Molitva

Donekle se slazem sa ovim - Bog generalno nastupa partnerski sa covekom,svako treba odraditi svoj deo posla.
Naime,kad se covek moli da mu Bog da posla u skladu sa Njegovim zapovestima dok mu ujedno kaze da je spreman raditi onda iz licnog iskustva znam da Bog slusa i adekvatno reaguje tako da se ponekad "uplasim" od Njegovog obilnog uslisavanja i onda je do mene da taj posao odradim kako zaista treba.
...naravno,i dalje je bitno moliti se Bogu za dobro zdravlje,dobru koncentraciju i Njegovo direktno vodstvo mom bicu da bi taj posao mogao biti zavrsen ali je sustinski bitno da dam sve sto stoji do mene da bi posao realno mogao biti zavrsen !!!

Ali da se molis Bogu da ti da takvog posla a da nisi spreman odraditi ga kada se to bude desilo iz bilo kog razloga - e onda je molitva nedovoljna da bi se rezultati mogli videtgi/osetiti !!!
90 % se slazem sa svim sto si napisao :ok:
 
Može li se prečicom do Boga? Bez ponekih religijskih ucjena i pretnji i arogantnih naučnih demantovanja Boga?
Ja nekako Isusa vidim kao predstavmika svakog pojedinca na Zemlji, razapetim u raljama života. Nosiš nadu, vjeru u ljude, praštaš, padaš, gineš, ustaješ..
Ne mogu da vjerujem da pakao postoji i vjerujem u Mnogo milostivnijeg Boga.
Isto tako ne doživljavam Boga kao čarobnjaka da ispunjava moje lične želje nego mu se molim Samo za snagu najmilijim, sebi, svima napaćenim na planeti i da bude volja njegova jer sam ja premala da znam zašto nešto mora da se desi.
Kad sam izgovorila “..i oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo..” prvo sam pomislila da to i nije u moju korist jer sam zlopamtilo koje teško prašta.
Bilo bi bolje da zamolimo “ i oprosti nam dugove naše puno brže nego mi praštamo dužnicima svojim”..
Druga opcija je bila Ako se već molitva ne može mjenjati zbog mene da je vreme da se mjenjam ja i praštam.
Trudim se ali sporo kaskam. Da poživim tri životna vijeka možda bi se dalo od mene napraviti jedno solidno čeljade.
Iskreno se nadam da mi sporiji dobijemo neki kredit tamo gore.
 
Hajdemo testirati ovo tvoje tumacenje - dali se po tebi trebamo moliti Bogu dok obavljamo fizioloske potrebe,bez razlike dali je to mala ili velika nuzda i uz put molim te pojasni kako se,po tebi, to radi ?

...naravno,jos uvek stoji onaj moj poziv da mi pokazes da apostol mozda nije govorio o realnom kontinuitetu molitve u smislu onog sto sam ja naveo pa mi onda pojasni o cemu je rec u tom citatu ?
Mislila sam da ti na ovo ne odgovorim, al pošto vidim da na drugim
temama kritikuješ ljude kako sa Biblijom rade nešto što se ne radi
nisa dnevnom štampom, da nastavimo.

Ni dnevnu štampu ne možeš prepričati kao ''rekao je kad nađeš
vremena'', ako je rekao ''neprestano'', a kamo li Sveto pismo tako
da skrnaviš.

Pametni ljudi su postavljali pitanje, kako neprestano da se mole
uz intelektualne aktivnosti, kao što je pisanje, govor, razmišljanje,
a ti za sran*e pitaš. Možda je to za tebe zaista intelektualni napor,
pa vidi sam kakvo ćeš rešenje naći.

Objasnila sam ti zašto molitva koju si ti objasnio ne može da se
praktikuje neprestano. Na tebi je da to demantuješ, što ti i ne
pokušavaš jer nije moguće. Pametni ljudi su objasnili kako se
neprekidna molitva izvodi, ali nećeš da pročitaš jer imaš predrasude
prema pravoslavlju. I to je samo tvoj problem. Eto, prosto ćeš ostati
u neznanju.
 
Mislila sam da ti na ovo ne odgovorim, al pošto vidim da na drugim
temama kritikuješ ljude kako sa Biblijom rade nešto što se ne radi
nisa dnevnom štampom, da nastavimo.

Ni dnevnu štampu ne možeš prepričati kao ''rekao je kad nađeš
vremena'', ako je rekao ''neprestano'', a kamo li Sveto pismo tako
da skrnaviš.

