NAČIN NA KOJI SE OPUŠTATE......................

Bas sam o tome razmisljala ovih dana.
Nikad se ne opustam,stalno me grize savest kako nesto moram da radim jer kao sad sam u naponu snage i to pa steta ako to prokockam.Bas zavidim nekim lezilebovicima.
Eto pre neki dan vracam se s posla i u jednom vodotornju pored kog prolazim,od prosle jeseni zivi jedna ciganska porodica.Srusili im neku kucu u koju su se divlje uselili i oni samo preneli stvari 5 m u susedni vodotoranj.Nemaju struju ni vodu,al imaju cucavac koji se lepi sa spoljasnjim zidom vodotornja :)
I tako ja se vracam,umorna a sunce opicilo a ja mislim kad stignem kuci sta bi sve trebalo da radim.(trebalo)
Kad ispred vodotornja,stoji grupa stanara tinejdz dobi i drndaju neki mob,,,,ja pogledam,ebote imaju bolji mob nego ja !!! Pici neka Semsa.Tu mi malo bude lakse jer sam sva sreca tog dana obukla koznu jaknu a da nisam u zemllju bih propala,oni svi pod kozom ! Prolazim i mislim,ebote,kako su srecni,boli ih dupe za svet,oni imaju mob koji svira Semsu i sta im vise treba u zivotu.A ni cucavac ni je u tako losem stanju jer su stavili umesto obicnog,ambasador cebe da zaklone svoje intimne radnje i fizioloske potrebe.Eeeeeee...to je nivo,bato !
Kako li se oni opustaju...
Ono kao,cucnu na cucavac,jedini intimni prostor njihovog zivotnog prostora i misle nesto bitno...dal da se obrisu ili da sacekaju jos malo pa da odlepe.Dilema.
Uzas.
 
shaddow:
Čoveče, ja sam shvatio da ustvari i nemam neki poseban način na koji se opuštam. :shock:
Nemam vremena za to?!?! :shock: Zabrinjavajuće, zar ne?
OPUUUUsta?? :lol:

STRASNO!!!!
Masovna pojava... trebalo bi neki klub da osnujemo... moze i sekta :lol: :lol: :shock:

I ja sam od tih sto nemaju vremena

I onda danas... sedim u kaficu... pocnem da mesam imena filmova koje sam gledala sa DJevima... pa skontam... moj mozak ne moze da procesira tolike informacije tako brzo... A juce... usla sam u 2 radnje i kupila 3 majice ( devojka u sopingu??? Na way - to se drugacije radi!!) .. nisam lakirala nokte 2 nedelje...A nisam POCELA ni jednu knjigu vec mesec dana... kupila sam 3... I jos na poslu po ceo RADIM za racunarom... I mrtva sam umorna!!!!
U poslednjih pola godine nije bilo dana... da sam ustala na desnu nogu... i rekla sebi: danas necu nista... opustencija...

I vise ne znam... kako bih se opustila.... cak i tada... bih mislila na sve sto me ceka... a ceka me dug put u narednih godinu-dve dana...
 
ZvezdanKa:
I vise ne znam... kako bih se opustila.... cak i tada... bih mislila na sve sto me ceka... a ceka me dug put u narednih godinu-dve dana...
joj be al si se zadihala
dani dušom malko.
a ko ti je reknuo to za dug put.meni to ko iz šolje gatano izgleda.nemereš dočekat
ih de je godinu dve daleko
ajd ne moj dotideš a dse nejaviš dat ispratimo dostojanstveno
 
ZvezdanKa:
OPUUUUsta?? :lol:

STRASNO!!!!
Masovna pojava... trebalo bi neki klub da osnujemo... moze i sekta :lol: :lol: :shock:

I ja sam od tih sto nemaju vremena

I onda danas... sedim u kaficu... pocnem da mesam imena filmova koje sam gledala sa DJevima... pa skontam... moj mozak ne moze da procesira tolike informacije tako brzo... A juce... usla sam u 2 radnje i kupila 3 majice ( devojka u sopingu??? Na way - to se drugacije radi!!) .. nisam lakirala nokte 2 nedelje...A nisam POCELA ni jednu knjigu vec mesec dana... kupila sam 3... I jos na poslu po ceo RADIM za racunarom... I mrtva sam umorna!!!!
U poslednjih pola godine nije bilo dana... da sam ustala na desnu nogu... i rekla sebi: danas necu nista... opustencija...

I vise ne znam... kako bih se opustila.... cak i tada... bih mislila na sve sto me ceka... a ceka me dug put u narednih godinu-dve dana...

tako nekako..
kod mene je malo gore stanje, puna polica knjiga koje kupljene cekaju da budu makar zapocete..nekad filmofil - ma gledala i one sklj produkcije, pa posle komentarisala..danas nemam zivac ni da zapocnem, a kamoli da odgledam film do kraja..
definitivno stres uzeo maha..kako je krenulo zaboravicu skroz sta to bese opustanje..
 
shaddow:
Dakle, šta radite kada ste napeti, pod stresom, umorni, kada vam je dosta svega i treba vam malo opuštanja. Koja je vaša taktika? Šta uradite da biste se opustili?
Zavisi... kakva je napetost u pitanju... nekada radim, tj. tako se oslobadjam energije, nekada spavam, a nekada pevam Bob Dylan-ove pesme u izvodjenju Nine Simone... to je samo kada sam tuzna... nekim cudom, svaka tuga nestaje iz mog srca na taj nacin.
 
ako je bas gadno, da ne mogu da citam ni nesto lagano, onda glancam. Doslovno. Nadjem neku staru bakarnu dzezvu pa je mazem, trljam, glancam, zicam, poliram ...pa je tako ulastim da sija kao kalajisano sunce...To ako je vreme lose pa moram da budem u kuci. Inace, setnja. U sumu (sumica ), kao Cehov, tamo shvatim da je Bog veliki, a sve ostalo - manje... :)
A kada je vreme sasvim ok onda na posao i s posla, oko 8-9 km, idem pesaka, svaki dan... Em mi se misli razvedre, em mi se pozadina zategne...
 
zavisi jel sam umorna psi'icki il' fizicki.
kad je od glave volim da ispraznim mozak pa da ga napunim necim slatkim i sarenim katalozi, casopisi, neke teme na forumu, gledanje serija, tusiranje me strasno smiruje i opusta, spavanje, samoca.
kad se bas iscrpim onda duuugo tusiranje necim mirisljavim, pa mackanje necim mirisljavim, blago istezanje, zavlacenje u krevet...
a kad se opustam onako bez nekog posebnog razloga: setnja, sama ili sa nekim, odlazak u prirodu, vidjanje sa drugarima, odlazak kod frizera, u solarijum a tamo inace bas bas retko idem, slusanje glasne muzike to me najvise hrani cini mi se.
u posebnu kategoriju spada vreme koje provodim sa mojim dragim, tada mi skoro svaka aktivnost predstavlja ogromno zadovoljstvo. mnogo volim da se opustam i kad nisam umorna! ;)
 

Back
Top