Najumniji i religija

zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Најизвиканији су ти научни медиокритети...

Наш Тесла и цела научна заједница се спрдају са антинауком Анштајна која ништа реално није дала до текста по књигама...
А Богаљ Хокинг, је више страшило, него неки нормалан пример научника за репер
 
Kažu da ne treba dokaz, samo treba verovati.
Dokaz samo u suprotnom slučaju.
to onda znci da ni jedan naucnik nije morao ni jednu svoju teoriju da dokazuje... dovoljno je bilo samo verovati u to! :rotf:

ne-mo%C5%BEe-ne.gif
 
Uzmimo recimo Teslu kao primer, Tesla veruje da je univerzum, dakle i mi isto, je vibracija i frekvencija, ceo univerzum postoji i vibrira na približno istim frekvencijama. Takođe postoje druge frekvencije koje ne možemo da vidimo i koje se prepliću sa našim fizičkim svetom i univerzumom u isto vreme, postoji beskonačno mnogo univerzuma, što bi Stiven Hoking rekao postoji univerzum gde ja imam smisla za humor. Na atomskom nivou mi smo 99.9% prazan prostor, naš mozak i čula nam omogućuju da prevedemo tj. dekodiramo frekvencije i imamo lažnu sliku svega. Mozgu treba da nekoliko milisekundi da obradi ono što oči vide. Mozak je super kompjuter. Ljudima poput njih i nekih drugih koji veruju da živimo u simulaciji, kao i ja što verujem, neko je ovo stvorio pomoću vrlo vrlo naprednije "tehnologije". Kao što čovek se tek upliće u virtuelni svet i AI, mi ćemo isto stvoriti to u dalekoj budućnosti. Deluje kao naučno fantastika.
Jednostavno što je veći IQ čoveka to je taj čovek manji vernik u bradonju na nebu, priču o religiji i rekla kazala. Nauka je dokazala da se čestice drugačije ponašaju kada se posmatraju.

Smarter није тачно
 
Најизвиканији су ти научни медиокритети...

Наш Тесла и цела научна заједница се спрдају са антинауком Анштајна која ништа реално није дала до текста по књигама...
А Богаљ Хокинг, је више страшило, него неки нормалан пример научника за репер
zamišljam Hokinga kako repuje :p
 
Poslednja izmena:
Ajnštajn je bio uman? :zddm6:
Табу је аман умност, када ко Ајнштај не знаш гомиле надлогичких смислова, па направиш теорију, да је недефинисаност и неодређеност једина дефиниција и одредба у науци...

Стварно већу будалу од Ајнштајна свет није видо
 
Albert Ajnstajn je rekao :

“Nauka bez religije je hroma, religija bez nauke je slepa
. ”

Priznao je:“Medju ucenijim naucnicima tesko cete pronaci nekog ko nema neko svoje religiozno osecanje…To religiozno osecanje se ispoljava ushiscenom zadivljenoscu nad harmonijom prirodnih zakona koji otkrivaju tako superiornu inteligenciju da je, u poredjenju sa njom, sve sistematsko razmisljanje i postupanje ljudskih bica krajnje tricava refleksija.”

I nauka i religija u svojim najplemenitijim nastojanjima, tragaju za istinom. Nauka otkriva svet velicanstvenog reda, svemir koji ima karakteristicana obelezja koja ukazuju na inteligentno planiranje.
Prava religija pruza smisao ovim otkricima tako sto naucava da iza planiranja koje se vidi u fizickom svetu stoji um Stvoritelja.

Ne postoji nespojivost nauke i religije. I jedna i druga tragaju za istom istinom.
Nauka pokazuje da Bog postoji”
 
Albert Ajnstajn je rekao :

“Nauka bez religije je hroma, religija bez nauke je slepa
. ”

Priznao je:“Medju ucenijim naucnicima tesko cete pronaci nekog ko nema neko svoje religiozno osecanje…To religiozno osecanje se ispoljava ushiscenom zadivljenoscu nad harmonijom prirodnih zakona koji otkrivaju tako superiornu inteligenciju da je, u poredjenju sa njom, sve sistematsko razmisljanje i postupanje ljudskih bica krajnje tricava refleksija.”

