Neko da mi objasni (Hriscanstvo)

Predpostavljam da ovde na forumu ima puno vjernika, onih koju znaju puno o hriscanstvu. Zamolio bih nekoga da mi u sto kracem nacinu objasni par stvari na koje bih volio znati odgovore :) , ali molim vas, nemojte mi objasnjavati sa COPY-PASTE metodom, nego mi onako u par recenica dajte odgovor,
sta je Bog u Hriscanstvu? Da li je Isus Bog? Da li Hriscanstvo tvrdi da je Bog jedan, da li Hriscani tvrde u vjeruju da je Bog jedan? Da li je Jehova Bog? Ili je Isus? Ili i jedan i drugi? Sta je stari zavet? Sta je novi zavet? Koliko postoji vrsta biblija? Da li je sve sto pise u bibliji, da li je svaka rijeci - rijec od Boga? Sta je sveti duh, sin i otac? Je li to jedan ili 3? Ako je to 3 onda kako Hriscani vjeruju da je Bog jedan? Ako je jedan, kako onda 3 moze biti 1? Ako su to tri svojstva Bozija, zar nema Bog bezbroj svojstava a ne samo 3?

Unaprijed se puno zahvaljujem ako neko moze sve ovo da mi pojasni, moze i na privatu. Puno hvala..

Bog u hriscanstvu je svemoguci, sveznajuce i svudeprisutni vladar.
Isus jeste Bog, no nije Vrhovni Bog Jehova.
Vrhovni Bog je jedan, nije moguce da budu dvojica na vrhu.
Jehova je vrhovni Bog.
Isus je sin Boga Jehove, i samim tim naslednik njegovog prestola, to jest buduci vrhovni vladar.
Stari zavet je zavet koji je Jehova Bog napravio sa jevrejskim narodom.
Novi zavet je zavet koji je Isus napravio sa hriscanima.
Biblija postoji samo jedna.
Kao i svaki atom u ovom univezumu sto potice od Boga, tako i svaka rec koja je napisana u bibliji potice od Boga.
Sveti duh je sila kojom Bog izvrsava svoje 'akcije'.
Bog ima bezbroj lika i oblicija i svojstava, no 3 su primarna - otac, sin i duh.


Tako sam ja otrpilike to shvatio ...

:)
 
znaci,hoces reci da ljudi koji su pisali bibliju su u stvari bili zaposednuti od strane boga ili nesto slicno,pa je on pisao kroz njih ili sta??
posto ne kapiram to tvoje "svaka rec koja je napisana u bibliji potice od Boga"

po meni ljudi su nalupali svasta,dodali neke pricice radi pouke,nesto svoje..dok novi zavet sadrzi i jevandjelja i jos par stvari
 
Predpostavljam da ovde na forumu ima puno vjernika, onih koju znaju puno o hriscanstvu. Zamolio bih nekoga da mi u sto kracem nacinu objasni par stvari na koje bih volio znati odgovore :) , ali molim vas, nemojte mi objasnjavati sa COPY-PASTE metodom, nego mi onako u par recenica dajte odgovor,
sta je Bog u Hriscanstvu? Da li je Isus Bog? Da li Hriscanstvo tvrdi da je Bog jedan, da li Hriscani tvrde u vjeruju da je Bog jedan? Da li je Jehova Bog? Ili je Isus? Ili i jedan i drugi? Sta je stari zavet? Sta je novi zavet? Koliko postoji vrsta biblija? Da li je sve sto pise u bibliji, da li je svaka rijeci - rijec od Boga? Sta je sveti duh, sin i otac? Je li to jedan ili 3? Ako je to 3 onda kako Hriscani vjeruju da je Bog jedan? Ako je jedan, kako onda 3 moze biti 1? Ako su to tri svojstva Bozija, zar nema Bog bezbroj svojstava a ne samo 3?

Unaprijed se puno zahvaljujem ako neko moze sve ovo da mi pojasni, moze i na privatu. Puno hvala..


