MUZIČKA PRATNJA U GSP

Betty:
kad upadnu štroke
i počnu da pevaju uz armuniku
pola ljudi se blaženo smeši
a pola kuva u sebi
ja pi.zdim i mislim kako je to mimo SVIH povelja UN i UNICEF da decu prisiljavaju da rade (prose, whatever) i nikad im ne dam ni dinara.
Jedino što moja hipotonija postane malko normalnija, tj. digne mi se pritisak (kažu da to niej loše ponekad)
Ima li kakvog zakona koji zabranjuje NASILNU "muziku" po JAVNOM prevozu? Mislim, ne treba mi takva USLUGA niti ću da je PLATIM.
Ma u prawu si,al' grozno je i kad wozach pushta 'RADIO TEHERAN' :x :x :x :shock: :x :cry:
 
LOGO-romi.gif
 
Interesantno , ali tuzna prica i patetika su za sapunice. Budimo realni NPR.
Covek se rodi u planini bez igde ikoga, sto se mene tice odgajaju ga zivotinje,i recimo kada stasa u fizicki spremnog coveka sidje sa planine u naseljeno mesto nemora da zna da govori a kamoli nesto drugo moci ce da nadje fizicki posao da radi(gradjevina ,poljoprivreda itd) koji uopste nije lose placen i da za zivota ozeni se, skuci u kucici dva sa dva i da odgoji barem jedno dete koje ce iskolovati do zanata itd.To dete opet za zivota moze da radi i odgoji barem jedno dete koje ce iskolovati opet do srednje skole itd.Zajedno mocice da radom prosire tu kucu u cetiri sa cetiri i imace dovoljno sredstava da iskoluju barem jedno dete da zavrsi neku visi stepen obrazovanja i da pristojnije zaradjuje i zivi kao sasvim normalan covek.NAPREDAK.
Ovo je najjednostavniji primer kako zivot funkcionise ili barem kako moze za one koji to zele .Nema opravdanja ni za koga ,zivot ume da bude surov prema svima nama i nemojte se razbacivati patetikom i savescu jer se neko nekada od vasih predaka debelo trudio da vi budete tu gde ste.Romi su takvi da se nemogu lako promeniti a i ako je to moguce to je uz veliki drustveni napor svih nas sa kojima oni zive,ili bi barem trebali.Kod nas je to tragicno osmisljeno ali to sam vec opisao u temama vezanim za getoizaciju roma na novom beogradu tj.varsavski geto u 21 veku.
 
i couldn agree more...
ne dajem pare prosjacima i nikada netju davati... i ne postoji nachin da mi neko ikada utuvi u glavu da oni nemjau shta drugo da rade... osim da prose! nema te sile!!!
drugarica mi radi u jednoj pekari i akze dodje ciga normalan skroz i kaze: 'koliko je jedna pizza i hleb', ona kaze, ne znam, jedno 70 dinara,on se okrene izadje, isprosi te pare udje, da njoj i kupi sebi shta mu treba i nastavi dalje svojim putem...
 
ej majčeki
tvrdo uvo imaš nema to veze sa tolerancijom
muzika im je očajna kako god da okreneš
meni ne pada na pamet da budem DOBRA kad me muče :twisted:
Mučenje, dakle - zarad čega? Da bi dobilo koji dinar. Što se mene tiče - kad bi ušli i rekli "Oćete da vam sviramo ili da nam odmah date keš"
Ja bih glasala za keš bez smaranja
a ovako - em smore, em da budeš dobar i fini /a oni nisu/...a-a. Ne. Njet. Nikagda.
 
Prema nekim saznanjima njihov problem je što su svojevremeno, tražeći azil u Nemačkoj, izjavljivali da su solidarni s Albancima, da govore albanski i beže od srpskog terora. Sada prema tome za njih nema opasnosti od albanskih ekstremista! A sad ono udarno: 17.08.2005. 01:03:14

