Najumniji i religija

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.459
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
zato što im je jasno da nešto postoji, a da ovo o čemu pričaju crkve baš i ne stoji i nije to...
nisu naučnici ništa drugačiji od običnih ljudi kad je u pitanju vera ili bilo šta van njihove oblasti ekspertize...samo su trenirani da razmišljaju a ne prihvataju zdravo za gotovo...
 
zato što im je jasno da nešto postoji, a da ovo o čemu pričaju crkve baš i ne stoji i nije to...
nisu naučnici ništa drugačiji od običnih ljudi kad je u pitanju vera ili bilo šta van njihove oblasti ekspertize...samo su trenirani da razmišljaju a ne prihvataju zdravo za gotovo...
pa, to.
Vide svi da postoje regularnosti. Zadivljeni smo pravilnostima, kako mnogo šta nije nabacano, kako je sam čovek struktuiran i dizajniran tako da i mi sa najvišom inteligencijom ne možemo napraviti čoveka ni iz čega, već one metalne robote. Beskrajnost vasione itd ljude koji se time bave čini da ostaju bez reči.. mnogi stoga govore o Bogu kao zakonu, principu. Ili o Univerzumu ne ulazeći u detalje jer detalje i ne možemo znati.

Sa druge strane je Bog predstavljen religijskim zajednicama. To nekad deluje kao pričica sa puno protivrečnosti.

Tako da je sasvim jasno da se mnogi drže svog nekog uverenja, a neki iz čisto socijalnih razloga ili psiholoških idu i u crkvu.

Ima i neki broj naučnika koji su čvrsto na stanovištu određene religijske zajednice. A i ateista. Ali nije o njima tema.
 
zato što im je jasno da nešto postoji, a da ovo o čemu pričaju crkve baš i ne stoji i nije to...
nisu naučnici ništa drugačiji od običnih ljudi kad je u pitanju vera ili bilo šta van njihove oblasti ekspertize...samo su trenirani da razmišljaju a ne prihvataju zdravo za gotovo...
ovo je mozda i najbolji odgovor na temi i nekako opisuje i moj pristup veri..
 
Pa ako religija polazi od toga da nešto postoji, ti moraš da dokažeš da ne postoji da bi dokazao da nisu u pravu. Ali sve je to igra reči, što si napisao. Potato potejto.
u stvari realno religija polazi od pretpostavke.

zato je besmisleno uopste i pricati ko sta treba da dokazuje jer se nista ne moze dokazati.

prosto je stvar licnog uvrenja osobe na koju on ima pravo i niko ne sme da dovodi u pitanje misljenje bilo da je verujuce ili ne.
 
zato se i zove vera
ti verujes u nesto bez dokaza
Док ово јесте донекле тачно није у потпуности. Не може се поредити хришћанство по доказима са другим религијама. Па ти имаш у Старом завјету низ веома прецизних пророштава о Исусу Христу од мјеста Његовог рођења преко дјеловања па до смрти и васкрсења. А то је написано вијековима прије Христа. Значи очито да ту има нешто више док је тако све прецизно. Имаш затим и низ чуда у Православној Цркви која су произвела опипљиве резултате попут исцјељења или мироточивих икона и моштију.
 
Uzmimo recimo Teslu kao primer, Tesla veruje da je univerzum, dakle i mi isto, je vibracija i frekvencija, ceo univerzum postoji i vibrira na približno istim frekvencijama. Takođe postoje druge frekvencije koje ne možemo da vidimo i koje se prepliću sa našim fizičkim svetom i univerzumom u isto vreme, postoji beskonačno mnogo univerzuma, što bi Stiven Hoking rekao postoji univerzum gde ja imam smisla za humor. Na atomskom nivou mi smo 99.9% prazan prostor, naš mozak i čula nam omogućuju da prevedemo tj. dekodiramo frekvencije i imamo lažnu sliku svega. Mozgu treba da nekoliko milisekundi da obradi ono što oči vide. Mozak je super kompjuter. Ljudima poput njih i nekih drugih koji veruju da živimo u simulaciji, kao i ja što verujem, neko je ovo stvorio pomoću vrlo vrlo naprednije "tehnologije". Kao što čovek se tek upliće u virtuelni svet i AI, mi ćemo isto stvoriti to u dalekoj budućnosti. Deluje kao naučno fantastika.
Jednostavno što je veći IQ čoveka to je taj čovek manji vernik u bradonju na nebu, priču o religiji i rekla kazala. Nauka je dokazala da se čestice drugačije ponašaju kada se posmatraju.
 
zasto ljudi koji spadaju u najumnije na svetu imaju specifican pogled na religiju?
za stivena hokinga se zna da je bio ateista
ajnstajn i tesla se nisu odricali Boga ali su imali specifican pogled na religiju koji je bio drugaciji od tradicionalnog (iako je recimo tesla potekao iz svestenicke porodice)
Ajnštajn je bio uman? :zddm6:

Mudrost i umnost nisu isto. Uman čovek može biti poremećeni psihopata.
Što bih ja onda gledala šta umni ljudi rade? Za sada shebaše planetu..
 

Back
Top