas rekao da u ovoj diskusiji sam sa sobom pricam. :lol:

:bye:

Ovaj razgovor je zavrsen, ponasas se kao dete i dajes odgovore na ono sto si umislio da sam rekao. Cao ce....
 

Back
Top