Molitva

Na svim temama, nista ne menja


Ovim forumom se zabavljam :ok:


Zelim im svaku srecu,
samo pitam cemu onda molitva ako se ja nikom ne molim ?


Realno nam ne treba, to je cisto gubljenje vremena, lazna nada.....


A sto ce reci vernik-nevernik je ista prica, molitva je dzabe.
Kad te nece onda nece, kad te hoce gace same spadaju.
Razumes li sad ?
Da citiram sam sebe posto vidim da vec dugo nema komentara tj odgovora.
Nadam se da sam nekom otvorio oci, nadam se da je neko ukapirao da je molitva gubljenje vremena i bacanje para, da je nekom uslo u glavu da se moze proziveti ovaj jedan jedini ovozemaljski zivot lepo i zdravo bez ikakvog moljenja bilo kome :ok:
Trenutno mi je u glavi meni omiljeni pevac Tose Proeski koji mlad izgubi glavu a bio je veliki vernik i anonimni dobrotvor crkava kao i ostala dobra dela sto je cinio da ih sad ne nabrajam.....
Kakva je to nepravedna bozja volja :think:
Nek mi neko pojasni poentu moljenja, izvolite :super:
 
Da citiram sam sebe posto vidim da vec dugo nema komentara tj odgovora.
Nadam se da sam nekom otvorio oci, nadam se da je neko ukapirao da je molitva gubljenje vremena i bacanje para, da je nekom uslo u glavu da se moze proziveti ovaj jedan jedini ovozemaljski zivot lepo i zdravo bez ikakvog moljenja bilo kome :ok:
Trenutno mi je u glavi meni omiljeni pevac Tose Proeski koji mlad izgubi glavu a bio je veliki vernik i anonimni dobrotvor crkava kao i ostala dobra dela sto je cinio da ih sad ne nabrajam.....
Kakva je to nepravedna bozja volja :think:
Nek mi neko pojasni poentu moljenja, izvolite :super:
Evo da pokušam ja 😅
Nekad sam isto govorila, da ima Boga nebi stradalli mali andjeli na zemlji, nebi bilo toliko nesreće..kao i sa Tošetom.
Tu dolazi “slobodna volja” kao ključ svega. Bog nam je dao upustva i slobodnu volju da izaberemo hoćemo li igrati mudro, biti uz svoje djete svaki minut, koga ćemo pustiti da nas vodi ili vozi kroz život. Tu smo sami krojači sudbine.
Bog Nije čarobnjak nama na usluzi.
Meni su rekli prije 2 mjeseca da imam BC i danas sam imala 4 biopsije na istom mjestu. Izbušili me ko švajcarski sir. Nije Bog kriv za to. Kriv je moj stil života bez spokoja, ishrana, nedostatak posta da očistim nekad tjelo..I ne pada mi na pamet da ga molim za ozdravljenje .
Zavidila sam ljudima koji pričaju sa Bogom a jutros sam ga čula. Pitala sam dali da zamolim ljude da se pomole jutros za mene , samo za hrabrost a onda sam čula taj unutrašnji glas i rekao je “ne treba, dovoljan sam ti Samo ja”.
Kroz sav proces sam ga pitala “Jesi li tu” i odgovarao je “jesam”.
Na kraju su i doktorica i osoblje komentarisale samo moju hrabrost, da nisam trepnula ni pisnula na sve, upravo ono za šta sam ga molila.
Znam da tvoja gorčina dolazi iz dobrog, povredjenog srca , bjesa na nesreću i nepravdu. Sljedeči korak je pomirennje sa slobodnom voljom i da je većinom Sve do nas lično.
Preplačem rijeku suza za djecu u Gazi kad vidim slobodnu volju čovjeka na djelu i moram vjerovati da postoji raj i da ti mali Andjeli sad veselo i bezbrižno trče poljima nebeskim, daleko od ovozemaljski monstruma.
Ovo što ja imam nije neareća, nesreća je samo patnja nemoćnih zbog slobodne volje odraslih.
Toše je imao izbor Kad da putuje, s kim ili da prepusti malo slučaju. Sam izlazak na cestu je prepuštanje slučaju da ti sudbina bude u rukama nekog pijanca s druge strane puta. Bog s tim Nema ništa.
 
Nadam se da sam nekom otvorio oci,...
Evo meni jesi,sada mi vec jasnije kako razmisljas i kome pripisujes zasluge za svoje uspehe u zivotu...

...nadam se da je neko ukapirao da je molitva gubljenje vremena i bacanje para, da je nekom uslo u glavu da se moze proziveti ovaj jedan jedini ovozemaljski zivot lepo i zdravo bez ikakvog moljenja bilo kome :ok:
...iskreno,delujes mi bukvalno isto kao onaj profil ljud koji su odbacili sledece izricito Bozje ukazivanjje:

5 Mojs.8,11-14.17.18:
"...I čuvaj se da ne zaboraviš Gospoda Boga svojega bacivši u nemar zapovijesti njegove i zakone njegove i uredbe njegove, ....
I kad uzjedeš i nasitiš se, i dobre kuće načiniš i u njima staneš živjeti,
I kad se goveda tvoja i ovce tvoje naplode, i kad ti se namnoži srebro i zlato, i što god imaš kad ti se namnoži,
Nemoj da se ponese srce tvoje i zaboraviš Gospoda Boga svojega,..
...Niti govori u srcu svojem: moja snaga, i sila moje ruke dobavila mi je ovo blago.
Nego se opominji Gospoda Boga svojega; jer ti on daje snagu da dobavljaš blago
,..."

