(NE)prijatelj

Poruka
69
Dakle stvar stoji ovako.
Ona i ja smo drugarice vec 9-10 god, ne bas najbolje, ali pre ovoga bih rekla jako dobre, poveravamo se jedna drugoj i sl. Nismo klinke imamo po 25g.Nismo lepotice, nismo ni ruzne, tj rekla bih da smo sasvim ok, mislim koja je lepsa to je stvar ukusa. Cinjenica je da sam imala bolje dase od nje i da me u zadnje vreme muva nekoliko dobrih tipova, a na nju skoro da niko ne obraca paznju. Ona je izgleda umislila da je bolje riba od mene i to pokusava da dokaze.
ONA FLERTUJE SA SVAKIM TIPOM ZA KOG JA POKAZEM INTERESOVANJE.
U pocetku sam mislila da umisljam. Nekoliko puta su mi rekli da sam bolesno ljubomorna (iako se kasnije pokazivalo da me moj instinkt nikad nije prevario i da je moja ljubomora uvek bila opravdana).
Ali cini mi se da njoj ovo ponasanje prelazi u naviku.
Slucaj prvi: Svideo mi se jedan tip i poceli smo da se muvamo (za njega inace kruzi prica da je veliki svaler i da voli da bije recke), ali ja sam zelela da vidim da li je sa njim moguce nesto normalno. Izasli smo par puta, flertovali, poljubili se i tako se nadjemo jedne veceri zajedno u kaficu, on sa drugom, ja sa tom "drugaricom". Ona ga je jela ocima na moje oci, pipkala ga, flertovala. Onda je kao uzela aparat da nas slika.(ja sam na kvarno svratila do fotografa da vidim slike, bez njenog znanja, mene uopste nije bilo na slici, samo on i prazan prostor sa suprotne strane) Sada cekam da vidim sta ce mi reci kad uzme slike.
Slucaj drugi: Sedimo u kaficu tip koji me sada muva, ona i ja , a preko puta moj bivsi (koji mi se jos svidja i sa kojim nije sve rascisceno). Ona sedi pored tog mog sadasnjeg udvaraca, a preko puta mog bivseg. I sad kazem joj ja da gleda s vremena na vreme u njega da vidi da li on gleda. Ona je flertovala sa obojicom, ovog sadasnjeg je pipkala, smeskala se, a u mog bivseg je isto gledala, smeskala se, koketirala, posle je pocela nesto da mu dobacuje u fazonu "sto si nervozan", onda su on i njegov drug poceli da je gadjaju papiricima ... Onda je jedan decko koji je sedeo sa nama (a koji ne zna da je to meni bivsi) prokomentarisao glasno "Cekaj gledam sta se desava, ona ga gleda i kezi se, a on vrti prstom preko oboda case, ne znam jel to poziv na sex ili nesto drugo, kad ukapiram , javicu ti" Onda se ona malo primirila. Kad sam je kasnije pitala sta se desava rekla je da je gledala zbog mene da vidi da li on gleda, a onda je on primetio, pa je pocelo "zezanje" Ja ipak mislim da je preterala i da nije morala tako da ga gleda i da se smeska. Mislim da to namerno radi i previse je "slucajnosti", ovo je vec treci put.Mislim ovo pre me nije pogadjalo, jer mi nije stalo do ove dvojice, ali kad sam videla da se nabacuje i mom bivsem, a zna da sam jos luda za njim pukao mi je film.
Ne znam sta da radim. Mnogo sam razocarana, mislim boli me uvo za muskarce, verovatno ni sa jednim nece biti nista, jer ne zelim, ali sam se razocarala u nju, mislila sam da mi je prijatelj, ali izgleda da sam bila u velikoj zabludi. Nisam joj jos nista rekla i pitam se da li bi bilo efekta. Razmisljala sam da je proverim da joj pustim poruku sa nekog telefona i predstavim se kao bivsi, ali mi je jedna drugarica rekla da se ne ponizavam. Bojim se da nisam umislila i preuvelicala stvari, a ipak sa druge strane sam izgubila poverenje u nju.
Recite nesto ...
 
