Najgluplji film

i na kraju, stvarno ne znam kako neko moze da neke klasike svrstava u najgore filmove... Da li bre znate sta je najgore? Ima mali bilion tih filmova, a ovde 50 posto pominjete u najmanju ruku solidne filmove. Kapiram ja da su ukusi razliciti, ali sto je mnogo mnogo je... Cudo niste rekli da su Hickokovi filmovi sr*nje:cool:
 
svakako da postoje najgluplji filmovi najvise medju onim manje poznatim, zato, bar ja, spominjem meni najgore filmove samo od onih koji su siroj masi poznati i imali veliku gledanost u bioskopima..
eto, podsetio si me za Hickokove filmove.. sada oni deluju smesno i nimalo strasno kao nekada sto su bili.. uloge su mi naivne i sami filmovi lose rezije.. "Psiho", pa ajde da mu oprostimo, iako mi je scena pod tusem kad je onaj ubija sve samo ne jeziva.. a, takodje, ne svidjaju mi se ni filmovi Ingmara Bergmana.. kad smo vec kod reditelja.. :whistling:
 
Poslednja izmena:
svakako da postoje najgluplji filmovi najvise medju onim manje poznatim, zato, bar ja, spominjem meni najgore filmove samo od onih koji su siroj masi poznati i imali veliku gledanost u bioskopima..
eto, podsetio si me za Hickokove filmove.. sada oni deluju smesno i nimalo strasno kao nekada sto su bili.. uloge su mi naivne i sami filmovi lose rezije.. "Psiho", pa ajde da mu oprostimo, iako mi je scena pod tusem kad je onaj ubija sve samo ne jeziva.. a, takodje, ne svidjaju mi se ni filmovi Ingmara Bergmana.. kad smo vec kod reditelja.. :whistling:

Pa Hickokovi filmovi nekome mozda i mogu da deluju smesno ( meni nisu ), a ja i ne kazem da su njegovi filmovi horori, vec prvenstveno trileri. Recimo ja imam drugaricu koja je alergicna na crno bele filmove, sto ne znaci da su klasici losiji ( pa ne zovu se za dzabe klasici), ali jednostavno nekome ko je gledao tonu novijih, komercijalnih filmova ne moze da se svidi nesto drugacije, zapravo on odbija da mu se svidi nesto drugacije... Kada gledam klasike uglavnom se smestim u te godine i ne pravim porednjenja izmedju njih i novih filmova. Normalno je da su noviji filmovi manje naivni i pateticni...
Ne kazem ja da ovde gore nisu nabrojani neki stvarno sra*nje filmovi, ali prvenstveno ima i meni dobrih... Recimo, pogled sa ajfelovog tornja je fantasticno uradjen ( ne mislim na samu radnju), a nas horor t. t. sindrom mozda nije najbolji horor, ali je bolji od 40% americkih sa obzirom na uslove u kojima je sniman.
Toliko od mene...:cool:
 
secam se da sam gledala jedan horor (al ne pamtim naziv) u crno-beloj slici i bio je bas bas strasan, dopao mi se.. mada izbegavam te starije filmove jer ipak sam podloznija novijoj produkciji.. sada je sve izmordenizovano i uverljivije.. od starijih filmova jedino one u boji mogu odgledati poneki..
 
Ne mogu reći da mi je film glup, ako me je na neki način zaintrigirao da odem u bioskop da ga pogledam. Pre će biti da sam, možda, previše očekivala od tog filma, ponesena reklamom, ili nekim prethodnim ostvarenjem tog reditelja, scenariste, glavnih glumaca...
Od domaćih filmova koji nisu ispunili moja očekivanja, to je svakako "Belo odelo" (očekivala sam od Ristovskog da briljira kao u "Podzemlju" pre toga), "Pljačka trećeg rajha" (pompezno najavljivan posle "Zone Zamfirove"; za mene razočarenje)...
 
2vmbuz7.jpg
 
svakako da postoje najgluplji filmovi najvise medju onim manje poznatim, zato, bar ja, spominjem meni najgore filmove samo od onih koji su siroj masi poznati i imali veliku gledanost u bioskopima..
eto, podsetio si me za Hickokove filmove.. sada oni deluju smesno i nimalo strasno kao nekada sto su bili.. uloge su mi naivne i sami filmovi lose rezije.. "Psiho", pa ajde da mu oprostimo, iako mi je scena pod tusem kad je onaj ubija sve samo ne jeziva.. a, takodje, ne svidjaju mi se ni filmovi Ingmara Bergmana.. kad smo vec kod reditelja.. :whistling:

:eek::eek::eek:

Сад ћу ја к'о Шојић: ја сам изненађена и увређена....

Не стварно, ми није јасно, како се Хичкок, који је филмска класика и легенда, може овако офрље и без ваљаних аргумената
дисквалификовати. Значи, сви они филмски стручњаци, који су га сметили у "алеју филмских великана", немају појма, као
и сва она публика, која је својевремено хрлила да гледа његове филмове, а наравно и данашња публика, пре свега филмофилима,
с пажњом прати његове филмове.
И наравно не треба бркати бабе и жабе, његови филмови не спадају под хорор, већ у трилере.
Такође, ствари треба посматрати у простору и времену, а никако истргнуте из контеста.
И као што се не може поредити глума рецимо Грете Гарбо, са глумом Мерил Стрип, јер у питању је временкса разлика од
60-ак година, а ствари у филмској уметности иду крупним кораком напред, а понајвише у технолошком смислу,
тако се не може поредити ни Хичкок, са Карпентером.
 
Poslednja izmena:

Back
Top