Romi na ceni
Danijela KLjAJIĆ 10.08.2005, 18:26:09

BEOGRAD - Posle potpisanog Međudržavnog sporazuma o readmisiji koji predviđa prisilno vraćanje naših državljana sa ilegalnog boravka u pojedinim evropskim zemljama, za većinu Roma, kao najbrojniju grupaciju u azilu, budućnost je neizvesna. Prognanici, povratnici, Albanci, Srbi ili Romi, tek ovi azilanti su se u poslednjih desetak godina izjašnjavali kako im situacija nalaže.
- Više od 100.000 Roma trebalo bi da se vrati iz zemalja zapadne Evrope. Najveći broj njih je sa Kosova, a većina je otišla i bežeći od rata i progona albanskih terorista 1999. godine. Kako su u to vreme privremeni boravak u Evropi (naročito u Nemačkoj gde ih i sada najviše ima) dobijali uglavnom Albanci, dosta Roma izjašnjavalo se da pripada albanskoj nacionalnosti - počinje priču za "Novosti" Dragoljub Acković, potpredsednik Svetskog parlamenta Roma.
Prema njegovim rečima, danas kada se Albanci vraćaju na Kosovo, Romi "bi ponovo da budu Romi" i da bi to dokazali dolazili su u romska udruženja i tražili potvrdu da su bili članovi, kako bi ostali da žive u zemljama Evrope. S druge strane, veliki broj Albanaca traži potvrdu da su Romi, jer po propisima UNHCR-a, koji od 1976. godine umesto države "prate" azilante, Srbi i Romi ne smeju da se vraćaju prisilno već samo dobrovoljno. Acković o tome kaže:
- U inostranstvu su se Romi lažno prijavljivali kao azilanti, ali zbog ugovora o readmisiji koji je SCG potpisala sa 15 evropskih zemalja, oni moraju da se vrate. Dobrovoljno ili ne, tek oko 90 odsto "povratnika" čine upravo Romi. U Beograd ih je do sada stiglo 15.000, pretpostavlja se da je isto toliko njih došlo i u unutrašnjost Srbije, a iz raznih zemalja Evrope očekuje se još 50 do 70 hiljada pripadnika romske nacionalnosti. Svih ovih godina najviše Roma zatražili su azil u Nemačkoj, čak 60.000. Generalni konzul SCG u Minhenu Željko Vlahović ne krije da se uglavnom vraćaju oni koji nemaju regulisan boravišni status, ali da se ne isključuje ni mogućnost da je jedan od razloga povratka i pripadnost određenoj etničkoj zajednici, u ovom slučaju romskoj. U poslednja dva-tri meseca članovi Međunarodne organizacije za migrante (IOM) na beogradskom aerodromu dočekali su desetine hiljada Roma koji iz azila dolaze u - neizvesnost. Neke grupe povratnika dočekali su i aktivisti Društva Roma iz Obrenovca, a predsednik ove organizacije Ljubiša Jovanović ne krije:
- Većina biva smeštena u neki od kolektivnih centara za raseljene, kod prijatelja ili kod rodbine. Država koja ih šalje obezbedi im nešto malo sredstava pomoći (od nekoliko stotina do 1200, 1300 evra), a posle toga prepušteni su sami sebi.
Prema njegovim rečima malo je onih koji dobrovoljno dođu, ili kojima su obezbeđeni jako dobri uslovi u Srbiji. - Do sada je najbolje "prošla" jedna sedmočlana porodica iz Holandije, kojoj je vlada te države u Beogradu obezbedila stan i novčana sredstva za narednih godinu dana. Na Kosovu niko i ne pomišlja da se vrati, jer i za njih, kao i za Srbe u ovoj pokrajini život nemoguć. Najviše poražava što niko ne govori o gradnji novih prihvatnih centara, o socijalnom programu za te ljude - ističe Jovanović. Osim "IOM"-a, "Karitasa" i Društva za ugrožene ljude iz Getigena, Jovanović podseća da malo ima pomoći, a još manje inicijative republičkih institucija, pa je većina romskih udruženja u Srbiji jednoglasno osudila dosadašnje (ne)aktivnosti vlade.

KRIJUMČARI
PUT u Evropu poslednjih 10 godina Romima je omogućavala razgranata i dobro organizovana mreža krijumčara ljudi. Oni su uzimali prosečno po 1.000 evra po čoveku, a azilante su prebacivali najčešće preko italijanske, češke i mađarske granice.
IZA IRANA
AZIL u nekoj od 29 zemalja sveta u poslednjoj deceniji zatražilo je čak 500.000 naših državljana. Samo od 2003. govori se o brojci od 24.000 azilanata, po čemu smo dospeli na nimalo zavidno drugo mesto, odmah posle Irana. Od ukupnog broja azilanata iz naše zemlje najveći procenat je sa Kosova: u Evropu je iz ove pokrajine otišlo 75 odsto Albanaca i Roma, a Srba jedva 3,5 odsto.[/b]Sta reci vise? Tek ce da bude svirke-BRUKA!
 
ja im uvek dam kada imam nesto para, onako, u dzepu...ostalo mi kada sam placao nesto, pa nisam vratio u novcanik...
ali, nikada ne vadim novcanik da bi im dao nesto...osetim se kao da placam nesto...
mozda zvuci glupo, ali...
 
Nexus 6:
ja im uvek dam kada imam nesto para, onako, u dzepu...ostalo mi kada sam placao nesto, pa nisam vratio u novcanik...
ali, nikada ne vadim novcanik da bi im dao nesto...osetim se kao da placam nesto...
mozda zvuci glupo, ali...

ili da te ne bi reketirali.ili pljunuli pa reketirali...ko sto su jednoj uradili.
ali dobro,u autobusu nece...to vise na trgu.
 
PeterTheKid:
Meni svi vi zvucite malo ( ih malo ) rasisticki.Posto sam ja muzicar janjih smatram nekom vrstom kolega pa sto nebih malo pomogao meni 5 dinara ne znaci nista a njima ko zna dal ih trose na lepak ili na hranu meni je ionako sve jedno.

smatraš ih kolegama (Rome po GSP-u) :shock:
Znači, i to što oni "odsviraju" smatraš MUZIKOM?
Jbt....školovani muzičar!?!
Meni je to nasilje nad sluhom....i, ponavljam: ne radi se o novcu - dala bih ga da NE "sviraju" :lol:
Narvno da treba da te zabole na šta će potrošiti PET DINARA (koliko koštaju žvaksi?)

Banshee - i ja sam videla pljuvanje nma Trgu...
 

Back
Top