I nauka i religija u svojim najplemenitijim nastojanjima, tragaju za istinom. Nauka otkriva svet velicanstvenog reda, svemir koji ima karakteristicana obelezja koja ukazuju na inteligentno planiranje.
Prava religija pruza smisao ovim otkricima tako sto naucava da iza planiranja koje se vidi u fizickom svetu stoji um Stvoritelja.

Ne postoji nespojivost nauke i religije. I jedna i druga tragaju za istom istinom.
Nauka pokazuje da Bog postoji”
Spremni ste za transhumanistički ''raj na zemlji''.. pioniri maleni..
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Alister Mc Grath - верује у Бога.
Нема поделе на "специфично", неки научници су верници, неки су деисти, неки су атеисти, неки су агностици.
Све зависи од човека до човека.
Ево и Anthony Flew, цео живот је био атеиста па променио мишљење. Од негације Бога до прихватања. Прави научник, притегли га докази.

Kažu da ne treba dokaz, samo treba verovati.
Dokaz samo u suprotnom slučaju.
Све зависи како се узме. Неки научници сматрају да је савршенство стварања у природи главни доказ.
 
To nije kako funkcioniše teret dokazivanja. Ne dokazuje se nepostojanje nego postojanje

Bazična srednješkolska logika prop'o

Netacno. Dokazuje se obadvoje. Na primjer, jedna stranka iznosi dokaze i argumente da postoje opravdani razlozi za istragu, a suprotna da ne postoje.
Medjutim, posto je bezpredmentno baviti se necim sto ne postoji, prirodne nauke se bave dokazivanjem onoga sto postoji, ili sto jeste. Ali i u prirodnim naukama da b opvrgao trdnje da nesto jeste moras dokazati da nije, ili drugim rijecima da ne postoji to sto se tvrdi, ili da je netacno i nista vise od toga. Ne moras dokazivati sta je tacno ili sta jeste.
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Ja ne znam odakle bih krenuo da ispravljam ovaj uvodni post.
Shvatam šta pitaš ali ne može ovako, dao si potpuno pogrešne podatke u samom pitanju.

Jedino da se iseče post i ostavi glavno pitanje ali ko će to da uradi kad si ti admin.
Apsurdno.
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Ne mora da znači da najumniji imaju specifičan pogled na religiju?
Neka moja teorija jeste da većina ljudi (naj(ne)umniji) ima u neku ruku približan pogled na religije kojima pripadaju u zavisnisti od kulture u kojoj su odrasli, jedino što se ateista tiče oni su neki izuzetak iz jednačine, a možda su i samo najpridodniji tj. neće da budu uključeni u socio-religiozne skupine.
 
Најизвиканији су ти научни медиокритети...

Наш Тесла и цела научна заједница се спрдају са антинауком Анштајна која ништа реално није дала до текста по књигама...
А Богаљ Хокинг, је више страшило, него неки нормалан пример научника за репер
pa i tesla iako mu je otac bio svestenik nije verovao u klasicnu religiju.
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)

Ja ne znam odakle bih krenuo da ispravljam ovaj uvodni post.
Shvatam šta pitaš ali ne može ovako, dao si potpuno pogrešne podatke u samom pitanju.

Jedino da se iseče post i ostavi glavno pitanje ali ko će to da uradi kad si ti admin.
Apsurdno.

koji su podaci pogresni?
1. najumniji
(Jasna ti je objasnila)
2. S. Hoking nije verovao u vanzemaljce (što je meni bilo šokantno, jer u ogromnom čak beskonačno velikom univerzumu teško je reći da smo sami - to mogu upravo vernici a S.H. je to bio. Ne znam odakle ti podatak da je bio ateista).
3. Ajnštajn je verovao u Spinozinu teoriju, tu nisi pogrešio ali mogao si precizirati da je bio agnostik.
 