jooooooooooj!!!!!!!!!!!!!!!!!

nemoj da se ljutis ali mene strasno smaraju ovakve pricice.

hoces savet?

evo:

NADJES PAR DOBRIH DRUGOVA! muskarci su ionako mnogo bolji za te stvari. mozes da im se poveris, da se isplaces na njihovom ramenu, da skitas sa njima, da se napijes sa njima.....................ma sve sto mozes i sa drugaricom.

e sad. muskarac-drug ima jos par plusica.nece biti ljubomoran na tvoje krpice, na tvoju sminku, nece te terati da ogovarate sve sto je zensko,nece da muva tvoje fraere........................


jedino sto u takvim prijateljstvima moras odmah i jasno da rascistis je ona stavka o medjusobnom muvanju. znaci odmah i ti i on rascistite sa sobom da od toga NIKAD, ali bas NIKAD nece biti nista i to je to!

toliko od mene! ala sam udavilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Incognito:
eh... zensko rivalstvo je neumoljivo... lepo joj ti reci sve sto si ovde napisaa, pa odslusaj njenu stranu price... Zdrava konverzacija resava sve nesuglasice!
Ajde ne budi smesan..sa kim bre zdrava konverzacija...sto rece doticna gospodjica nismo vise klinke...ako ona sad u 25 ovo radi nece biti bolja ni ubuduce...njoj bi dala savet da izbegava da izlazi zajedno sa njom ukoliko zeli da bude opustena i lepo se provede, a ukoliko joj ova nesto slicno negde napravi da joj odalami jednu vrucu samarcinu i otera to zauvek...imala sam ja tih primera, nepopravljivo je to dragi moj,a samo moze da te povredjuje ubuduce...
 
JOVANA77:
NADJES PAR DOBRIH DRUGOVA! muskarci su ionako mnogo bolji za te stvari. mozes da im se poveris, da se isplaces na njihovom ramenu, da skitas sa njima, da se napijes sa njima.....................ma sve sto mozes i sa drugaricom.

e sad. muskarac-drug ima jos par plusica.nece biti ljubomoran na tvoje krpice, na tvoju sminku, nece te terati da ogovarate sve sto je zensko,nece da muva tvoje fraere....................

Iskreno, gluplji savet nisam mogao da zamislim.


Inco ima pravo, prvo treba popricati sa doticnom osobom, a onda odluciti da li zahladiti odnose ili ne. Ta osoba te vidi kao razlog za uskracenje paznje od strane muskaraca, ako stvari vec stoje tako kako ti kazes, onda je sasvim razumljivo da tvoja drugarica pokusava da dokaze da i ona zavredjuje paznju, doduse na malo pogresan nacin, ali nije to nista sto malo zdravog razgovora moze da resi. Drugarstvo je uvek prece od veza i vezica, frajeri su ti dolazili i odlazili, a ona ti je uvek bila tu i to treba ispostovati....Pozdrav.
 
I sta Da joj kazem "Znas ti flertujes sa tipom koji mi se svidja", a ona me napravi ludom, u fazonu "Ma ti si luda umisljas, sta ti pada na pamet", i sta onda? Nista.
Pa svaki komentar ce biti suvisan, ako vam kazem da je rekla (ali ja tada na to nisam obracala paznju) za onog "svalerasa" "Ma divan je, ajde ti budi malo sa njim, pa ga prebaci meni", heeej pa ja uopste nisam u tom fazonu da budem sa nekim samo radi sexa (to bi "drugarica" trebalo da zna,a jos vise ono da ONO STO JE MOJE ILI BILO MOJE NE DAJEM).
Necu da se spustam na njen nivo da pravim scene, vicem ili je ocerupam, ali hocu da zna da ne moze od mene da pravi budalu. I uopste se ne radi o tome da se ti tipovi njoj svidjaju ili da to namerno radi da bi mene povredila, jednostavno izgleda da je devojka navukla neki komplex, pa nasla nacin da ga leci na mojim udvaracima i meni. FUJ.
 
