Najtupavije domaće pop i rok pesme

Onda nisi dobro cuo.🙂
Plavi orkestar je bio najpopularniji bend kad sam ja isla u osnovnu skolu.🙂
Uzmes spomenar...svima najomiljenija grupa.😀

A ne znam. To verovatno u Bosni. Nije da se nešto puno sećam tog nekog perioda kad su oni bili aktivni ali verovatno da su tamo bili baš popularni zbog tog njihovog istančanog dijalekta čak i dok pevaju, vrcavih tekstova pesama i specifičnih aranžmana pa se raja na to ložila
 
Lovac i košuta, staza tajnom posuta
Kao led, kao žar, nikad neće biti par
Šta reče? nepoznat bend? u SFRJ? da si ti meni živ i zdrav...




A da nisi mislio ma Nervozni Poštar i kad ga bosanski zemsovi predstave kao vrh bosanske filozofije kakvog nigde nema?


Ne znam čoveče, ja nisam nikada čuo da neko pomene Plavi orkestar kad se priča o najboljim bendovima ex yu.

A pazi, mislim da ipak nije tema o tim nekim bendovima, izvođačima i pesmama koje su i osmišljene kao sprdnja. Kao taj Nervozni poštar ili Milić Vukašinović ono što je kenjao ili onaj Purašević i tako to. Nego verovatno pesme koje bi trebalo da budu ozbiljan projekat.
Da se računaju i ove prve koje sam naveo, Rambo Amadeus bi bio bez presedana u ovaj kategoriji. Pošto je njegova svaka pesma tupava. :mrgreen:
 
Ne znam čoveče, ja nisam nikada čuo da neko pomene Plavi orkestar kad se priča o najboljim bendovima ex yu.

A pazi, mislim da ipak nije tema o tim nekim bendovima, izvođačima i pesmama koje su i osmišljene kao sprdnja. Kao taj Nervozni poštar ili Milić Vukašinović ono što je kenjao ili onaj Purašević i tako to. Nego verovatno pesme koje bi trebalo da budu ozbiljan projekat.
Da se računaju i ove prve koje sam naveo, Rambo Amadeus bi bio bez presedana u ovaj kategoriji. Pošto je njegova svaka pesma tupava. :mrgreen:
u SFRJ nije bilo lako dobiti dozvolu za prvi album ili si imao kvalitet ili vezu

recimo Neša Leptir je imao desetine i desetine prepunih koncerata da bi na lakat snimio prvi album sa iskrenim naslovom - "Napokon Ploča"

Zbog takvih "koji nisu čuli" ima i anegdota sa koncertom u Domu Sindikata. Direktor "nije čuo", ne može tu svako, ko je pitao za dozvolu - kad karte rasprodate do poslednje par dana unapred tako da je direktor morao da pristane da ne bi trpeo gnev publike ako im vrate pare.

Koncert od "nisam čuo za njih" se završio tako što su ČISTAČICE na kraju apelovale da moraju da idu kući a kako da odu kad publika traži ko zna koji bis po redu? Sviralo se iz ljubavi a ne zbog para.


Sa druge strane, odabrana deca, koja su imala bolje studijske aranžmane nego Riblja Čorba, a pesme ni približno - "Idoli", nusu imali ni jedan koncert ali su imali peddersku pesmu posveċenu njihovom tada anonimnom drugaru Borisu Tadiću ("retko te vidjam sa devojkama") i umesto da naprave pljuvačinu nad radničkom klasom jer su oni "povlašćena sorta proletera" napraviše još i hit ("maljčiki")

Ovde imamo dve dijametralne priče - za Nešu Leptira je trzala publika a za Idole propaganda preko mame i tate.

Plavi Orkestar je imao sreće. Uz Bijelo dugme i Crvenu jabuku nudili su boju koja je nedostajala u bosanskom saraju

toliko
 
Poslednja izmena:
A ne znam. To verovatno u Bosni. Nije da se nešto puno sećam tog nekog perioda kad su oni bili aktivni ali verovatno da su tamo bili baš popularni zbog tog njihovog istančanog dijalekta čak i dok pevaju, vrcavih tekstova pesama i specifičnih aranžmana pa se raja na to ložila
Ne znam na kakav istančani dijalekt misliš🙂,
ali 85-e su žarili i palili.🙂
"Bolje biti pijan nego star" je bio,ne hit godine,nego decenije...mora se priznati,voljeli ih ili ne.🙂
Tadasnja udarna "petorka" iz BiH su bili "Plavi orkestar","Crvena jabuka","Merlin","Hari Mata Hari" i "Bijelo dugme".
 
Ne znam na kakav istančani dijalekt misliš🙂,
ali 85-e su žarili i palili.🙂
"Bolje biti pijan nego star" je bio,ne hit godine,nego decenije...mora se priznati,voljeli ih ili ne.🙂
Tadasnja udarna "petorka" iz BiH su bili "Plavi orkestar","Crvena jabuka","Merlin","Hari Mata Hari" i "Bijelo dugme".
kahm kahm...
Zabranjeno pusenje
Bombaj stampa
Iba Halida , Hanka, Haris Dzinovic
Divlje jagode
mala konstuktivna digresija 🍻
 
Pobogu limunado...

Pa ovo mu je debitantski singl sa prvog albuma kao Bajaga & Instruktori!!!

Toliko puta bila na TV-u i radiostanicama...

a toliko dobrih pesama na tom albumu a on izabrao ovu...
Stidim se,idem u cosak.😀
Ko ovo uopste pjeva...meni ne lici na Bajagu.😀
A pjesma je bas za temu...mozda je i bolje sto je nisam prije cula.😀
 
Poslednja izmena:

Back
Top