Trenutno mi je u glavi meni omiljeni pevac Tose Proeski koji mlad izgubi glavu a bio je veliki vernik i anonimni dobrotvor crkava kao i ostala dobra dela sto je cinio da ih sad ne nabrajam.....
Ne bih da kazem nista lose o Toshetu ali mislim da si nesto pomesao - on je mozda bio veliki pravoslavac ali definitivno ne i vernik koji se drzi Bozjih zapovesti,molim te uzmi ovo u predvid !!!
Kakva je to nepravedna bozja volja :think:
...zivot je tezak na ovoj zemlji ali definitivno jos uvek je sledece Bozje obecanje jos uvek na snazi:

5 Mojs.28,1-14:
" Ako dobro uzaslušaš glas Gospoda Boga svojega držeći i tvoreći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, uzvisiće te Gospod Bog tvoj ...
I doći će na te svi ovi blagoslovi, i steći će ti se, ako uzaslušaš glas Gospoda Boga svojega.
Blagosloven ćeš biti u gradu, i blagosloven ćeš biti u polju,
Blagosloven će biti plod utrobe tvoje, i plod zemlje tvoje i plod stoke tvoje, mlad goveda tvojih i stada ovaca tvojih.
Blagoslovena će biti kotarica tvoja i naćve tvoje.
Blagosloven ćeš biti kad dolaziš i blagosloven ćeš biti kad polaziš.
Daće ti Gospod neprijatelje tvoje koji ustanu na te da ih biješ; jednijem će putem doći na te, a na sedam će putova bježati od tebe.
Gospod će poslati blagoslov da bude s tobom u žitnicama tvojim i u svemu za što se prihvatiš rukom svojom, i blagosloviće te u zemlji koju ti daje Gospod Bog tvoj...
Postaviće te Gospod da mu budeš narod svet, kao što ti se zakleo, ako uzdržiš zapovijesti Gospoda Boga svojega i uzideš putovima njegovijem.
I vidjeće svi narodi na zemlji da se ime Gospodnje priziva na tebe, i bojaće se tebe.
I učiniće Gospod da si obilan svakim dobrom, plodom utrobe svoje i plodom stoke svoje i plodom zemlje svoje na zemlji za koju se zakleo Gospod ocima tvojim da će ti je dati.
Otvoriće ti Gospod dobru riznicu svoju, nebo, da da dažd zemlji tvojoj na vrijeme, i blagosloviće svako djelo ruku tvojih, te ćeš davati u zajam mnogim narodima, a sam nećeš uzimati u zajam.
I učiniće te Gospod Bog tvoj da si glava a ne rep, i bićeš samo gore a nećeš biti dolje, ako uzaslušaš zapovijesti Gospoda Boga svojega, koje ti danas ja zapovijedam, da ih držiš i tvoriš,
I ne otstupiš ni od jedne riječi koju vam danas ja zapovijedam, ni nadesno ni nalijevo
,.."


Bog je dakle dao konkretno obecanje stoga je "lopta kod coveka" - ako je voljan iskusiti ovo Njegovo obecanje treba ciniti sve sto stoji do njega da bi ispunio uslove KOJE BOG TRAZI !!!

Nek mi neko pojasni poentu moljenja, izvolite :super:
Evo ja sam recimo licno imao i jos uvek imam prilike da na dnevnoj osnovi osetim direktne Bozje blagoslove i zastitu koju mi daje na nacin kojeg ponekad uopste ne shvacam - recimo trazim od Boga nesto konkretno i kad mi se ne ispuni zahtev na nacin na kojeg sam nesto trazio od Boga i kad mi duh klone u nekoj vrsti razocarenja eto mi onda Boga kako pred mojim ocima ispunjava taj isti zahtev ali na nacin koji samo On moze jer zna da je za mene bio i jeste bolji nacin !!!
...mislim pre svega na moje zahteve u kontekst citata kojeg sam malo pre dao a svakako i na one u drugim prilikama !
Evo nek ti ovo bude cisto za razmisljanje,mala utrinska duhovna gimnastika.
 
