на данашњи дан храбри српски родољуб Гаврило Принцип убио је окупаторског владара

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa u principu su zeleli da budu deo srbije mada su pojedini clanovi zagovarali i Crnu goru .Iako su komunisti to preoblikovali u zelju za stavranje velike jugoslavije istina je da pripadnici mlade bosne nisu ni razmislajli o Jugoslaviji vec o iskljucivo Kraljevini Srbiji a u ugrima su videli okupatore.Veoma je bitno sto u to vreme nije postojala bosanska nacija bar ne u ovakom obliku kao sto je sad,vecina je sebe videla kao turke ili srbe muslimanske vere.A i srpski element je bio veoma prisutan svi su gledali u srbiju drugacijim ocima srbija je prva posle francuske uvela nekakvu vrstu demokratije .Ma koliko to izgledalo neverovatno mi smo bili jako primamljiva zemlja i pored svih ratova i svega mozda je to i bio razlog tolike netrpeljivosti Austrougarske.

Netrpeljivost Austro Ugarske je iz razloga sto smo bili za nju,pojam demokratije,zbog velikog broja Srba i drugi razlog,zbog svog geografskog polozaja..zbog kojeg i dan danas nam preti od Nemacke i zapadnih sila opasnost.
 
Tebi bi odgovarala ona zivotinja sto je love macke.

Ne bato..treba da znas da beli lav izuzetno retka zivotinja u prirodi,samo moze da opstane u vestackom okruzenju..kao ovaj u virtuali.
Ustvari beli lav je degenerik medju lavovima.
 
Netrpeljivost Austro Ugarske je iz razloga sto smo bili za nju,pojam demokratije,zbog velikog broja Srba i drugi razlog,zbog svog geografskog polozaja..zbog kojeg i dan danas nam preti od Nemacke i zapadnih sila opasnost.

Pa da ne mogu da se setim gde sam to citao pojedini su isli toliko daleko da porede srbiju sa amerikom na balkanu, cak i austrougarski kralj je u svojoj zbirka naroda nazvao srbiju bastom balkana.Jos je Milos da bi popunio teritorije koje su opustele posle turskih i balkanskih ratova obecao zemlju i oslobadjanje od poreza za sve koji se dosele u srbiju.To je imalo za posledicu da su mnogi srbi sa kosova i albanije prelazili u sumadiju ,koja je bila skoro opustela .Samim tim se broj srba tamo smanjivao a danas kad pogledas nema mesta u sumadiji koje nema prece na kosovu.Srbija je pod pritiskom i Ugarske i Rusije morala da menja svoj ustav koji je bio "previse slobodan".
 
Ne bato..treba da znas da beli lav izuzetno retka zivotinja u prirodi,samo moze da opstane u vestackom okruzenju..kao ovaj u virtuali.
Ustvari beli lav je degenerik medju lavovima.
Mujo, ajde reci nam pošto si toliko pametan, znaš li gde si šupalj? :ceka:
 
Da govori istinu i se zalaze za pravdu a da se niceg ne plasi.To je patriotizam dok se ljubav prema svemu u svom narodu bez obzira na lose stvari zove NACINALIZAM.
Tako je. :)

Da se nadovežem,

Patriota je onaj koji voli i poštuje sebe, svoju veru, Naciju, svoj Narod, državu. Bori se prigodnim načinom da zaštiti interese Nacije i države, NE ČINI NIŠTA PROTIV VLASTI, I NE ČINI DELA KOJA SU PROTIVNO NARODA I DRŽAVE! NE UBIJA IZ IDEOLOŠKIH RAZLOGA!
 
Tako je. :)

Da se nadovežem,

Patriota je onaj koji voli i poštuje sebe, svoju veru, Naciju, svoj Narod, državu. Bori se prigodnim načinom da zaštiti interese Nacije i države, NE ČINI NIŠTA PROTIV VLASTI, I NE ČINI DELA KOJA SU PROTIVNO NARODA I DRŽAVE! NE UBIJA IZ IDEOLOŠKIH RAZLOGA!
Prvo sta je pravda?
Termin toliko velik i tako sirok,pri tom pravda je uvek razlicita,i zavisi od strana u sukobu.
Pri tom ubiti iz ideologije..pa pristao bih da vas lisim zivota da sam na vlasti...od vas koristi nema,skart koji mrzi svoj narod,skart koji su buduce sluge okupatora i izdajnici..takve treba lisiti zivota.
 
