Najumniji i religija

To bi se zvalo pročišćenje od viševekovnog taloga za pojedinca ali kao pojedinac ne znači mnogo potrebno je više takvih pojedinaca a onda Matej 18.20.
Nazvao bih to procesom introspekcije + dekompozicije + restrukturacije bića

Kontam da sam proces nije težak za izvođenje, samo što je postoji manjak alata u mejnstrimu za tako nešto tj. ko uspe da zagrebe površinu mora i glavu da razbija o zid neko vreme dok mu se kockice ne sklope.
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
To za Teslu nije istina..zna se da je slavio slavu i drzao do sve i jednog svetosavskog obicaja!
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Nije tako kod svih, recimo svi koji su postavili temelje u znanosti kao što su:
Isaac Newton, Johannes Kepler, James Clerk Maxwell, Gregor Mendel, Georges Lemaître, Blaise Pascal, Michael Faraday, Arthur Eddington, Albert Einstein, Robert Boyle, Alhazen (Ibn al-Haytham), Nicolaus Copernicus, Galileo Galilei, Charles Babbage, Louis Pasteur, William Thomson (Lord Kelvin), Werner Heisenberg, Francis Collins itd. - svi su oni priča za sebe.

Ali da odgovorim, zato što oni nisu nužno stručni i u teologiji. U svom radu prepoznaju prst Tvorca koji je oblikovao svijet i uspostavio prirodne zakone, ali to je samo "jedna strana medalje".
 
Nije tako kod svih, recimo svi koji su postavili temelje u znanosti kao što su:
Isaac Newton, Johannes Kepler, James Clerk Maxwell, Gregor Mendel, Georges Lemaître, Blaise Pascal, Michael Faraday, Arthur Eddington, Albert Einstein, Robert Boyle, Alhazen (Ibn al-Haytham), Nicolaus Copernicus, Galileo Galilei, Charles Babbage, Louis Pasteur, William Thomson (Lord Kelvin), Werner Heisenberg, Francis Collins itd. - svi su oni priča za sebe.

Ali da odgovorim, zato što oni nisu nužno stručni i u teologiji. U svom radu prepoznaju prst Tvorca koji je oblikovao svijet i uspostavio prirodne zakone, ali to je samo "jedna strana medalje".
i ti si sakupio tu listu sa pravlino ispisanim imenima?.....da promeniš ime u chatGPT da ljudi znaju s kim pričaju :p
 
zato što im je jasno da nešto postoji, a da ovo o čemu pričaju crkve baš i ne stoji i nije to...
nisu naučnici ništa drugačiji od običnih ljudi kad je u pitanju vera ili bilo šta van njihove oblasti ekspertize...samo su trenirani da razmišljaju a ne prihvataju zdravo za gotovo...
Некад било, сад су то све научни радници по наруџби.
 
Uzmimo recimo Teslu kao primer, Tesla veruje da je univerzum, dakle i mi isto, je vibracija i frekvencija, ceo univerzum postoji i vibrira na približno istim frekvencijama. Takođe postoje druge frekvencije koje ne možemo da vidimo i koje se prepliću sa našim fizičkim svetom i univerzumom u isto vreme, postoji beskonačno mnogo univerzuma, što bi Stiven Hoking rekao postoji univerzum gde ja imam smisla za humor. Na atomskom nivou mi smo 99.9% prazan prostor, naš mozak i čula nam omogućuju da prevedemo tj. dekodiramo frekvencije i imamo lažnu sliku svega. Mozgu treba da nekoliko milisekundi da obradi ono što oči vide. Mozak je super kompjuter. Ljudima poput njih i nekih drugih koji veruju da živimo u simulaciji, kao i ja što verujem, neko je ovo stvorio pomoću vrlo vrlo naprednije "tehnologije". Kao što čovek se tek upliće u virtuelni svet i AI, mi ćemo isto stvoriti to u dalekoj budućnosti. Deluje kao naučno fantastika.
Jednostavno što je veći IQ čoveka to je taj čovek manji vernik u bradonju na nebu, priču o religiji i rekla kazala. Nauka je dokazala da se čestice drugačije ponašaju kada se posmatraju.
Којег брадоњу?
 
odakle ti to?
on je bas rekao da je matematicki nemoguce da ih nema.

on je drugu stvar rekao.
rekao je da je za nas lose da uspostavimo kontakt sa njima jer smo daleko inferiorni u odnosu na njih (i dao je primer kako su konkvistadori porobili indijance)
Eto i sam je potvrdio da biti superioran ili uman, ne nosi sa sobom nužno
i mudrost i duhovnost. Iz mog ugla gledano oni koji su pobili Indijance su
duhovne amebe. Što bi onda bio bitan njihov odnos prema religiji?
 
Pristalica cionizma cak mu je ponydjeno da byde predsednik izraela sto je on odbio smatrajyci da politika pripada sadasnjosti a jednacine pripadaju vecnosti
Он једначине није знао да решава, то му Милева држала ику ...

Колко је знао о вишој математици, толко зна и о вечности у којој ништа привремено нема шта да тражи и припада...
 
Tvog boga jedinog na nebu. Ne znam, možda se "čovek" obrijao sada.
Још ниси прерастао те дјетињарије, стално вртите ту представу Зевса. Помало је смијешно кад се нешто тако изјави, ни у једној од аврамовских религија нема ни назнаке такве представе. Било би добро да се мало информишеш прије "озбиљних" теза, јер је овако све друго, само не озбиљно.
 
Још ниси прерастао те дјетињарије, стално вртите ту представу Зевса. Помало је смијешно кад се нешто тако изјави, ни у једној од аврамовских религија нема ни назнаке такве представе. Било би добро да се мало информишеш прије "озбиљних" теза, јер је овако све друго, само не озбиљно.
Kakvih teza. Ko ti pa zna od primitivnih ljudi te avramovske religija. Svi štuju bradatog boga na nebu. Čak je i isus furao bradu. Opštepoznate činjenice. Nije ozbiljno jer ti ne veruješ u to, ali nekome je itekako ozbiljno. Otkud ja znam kog si ti boga izabrao da štuješ.
 
Najgori su visoko obrazovani, savrseno pismeni neljudi, koji svaku svoju
neljudskost znanjem mogu ustostruciti, unaprediti i prikriti i tako vise zla
uciniti nego zvijer.


Nađoh citat nepoznatog autora, pa da podelim. Tu naravno ne piše da
su svi koji su obrazovani neljudi.
 

Back
Top