Zavidila sam ljudima koji pričaju sa Bogom a jutros sam ga čula. Pitala sam dali da zamolim ljude da se pomole jutros za mene , samo za hrabrost a onda sam čula taj unutrašnji glas i rekao je “ne treba, dovoljan sam ti Samo ja”.
Kroz sav proces sam ga pitala “Jesi li tu” i odgovarao je “jesam”.
Opisi detaljnije to tvoje pricanje sa bogom i to kako ti se javio
hvala :heart:

Sam izlazak na cestu je prepuštanje slučaju da ti sudbina bude u rukama nekog pijanca s druge strane puta. Bog s tim Nema ništa.
Nije ga vozio pijanac vec iskusan vozac a niti je udario u pijanaca.
Umor je u bio u pitanju :ok:

Evo meni jesi,sada mi vec jasnije kako razmisljas i kome pripisujes zasluge za svoje uspehe u zivotu.
Drago mi je da razumes.
Uspesi su moji a ne bozjii.
Ja sam poturio ledja i ukljucio mozak :super:

Ne bih da kazem nista lose o Toshetu ali mislim da si nesto pomesao - on je mozda bio veliki pravoslavac ali definitivno ne i vernik koji se drzi Bozjih zapovesti,molim te uzmi ovo u predvid !!!
Koliko znam tj cuo sam da je Tose bio veliki vernik koji je odlazio u crkve i davao velike priloge za izgradnju istih, Posle pogibije nasli su mu X uplatnica kojim je anonimno donirao lecenje bolesne dece.
Zasto bi sve to radio da nije vernik ?


Evo ja sam recimo licno imao i jos uvek imam prilike da na dnevnoj osnovi osetim direktne Bozje blagoslove i zastitu koju mi daje
Nemoj da se ljutis ali je verovatno i Tose tako mislio a smatram da je samo umislio taj osecaj.
Vec sutra ko ziv - ko mrtav, sto vazi i za tebe i za mene kao nevernika
 
Uspesi su moji a ne bozjii.
Ja sam poturio ledja i ukljucio mozak :super:
Jel molzda smatras da ja kad radim ne koristim mozak ili da mozda drugi poturaju ledja kako bi ja odradio svoj posao ?
Koliko znam tj cuo sam da je Tose bio veliki vernik koji je odlazio u crkve i davao velike priloge za izgradnju istih,
Kao sto rekoh,neki su kazivali da je dobar pravoslavac sto je potpuno razlicito od opis vernika o kome pricamo.
Posle pogibije nasli su mu X uplatnica kojim je anonimno donirao lecenje bolesne dece.
Zasto bi sve to radio da nije vernik ?
Ne bih da osporavam nicije dobro delo sto ce reci da ako je to zaista radio onda je topo meni dobro delo ali molim te zapazi da kod Boga nema pazara - dobra dela ne mogu pokriti grehe koje ljudi cine,evo Biblijskog dokaza:

Jez.33,12-16.18:
"...Zato ti, sine čovječji, reci sinovima naroda svojega: pravednoga neće izbaviti pravda njegova kad zgriješi, i bezbožnik neće propasti sa bezbožnosti svoje kad se vrati od bezbožnosti svoje, kao što pravednik ne može s nje živjeti kad zgriješi.
Kad rečem pravedniku da će doista živjeti, a on se pouzda u pravdu svoju pa učini nepravdu, od sve pravde njegove ništa se neće spomenuti, nego će poginuti s nepravde svoje koju učini.
A kad rečem bezbožniku: doista ćeš poginuti, a on se obrati od grijeha svojega i stane činiti sud i pravdu,
I vrati bezbožnik zalog, i vrati što je oteo, i stane hoditi po uredbama životnijem ne čineći bezakonja, doista će biti živ, neće umrijeti.
Od svijeh grijeha što je zgriješio ništa mu se neće spomenuti; činio je sud i pravdu, doista će živ biti...
...Kad se pravednik odvrati od pravde svoje i učini nepravdu, poginuće s toga..."
 
Kao sto rekoh,neki su kazivali da je dobar pravoslavac sto je potpuno razlicito od opis vernika o kome pricamo.
Crvenih, zelenih...... kakvih sve to vernika ima ?
Igrom slucaja sam rodjen u Beogradu pa samim tm sto sam rodjen u pravoslavnoj zajednici i ja sam kao pravoslavac iako me boli uvo za pravoslavlje
Igrom slucaja sam pravoslavac :super:

Ne bih da osporavam nicije dobro delo sto ce reci da ako je to zaista radio onda je topo meni dobro delo ali molim te zapazi da kod Boga nema pazara - dobra dela ne mogu pokriti grehe koje ljudi cine,evo Biblijskog dokaza:
Tose je istinski bio dobar covek jer losi ljudi to ne rade.
Tose sigurno nije hteo da se iskupi za neke "mozda" grehe [ako ih je uopste i imao].
I molim te da ,mi ne citiras bibiju i ko je i sta rekao jer ja verujem delima a ne recima.
A delo je da taj tvoj bog nije sprecio Tosetovu tragediju.
Mogao je jer je [kako Vi vernici tvrdite] svemoguc i svemocan
 
Tose je istinski bio dobar covek jer losi ljudi to ne rade.
Verujem da je Toshe zaista bio dobar covek ali nisi u pravu da losi ljudi to ne rade...rade i to kako s tim sto su motivi sasvim razliciti.
Tose sigurno nije hteo da se iskupi za neke "mozda" grehe [ako ih je uopste i imao].
Izvini ali ovo ne mkzes tvrditi jer ocednjivanje sta je neko mislio kako i zasto spada u ekskluzivnom domenu Boga nebeskoga !!!
I molim te da ,mi ne citiras bibiju i ko je i sta rekao jer ja verujem delima a ne recima.
Mozda nisi primetio ali mi pricamo na javnom forumu stoga su nasi komentari predmet javne opservacije sto znaci da sve sto pisem u ovakvim razgovorima pisem pre svega da bi odgovorio sagovorniku ali i svakom zainteresovanom citaocu.
...cini mi se da si postao netolerantan jer sam ja sve vreme postovao tvoje pravo na licno misljenje a sada mi branis da argumentiram svoje navode.
A delo je da taj tvoj bog nije sprecio Tosetovu tragediju.
Mogao je jer je [kako Vi vernici tvrdite] svemoguc i svemocan
Mogao je ali eto,nije je sprecio.. Njegovo pravo izbora zasnivano na ukupnu sliku koju samo On moze videti.
 
