Mudre misli, izreke i citati

64255685_464669587430903_7522858593366853155_n.jpg
 
Život je oluja, moj mladi prijatelju. Jednog trenutka ćete uživati u suncu, a već u drugom momentu bićete izudarani o stene. Ono šta vas čini čovekom jeste šta radite kada oluja dođe! Morate pogledati u oluju i viknuti kao što ste to uradili u Rimu. Uradi najgore što možeš, a ja ću uraditi ono što ja mogu! Onda će vas sudbina znati kao što vas ja znam, Alberta Mondega, čoveka!
Aleksandar Dima ''Grof Monte Kristo''
 
“My philosophy: Don't get caught with a fixed philosophy, a set
of safe beliefs, a particular way of life.

Experiment! With live, with love.

Run an exploration of the real and the true degrees of freedom
of life, of love, of the human condition, inside self and in one's
style of life.

Move! Into new spaces beyond one's present concepts of possible/probable/certain real spaces.

Far vaster than I now know are the innermost/outermost realities.

Far more interesting than I now feel are the deeps of the space, the beyond within, the infinite without.

Love and loving are basic.

Hostility is redundant.

Fear is non-sense.

"Death" is a myth.

I am I.”
― John C. Lilly
 
"Jedino pravo istinsko i stvarno, samo je tekuće vrijeme, i samo u njemu naše postajanje teče. Zbog toga, uvijek treba se prijateljski prema njemu odnositi, i u skladu sa tim, svjesno uživati u svakom podnošljivom minutu, bez neprijatnosti i bolova; ne treba zatamiti takve trenutke sa žaljenjem zbog neostvarenih u prošlosti snova ili zabrinutosti za budućnost. "
Seneka
 
Prirodno je da čovek nosi u sebi nešto od dana koji su prošli, prirodno je i da misli na budućnost i da mašta o njoj, ali živeti ma i delimično u prošlosti, ili u budućnosti, opasno je i nezdravo. To znači trovati trenutak u kome živimo, ne spašavajući ništa od prošlosti i ne radeći ništa za budućnost. Najvećim i najboljim delom svoga bića, glavninom srca i razuma, čovek treba da je uvek i ceo u sadašnjem trenutku, u jednom pravom i jedinom mogućem životu. Naravno, sve je to lako kazati.

Ivo Andrić
 

Back
Top