Pametni ljudi su postavljali pitanje, kako neprestano da se mole
uz intelektualne aktivnosti, kao što je pisanje, govor, razmišljanje,
a ti za sran*e pitaš. Možda je to za tebe zaista intelektualni napor,
pa vidi sam kakvo ćeš rešenje naći.

Objasnila sam ti zašto molitva koju si ti objasnio ne može da se
praktikuje neprestano. Na tebi je da to demantuješ, što ti i ne
pokušavaš jer nije moguće. Pametni ljudi su objasnili kako se
neprekidna molitva izvodi, ali nećeš da pročitaš jer imaš predrasude
prema pravoslavlju. I to je samo tvoj problem. Eto, prosto ćeš ostati
u neznanju.
Pustimo na trenutak pametne ljude i pokusajmo nastaviti diskusiju u smeru na kojem si je ti tendenciozno skrenula.
Ja sam ti pojasnio kako se treba shvatati citat kojeg sam dao dok si mi ti osporila kontekst insistirajuci na apsolutno bukvalni znacaj...
Nakon ovog si dobila konkretno prakticko pitanje na koje jos uvek ocekujem takav odgovor !!
Ako ga imas izvoli ali ako ga nemas,znas si proceduru -svoju si argumentaciju brzopotezno okaci macki o rep !!
 
Pustimo ne trenutak pametne ljude i pokusajmo nastaviti diskusiju u smeru na kojem si je ti tendenciozno skrenula.
Ja sam ti pojasnio kako se treba shvatati citat kojeg sam dao dok si mi ti osporila kontekst insistirajuci na apsolutno bukvalni znacaj...
Nakon ovog si dobila konkretno prakticko pitanje na moje jos uvek ocekujem takav odgovor !!
Ako ga imas izvoli ali ako ga nemas,znas si proceduru -svoju si argumentaciju okaci macki o rep !!
Kad ti planiraš na moja pitanja da odgovoriš? Jel imaš nameru da izneseš
neko pametnije rešenje za neprestanu molitvu ili bi samo nastavio da
opravdavaš skrnavljenje Božije reči? Kakva ti je to molitva u kojoj nikada
nisi ostao sa Bogom u tišini?
 
Kad ti planiraš na moja pitanja da odgovoriš? Jel imaš nameru da izneseš
neko pametnije rešenje za neprestanu molitvu ili bi samo nastavio da
opravdavaš skrnavljenje Božije reči? Kakva ti je to molitva u kojoj nikada
nisi ostao sa Bogom u tišini?
Ja sam prvi pitao,ako mi odgovoris onda ce biti moj red da bilo sta odgovaram,pa cak ako je to pitanje ZA KOJE SMATRAS da ti ga nisam odgovorio.
Izvoli.
 
Ne znaš šta je to neprestana molitva, jer se nikada nisi ni pitao. Prosto
si rešio da prepraviš Sveto Pismo kako tebi odgovara. I sad ja da se
ubeđujem tu sa tobom? Cirkus.. Prepravljaj koliko hoćeš, al ne glumi
onda nekoga ko se Pisma drži..
 

https://podviznickaslova.wordpress....s/2015/09/kazivanja-jednog-bogotrazitelja.pdf

Одговор на ово ваше питање није тежак ако узмем у обзир даоне који се непрестано моле можемо поделити на три групе: 1) напочетнике; 2) напредне и 3) на оне који су се научили молитви. Почетницимогу, приликом умног посла, да повремено уздижу ум и срце Богу, а даустима изговарају кратку молитву. А они који су узнапредовали и стеклисталну настројеност ума, могу се бавити размишљањем или писањем узнепрестано осећање присуства Божјег као основне молитве, Ово може дапокаже следећи пример. Замисли да ти је строг и озбиљан цар наредио дасаставиш спис на задану тешку тему - и то у његовом присуству - у подножјуњеговог престола. Ма колико да си забављен тим послом, ипак ће сталноприсуство цара, у чијим је рукама твој живот, овладати тобом и неће тидозволити да, макар и на кратко, заборавиш како размишљаш и пишеш несам него на месту које захтева посебно страхопоштовање и достојнопонашање. То живо осећање присуства цара јасно изражава и могућност дасе бавимо непрестаном унутрашњом молитвом и уз умне послове.А што се тиче оних који су дугом навиком или милошћу Божјом, од умнемолитве стекли молитву срца, они не само да при дубокој заузетости ума,него ни у самом сну не прекидају молитву о чему сведочи Премудри: "Јаспавам, а срце моје бди"... Код таквих срце стиче такву способностпризивања Имена Божјег да се само собом побуђује на молитву, увлачећиум и читаву душу у непрестано молитвено изливање ма у каквом стању дасе налази молитвеник и ма каквим умним послом да се бави.
Тоооо...:bravo:

То је увод у Исусову молитву, имаћеш репрограмирање ума и срца у началну светост чији делићи постоје у сваком боготражитељу, велика је сила Исусова молитва... само да истрајеш... и за то треба пракса и молитва
 
Kako se možemo moliti neprestano?
Лако... имаш честу (учесталу) и непрестану (духовну, без почетка у себи и краја)

Честа Молитва се састоји из два корака...

Мољења
Богомислија

Дакле, мало се молиш, мало богомислиш док радуцкаш, и почињеш све чешће та два корака да правиш...

Имаш и умне припреме за ''мољење'' ... направиш умом безвидну (несликовити) представу неког положаја у коме те само Бог може спасти, нпр, дављеник на дасци у мору... Тад се молиш са јачом емоцијом привржености Богу... Постоје и друге умне нефантазирајуће преставе, ал и та је доста...

Кад навикне на та два корака, ко дете кад се изубија помало, почећеш нормално ''ДА ХОДИШ ПРЕД ГОСПОДОМ'' тј. стално ћеш се или молити или богомислити кроз молитвени дух док радиш кући послове...
 
I kad se ne molis sta menja stvar ?
Nikad se u zivotu nikom nisam molio u evo sta se razlikujen od Vas moljaca ?
Cak sam i uspesan u svom poslu :ok:
Videcu ja jednog dana :hahaha1:
 
I kad se ne molis sta menja stvar ?
Nikad se u zivotu nikom nisam molio u evo sta se razlikujen od Vas moljaca ?
Cak sam i uspesan u svom poslu :ok:
Videcu ja jednog dana :hahaha1:
Јес... форумски ноулајфер на форуму религија... а атеиста :mrgreen:

Баш си успешан по свецким мерилима... на духовном медијуму....:hahaha:
 
I kad se ne molis sta menja stvar ?
Nikad se u zivotu nikom nisam molio u evo sta se razlikujen od Vas moljaca ?
Mislim da je razlika drasticna i to se uglavnom moze videti u tvom realnoim zivotu,dakle iskljuci forumski zivot.
Cak sam i uspesan u svom poslu :ok:
Svaka cast,produzi dalje sa uspesima ali ako ti nesto znaci,mogu ti reci da su i neki hriscani jako uspesni u svom poslu stoga...
Videcu ja jednog dana :hahaha1:
Nije to pitanje samo buducnisti vec vise sta i kako u ovozemaljskom zivotu,kada nam realno treba direktna Bozja intervencija ne samo za nas vec i za nase bliznje.
 
Код таквих срце стиче такву способностпризивања Имена Божјег да се само собом побуђује на молитву, увлачећиум и читаву душу у непрестано молитвено изливање ма у каквом стању дасе налази молитвеник и ма каквим умним послом да се бави.
16 00
 
Poslednja izmena:
На теми о молитви!
Na svim temama, nista ne menja

Mislim da je razlika drasticna i to se uglavnom moze videti u tvom realnoim zivotu,dakle iskljuci forumski zivot.
Ovim forumom se zabavljam :ok:

Svaka cast,produzi dalje sa uspesima ali ako ti nesto znaci,mogu ti reci da su i neki hriscani jako uspesni u svom poslu stoga...
Zelim im svaku srecu,
samo pitam cemu onda molitva ako se ja nikom ne molim ?

Nije to pitanje samo buducnisti vec vise sta i kako u ovozemaljskom zivotu,kada nam realno treba direktna Bozja intervencija ne samo za nas vec i za nase bliznje.
Realno nam ne treba, to je cisto gubljenje vremena, lazna nada.....

Zaista mi drago sto te imamo ovde sa nama s tim sto ti jios jednom moram reci da je sasvim moguce da takvih ima i u redovima vernika,one koji se mole svaki dan svom Bogu i od koga dobijao mogucnost za rad i ujedno uspehe na tom planu...
A sto ce reci vernik-nevernik je ista prica, molitva je dzabe.
Kad te nece onda nece, kad te hoce gace same spadaju.
Razumes li sad ?
 

Back
Top