Quantcast

Neka druga religija

А

Аљона

Gost
"Blue_Bird_BMW": "A sta ako neko veruje u nesto drugo ("веруjете у нешто друго" - у порођењу са чему? Православљем, Муслиманством, Католицизамом и т.д...) Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru (Зар ми имамо таку религиjу???:о) Ти си говорио о "нека друга религиjа"%о). U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??"

Не веруjем!!!

Feanor the elf king

Aktivan član
Poruka
1.984
Blue_Bird_BMW:
A sta ako neko veruje u nesto drugo. Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru. U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??
Ti izgleda da si veliki fan Gospodara prstenova.I ja sam takodje ali svakako ne treba verovati u to sto je Tolkien zapisao jer i on sam nije verovao u to vec u Boga jedinog i pravog.Ja neznam sta da ti kazem.Mozes da razmisljas o tome da Bog nije stvorio samo nas-Ljude vec i druge rase kao sto su vilenjaci, ali ne i da postoje valari i tako slicno.Ma neznam ni zasto pisem sve ovo.Pozdrav.

Blue_Bird_BMW

Početnik
Poruka
39
Аљона:
"Blue_Bird_BMW": "A sta ako neko veruje u nesto drugo ("веруjете у нешто друго" - у порођењу са чему? Православљем, Муслиманством, Католицизамом и т.д...) Ako neko veruje u Valare koji zive u Valinoru (Зар ми имамо таку религиjу???:о) Ти си говорио о "нека друга религиjа"%о). U Iluvatura koji je stovritelj svega. U Vilenjake kao prvorodjene , Ljude kao mladje i PAtuljke koji su nezeljeni ali ipak su tu ?? Sta onda ??"

Не веруjем!!!

Nesto drugo u poredjenju sa religijama koje su priznate i poznate.
Bas zato sto nemamo takvu religiju ja postavljam to pitanje.

profa

Početnik
Poruka
13
"Bog sve moze. Kad bi cinio isključivo ono sto nazivamo dobrim, ne bismo mogli da ga nazivamo Svemogucim; On bi vladao samo jednim delom Vaseljene, a postojao bi neko moćniji od Njega, koji bi nadzirao i procenjivao njegove postupke. U tom slučaju, ja bih obožavao tog nekog, moćnijeg."
PETA GORA, Paolo Koeljo

JaH_G|rL

Primećen član
Poruka
607
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa svako ima pravo da veruje u sta hoce pa makar to bili i vilenjaci i patuljci,mislim da ne treba da postoji bilo kakva diskriminacija povodom toga...
Nisam bas najbolje shvatila temu... ;)
Pa tema je trebala da se odnosi na to kako ce drugi ljudi gledati na neke koji veruju u vilenjake
Axa ok ;) pa dakle da konacno pogodim temu ;) mogu jedino za sebe licno da kazem da me uopste ne dotice sta drugi rade,imaju svoj zivot,stavove,misljenja super za njih..sve dotle dok ne ugrozavaju mene...isto tako mogu da veruju i u vilenjake..!

Stoorbak

Primećen član
Poruka
538
JaH_G|rL:
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa svako ima pravo da veruje u sta hoce pa makar to bili i vilenjaci i patuljci,mislim da ne treba da postoji bilo kakva diskriminacija povodom toga...
Pa tema je trebala da se odnosi na to kako ce drugi ljudi gledati na neke koji veruju u vilenjake
Axa ok ;) pa dakle da konacno pogodim temu ;) mogu jedino za sebe licno da kazem da me uopste ne dotice sta drugi rade,imaju svoj zivot,stavove,misljenja super za njih..sve dotle dok ne ugrozavaju mene...isto tako mogu da veruju i u vilenjake..!
Pa naravno Jah Girl [sory neznam tvoje pravo ime] svako ima pravo da veruje u ono za shta misli da je pravedno, pa cak i u vilenake :PPPPPPPPPP xexexe
p0z

Blue_Bird_BMW

Početnik
Poruka
39
Stoorbak:
JaH_G|rL:
Blue_Bird_BMW:
JaH_G|rL:
Pa naravno Jah Girl [sory neznam tvoje pravo ime] svako ima pravo da veruje u ono za shta misli da je pravedno, pa cak i u vilenake :PPPPPPPPPP xexexe
p0z
PO tom tvom obajsnjenju mi treba da verujemo u pravdu i pravedne stvari.E pa novost za tebe -- nisu svi Vilovnjaci pravedni.

Poruka
27
Mislim da svako treba da veruje u ono sto misli da je ispravno. Postoji jedna izreka:
"I Bogovi umiru, onda kad niko vise u njih ne veruje"
Zan-Pol Sartr
Ako bismo svi poceli da verujemo i da velicamo, recimo, vanzemaljce, onda bi oni stvarno postojali, i mi bismo videli cuda (naravno, zaslepljeni tom verom).
Mislim da ono u sta verujemo moze da opstane samo uz pomoc nas samih, koji cemo da nastavimo da verujemo.
Zasto ne bismo verovali u nesto sto je nama privlacno, ako vec znamo da ce se to odrzati, nasom verom?