NE PRIVLACIS ME VISE

Naravno da se jase, kad su se svi, ili skoro svi, nakacili na to, cim su vidjeli da je spomenuto...
Uopste ne vidim razloga za raspravu DA ili NE... O tome, mogu samo njih dvoje da odluce...
Ono sto mi je neshvatljivo je iskljucivost po pitanju mogucnosti da postoje ljudi koji se zaista vole, a ipak im prija takav odnos...

Licno, uvijek bih se prije odlucila za swing, nego za prevare... Stavise, prvo bi moglo da dodje u obzir, a drugo ni pod tackom razno!
 
Gryphon:
Odrzavanje strasti i sexa na visem nivou u braku(duzoj vezi), to je umetnost.
Tu se vidi sve umece partnera. Sve vredi probati da se to odrzi ili uzdigne.
Neka se obrazuju vise o sexu, citaju knjige, isprobavaju neka sredstva za stimulisanje,
koriste ulja, masaze, nove poze. Siroke su tu mogucnosti i granice se samo mastom.
I nek idu na razne lokacije...
 
blizance:
Tema je vrlo delikatna i realna.Mislim da se manje vise svako u nekoj vrsti duge veze bar na trenutak ovako osecao.Tesko je dati pravi savet ali,mogu da predpostavim sta osecas tj,ne osecas a to ni malo nije prijatno ni lako prevazici.Kao prvo,sta mislis?Saopstis mu ideju o swing varijanti i 1)odusevljeno je prihvati i uzivate oboje i sve funkcionise izmedju vas savrseno,2)odbije ovu mogucnost kao odvratnu i neprihvatljivu,ili 3)prihvati,odusevi se,traje tako neko vreme a onda on izjavi da zeli da te ostavi zbog neke zajednicke partnerke u koju se u medjuvremenu zaljubio ili pozeleo sex samo sa njom.Sta ces ti uraditi u toj varijanti?Hoces li biti povredjena ili ces nastaviti da uzivas sama za sebe sa nekim od zajednickih partnera?Da li si razmisljala o varijanti da on posle nekoliko pokusaja shvati da ni ti njega ne uzbudjujes i da nece vise s tobom da zivi jer njegova shvatanja zajednice ne podrazumevaju "osvezavanje"veze?Razmisli malo.Mozda je najbolje da prodje neko vreme,malo se udaljite/otputuj sama,nadji neki izgovor da sredis svoje misli i osecanja/.Sta ako posle nekoliko novih sexsualnih iskustava shvatis da je jedino on sposoban da ti da ljubav i razumevanje i da si htela samo malo novog.Kako ces mu posle neke vrste prevare reci da ipak zelis da budes sa njim,da li je posteno?Znaci sredi svoje osecaje,pa onda uradi nesto konkretno.Razmisli jos jednom sta te s njim cini srecnom a sta ne i da li je vredno rizikovati.Jer sve je neka vrsta rizika,gledaj svaku mogucnos sa obe strane.p.s.nebih da ovo shvatis kao kritiku,vec kao zelju da ti na neki nacin pomognem jer mislim da je sasvim normalno osetiti zasicenje, samo pokusaj da doneses odluku koja je dobra za oboje.U pravoj i iskrenoj ljubavi ako se oboje sloze sve je dozvoljeno ali ako je neko nezadovoljan onda ni ljubav sama po sebi tu nista nece moci da ucini.Pozdrav!
Heh upravo tako... nisam nikad ni pitao Gazdaricu sta je bilo sa Zagi...
 
Gryphon:
Nije tu, al videt ce mo.
Dosad sam imao super misljenje u vezi nje,
malo ga je pokvarila sa ovim swingom.
Ja mislim da nije dobro razmislila u sta ulece, pritiska je nezadovoljstvo.
Meni je pokvarila misljenje kad se lezbeisala sa divljom na "ljubav je ludilo".... a imala je bas super postove... steta sto je odabrala "swing" stranu...
I ja nikako ne bi rekao da je ona bila verna 5 godina... nema teorije... garant ga je varala kad god joj se prihtelo... a sad bi jednostavno da predje na "next level"... tj na swing...
 
Petar_Pan:
Samo oni nemastoviti i konzervativni.... ali i to je blazi oblik debilizma nego swingeri... Svakakvih krajnosti ima... A ti jel si ti za swing?


Лично, мене не привлачи идеја о свингу, више би ме привлачила нека тројка рецимо.....мада се нисам усудила да пробам. Плашила сам се како би нам све то изгледало ДАН ПОСЛЕ.:roll:

Међутим, знам неке брачне парове који већ годинама имају та нека свингерска ''дружења''.У стабилном су браку, задовољни су...немам разлога да их осуђујем. Њихов живот- њихова ствар! Они су пронашли нешто што одговара и једном и другом, а брак им није уздрман. Значи, ако су обоје за то, а то може да им освежи везу, што да не?
 