Bog je bice koje je izvor zivota, tj on Jeste zivot koji POSTOJI. Nema pocetak ni kraj.
Bog je bice koje ima tri lica i koje moze da komunicira samo sa sobom i to su: Otac(deo bica koje je stvorilo sve), Sin(deo bica koje moze da seta medju ljudima, to je Isus. On se takodje javio i Avramu pred unistenje Sodoma sto znaci da se Sin tj Isus nije pojavio samo kada je raspet) i Sveti Duh(deo bica koje komunicira sa covekom kroz savest). Bog je jedan jedini za sve verovao li ko u njega ili ne. Jehova je jedan od naziva za Boga Oca i deo je istog bica kao i Isus. "Stari Zavet" je knjiga sa informacijom o postanku sveta, sadrzi zakone koje je Bog dao Jevrejima i knjige proroka. "Novi Zavet" je knjiga koja nam daje uvid u zivot Isusa i informaciju o onome sto ce se desiti.

Sad je pitanje kako jedno bice moze imati tri licnosti. On je jednostavno nesto drugacije od nas. Mi jesmo pravljeni po Njegovom liku ali to ne znaci da On ima ruke i noge.....u nama se mogu videti crte Njegovog karaktera. Kao sto se u knjizi mogu videti neke osobine pisca tako se u nama mogu videti neke osobine Boga.
 
Bog u hriscanstvu je svemoguci, sveznajuce i svudeprisutni vladar.
Isus jeste Bog, no nije Vrhovni Bog Jehova.
Vrhovni Bog je jedan, nije moguce da budu dvojica na vrhu.
Jehova je vrhovni Bog.
Isus je sin Boga Jehove, i samim tim naslednik njegovog prestola, to jest buduci vrhovni vladar.
Stari zavet je zavet koji je Jehova Bog napravio sa jevrejskim narodom.
Novi zavet je zavet koji je Isus napravio sa hriscanima.
Biblija postoji samo jedna.
Kao i svaki atom u ovom univezumu sto potice od Boga, tako i svaka rec koja je napisana u bibliji potice od Boga.
Sveti duh je sila kojom Bog izvrsava svoje 'akcije'.
Bog ima bezbroj lika i oblicija i svojstava, no 3 su primarna - otac, sin i duh.


Tako sam ja otrpilike to shvatio ...

:)

Ti si mi do sada najbolje objasnio, i puno ti hvala na lijepom odgovoru. No, sada imam dva tri pitanja na tvoj odgovor, pa te opet molim da mi odgovoris
1. Ako su Isus i Jehova Bogovi, kako je onda Hriscanstvo monoteisticka religija?
2. Ako je Isus naslednig Jehovea, i postace nekad vrhovni poglavar, znaci li to da ce Jehova umreti? Je li umiranje bozansko svojstvo?
3. Ako svaka rijec u bibliji je od Boga, jesu li kraljevi, vladari i crkve isto Bogovi, jer nam je poznato da su veliki dio biblije oni izbacili, ubacili i prepravili? Tako da vise biblija nije biblija vec neko ljudsko pravilo.
4. Zasto su ta 3 svojstva primarna, ja vjerujem da ima puno drugih svojstava koja su puno bitnija od ta 3. Zasto je sve to ograniceno na samo ta 3 Bozija svojstva?

Hvala unaprijed na odgovoru..
 
Ti si mi do sada najbolje objasnio, i puno ti hvala na lijepom odgovoru. No, sada imam dva tri pitanja na tvoj odgovor, pa te opet molim da mi odgovoris
1. Ako su Isus i Jehova Bogovi, kako je onda Hriscanstvo monoteisticka religija?
2. Ako je Isus naslednig Jehovea, i postace nekad vrhovni poglavar, znaci li to da ce Jehova umreti? Je li umiranje bozansko svojstvo?
3. Ako svaka rijec u bibliji je od Boga, jesu li kraljevi, vladari i crkve isto Bogovi, jer nam je poznato da su veliki dio biblije oni izbacili, ubacili i prepravili? Tako da vise biblija nije biblija vec neko ljudsko pravilo.
4. Zasto su ta 3 svojstva primarna, ja vjerujem da ima puno drugih svojstava koja su puno bitnija od ta 3. Zasto je sve to ograniceno na samo ta 3 Bozija svojstva?

Hvala unaprijed na odgovoru..
covek je ili Jsvedok ili je od njih naucio...
ne znam da li su oni monoteisticka religija...ne bih rekla da jesu..
on ti je samo predstavio njihovo vidjenje hriscanstva koje meni ponekad lici na neke paganske religije.....
 
