Najgluplja domaća serija?

Pa ima ih svakako ali ono sto mi prvo pada na pamet je Kafanica blizu SiS-a, Zene sa Dedinja, Lisice, Ljubav i mrznja,ono uglavnom te serije iz pinkove produkcije i te jeftine i blede serije americkih sitcoma i stranih serija su mi sinonim za tres domace serije, takodje ne volim i te neke serije tipa Ranjeni Orao i slicne radjene po nekim romanima i knjizevnim delima koje ono za razliku od ovih pomenutih i imaju neku ono umetnicku ili kinematicrafsku vrednost ali su brate ono neinteresanne, dosadne, previse razvucene i ne drze paznju.

Dosta serija tog zanra je radjeno po knjigama Mirjam. Tematika je za danasnji vek malo arhaicna, ali se moze smatrati nekom kulturnom istorijom. Doduse Mirjam se smatra 'lakom' literaturom uglavnom za zene.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mir-Jam
 
I zašto.Meni je to Radio Mileva. A vama?

Radio Mileva je lagana satira o vremenu i kulturi u kojima zivimo - pocev od Mileve (teska SFRJ *********) preko raznih drugih likova koji su naravno karikirani (bivsi saner, frizerka, predsednik skupa stanara, kvazi umetnici, majstori, studenti itd itd) koji se mogu tipoloski sresti u nasem drustvu skoro svuda. Teme su moderne drustvene pojave. Spusteno na nivo prosecne inteligencije (tako da ima ljudi kojima je to glupo - namerno je tako). U stvari format je neka vrsta sitkoma. Slicno: Lako je Raletu. Isti koncept - svaka epizoda raspravlja neku pojavu u drustvu. Sve zajedno - moze pogoditi nekog ko se prepozna u njima i identifikuje se sa likovima. U sustini je drustveni diskurs, inicijator za raspravu.
 
Serija 'Tajna vinove loze', nisam pratila od samog početka, baš mi je ' legla.
Što je najvažnije, ne emituje se beskonačno. Ne sećam se, mislim oko 30 epizoda.

Druga domaća serija od 10 epizoda, 'Azbuka naših života' - oduševila me je.
Čitala sam da bi trebalo da se snima nastavak serije što bi me obradovalo, jedino da me neko obavesti o početku emitovanja jer ne pratim tv program :confused:

Porodicne drame. Dobre su, jedino sto smo mi ocigledno uzasno tezak narod - obe serije su mi tesko melanholicne.
Dodaj - Dug moru.
 
Krimi serije tipa juzni vetar i slicne, cak nisam ni gledao, po onome sto sam slucajno pogledao, za mene je to jednostavno previse nasilja.

Drzavni sluzbenik, Ubice moga oca ... mera nasilja je prihvatljiva - iako su teska drama. Romatizirane su, istina o temama koje se pojavljuju u tim serijama je verovatno mnogo gora.

najgora: Pozorište u Kući sa Bjelom i Tijanom Bošković a
najbolja Vuk Karadžić <3

Nisam mogao da gledam to novo 'Pozoriste u kuci'. Probao sam. Nisu to trebali da preradjuju. Slicno: Kamiondzije.
inace i staro je bilo uradjeno kao drustveni diskurs (u to vreme to se zvalo malogradjanstina).
 
Od jutra do sutra je racunam pokupila gledanost od Igre Sudbine. OK sitkom sa smislenim brojem epizoda i zavrseno. Dovoljno.

Igra Sudbine je mozda najbolji indikator kuda ide ovo drustvo s obzirom da se takoreci neprestano prikazuje nekih 5-6 godina, nisam sasvim siguran tacno koliko. Prva sezona je bila OK, intrigantan zaplet, smisleni likovi (mada je Milica ocajna glumica konstantno) moderne teme. Kako se sve odvijalo kasnije, postalo je previse ocigledno da je to komercijalni lepak sa namerom da privuce gledaliste na reklame, i nekako poveca rejting gledanja. A serija se ocajno srozala u svakom smislu, ponekad natrcim na neku epizodu, i pitam se: aman dokle? Mada verujem da ima puno ljudi koji i dalje to gledaju verovatno zato sto nemaju cime drugim da ispune svoje vreme.
 
I to je samo radikalska glupost da je bilo ko intervenisao. Osim početnog dela priče o našem obaveštajcu koji saznaje planove napada NATO, 6 meseci pre bombardovanja, bukvalno cela priča oko lika koji glumi Vojin Ćetković je izmišljena. Pa nekoliko godina pre Rođaka sa sela je snimljen Crni Gruja gde se otvoreno sprdaju sa raznim Ženama u crnom, Sonjom Biserko, Čedom i stranim ambasadama.
Poznajem ljude na koje je vršen pritisak a ti veruj u šta god hoćeš.
 

Back
Top