Нба лига 2022/2023

Zanimljiva situacija za Denver. Iako im fali još jedna pobeda da bi osigurali prvo mesto pred plej-of, ta jedna pobeda bi morala da se desi već sutra u Hjustonu. Ako kiksnu, posle toga imaju tri dan-za-dan utakmice, Finiks, Juta i Sakramento. Jokić bi možda voleo da odmara sve do kraja regularnog dela, ali bi morao da bude na parketu u Hjustonu, da ne bi posle bilo povuci-potegni.

Zanimljiva situacija za Denver. Iako im fali još jedna pobeda da bi osigurali prvo mesto pred plej-of, ta jedna pobeda bi morala da se desi već sutra u Hjustonu. Ako kiksnu, posle toga imaju tri dan-za-dan utakmice, Finiks, Juta i Sakramento. Jokić bi možda voleo da odmara sve do kraja regularnog dela, ali bi morao da bude na parketu u Hjustonu, da ne bi posle bilo povuci-potegni.

Meni se čini da je Denver jači nego prošle sezone i u jednom momentu mi je delovalo da napokon imaju to nešto što im je falilo da odu do kraja i da se bore za titulu, medjutim mislim da i ove sezone teško, mislim da čak i ako uspiju da pokore Zapad (iako će im biti baš teško, naročito sa ekipama kao što su Finiks, Golden Stejt, Memfis pa i Klipeesi) mislim da u eventualnom velikom finalu teško da bi imali mnogo nekih realnih šansi protiv ekipa kao što su recimo Milvoki i Boston koji ipak imaju širi, kompletnijoj i kvalitetniji roster, pre svega dužu klupu (pogotovo Milvoki koji je meni vrlo gotivna ekipa, još od vremena Rej Alena, Sem Kasela, Vin Bejkera, Tonija Kukoča i ekipe, inače trenutno furam i duksericu sa ligom njihove ekipe ;) ).

Inače što se tiče sezone , glavni hit sezone definitivno Sakramento, prvi put u pleh ofu još od 2006-te, još od one ekipe sa Stojakovićem, Divcem, Veberom i družinom, Domantas Sabonis baš izrastao u top igrača, igra na nivou skoro kao Jokić, takodje i Di'Eron Foks igra zaista sjajno.
Takodje recimo i Oklahoma prijatno iznenadila, ima izuzetno mladu i talentovanu ekipu, recimo Kanadjanin Psi Glidžis-Aleksander je izrastao baš u ozbiljnu zvezdu , takodje mladi Australijanac Džoš Gidi isto igra odlično i obećava dosta, vrlo raznovrstan igrač koji može da pokriva skoro sve pozicije, odprilike nešto kao malo slabija verzija Luke Dončića, takodje ti je još jedan Kanadjanin koji igra zaista dosta dobro Dort Luguenc, pa Džejlen Vilijams isto obećava, pa Pokušavali jedan vrlo atipičan igrač, pa Čet Holmgrin koji je izabran kao drugi pik prošle godine i koji se smatra projektom američke košarke (iako ove sezone ni minut nije odigrao zbog povrede), pa Dario Šarić koji je nedavno stigao iz Finksa deluje da se dosta dobro uklopio u tu mladu ekipu, pa recimo onda i Osmani Djeng Francuz koji ima tek 19 godina, po meni ako ostanu na okupu biće strah i trepet u ligi za par godina .

Najneprijatnije iznenađenje sezone definitivno Salas, iskreno ekipa za koju navijam na Zapadu, ono baš gotivim Dončića, mada ja Dalas kao ekipu gotivim još od velike trojke Stiv Neš - Majkl Finli - Dirk Novicki, pa još možda i od ranije dok su tamo još bili mladjani Džejson Kid, isto Majkl Finli, Džamal Mešburn, Džin Džekon i ekipa.
Mislim prošle godine su igrali finale Zapada, u ekipu je stigao i Kajri Irving i zaista mislim da ni najgori pesimisti nisu mogli da zamisle da ekipa neće ući ni u plej in i da neće biti ni medju prvih 10 na Zapadu od 16 ekipa, baš totalno fsil za njih.
Mislim kad je stigao Kajri , ne mogu da se sastave, iako je u paru sa Dončićem to delovalo kao tandem iz snova, najbolji i najdominantniji bek u ligi i najbolji dribler i ball handler u ligi, potencijalno definitivno najbolji bekovski tandem u ligi, iako Kajri je igrao dosta dobro i nije zaista ništa kriv, pre svega problem je odbrana, ono ne mogu da odbrane bukvalno ništa, pre svega u reketu, Dončić i Kajri ne mogu da nadavaju toliko poena koliko ekipa može da primi.

Atlanta pobedila Boston sa 130:122, i smanjila na 1-2 u seriji, Bogdan Bogdanović odličan sa 15 poena.

Denver pobedio u gostima Minesotu sa 120:111, Nikola Jokić ostvario trile dabl sa 20 poena, 12 asistencija i 11 skokova. Denver vodi u seriji 3-0.

Back