Verujem da je Toshe zaista bio dobar covek ali nisi u pravu da losi ljudi to ne rade...rade i to kako s tim sto su motivi sasvim razliciti.U pravu si :ok:

Izvini ali ovo ne mkzes tvrditi jer ocednjivanje sta je neko mislio kako i zasto spada u ekskluzivnom domenu Boga nebeskoga

U PRAVU SI x 2
pisem pre svega da bi odgovorio sagovorniku ali i svakom zainteresovanom citaocu.
...cini mi se da si postao netolerantan jer sam ja sve vreme postovao tvoje pravo na licno misljenje a sada mi branis da argumentiram svoje navode.
Citat iz biblije nije nikakav argumenat :super:
Delo burazeru, delo......

Mogao je ali eto,nije je sprecio.. Njegovo pravo izbora zasnivano na ukupnu sliku koju samo On moze videti.
Sve je receno.
Znaci iako postoji nije dobar, nije ljubav......zna se sta je ljubav kad nekog volis:super:
 
Citat iz biblije nije nikakav argumenat, ko ti je to rekao ?
Sta mislis kad bih ja citirao nesto iz Mikijevog zabavnika ?
Kad bi se molio Baji patku da budem bogat kao on
 
Citat iz biblije nije nikakav argumenat, ko ti je to rekao ?
Za vernike je to izuzetno bitan dokaz,zar ti do sada to niko nije rekao ?
Sta mislis kad bih ja citirao nesto iz Mikijevog zabavnika ?
To svakako mozes ali mislim ne na ovom pdf-u...mozda na svastari,humor,ovo ono ali definitivno ne na Religiji.
Kad bi se molio Baji patku da budem bogat kao on
To je tvoje legitimno pravo,moli se kome hoces i kako hoces ali budi korektan i to isto dozvioli i vernicima.
 
Za vernike je to izuzetno bitan dokaz
dd2d2e7f6959675c0ec52bffe43e9f3a--tears-of-joy-smiley-faces.jpg

To svakako mozes ali mislim ne na ovom pdf-u...mozda na svastari,humor,ovo ono ali definitivno ne na Religiji.
Pa onda je i biblija humor.
Sto, jel biblija kao nesto ozbiljno a zabavnik nije ?

To je tvoje legitimno pravo,moli se kome hoces i kako hoces ali budi korektan i to isto dozvioli i vernicima.
Ne branim niti mogu ikome da branim. Nek se mole papagaju ako hoce :super:
Samo kazem da je uzalud a ja sam zivi primer.
Nikad se nikome nisam molio, nikad ponizavao a evo zadjoh u pozne godine kao ziv i zdrav, situiran i uspesan
 
Pero razapeće te vernici kao što su džizuza XD
Mada ja se u potpunosti slažem sa tobom. Današnji čovek, ne tako inteligentan traži utehu u nekom svemoćnom biću, nebi li spasao dušu i otišao u imaginarni raj ne želeći da do istine dođe sam već mu je istina i vera ona koja mu je nametnuta po rođenju. Saće vernici reći pa ja sam sam izabrao bla bla ništa mi nametnuto nije boo hoo kmee kmee. Ništa ti brate nisi izabrao već samo prihvatio nametanje roditelja da slaviš slavu i veruješ u to što oni veruju i budeš vere iste kao i narod koji je u istom mestu rođen kao ti. Ja sam daleko intelinegtniji i odbacio sam sve to. Živim normalno i oslobođeno, čak mi sve ide i ne nerviram se. Veru je izmislio čovek zbog lažne nade, a religiju da siromašni ne bi ubili bogate. Ako samo razmislimo malo i pogledamo kako su neki od najvećih vernika prsli i poubijali, načinili najgore genocide poznate čovečanstvu, celo hrišćanstvo se temelji na ubistvima i nametanju, spaljivanju, ubijanju nevernika koji nisu hteli da prihvate hriščansku religiju, kao i bilbijski bog ubica i mazohista, pa ljudi svaka vam čast ko veruje u ovo i moli se tom bogu.
Pogledajte mene i Peru, dvojicu vrlo uspešnih i elokventnih individua, budite kao Pera i ja. Wake up ppl.
 