Lord of Chaos:
JOVANA77:
NADJES PAR DOBRIH DRUGOVA! muskarci su ionako mnogo bolji za te stvari. mozes da im se poveris, da se isplaces na njihovom ramenu, da skitas sa njima, da se napijes sa njima.....................ma sve sto mozes i sa drugaricom.

e sad. muskarac-drug ima jos par plusica.nece biti ljubomoran na tvoje krpice, na tvoju sminku, nece te terati da ogovarate sve sto je zensko,nece da muva tvoje fraere....................

Iskreno, gluplji savet nisam mogao da zamislim.



ja moram da pitam- A ZASTO?
 
JOVANA77:
Lord of Chaos:
JOVANA77:
NADJES PAR DOBRIH DRUGOVA! muskarci su ionako mnogo bolji za te stvari. mozes da im se poveris, da se isplaces na njihovom ramenu, da skitas sa njima, da se napijes sa njima.....................ma sve sto mozes i sa drugaricom.

e sad. muskarac-drug ima jos par plusica.nece biti ljubomoran na tvoje krpice, na tvoju sminku, nece te terati da ogovarate sve sto je zensko,nece da muva tvoje fraere....................

Iskreno, gluplji savet nisam mogao da zamislim.



ja moram da pitam- A ZASTO?

Zato sto je to isto kao kad bi bolest lecila samoubistvom.
 
Crno pa se ne vidi ...:
I sta Da joj kazem "Znas ti flertujes sa tipom koji mi se svidja", a ona me napravi ludom, u fazonu "Ma ti si luda umisljas, sta ti pada na pamet", i sta onda? Nista.
Pa svaki komentar ce biti suvisan, ako vam kazem da je rekla (ali ja tada na to nisam obracala paznju) za onog "svalerasa" "Ma divan je, ajde ti budi malo sa njim, pa ga prebaci meni", heeej pa ja uopste nisam u tom fazonu da budem sa nekim samo radi sexa (to bi "drugarica" trebalo da zna,a jos vise ono da ONO STO JE MOJE ILI BILO MOJE NE DAJEM).
Necu da se spustam na njen nivo da pravim scene, vicem ili je ocerupam, ali hocu da zna da ne moze od mene da pravi budalu. I uopste se ne radi o tome da se ti tipovi njoj svidjaju ili da to namerno radi da bi mene povredila, jednostavno izgleda da je devojka navukla neki komplex, pa nasla nacin da ga leci na mojim udvaracima i meni. FUJ.

Pa, imajuci u vidu da imas sve odgovore, ne vidim razlog zasto uopste pitas sta bi trebalo da radis.
 
Ma nije ona ni tražila savet. Pametna je to devojka. Samo je 'tela da izjada jade. Zna da ćemo je razumeti.
Nije luda da se ubuduće druži i izlazi sa onom kravom. Zna ona šta će i kako će da se ponaša od danas. Prvo je po*izdela, pa joj se u glavi razbistrilo, i sad je cool. 8)
Jel da Crno pa se ne vidi ... da ti je bilo malo lakše čim si sve napisala ? (jeee, al' ti je dugačak nick, smorih se !)
Nasmej se, šećeru, i ne srdi se više. Gore glavu, ne opterećuj se tuđim pakostima. Osmeh, osmeh, osmeh. Think positive.
A onu kravu otkači elegantno, bez ružnih reči, bez srdžbe, bez suvišnog smaranja. Onako, sa visine.
Ljubi te Milojko. :D
 
Dobar savet - otkaci je. Kakvo je to prijateljstvo ako si stalno u frci od njenog sledeceg poteza???
Musko - zensko prijateljstvo - problematicna kategorija. Volim da kazem da su mi drugarice one devojke koje nisam uspeo da kresnem... dakle, uvek postoji pozadina.
 