Tako je. :)

Da se nadovežem,

Patriota je onaj koji voli i poštuje sebe, svoju veru, Naciju, svoj Narod, državu. Bori se prigodnim načinom da zaštiti interese Nacije i države, NE ČINI NIŠTA PROTIV VLASTI, I NE ČINI DELA KOJA SU PROTIVNO NARODA I DRŽAVE! NE UBIJA IZ IDEOLOŠKIH RAZLOGA!

Vlast nema veze sa nacijom niti sme da ima za demokratsku vlast svi gradjani su jednaki ma koje nacije.
 
Prvo sta je pravda?
Termin toliko velik i tako sirok,pri tom pravda je uvek razlicita,i zavisi od strana u sukobu.
Pri tom ubiti iz ideologije..pa pristao bih da vas lisim zivota da sam na vlasti...od vas koristi nema,skart koji mrzi svoj narod,skart koji su buduce sluge okupatora i izdajnici..takve treba lisiti zivota.
Ja bih tebe i tebi slične udavio kao zečeve zarad spasenja Srbstva. :p
 
Šta je to patriota?

Kakv treba biti čovek, da bi bio patriota?
Родољуб, не патриота.

Онај Србин који пљује на Гаврила Принципа сигурно није српски родољуб.

Тај или има неки проблем са самим собом, или то ради намерно.

А ко ради намерно... за такве такође постоји одговарајућа реч.
 
Vlast nema veze sa nacijom niti sme da ima za demokratsku vlast svi gradjani su jednaki ma koje nacije.
Svuda u svetu vlast je Nacionalna, takođe i u Srbiji, što ne negira bilo koju drugu Naciju. :)

Istina da je još uvek veoma velika moć komunizma u Srbiji, ali i to se polako prevazilazi. :)

- - - - - - - - - -

Daleko veca od tvoje terase sa koje jedino i smes da vidis zemlju u kojoj zivis.

- - - - - - - - - -



Na raspolaganju sam ti..Vecaras sam mozda u Bigzu ili Dvoristancetu.
Nemaš pojam o pojmu Mujo :)

Koji je zavet i poruka Srbima Karađorđa Petrovića? :)
 
Родољуб, не патриота.

Онај Србин који пљује на Гаврила Принципа сигурно није српски родољуб.

Тај или има неки проблем са самим собом, или то ради намерно.

А ко ради намерно... за такве такође постоји одговарајућа реч.
Rodoljub je pravi Srbski termin, dok je patriota novokomponovani izraz modernog sveta. :)

Svako ko podržava delo Gavrila Principa je opasnost po Naciju i državu, Crkvu.
 
Ja bih tebe i tebi slične udavio kao zečeve zarad spasenja Srbstva. :p

Pa sad ne moze to tako ako su bosanci nasi srbi koji su primili islam oni su nam braca ,ma koje vere da su ,kako bi ti reagovao kad bi tvoj rodjeni brat postao musliman .Kad ti se brat razboli ti ne molis Boga da ga ubije vec da ga izleci ,ako ga vec nemoze izleciti onda naucis da zivis sa svim njegovim manama.
Nije problem u religiji vec u ljudima koji koriste religiju za svoje licne ciljeve.I ne mislim da su muslimani bolesni to sam rekao figurativno.
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...godina-Gavrilo-Princip-ubio-Franca-Ferdinanda
U Sarajevu, na mestu gde je atentator Gavrilo stajao u asfaltu su utisnute stope veličine njegovog stopala, koje su nestale nakon poslednjeg rata u BiH. Most kod kojeg se dogodio atentat na austrougarskog prestolonaslednika nosio je ime po Principu, a danas se, kao i nekada ranije, zove Latinska ćuprija.
OVO JE ČISTA LAŽ iz članka sa uvodnog posta. Stope se nalaze ispred biletarnice. Tu su sklonjene jer su kao svojevrstan spomenik Gavrilu vrlo vjerovatno moguća meta nekih nacio-đubradi koji bi ih mogli uništiti. Evo ih izrezane iz asfalta i stavljene ispred biletarnice Muzeja:

522985_424223377611803_760098956_n.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top