Pero razapeće te vernici kao što su džizuza XD
Mada ja se u potpunosti slažem sa tobom. Današnji čovek, ne tako inteligentan traži utehu u nekom svemoćnom biću, nebi li spasao dušu i otišao u imaginarni raj ne želeći da do istine dođe sam već mu je istina i vera ona koja mu je nametnuta po rođenju.
Eto,stigli smo do trenutka kada si stavio sve karte na sto - dakle po tebi je vera u Boga jedino za neke lakoverne neskolovane glupake...
U redu,hajdemo krenuti iz pozicije da si mozda u pravu sto ce reci da u tom slucaju imas odgovore na pitanja koja je tvom kolegi postavila Bodulica s tim sto bih te zamolio da se fokusiras na pitanja pod brojem 1 i 2.
Nakon toga cemo na osnovu tvog odgovora imati priliku da vidimo tvoj realni intelektualni potencijal.logiku i pre svega argumentaciju s kojom realno raspolazes.

Saće vernici reći pa ja sam sam izabrao bla bla ništa mi nametnuto nije boo hoo kmee kmee. Ništa ti brate nisi izabrao već samo prihvatio nametanje roditelja da slaviš slavu i veruješ u to što oni veruju i budeš vere iste kao i narod koji je u istom mestu rođen kao ti.
Nista bato od ove tvoje analogije,evo ja sam ti klasican primer koji se ne uklapa u tu tvoju "semu" - moji su bili pravoslavci a eto ti mene koji se odlucio postati hriscanin...crna ovca u porodici,"izdajnik"tradicionalne "vere" i t.d. ali ipak VAN TVOJIH OKVIRA koji ti u startu rusi prvu "hipotezu"...
Idemo dalje:
Ja sam daleko intelinegtniji i odbacio sam sve to.
Svaka cast na tvom intelektualnom potencijalu ali bih ipak predlozio da konacne rezultate sacuvamo za nesto kasnije,kada budemo videli tvoje odgovore na pitanja za koja sam te prozvao da ih odgovoris...sto ne verujem da ce biti tesko jednom intelektualcu tvog profila. :kafa:
Živim normalno i oslobođeno, čak mi sve ide i ne nerviram se.
Blago tebi,mora biti da si jedini na svetu stoga je dobro da vidimo formulu koja ti to omogucava.
Veru je izmislio čovek zbog lažne nade, a religiju da siromašni ne bi ubili bogate.
Aha,a ko je izmislio zivot na ovu planetu ?
Ako samo razmislimo malo i pogledamo kako su neki od najvećih vernika prsli i poubijali, načinili najgore genocide poznate čovečanstvu, celo hrišćanstvo se temelji na ubistvima i nametanju, spaljivanju, ubijanju nevernika koji nisu hteli da prihvate hriščansku religiju, kao i bilbijski bog ubica i mazohista, pa ljudi svaka vam čast ko veruje u ovo i moli se tom bogu.
E sad si usao u jednu zonu za koju si totalno nespreman i zagazio si bato u blatu do guse - odakle ti ideja da su to cinili "najveci vernici" ?
Jel znas ti uooste koji su to duhovni parametri koji determinisu status "vernika" ?

Pogledajte mene i Peru, dvojicu vrlo uspešnih i elokventnih individua, budite kao Pera i ja. Wake up ppl.
Jos jedniom,svaka cast vasem uspehu samo bih se osudio da te jos nesto dodatno pitam:

1. Koji su to parametri koji odredjuju uspeh iu zivotu ?
2. Dali je za tebe tesko prihvatljivo da vernici mogu biti mnooogo vise uspesniji,intelegentniji i generalno elokventniji nego nego sto si mozda ti i kako bi objasnio jednu takvu mogucnost ako li oni sve sto imaju i sve sto su postigli pripisuju upravu Bogu ?
 
jer ti on daje snagu da dobavljaš blago,..."

recimo trazim od Boga nesto konkretno i kad mi se ne ispuni zahtev na nacin na kojeg sam nesto trazio od Boga i kad mi duh klone u nekoj vrsti razocarenja eto mi onda Boga kako pred mojim ocima ispunjava taj isti zahtev
Bato, nemoj samo pare da mu tražiš. Moli nekad da ti dobavi veći IQ...
 
Nista bato od ove tvoje analogije,evo ja sam ti klasican primer koji se ne uklapa u tu tvoju "semu" - moji su bili pravoslavci a eto ti mene koji se odlucio postati hriscanin...crna ovca u porodici,"izdajnik"tradicionalne "vere" i t.d. ali ipak VAN TVOJIH OKVIRA koji ti u startu rusi prvu "hipotezu"...
Idemo dalje:
Nije šija nego vrat.
Blago tebi,mora biti da si jedini na svetu stoga je dobro da vidimo formulu koja ti to omogucava.

Aha,a ko je izmislio zivot na ovu planetu ?
Život nema početak ni kraj, ide dalje i nikad ne prestaje imao ti fizičko telo ili ne. Fizičko telo je stvoreno od naprednijih civilizacija kao što možeš videti iz najstarijih sumerskih spisa ili crteža. Nauka je dokazala da naše fizičko telo ima tvorca ili tvorce i da živimo u simulaciji koja je kodirana. Pokušaj da razmišljaš na nivou atoma i frekvencije.

