Нба лига 2022/2023

U plejofu se igraju jače odbrane. Sumnjam da će moći da nadoknade.
I ne znam zašto mi podvlači komentare, to je neki bag.
Ma u NBA se ne igra odbrana od povlačenja Kobi Brajanta. Mnogo lako ispadaju u pikenrolu i ne preuzimaju igrača nakon njega. Briga ga 82 utakmice, on je tu ionako došao posao da odradi.

Treba da se reformiše NBA i da se ubace još dva tima i da se igra ukupno 62 utakmice. Pa da vidim da li će se zezati kad ima još jednu utakmicu sa istim timom ako je izgubio prvu. Plus NBA kup i plejof dovoljno. Svako sa svakim kao domaćin i gost.

P.S. Nema veze, verovatno bag neki, bitno da se razumemo.

Milvoki izgubio od Majamija sa 121:99 i sada gubi sa 1-2 u seriji.
Lejkersi pobedili ekipu Memfisa sa 111:101 i poveli su u seriji sa 2-1.
Filadelfija ,,počistila" Bruklin sa 4-0 i plasirala se u polufinale Istoka.
Finiks Sansi pobedili Kliperse sa 112:100, sada vode sa 3-1 u seriji i nadomak su plasiranja u narednu rundu.

Ja sam se počeo plašiti od Finiksa kad je Kevin Durent prešao u franšizu Sansa. Denver se sa njima ukršta u narednoj rundi.

Денвер је изгубио од екипе Минесоте са 114:108 и сада је 3:1 за екипу Денвера. Никола Јокић и више него одличан са 41 поеном, али га на жалост нису пратили саиграчи по учинку. Денвер је из Минесоте узео шта му треба, а то је победа на страни и сада има зицер шансу на свом терену за пролаз даље у полуфинале Запада.

Атланта је изгубила на свом терену од екипе Бостона са 129:121 и сада је 3:1 за екипу Бостона. Богдан Богдановић искрено просечан са 8 поена за око 20 минута на терену. Екипа Бостона пред пласманом у наредну рунду.

Њу Јорк - Кливленд 102:93 (3-1)
Голден Стејт - Сакраменто 126:125 (2:2)
Минесота - Денвер 114:108 (1:3)
Атланта - Бостон 121:129 (1:3)

Ekipa Majamija pobedila je na svom terenu šampiona Istočne konferencije ekipu Milvokija sa 119:114 i povela u seriji sa 3-1. Fantastičnu partiju pružio je Džerom Batler sa 56 poena. Najefiaksniji u ekipi Milvokija bio je Bruk Lopez sa 36 poena, a pratio ga je Janis Adetokumbo sa 26 poena. Ekipa Milvokija je u velikom problemu pred meč na svom terenu.

U drugom meču Ekipa Los Anđeles Lejkersa pobedila je ekipu Memfisa sa 117:111 i povela sa 3-1 u seriji. Najefikasniji u ekipi Lejkersa bio je Ostin Rivs sa 23 poena, a Lebron Džejms, rekorder po broju poena u NBA, postigao je 22 poena. U ekipi Memfisa najefikasniji bio je Dezmond Bejn sa 36 poena, pratio ga je Džo Morent sa 19 poena. Ekipa Memfisa je, kao i ekipa Milvokija, u velikom problemu, iako je u seriji imala prednost domaćeg terena. Sledeći meč igra se u Memfisu. Lejkersi imaju priliku da se iz plej-ina plasiraju u polufinale Zapadne konferencije.

Denver pobedio na svom terenu ekipu Minesote sa 112:109 i sa 4-1 se plasirao u polufinale Zapadne konferencije. Jokić odličan sa novim triple dablom od 28 poena, 12 asistencija i 17 skokova. Najefikasniji u ekipi Denvera bio je Džamal Marej sa 35 poena, a u ekipi Minesote Entoni Edvards sa 29 poena.

Ekipa Atlante pobedila je u gostima ekipu Bostona sa 119:117 i smanjila u seriji na 3:2. Najefikasniji u ekipi Atlante bio Trej Jang sa 38 poena, srpski košarkaš Bogdan Bogdanović bio je odličan sa 18 poena. U ekipi Bostona najefikasniji bio je Džejlen Braun sa 35 poena. Sledeća utakmica igra se u Atlanti.

Finiks Sansi vode posle 3 četvrtine sa 111:94 i na pragu su da se plasiraju u narednu rundu Zapadne konferencije.

Jimmy The Man!

licensed-image

Dzimi Batler odigrao plej of seriju zivota moze da se kaze, inace ocajno vodjenje ekipe Milvokija, neverovatno da su izgubili tamo gde bi trebalo da su najjaci a to je klupa i sirina rostera, recimo Dragic nije igrao uopste, Bobi Portis koji je bio u konkurenciji za najboljeg 6. igraca nikakav ucinak i uloga, Dzo Ingles samo 7 minuta u igri i sutnuo samo jednom, Pet Konaton isto tanak, Dzo Krauder koji vazi za izuzetnog ol round igraca i defanzivca uopste ne igra, ne znam ni koji su ga onda i dovodilu uopste, znaci totalno neiskoristen potencijal i ta sirina ekipe, ono kao da imas Ferari a ne proteras ga nikad preko 60.
Bas neprijatno iznenadio Milvoki, podbacili totalno u ovoj seriji.

I Sakramento posustaje, izgleda da će ipak GSW ići dalje

Nazalost rekao bi da su prokockali svoju sansu, u cetvrtoj utakmici onaj zadnji napad lose izveden, prvo Foksu pobeze lopta tokom driblinga a onda i Barns promašio šut za pobedu , nazalost nije im se dalo i umesto da su poveli sa 3:1 serija ode na 2:2, situacija me odma podsetila na onu cuvenu seriju protiv Lejkersa i onu trojku Roberta Orija nakon izbijene lopte Divca i isto umesto na 3:1 ode na 2:2 sto će se uspostaviti bio ključan detalj te serije, rekao bi i da se sad isto dogodilo i da su propustili veliku sansu , mislim kad je bilo 2:2 bilo je jasno da je Golden Stejt kao ipak iskusnija i kompletnija ekipa ipak u prednosti. :(

Back