2. S. Hoking nije verovao u vanzemaljce (što je meni bilo šokantno, jer u ogromnom čak beskonačno velikom univerzumu teško je reći da smo sami - to mogu upravo vernici a S.H. je to bio. Ne znam odakle ti podatak da je bio ateista).
odakle ti to?
on je bas rekao da je matematicki nemoguce da ih nema.

on je drugu stvar rekao.
rekao je da je za nas lose da uspostavimo kontakt sa njima jer smo daleko inferiorni u odnosu na njih (i dao je primer kako su konkvistadori porobili indijance)
 
Postoji i ona razlika između vere, religije i kulta.
Tipa (po meni):
Religija je socijalna tvorevina gde se ljudi okupljaju/ujedinjuju oko neke verske ideje - (hrišćanstvo, islam, judeizam, budizam).
Neki razlog zašto je to tako i što se se te religije razvile u mejnstrim (tj. ceo svet) je bio taj da su u nekim momentima funkcionisale za "nošenje sa nedaćama života" - suštinski konceptom smrti i postojanja posle toga.
Vera je sa druge strane unutrašnji osećaj ili po meni bolje rečeno unutrašnja filozofija gde osoba kroz lično iskustvo nalazi copping mehanizme za nošenje sa "nedaćama života".
Recimo sada ako solo vernik dođe do zaključka da njegova unutrašnja vera ima sličnosti sa nekom religijom velika je verovatnoća da će se priključiti u nekoj formi samoj religiji jer su ljudi suštinski socijalna bića i trebaju im drugi ljudi za stalnu interakciju.
Tu su sada kultovi - to dođe baš specifično mada neki moj doživljaj jeste:
Kada vernik zbog svog verovanja postane pre ekstreman tj. polu-antisocijalan (u smislu da ide ka izolaciji i vrbovanju ranjivih skupina).
Što se ateista tiče, pa i ne znam kako je kod drugih - neka smislenija konstrukcija za ateiste bi mi bila:
Ateisti-pomoderi - salonski ateisti/nihilisti (klinci koji nose crno...)
Anti-pobožni (tj. protiv ideje o božanskim bićima)
Anti-religiozni (mogu da imaju neka svoja lična verska uverenja, ali ne i informaciju ako ta uverenja imaju neku već definisanu formu).
Zanimljivo mi postaje što mi je dobar deo društva prešao iz ateizma u neko "verovanje", mada nisam zalazio sa njima u diskusiju kako se to desilo...

Suština priče, ako se pojedincu desi da iz nekog razloga izgubi kontakt sa religijom/verom i provede neko vreme bez socijalno-religioznog pritiska drugih najverovatnije je da će preći u nešto "unikatnije na nivou lične vere" ili će otkriti nešto. Deo high-thinking ekipe zarad ličnog/svetskog progresa verovatno prolazi kroz ovako nešto, plus mislim da većina njih kroz taj proces dolazi do nekog saznanja da je ispravno raditi za dobrobit čovečanstva.
 
Suština priče, ako se pojedincu desi da iz nekog razloga izgubi kontakt sa religijom/verom i provede neko vreme bez socijalno-religioznog pritiska drugih najverovatnije je da će preći u nešto "unikatnije na nivou lične vere" ili će otkriti nešto. Deo high-thinking ekipe zarad ličnog/svetskog progresa verovatno prolazi kroz ovako nešto, plus mislim da većina njih kroz taj proces dolazi do nekog saznanja da je ispravno raditi za dobrobit čovečanstva.
To bi se zvalo pročišćenje od viševekovnog taloga za pojedinca ali kao pojedinac ne znači mnogo potrebno je više takvih pojedinaca a onda Matej 18.20.
 

Back
Top