Neka druga religija

"Blue_Bird_BMW": "A sta ako neko veruje u nesto drugo ("веруjете у нешто друго" - у порођењу са чему? Православљем, Муслиманством, Католицизамом и т.д...) Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru (Зар ми имамо таку религиjу???:о) Ти си говорио о "нека друга религиjа"%о). U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??"

Не веруjем!!!
 
Blue_Bird_BMW:
A sta ako neko veruje u nesto drugo. Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru. U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??
Ti izgleda da si veliki fan Gospodara prstenova.I ja sam takodje ali svakako ne treba verovati u to sto je Tolkien zapisao jer i on sam nije verovao u to vec u Boga jedinog i pravog.Ja neznam sta da ti kazem.Mozes da razmisljas o tome da Bog nije stvorio samo nas-Ljude vec i druge rase kao sto su vilenjaci, ali ne i da postoje valari i tako slicno.Ma neznam ni zasto pisem sve ovo.Pozdrav.
 
Аљона:
"Blue_Bird_BMW": "A sta ako neko veruje u nesto drugo ("веруjете у нешто друго" - у порођењу са чему? Православљем, Муслиманством, Католицизамом и т.д...) Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru (Зар ми имамо таку религиjу???:о) Ти си говорио о "нека друга религиjа"%о). U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??"

Не веруjем!!!

Nesto drugo u poredjenju sa religijama koje su priznate i poznate.
Bas zato sto nemamo takvu religiju ja postavljam to pitanje.
 
"Bog sve moze. Kad bi cinio isključivo ono sto nazivamo dobrim, ne bismo mogli da ga nazivamo Svemogucim; On bi vladao samo jednim delom Vaseljene, a postojao bi neko moćniji od Njega, koji bi nadzirao i procenjivao njegove postupke. U tom slučaju, ja bih obožavao tog nekog, moćnijeg."
PETA GORA, Paolo Koeljo
 
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa svako ima pravo da veruje u sta hoce pa makar to bili i vilenjaci i patuljci,mislim da ne treba da postoji bilo kakva diskriminacija povodom toga...
Nisam bas najbolje shvatila temu... ;)
Pa tema je trebala da se odnosi na to kako ce drugi ljudi gledati na neke koji veruju u vilenjake
Axa ok ;) pa dakle da konacno pogodim temu ;) mogu jedino za sebe licno da kazem da me uopste ne dotice sta drugi rade,imaju svoj zivot,stavove,misljenja super za njih..sve dotle dok ne ugrozavaju mene...isto tako mogu da veruju i u vilenjake..!
 
JaH_G|rL:
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa svako ima pravo da veruje u sta hoce pa makar to bili i vilenjaci i patuljci,mislim da ne treba da postoji bilo kakva diskriminacija povodom toga...
Nisam bas najbolje shvatila temu... ;)
Pa tema je trebala da se odnosi na to kako ce drugi ljudi gledati na neke koji veruju u vilenjake
Axa ok ;) pa dakle da konacno pogodim temu ;) mogu jedino za sebe licno da kazem da me uopste ne dotice sta drugi rade,imaju svoj zivot,stavove,misljenja super za njih..sve dotle dok ne ugrozavaju mene...isto tako mogu da veruju i u vilenjake..!

Pa naravno Jah Girl [sory neznam tvoje pravo ime] svako ima pravo da veruje u ono za shta misli da je pravedno, pa cak i u vilenake :PPPPPPPPPP xexexe
p0z
 
Stoorbak:
JaH_G|rL:
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa svako ima pravo da veruje u sta hoce pa makar to bili i vilenjaci i patuljci,mislim da ne treba da postoji bilo kakva diskriminacija povodom toga...
Nisam bas najbolje shvatila temu... ;)
Pa tema je trebala da se odnosi na to kako ce drugi ljudi gledati na neke koji veruju u vilenjake
Axa ok ;) pa dakle da konacno pogodim temu ;) mogu jedino za sebe licno da kazem da me uopste ne dotice sta drugi rade,imaju svoj zivot,stavove,misljenja super za njih..sve dotle dok ne ugrozavaju mene...isto tako mogu da veruju i u vilenjake..!

Pa naravno Jah Girl [sory neznam tvoje pravo ime] svako ima pravo da veruje u ono za shta misli da je pravedno, pa cak i u vilenake :PPPPPPPPPP xexexe
p0z
PO tom tvom obajsnjenju mi treba da verujemo u pravdu i pravedne stvari.E pa novost za tebe -- nisu svi Vilovnjaci pravedni.
 
Mislim da svako treba da veruje u ono sto misli da je ispravno. Postoji jedna izreka:
"I Bogovi umiru, onda kad niko vise u njih ne veruje"
Zan-Pol Sartr
Ako bismo svi poceli da verujemo i da velicamo, recimo, vanzemaljce, onda bi oni stvarno postojali, i mi bismo videli cuda (naravno, zaslepljeni tom verom).
Mislim da ono u sta verujemo moze da opstane samo uz pomoc nas samih, koji cemo da nastavimo da verujemo.
Zasto ne bismo verovali u nesto sto je nama privlacno, ako vec znamo da ce se to odrzati, nasom verom?
 

Back
Top