Koliko košta da bukiraš poznati rok bend - nekada i sada

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Da li znate koliko je koštalo da bukiraš neki poznati rok bend u jeku njihove slave, recimo 1969? Tipa, Hendrix, Pink Floyd, Led Zeppelin...

Može i domaći, recimo Bijelo Dugme, Riblja Čorba...

A znate li koliko danas traže popularni bendovi i ovde i tamo?

Image1.jpg
 
Naleteo sam na cene za bukiranje što je agent poslao Oksford univerzitetu 1969.

bands.jpg


Pink Floyd za 4000 današnjih evra.
Deep Purple za današnjih 2000 evra
Fleetwood Mac najskuplji za 8000 evra
Džo Koker 5300.

Interesantno je da je Džo Koker bio na Woodstock-u za samo $1375, što je praktično 4 puta manje nego što je tražio u isto vreme u Engleskoj?!?
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio da je k-pop baš toliko popularan u Srbiji?
Oh, jeste! Među ženskim polom, naročito-kao i svuda!
Taj koncert bi bio ludilo, kao nekad u Jugi za Čolu!
Mi gledamo korejske serije, slušamo korejsku muziku, omiljeni glumci nam više nisu Brad Pitt i Ryan Reynolds, čak nam se omili i totalno stran-korejski jezik tokom te kulturalne razmene...
K-POP je važan i... koristan na mnogo načina. Srbija ne zaostaje u svemu tome ni po čemu!
Malo se priča, ali je realna stvar.
 
Naleteo sam na cene za bukiranje što je agent poslao Oksford univerzitetu 1969.

Pogledajte prilog 1513425

Pink Floyd za 4000 današnjih evra.
Deep Purple za današnjih 2000 evra
Fleetwood Mac najskuplji za 8000 evra
Džo Koker 5300.

Interesantno je da je Džo Koker bio na Woodstock-u za samo $1375, što je praktično 4 puta manje nego što je tražio u isto vreme u Engleskoj?!?
Ne uzimas u obzir i inflaciju, 4000 funti nije bila mala para u ono vreme, sto je po danasnjem kursu malo vise od 80 000 funti sto je opet jeftinije nego neki poznati bendovi koji uzimaju par stotina hiljada ...
 
Ne uzimas u obzir i inflaciju, 4000 funti nije bila mala para u ono vreme, sto je po danasnjem kursu malo vise od 80 000 funti sto je opet jeftinije nego neki poznati bendovi koji uzimaju par stotina hiljada ...
Pa uzeo sam u obzir inflaciju i prebacio sve u evre. Video si original cene. Pink Floyd za 250 ondašnjih funti. Kada se preračuna za inflaciju to je oko 3.500 današnjih funti, ili oko 4.000 evra
 
koji poznati bend ce da ti svira za 4000 e, znaci svaki dobije po 1000 e..kako da ne!
danas neće, onda su bili manje poznati i znatno manje alavi.

Najveću lovu je uzeo Hendriks za Vudstok, današnjih 157 hiljada dolara. U isto vreme i za isto mesto
Janis Joplin ......... $65.000
The Who ............ $55.000
Grateful Dead ..... $22.000
Joe Cocker ..........$12.000
Santana .............. $6.500

Danas bendovi u toj klasi traže barem 300.000 za nastup
 

Back
Top