E sad si usao u jednu zonu za koju si totalno nespreman i zagazio si bato u blatu do guse - odakle ti ideja da su to cinili "najveci vernici" ?
Jel znas ti uooste koji su to duhovni parametri koji determinisu status "vernika" ?
Pročitaj istoriju, i koliko je krvava ona bila i ko su najveći vernici tog vremena i osvajači ubice i mazohisti kao i tvoj bog otac.
Vera u bilbijskog boga i štovanje istog, prinošenje žrtvi tom bogu ali to smo nekako prerasli i digli se za koji IQ na lestvici, molitve rituali i ostala sranja, nažalost ništa duhovno u tome nema jer previše je negativnosti u tom čoveku.

Jos jedniom,svaka cast vasem uspehu samo bih se osudio da te jos nesto dodatno pitam:

1. Koji su to parametri koji odredjuju uspeh iu zivotu ?
Novac, moć, sex, droga, provod, zdravlje, deca, brak, ovaj trenutak, posao...sve je to uspeh za nekoga, pronađi šta je za tebe uspeh i da li si supešan u svom životu ako nisi moli se više bogu da ti podari sve to, ja sam to bez tvog boga uspio.

2. Dali je za tebe tesko prihvatljivo da vernici mogu biti mnooogo vise uspesniji,intelegentniji i generalno elokventniji nego nego sto si mozda ti i kako bi objasnio jednu takvu mogucnost ako li oni sve sto imaju i sve sto su postigli pripisuju upravu Bogu ?
mogu naravno, ima inteligentnih vernika koji štuju boga ubicu, ali bili bi još inteligentniji kad ne bi to radili. Inteligentan čovek ne može da veruje u boga i da mu se zahvaljuje za uspeh u životu, radeći to sputava sebe i pripisuje svoje uspehe nekom drugom ko ni malo nije zaslužan za to. Ako svoj uspeh npr. u poslu koji radiš i novcu koji ti omogućava da preživiš pripisuješ bogu onda si u zabludi, sam kreiraš voju sudbinu i život, zašto je bog zaslužan za tvoj današnji obrok koji si ti zaradio svojim utrošenim vremenom.

Uh pokidao sam brate :D
 
Nije šija nego vrat.
Hajde molim te objasni ali prvo procitaj sta si napisao,jadno je da sam sebe demantiras u samo dva posta za redom.
Život nema početak ni kraj, ide dalje i nikad ne prestaje imao ti fizičko telo ili ne.
Izvini bato,kakav je taj zivot bez tela,molim te da mi ovo pojasnis a da se drzis iskljucivo tvojih argumenata,dakle mani se "verskih bajki"...
Fizičko telo je stvoreno od naprednijih civilizacija kao što možeš videti iz najstarijih sumerskih spisa ili crteža.
Eeee sada smo polako zakoracali u zoni intelektualnih diskusija "na nivou"...po tebi su dakle neki spisi i crtezi crtez dali odgovora na sustinsko pitanje o nastanku zivota pa te sada molim da nam u kratke crte pojasnis argumente/citate/crteze za koje te prozivam da ih nam pre toga izneses...
...nadam se da ces se drzati vaseg prinicipa da "intelektualci"ne koriste dokaze iz razno-raznih Mikijevih zabavnika. :D
Nauka je dokazala da naše fizičko telo ima tvorca ili tvorce i da živimo u simulaciji koja je kodirana.
Izvini,ovo sam ocito propustio primetiti u skoli,daj mi molim te navedi dokaze u prilog ovog "naucnog otkrica".
Pokušaj da razmišljaš na nivou atoma i frekvencije.
U redu,hajde da si probam srecu..
Dakle po tebi dosli smo do trenutka kada trebamo razmisljati o struktiri materije na nivou atoma ili mozda i korak dalje pa da vidimo sta se to desava u atomskom jezgru i u onog elektreonskog omotaca gde se krecu elektroni pod odredjenim uslovima.
..naravno,u tom slucaju ne mozemo iskljuciti ni situaciju u jezgru gde imamo protone i neutrone i konkrene relacije/veze izmedju njih koje u sklopu citavog atomskog ambijenta determinisu profil i karakteristrike same materije...
E sad sto se frekvencije tice mislim da moramo biti precizniji - koja te to konkretno frekcvencija zanima,u kojoj funkciji cemo je tretiratri- na globalno nivou opsto u zoni fizike ili cemo biti konkretniji i fokusirati se na njenu implementaciju u svetu elektronike ?
Kako god,polazimo iz iste tacke gde moramo prvo definisati i formulisati frekvenciji pa tek onda idemo dalje.
Izvoli,naceo si temu stoga je lopta kod tebe - red je da krenemo sa ovim tvojim odgovorima a ja cu te pokusati pratiti.
Pročitaj istoriju, i koliko je krvava ona bila i ko su najveći vernici tog vremena i osvajači ubice i mazohisti kao i tvoj bog otac.
Moim te nemoj mesati babe i zabe - ljudi nemaju prava ubijati druge ljude jer je to Bog izricito zabranio dok Stvoritelj po definiciji ima pravo da daje i oduzima zivot na nacin kojeg On smatra potrebnim u datom trenutku.
U ovom smislu sve sto je istorija zapisala bila je evidencija o krsenju Bozjih zapovesti sto ce reci da nista od toga nema nikakve dodirne tacke sa hriscanstvom...to jer bilo ono kvazi hriscanstvo kojeg imamo do dana danasnjeg a koje je gore nego li klasicno paganstvo !!!
Vera u bilbijskog boga i štovanje istog, prinošenje žrtvi tom bogu ali to smo nekako prerasli i digli se za koji IQ na lestvici, molitve rituali i ostala sranja, nažalost ništa duhovno u tome nema jer previše je negativnosti u tom čoveku.
Uz svo duzno postovanje mislim da si uveliko pogresio i to iz razloga sto ti ova materrija potpuno nepoznata...ako si zainteresovan za neko dublje istrazivanje otvori temu pa cemo tamo pricati detaljno i studiozno.
Novac, moć, sex, droga, provod, zdravlje, deca, brak, ovaj trenutak, posao...sve je to uspeh za nekoga,
Sa ovim se potpuno slazem,definicija za uspeh zavisi od pojedincnog razumevanja zivota i svakako moralnog profila kog ljudi imaju.


