Monarhija?

Jeste li za Monarhiju u Srbiji:

  • Da

    glasova: 18 31,6%
  • Ne

    glasova: 33 57,9%
  • Ne znam

    glasova: 0 0,0%
  • Ne zanima me

    glasova: 6 10,5%

  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
marko717:
традиција је кад поштујемо њихове претке, и њихове заслуге, то би била сва традиција, а не они данас

Словенско племе које је дошло на Балкан није веровало у извесну причу са истока.
Та традиција је прекинута и замењена је новом.

Дакле, ТРАДИЦИЈА је готово филозофско питање.
 
Па како онда можемо рећи да је постављање Карађорђевића на престо везано за традицију, не можемо, и баш зато и не видим разлог зашто би их поставили на било шта? Зашто?
 
marko717:
Па како онда можемо рећи да је постављање Карађорђевића на престо везано за традицију, не можемо, и баш зато и не видим разлог зашто би их поставили на било шта? Зашто?

Imali smo poredjenja izmedju Obrenovića i Karadjordjevića.
Sad, meni su simpatičniji ovi drugi.
I drago mi je što im je omogućen povratak u zemlju.
Ruganje mladom princu (17 godina mladić) i navodjenje na piće i žene (u izgnanstvu) samo pokazuje šta nam svet misli. Nije mu za zameriti zbog godina koje je imao. Ali ono zlato je nestalo u Crnoj Gori i dan danas se špekuliše gde je i ko ga je ukrao.

Vidi, ja sam za monarhiju jedino zbog lopova - kasa je u sigurnim rukama.
A ne u stranačkim.
Lepo je sad biti uz državnu kasu - nakupilo se od PDV-a i uspešnih prodaja (e sad šta će biti sa drugim neuspešnim firmama to niko ne zna, tema sledi čim sročim tekst)
 
Није ми јасно како то видиш да би краљ сачувао државну касу? Зар то није улога појединих органа, а ако они не ваљају, а одговарају некој странци, дај да распишемо изборе, или нађемо доказе, или оснујемо неки покрет или било шта слично и натерамо власт да се више труди, и да буде поштенија.... Кад би краљ дошао он сигурно не би био заштитник државне касе, он је један човек а једног човека свако може преварити.... чак и кад би имао неке племените циљеве(осим ако не стане он лично поред “касе” и да му се АК-47 да брани касу:) )..
 
Konkretno - svaka stranka bi da ima odredjene vitalne ministarske fotelje.
U tom slučaju mogu da "reorganizuju" "mala preduzeća" (zamisli ko bi bio vlasnik).

Pod Kraljem teško... Čak je zabeležen slučaj da ministar finansija nije odbrio otvaranje kase samom kralju.
Nadjite ko je to bio. Interesantno je koga bude zanimalo da traži...
 
Iron Lord:
Imali smo poredjenja izmedju Obrenovića i Karadjordjevića.
Sad, meni su simpatičniji ovi drugi.
I drago mi je što im je omogućen povratak u zemlju.
Ruganje mladom princu (17 godina mladić) i navodjenje na piće i žene (u izgnanstvu) samo pokazuje šta nam svet misli. Nije mu za zameriti zbog godina koje je imao. Ali ono zlato je nestalo u Crnoj Gori i dan danas se špekuliše gde je i ko ga je ukrao.Vidi, ja sam za monarhiju jedino zbog lopova - kasa je u sigurnim rukama.
A ne u stranačkim.
Lepo je sad biti uz državnu kasu - nakupilo se od PDV-a i uspešnih prodaja (e sad šta će biti sa drugim neuspešnim firmama to niko ne zna, tema sledi čim sročim tekst)

О томе је писано и објављено у време када су Темплари почели да прогоне СПЦ у намери да им предају руку Св.Јована Крститеља и икону Мајке Божије... тада је именом и презименом у листу "Светигора" објављено да је ЗЛАТО које је било сакривено у поду манастира "пронашла" и однела УДБ-а а ове светиње су остављене на чување (не могу тачно да се сетим да ли у Трезору или у некој банци) па су врраћене после Брозове смрти - А ЗЛАТО ЈЕ БРАВАР ТРОШКАРИО НА СВОЈИМ ПУТОВАЊИМА или га је делио као што је делио златне табакере са којих је скидао грб Краљевине па стављао своју наказну петокраку.