PRVO,ne postoji musko_zensko prijateljstvo.Tu je uvek neko potajno zaljubljen,neko zeli.Nemoj nijednom muskarcu da places na ramenu.Ako shvati da nema nista od vase veze,zelece bar da te kresne.A kad shvati da nema nista ni od toga onda ce te mrzeti potajno,zelece ti zlo.A DRUGO ta prijateljica ti nije nikakva,jer nemas vise poverenja u nju.NEMA RAZGOVORA,menjaj prijateljice.Ta je losa i nema tu sta da se raspravlja,GUBLJENJE VREMENA. POZ. :P
 
just a girl:
PRVO,ne postoji musko_zensko prijateljstvo.Tu je uvek neko potajno zaljubljen,neko zeli.Nemoj nijednom muskarcu da places na ramenu.Ako shvati da nema nista od vase veze,zelece bar da te kresne.A kad shvati da nema nista ni od toga onda ce te mrzeti potajno,zelece ti zlo.A DRUGO ta prijateljica ti nije nikakva,jer nemas vise poverenja u nju.NEMA RAZGOVORA,menjaj prijateljice.Ta je losa i nema tu sta da se raspravlja,GUBLJENJE VREMENA. POZ. :P

musko zensko prijateljstvo postoji i tacka.
pa sta je vama ljudi?
zar vi nemate prijatelje i to dobre koji su suprotnog pola?
 
Milojko Vasic:
Gazdarica:
Ja imam dvojicu... Svi ostali prije ili kasnije, htjeli su da me kresnu... :?
To nam govori samo jedno: seksipilna si i yebozovna. Podstičeš mušku požudu.
A da te nešto Milojko pita: jel tebi kao krivo što su svi ostali hteli da te kresnu ili ti je milo zbog toga ?
Izvinuces Vasicu, moze da znaci, ne mora da bude.
Stvari se mogu posmatrati iz ovog ugla. Na forumu se mozes predstavljati kako pozelis. Doslovno. I pisati u prvom licu sve svoje karakteristike i dozivljaje, plus one drugarica, poznanika, likova iz romana itd. Sve za potrebe LjiS - a.
Uopste, ova prica na nevidjeno je do te mjere smijesna, da se covjek pita ima li smisla udostojiti odgovorom tragikomicne teme i pitanja. Shvati da nema.
Neodoljivo podsjeca, ponekad, na hot line oglase, gdje ga malac baca na savrsenu tetu sa slicice slusajuci glas "njen" preko zice, a neka starka tamo dahce ne bili djetetu kupila hljeb i mlijeko...
Hocu da kazem, da nam recenice napisane ovdje ne mogu govoriti samo jedno - da je neko sexipilan i je8ozovan! Moze, ali isto tako, ne mora da znaci! Ili da nam govori, svejedno.
Moguca su musko - zenska prijateljstva. Evo nam foruma kao primjera. Onda vidis doticnu osobu i momentalno pozelis da je kresnes i teza pada u vodu. Simpaticno je to sve skupa...
"More bit bidne..."
Vozdra
 
[Necu da se spustam na njen nivo da pravim scene, vicem ili je ocerupam, ali hocu da zna da ne moze od mene da pravi budalu. KADA GOD SAM POKUSALA BUDALAMA DA DOKAZEM DA NE MOGU OD MENE PRAVITI BUDALU ISPALA SAM JOS VECA BUDALA]. I uopste se ne radi o tome da se ti tipovi njoj svidjaju ili da to namerno radi da bi mene povredila, jednostavno izgleda da je devojka navukla neki komplex, pa nasla nacin da ga leci na mojim udvaracima i meni. FUJ.[/quote]


U pravu si devojka ima zesce komplekse, i ovo sto radi je najblaze za sada , ne bih volela da dozivis neke mnogo gore stvari koje su takve osobe sposobne da urade, zato je eliminisi iz svog zivota, prosto izbrisi je , neka sve ostane na hladnom pozdravu kada je sretnes na ulici. Veoma lose iskustvo sam imala sa jednom drugaricom slicnoj toj tvojoj, ja sam dozvolila da to mnogo daleko ode i to mi se obilo o glavu., ne bih volela da se to i tebi desi.
 

Back
Top