Poslednja izmena:
Bog u hriscanstvu je svemoguci, sveznajuce i svudeprisutni vladar.
Isus jeste Bog, no nije Vrhovni Bog Jehova.
Vrhovni Bog je jedan, nije moguce da budu dvojica na vrhu.
Jehova je vrhovni Bog.
Isus je sin Boga Jehove, i samim tim naslednik njegovog prestola, to jest buduci vrhovni vladar.
Stari zavet je zavet koji je Jehova Bog napravio sa jevrejskim narodom.
Novi zavet je zavet koji je Isus napravio sa hriscanima.
Biblija postoji samo jedna.
Kao i svaki atom u ovom univezumu sto potice od Boga, tako i svaka rec koja je napisana u bibliji potice od Boga.
Sveti duh je sila kojom Bog izvrsava svoje 'akcije'.
Bog ima bezbroj lika i oblicija i svojstava, no 3 su primarna - otac, sin i duh.


Tako sam ja otrpilike to shvatio ...

:)

Jsvedok??
 
Od Boga potice sve, cak i papir na kome je stampana Biblija, zasto bi to onda bilo cudno ako bi i sve ostalo sto sadrzi knjiga biblija poticalo od Njega

Pa cudno mi je zato, sto svi ljudi koji su pisali bibliju, rodjeni su pola vijeka i vise nakon rodjenja Isusa. I znamo "po" kome je pisana biblija, "po" ljudima koji su u zivotu bili lovci na hriscane.
 
Od Boga potice sve, cak i papir na kome je stampana Biblija, zasto bi to onda bilo cudno ako bi i sve ostalo sto sadrzi knjiga biblija poticalo od Njega

Zato sto ljudi sve zivo koruptuju,pa cak i religiju
Pa cudno mi je zato, sto svi ljudi koji su pisali bibliju, rodjeni su pola vijeka i vise nakon rodjenja Isusa. I znamo "po" kome je pisana biblija, "po" ljudima koji su u zivotu bili lovci na hriscane.

deo biblije je pisan pre Hrista
Stari zavet
pisali su ga Jevreji,ili Izraelci..koji su govorili kako su oni prvi narod,itd
blebetanja gde se izmedju redova naidje da su oni sebe kao narod velicali
 
Ti si mi do sada najbolje objasnio, i puno ti hvala na lijepom odgovoru. No, sada imam dva tri pitanja na tvoj odgovor, pa te opet molim da mi odgovoris
1. Ako su Isus i Jehova Bogovi, kako je onda Hriscanstvo monoteisticka religija?
2. Ako je Isus naslednig Jehovea, i postace nekad vrhovni poglavar, znaci li to da ce Jehova umreti? Je li umiranje bozansko svojstvo?
3. Ako svaka rijec u bibliji je od Boga, jesu li kraljevi, vladari i crkve isto Bogovi, jer nam je poznato da su veliki dio biblije oni izbacili, ubacili i prepravili? Tako da vise biblija nije biblija vec neko ljudsko pravilo.
4. Zasto su ta 3 svojstva primarna, ja vjerujem da ima puno drugih svojstava koja su puno bitnija od ta 3. Zasto je sve to ograniceno na samo ta 3 Bozija svojstva?

Hvala unaprijed na odgovoru..

1. Pretpostavljam da sto se monoteizma tice tu se misli na Vrhovnog Boga koji je vladar celog svemira i nema suparnika na tom nivou. Recimo i za sotonu se kaze u Bibliji da je bog, Bog ti je nesto cemu sluzis i cemu se klanjas, a hriscani se klanjaju samo tom glavnom Bogu. Na osnovu toga Isus ne bi trebao biti neki oblik bozanstva za obozavanje jer kao sto kazes hriscanstvo bi izgubilo monoteisticki smisao.
2. Nece umreti nego ce Hrist koji je ljubav i milost preuzeti vlast od Boga koji je pravda i sud, sve ce ostati u celini, no bez nasilja vise.
3. Ono sta covek najvise obozava to mu postaje Bog, a to svakako moze biti i crkva i kralj i drzava, no to nije po Bibliji. A bibliju si svako ispravlja i prilagodjava kako mu drago, svaki prevod postaje prica sama za sebe, skup pravila i propisa koje svestenici i ljudi od autoriteta koriste da bi iskoristavali i manipulisali .sirokim masama.
4. To polazi iz crkvene kuhinje, u bibliji nesto konkretno o 3 lica ili svojstva nema nista.
:)
 
Nemas pojma sta znaci 666, ako nisi zanala 666 je simbol zadovoljstva, blagostanja i spokojstva :D
priznajesh?
b0221.gif
 

Back
Top