pronađi šta je za tebe uspeh i da li si supešan u svom životu ako nisi moli se više bogu da ti podari sve to, ja sam to bez tvog boga uspio.
Za mene je uspeh postizanje sledeceg:

5 Mojs.8, 1.5.6.11-14.17.18:

" Držite i tvorite sve zapovijesti koje vam ja zapovijedam danas, da biste živi bili i umnožili se,...
...Zato poznaj u srcu svom da te Gospod Bog tvoj gaji kao što čovjek gaji svoje dijete.
I drži zapovijesti Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i bojeći se njega...
...I čuvaj se da ne zaboraviš Gospoda Boga svojega bacivši u nemar zapovijesti njegove i zakone njegove i uredbe njegove, koje ti ja zapovijedam danas.
I kad uzjedeš i nasitiš se, i dobre kuće načiniš i u njima staneš živjeti,
I kad se goveda tvoja i ovce tvoje naplode, i kad ti se namnoži srebro i zlato, i što god imaš kad ti se namnoži,
Nemoj da se ponese srce tvoje i zaboraviš Gospoda Boga svojega,
...
...Niti govori u srcu svojem: moja snaga, i sila moje ruke dobavila mi je ovo blago.
Nego se opominji Gospoda Boga svojega; jer ti on daje snagu da dobavljaš blago,..."

5 Mojs.28,1.11-14:
" Ako dobro uzaslušaš glas Gospoda Boga svojega držeći i tvoreći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam,...
...I učiniće Gospod da si obilan svakim dobrom, plodom utrobe svoje i plodom stoke svoje i plodom zemlje svoje na zemlji za koju se zakleo Gospod ocima tvojim da će ti je dati.
Otvoriće ti Gospod dobru riznicu svoju, nebo, da da dažd zemlji tvojoj na vrijeme, i blagosloviće svako djelo ruku tvojih, te ćeš davati u zajam mnogim narodima, a sam nećeš uzimati u zajam.
I učiniće te Gospod Bog tvoj da si glava a ne rep, i bićeš samo gore a nećeš biti dolje, ako uzaslušaš zapovijesti Gospoda Boga svojega, koje ti danas ja zapovijedam, da ih držiš i tvoriš,
I ne otstupiš ni od jedne riječi koju vam danas ja zapovijedam, ni nadesno ni nalijevo,...
_______________________________________________________________________________________________________________


Za ,mene je kao coveka ovo uspeh koji bi hteo da postignem !!!


Uh pokidao sam brate :D
Jesi brale,sto jest jest !!! :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Hajde molim te objasni ali prvo procitaj sta si napisao,jadno je da sam sebe demantiras u samo dva posta za redom.

Izvini bato,kakav je taj zivot bez tela,molim te da mi ovo pojasnis a da se drzis iskljucivo tvojih argumenata,dakle mani se "verskih bajki"...
Jedan jedini, večan.
Eeee sada smo polako zakoracali u zoni intelektualnih diskusija "na nivou"...po tebi su dakle neki spisi i crtezi crtez dali odgovora na sustinsko pitanje o nastanku zivota pa te sada molim da nam u kratke crte pojasnis argumente/citate/crteze za koje te prozivam da ih nam pre toga izneses...
...nadam se da ces se drzati vaseg prinicipa da "intelektualci"ne koriste dokaze iz razno-raznih Mikijevih zabavnika. :D
Guglaj malo bruda, jel ti i mama seče viršlu prvo... Pročitaj sumerske tablice, edukuj se. Probaj astralnu projekciju, produhovi se malo.
Izvini,ovo sam ocito propustio primetiti u skoli,daj mi molim te navedi dokaze u prilog ovog "naucnog otkrica".
Žao mi je što samo veruješ u ono što si naučio u školi. Pogledaj kako talas postaje čestica kada se posmatra, tako funkcioniše i ceo univerzum, kada se posmatra dakle postoji. Prouči malo frekvenciju i atome, ono nevidljivo ljudskom oku biće ti jasnije o čemu pričam.
U redu,hajde da si probam srecu..
Dakle po tebi dosli smo do trenutka kada trebamo razmisljati o struktiri materije na nivou atoma ili mozda i korak dalje pa da vidimo sta se to desava u atomskom jezgru i u onog elektreonskog omotaca gde se krecu elektroni pod odredjenim uslovima.
..naravno,u tom slucaju ne mozemo iskljuciti ni situaciju u jezgru gde imamo protone i neutrone i konkrene relacije/veze izmedju njih koje u sklopu citavog atomskog ambijenta determinisu profil i karakteristrike same materije...
E sad sto se frekvencije tice mislim da moramo biti precizniji - koja te to konkretno frekcvencija zanima,u kojoj funkciji cemo je tretiratri- na globalno nivou opsto u zoni fizike ili cemo biti konkretniji i fokusirati se na njenu implementaciju u svetu elektronike ?
Kako god,polazimo iz iste tacke gde moramo prvo definisati i formulisati frekvenciji pa tek onda idemo dalje.
Izvoli,naceo si temu stoga je lopta kod tebe - red je da krenemo sa ovim tvojim odgovorima a ja cu te pokusati pratiti.
Ceo univerzum vibrira na određenoj frekvenciji, tako i ti i ja. Ne želim da ti držim časove fizike a reče da si to sve učio u školi, pametan si ti dečko za ovako jednostavne stvari.