Hellen:
Лично, мене не привлачи идеја о свингу, више би ме привлачила нека тројка рецимо.....мада се нисам усудила да пробам. Плашила сам се како би нам све то изгледало ДАН ПОСЛЕ.:roll:

Међутим, знам неке брачне парове који већ годинама имају та нека свингерска ''дружења''.У стабилном су браку, задовољни су...немам разлога да их осуђујем. Њихов живот- њихова ствар! Они су пронашли нешто што одговара и једном и другом, а брак им није уздрман. Значи, ако су обоје за то, а то може да им освежи везу, што да не?
Da li smatras da ce im takav korak pre osveziti vezu, ili upropastiti vezu? Koja je veca verovatnoca?
 
Lucky Luck:
ne znam zashto nisi odgovorila na moj post. Ustvari znam, na neki nachin (prilichno suptilan) bi od forumasha da napravish u neku ruku sauchesnike, zar nije tako?

O cemu ti pricas..:p Kojoj odrasloj zreloj osobi koja koja u principu u zivotu zna shta hoce treba alibi za bilo shta...i zashtro bi im ti ili bilo ko bio saucesnik.pa to nije greh ili ubistvo ..to je samo obican sex
 
Gryphon:
Odrzavanje strasti i sexa na visem nivou u braku(duzoj vezi), to je umetnost.
Tu se vidi sve umece partnera. Sve vredi probati da se to odrzi ili uzdigne.
Neka se obrazuju vise o sexu, citaju knjige, isprobavaju neka sredstva za stimulisanje,
koriste ulja, masaze, nove poze. Siroke su tu mogucnosti i granice se samo mastom.

Siznucu definitivno..pa kada ovako napises..zasto onda ne i swinggggg ...:-D
 
...pa ne mozes imati sve..salim se...nezahvalna situacija jeste....sve je u vezi bitno...pokusajte da probudite tu strast....ali kao sto neko rece..bitno je i kakav je covek...jer zamisli samo...imas super seks sa nekim...a on je gnjida od coveka, ne zanimas ga.......dal to uopste ima smisla? ne.....znam nije prijatno..ali od 2 zla biraj manje....moj iskren savet!
 
Kao prvo ne radi se o klincima vec o zrelim i ozbiljnom paru.Zajedno su dugo iz ljubavi prvenstveno a zatim iz prijateljstva, razumevanja,inspiracije,potrebe da budu zajedno, dobrog sexa ..jednostavno se vole..ali dodjose do trenutka kada se sexualno vise ne privlace kao nekada..nesta one strasti a potrebna im je... pitanje je ..sta dalje i kako ...u tom kontekstu je napomenuto kao jedno od resenja i swing koga se svi uhvatise mada ne vidim nista lose u tome..znaci ili nesto preduzeti ili da se veza raspadne a ni jedno to ne zeli..cak ne razmisljaju ni o pojedinacnoj prevari a o odustajanju od sexa i suzivota kao brat i sestra nema pojma ni pod razno..a kako neko rece dobrar sex i ljubav se ne razdvajaju ........njena dilema je sta uraditi a ne izgubiti ga....
 
pa stvarno je teshko pitanje. Interesantan je momenat kada inache monogamni par prelazi u swingere , i razlozi koji do toga dovode. Ali, ali ubedjen sam da je dosada ili seksualna neatraktivnost koju si navela, da podsetim i tema se tako zove, najgori potencijalni razlog zbog koga se moze sa time pocheti, po mom mishljenju programirana katastrofa, ukoliko je jednostrana. Niko nije zapitao kako on to sve dozivljava, a to je vazno, dakako.
 
Lucky Luck:
pa stvarno je teshko pitanje. Interesantan je momenat kada inache monogamni par prelazi u swingere , i razlozi koji do toga dovode. Ali, ali ubedjen sam da je dosada ili seksualna neatraktivnost koju si navela, da podsetim i tema se tako zove, najgori potencijalni razlog zbog koga se moze sa time pocheti, po mom mishljenju programirana katastrofa, ukoliko je jednostrana. Niko nije zapitao kako on to sve dozivljava, a to je vazno, dakako.

Iako su dugo zajedno Ona ipak nije sigurna kako bi on reagovao na taj predlog.Nikada do sada o tome nisu pricali..mozda bi i prihvatio a mozda bi se razocarao..uvredio..razbesneo..
 
Petar_Pan:
Da li smatras da ce im takav korak pre osveziti vezu, ili upropastiti vezu? Koja je veca verovatnoca?

Не може то да зна нико од нас, то зависи од сваког понаособ и од њиховог међусобног односа. Некима освежи, некима вероватно упропасти, индивидуална ствар.

ЈА не бих могла, али знам људе који могу и који добро функционишу тако.
 

Back
Top