п.с. пробаћу да нађем тај текст.
 
eremita:
О томе је писано и објављено у време када су Темплари почели да прогоне СПЦ у намери да им предају руку Св.Јована Крститеља и икону Мајке Божије... тада је именом и презименом у листу "Светигора" објављено да је ЗЛАТО које је било сакривено у поду манастира "пронашла" и однела УДБ-а а ове светиње су остављене на чување (не могу тачно да се сетим да ли у Трезору или у некој банци) па су врраћене после Брозове смрти - А ЗЛАТО ЈЕ БРАВАР ТРОШКАРИО НА СВОЈИМ ПУТОВАЊИМА или га је делио као што је делио златне табакере са којих је скидао грб Краљевине па стављао своју наказну петокраку.

п.с. пробаћу да нађем тај текст.

A ja ću probati da nadjem da ga je ukrao Vatikan...
Mada su i Englezi bili u talu...
 
Iron Lord:
A ja ću probati da nadjem da ga je ukrao Vatikan...
Mada su i Englezi bili u talu...

ево извод из текста "Политика", 07.март 1994. страна 11

........Почетак Другог светског рата 1941. натерао је Карађорђевиће у бекство. Млади краљ Петар, заједно са златом, донео је светиње у манастир Острог, недалеко од Никшића. Старешина манастира Леонтије је светиње и злато сакрио испод дуплог пода. Ту их је 1951.године, заједно са златом, пронашла УДБ-а. Игуман цетињског манастира Марко Калањ је од једног полицајца који је учествовао у одношењу блага и светиња из Острога, сазнао да су светиње у државном трезору. Нико од оних који су се старали о трезору није знао о каквим се светињама ради. Било је то 1968.године. Уследио је захтев, па су се света рука и честица Часног Крста нашли у манастиру, а икона Пресвете Богородице у трезору цетињског музеја. Нико осим владике Данила и игумана Марка није знао какве су светиње у питању, нити на којем се месту чувају све до лањског Лучиндана........
...........
 
marko717:
Сваки дуг, измирићемо својим радом, знањем и знојем, а не ''даром са неба'', Онај ко своју будућност заснива на таквим ''трговинама'' и срећним околностима,а не на својим снагама, никад неће успети.



Je l ovo iz kapitala?
 
Lacibg:
Е ако је монархија духовна ,,, дићи ћу руку на себе због таквог духо-хуљења.

Замисли Веља Илић - монарх ? Јаоооооо .....
ZNA SE KO JE NAS KRALJ I NIKO DRUGI !
ALI BI I VELJA BIO BOLJI OD OVE SAD SKARADNR REPUBLIKE . :x
 
Strela:
Нисам се на форуму никада залагала за монархију, а колико ми је познато, ни Биља.
Rece na nekoj od,mnogobrojnih,tema o monarhiji da si ''docekivala'' Acu prelstolonaslednika, a bilja je navodno bila pristalica Spo-a8-);)
 
goxy:
Rece na nekoj od,mnogobrojnih,tema o monarhiji da si ''docekivala'' Acu prelstolonaslednika, a bilja je navodno bila pristalica Spo-a8-);)

Била сам на дочеку и чим сам га видела, одмах су угасле моје монархистичке идеје.
 
Strela:
Била сам на дочеку и чим сам га видела, одмах су угасле моје монархистичке идеје.
Postoje mnogo prestolonaslednika... Vec sam napomenuo u ranijim pricama o monarhiji... Ako je jedan od njih vredan to je princ Djordje Karadjordjevic... Bice dana kada ce i on moci da se kandiduje za mesto predsednika drzave... Tada cemo imati monarhiju! Ostali prestolonaslednici nemaju velike sanse kao on...
I ako gledas negativno na jednog coveka, nemoj da mislis da su svi kao Aca... Ovaj zaista vredi vise nego i jedan *nas* Predsednik kojeg smo imali do sada...



