Može li gej biti vernik?

Ko kaže da crkva mora biti posrednik između čoveka i Boga?
Nemaju sve religije pojam greha, niti sve religije smatraju da je biti gej greh

Jedini realan problem koji gej može imati na putu ka Bogu, jeste prihvaćeni
osećaj krivice i sramote koji mu okolina nameće.

Tako je.
Siroko im polje, ne znam sto su se zakacili za hriscanstvo.
Sto se danasnje okoline i drustva tice veca je sramota i krivica biti normalan nego 'poseban',
 
pa onda barem 80% vernika hriscanske vere zahtevaju da se prihvati preljuba ili laz, ili ubistva ili kradje ......
barem jednu stvar od navedene su uradili
po tvojoj logici ispada da zahtevaju da hriscanstvo sve to prihvati jer gle cuda niko od njih se ne kaje za ucinjena (ne)dela i sebe smatraju hriscanima
 
pa onda barem 80% vernika hriscanske vere zahtevaju da se prihvati preljuba ili laz, ili ubistva ili kradje ......
barem jednu stvar od navedene su uradili
po tvojoj logici ispada da zahtevaju da hriscanstvo sve to prihvati jer gle cuda niko od njih se ne kaje za ucinjena (ne)dela i sebe smatraju hriscanima

a bre koji ti je konkluzn
jesi li ti pratila moje pisanje? ja rekoh da se ovi drugi kaju za svoje grehe dok rainbow narod ne vidi svoju 'orijentaciju' kao greh
 
Crkva smatra homoseksualnost za greh, homoi ne smatraju da je to greh, paralela, crkva smatra da je ubistvo greh, ubica smatra da ubistvo nije greh.
Možda si trebala da crtaš. :D
crkva smatra preljubu za greh preljubnik bas i ne
crkva smatra lopovluk za greh lopov bas i ne cak i kada je iz redova svestenstva
i dalje niko ne moze njima osporiti cinjenicu da su vernici ako oni sebe smatraju vernicima jer veruju u boga

treba crtati al mozes ti pripomoci u tome da se ona ne muci
 
Evo lagano
Crkva ne smatra da gej ne sme da se izjašnjava vernikom.
Crkva smatra I preljubu I homoseksualizam I ubistvo... grehom.
Crkva smatra da gej treba da se pokaje i da se negejiše više, nego da se izbori u tom grehu.
Mnemozina ti objašnjavala stav crkve (sa kojom se verovatno i slaže).
A šta ti ili ja mislimo je iralivantno za crkvu.
 
To sto sam napisala da mozes crtati umesto nje bilo je ironicno.
Ne moras mi objasnjavati o cemu je pisala I bez toga znam. Recenice zar moraju da se zakace za hriscanstvo I da zele rusiti hriscanstvo ispotenciralo je onakav moj komentar. Ako ga nisi shvatio sta sam time htela reci nacrtacu ja tebi nije frka ali sutra.
Laku noc
 
Да наравно свако може бити "вјерник" и свако се може тако изјаснити, свако може бити вјерник на свој начин и основати свој лични култ како они мисле да је најбоље, што се тиче хришћанства то је сасвим једноставно речено:

9. Или не знате да неправедници неће наслиједити Царства Божијега? Не варајте се: ни блудници, ни идолопоклоници, ни прељубници, ни рукоблудници, ни мужеложници,
Иса_3:11, Дап_24:25
10. Ни лакомци, ни лопови, ни пијанице, ни опадачи, ни отимачи, неће наслиједити Царство Божије.
11. И такви бијасте неки; али се опрасте и посветисте и оправдасте именом Господа Исуса Христа и Духом Бога нашега
 
Part 2
Crkva ima dugu istoriju od dve hiljade godina, ima kanone (pravila) tradiciju i običaje.
Crkva ima svoju dogmu
Itd
Dođe gej i kaže, homoseksualnost nije greh, crkva kaže ok upravu si, sad ćemo sve da menjamo, otvorio si nam oči.
Ili crkva čita pdf religija na krstarica i kaže upravu su ovi ateisti, od sad ne verujemo u boga
Ili vide jehovinog svedoka i kaže, u jbt ovi su najpametniji, od sad verujemo da je isus arhanđeo
Itd
 

Back
Top