Moim te nemoj mesati babe i zabe - ljudi nemaju prava ubijati druge ljude jer je to Bog izricito zabranio dok Stvoritelj po definiciji ima pravo da daje i oduzima zivot na nacin kojeg On smatra potrebnim u datom trenutku.
U ovom smislu sve sto je istorija zapisala bila je evidencija o krsenju Bozjih zapovesti sto ce reci da nista od toga nema nikakve dodirne tacke sa hriscanstvom...to jer bilo ono kvazi hriscanstvo kojeg imamo do dana danasnjeg a koje je gore nego li klasicno paganstvo !!!
ccc sedi 1 ko vrata. Ja čitam tvoju bilbiju i kažem kako jeste bog rekao i šta je radio...aha znači stvoritelj i bog su po tebi nešto sasvim suprotno.

Uz svo duzno postovanje mislim da si uveliko pogresio i to iz razloga sto ti ova materrija potpuno nepoznata...ako si zainteresovan za neko dublje istrazivanje otvori temu pa cemo tamo pricati detaljno i studiozno.
Nemo nije bio na časovima istorije vidim ja. Edukuj se sine božji.

Za mene je uspeh postizanje sledeceg:

5 Mojs.8, 1.5.6.11-14.17.18:

" Držite i tvorite sve zapovijesti koje vam ja zapovijedam danas, da biste živi bili i umnožili se,...
...Zato poznaj u srcu svom da te Gospod Bog tvoj gaji kao što čovjek gaji svoje dijete.
I drži zapovijesti Gospoda Boga svojega hodeći putovima njegovijem i bojeći se njega...
...I čuvaj se da ne zaboraviš Gospoda Boga svojega bacivši u nemar zapovijesti njegove i zakone njegove i uredbe njegove, koje ti ja zapovijedam danas.
I kad uzjedeš i nasitiš se, i dobre kuće načiniš i u njima staneš živjeti,
I kad se goveda tvoja i ovce tvoje naplode, i kad ti se namnoži srebro i zlato, i što god imaš kad ti se namnoži,
Nemoj da se ponese srce tvoje i zaboraviš Gospoda Boga svojega,
...
...Niti govori u srcu svojem: moja snaga, i sila moje ruke dobavila mi je ovo blago.
Nego se opominji Gospoda Boga svojega; jer ti on daje snagu da dobavljaš blago,..."

5 Mojs.28,1.11-14:
" Ako dobro uzaslušaš glas Gospoda Boga svojega držeći i tvoreći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam,...
...I učiniće Gospod da si obilan svakim dobrom, plodom utrobe svoje i plodom stoke svoje i plodom zemlje svoje na zemlji za koju se zakleo Gospod ocima tvojim da će ti je dati.
Otvoriće ti Gospod dobru riznicu svoju, nebo, da da dažd zemlji tvojoj na vrijeme, i blagosloviće svako djelo ruku tvojih, te ćeš davati u zajam mnogim narodima, a sam nećeš uzimati u zajam.
I učiniće te Gospod Bog tvoj da si glava a ne rep, i bićeš samo gore a nećeš biti dolje, ako uzaslušaš zapovijesti Gospoda Boga svojega, koje ti danas ja zapovijedam, da ih držiš i tvoriš,
I ne otstupiš ni od jedne riječi koju vam danas ja zapovijedam, ni nadesno ni nalijevo,...
_______________________________________________________________________________________________________________


Za ,mene je kao coveka ovo uspeh koji bi hteo da postignem !!!
Pa žao mi je iskreno što to čujem. Ali ono srećno u tom uspehu.
 
Оду горлок и Перица у кафану и обојица успешни... Успу им по једну вињагу па другу, трећу...
Ohja mašala da nas je više vakvih dje bi nam kraj bio.
svako ima svoju crkvu šta ćeš, za njih je sveta vodica vinjak a oltar ukrašen kariranim stoljnjakom. žrtva paljenica svinjske nogice
mmm još lajna kad se povuče sa kariranog stola a konobarica oko šipke igra gola 🤗
 

Back
Top