Dakle za kralja i otadzbinu!
 
Strela:
Била сам на дочеку и чим сам га видела, одмах су угасле моје монархистичке идеје.



da,...on mora da izgleda ovako da bi bio prihvacen od srpkinja :shock:
20040f31a2c002c10347040ee4.jpg


..i da cuva decu
i da pomaze u kuhinji
i da ne pije pivo
i da ne ide u kladionicu
i.........................................
 
Za kralja i otadzbinu!

Da imamo sada kralja ne bi bilo ovoliko sranja sa formiranjem nove vlade...Narod propade,dok se oni igraju vladara,a nijedan da se nadje pametan i da kaze: Ljudi,gotovo je sada,odmah!Ko je s kim?Ovaj narod je dosta patio i ne smemo da dozvolimo da ponovo budu izbori,posle 90 dana,i ovako smo dosta para spiskali na gluposti,...Zivot ne moze da ceka(klinac),Da zivim kao i sav normalan svet(malo morgen),....?Oni ,prvo ni osnovno ne mogu da ispune,a gde su tek raznorazna obecanja,...
Nama treba autoritet,...osoba koja sme da kaze sve:....osoba koja bi sada rekla:Imate nedelju dana da formirate vladu! Za ostalo me nije briga...
Licno znam jednu porodicu koja je dovedena do propasti,...ne isplacuju joj socijalno,...i jos sto sta,...Ljudi imaju malo stoke,tako da imaju sta da jedu,ali i svinjce od 160kg su prodali za 6000dinara(ni struju nisu mogli da otplate s tim)iskljucili su ih,....I gde je tu pravda!? Zbog idiota koji sede u svecanim odelima i piju koktele,....mamu im `bem!
Samo,neka mi jos neko spomene kako su nam pocele cvetati tikve mesto korova,pljunucu ga u lice!

EVROVIZIJA> pratim je od kako je melodijska linija bila iza scenskog nastupa(Lane moje iza Wild dance-a),gledao sam i prosle godine,pobedili su Lordi-ji opet scenski nastup uz zvuke hard roka i pesme na engleskom jeziku(jedini hard rock zvuk na Evroviziji i zato su pobedili,bili su drugaciji od ostalih)...Ljudi zar ne mozete da zakljucite da jedino mozemo preziveti i dobiti rat ako budemo imali dobar scenski nastup, i coveka koji je blizak s "engleskim" a uz to nije clan ni jedne politicke partije,a uz to je covek koji ce moci da motri na politiku u zemlji,...Mislim da ste ukapirali,na sta sam mislio,...nisam mogao nista bolje da srocim,kasni su sati!
 
SavaBonJovi:
Za kralja i otadzbinu!

EVROVIZIJA> pratim je od kako je melodijska linija bila iza scenskog nastupa(Lane moje iza Wild dance-a),gledao sam i prosle godine,pobedili su Lordi-ji opet scenski nastup uz zvuke hard roka i pesme na engleskom jeziku(jedini hard rock zvuk na Evroviziji i zato su pobedili,bili su drugaciji od ostalih)...Ljudi zar ne mozete da zakljucite da jedino mozemo preziveti i dobiti rat ako budemo imali dobar scenski nastup, i coveka koji je blizak s "engleskim" a uz to nije clan ni jedne politicke partije,a uz to je covek koji ce moci da motri na politiku u zemlji,...Mislim da ste ukapirali,na sta sam mislio,...nisam mogao nista bolje da srocim,kasni su sati!


Kada si spomenuo evroviziju, pocetio si me na Crnu Goru.... Kada se prvi put postavilo pitanje kralj ili ne, oni su bili najglasniji za ne... Da je kralj bio tu, Crna Gora ne bi nikada postala nezavisna... Znaci ako Djukanovicu smeta kralj, Srbiji je svakako potreban...

Za kralja i otadzbinu!
 

Back
Top