Moj stav o licemerstvu pravoslavlja.

ti nisi pomenula te koji imaju 5 miliona vec si rekla da je 5000 bedna para
nisam pomenula ni one koje nemaju
nisam uopshte pomenula materijalni status
pomenula sam svote novca
od 50, 500 i 5.000 dinara
chistom drevnom logikom se namece zakljuchak
da onaj ko nema 'leba da jede nece dati 5.000 nego 5 dinara
jer bi 5.000 bilo >> (mnogo vishe od) 100% njegovih mogucnosti
dok za bogatog, to je << (mnogo manje od) 100 % mogucnosti..
nadam se da sam bila jasna..
a i matematichke relacije sam dala, trudim se :)
 
Hm, Bog je rekao da se ne grade crkve... Bog je rekao da se manemo idolopoklonstva... Bog je kažnjavao zbog toga... pa se pitam... ako već Bog nešto brani... okle pastirima pravo da ne slušaju naredjenja? Bog rekao da se poštuju zapovesti... stado poštovalo a pastri rešili da to malo izmene... jer, koji će im djavo nešto što im ne odgovara...
Sad, to se može tumačiti i ovako... da Bog postoji... skenyo bi im znanje do sada milion puta... pastiri videli da Bog ćuti... da se ne buni pa se malo osilili... tako to ide...:lol:
 
uskoro ce mi,nadam se,pasti u ruke moja sveska sa predavanja o ranohriscanskoj arheologiji profesora Mihaila Milinkovica a zapamtio sam da je jedan sveti otac (ne zamerite mi za ime,bilo je pre dve godine) govorio o ludosti zidanja hramova i zatvaranja boga medju zidove

uostalom,Raymond je na pocetku ove teme lepo rekao da onaj ko ima zelju da se moli to moze uraditi u miru male sobe
 
ljudi, ne zatvara se Bog u gradjevine od kamena i drveta
Bog se pushta u srca..zamislite u svako srce i jedno veliko srce zajednice.
ista bi poenta bila da se okupimo na sred livade ili brda, autoputa ili shtale..vazhna je ZAJEDNICA, ne gradjevina...
ali ono, na livadi nekad pada kisha, nekad kose, nekad je sneg, nekad blato, pa ono..i nije bash pogodno :D :D :D
 
Hm, malo se skrenulo sa teme...
Poenta je... Crkva je svojom unutrašnjom politikom uspela da sveštenički poziv svede na najobičnije zanimanje...
Sveštenstvo za obavljanje svojih duhovnih delatnosti i pružanje usluga dobija poprilično veliku platu od države Srbije pa se postavlja pitanje... odakle im onda moralno pravo da stiču extra profit!? Prosto, neka se odreknu plata i svih ostalih prihoda koje dobijaju od države pa neka se onda vozikaju i u poršeima ako hoće i ako ih nije sramota... što od Boga što od naroda...
 
Hm, Bog je rekao da se ne grade crkve... Bog je rekao da se manemo idolopoklonstva... Bog je kažnjavao zbog toga... pa se pitam... ako već Bog nešto brani... okle pastirima pravo da ne slušaju naredjenja? Bog rekao da se poštuju zapovesti... stado poštovalo a pastri rešili da to malo izmene... jer, koji će im djavo nešto što im ne odgovara...
Sad, to se može tumačiti i ovako... da Bog postoji... skenyo bi im znanje do sada milion puta... pastiri videli da Bog ćuti... da se ne buni pa se malo osilili... tako to ide...:lol:

Tako je, Bog mrzi idolopoklonstvo svake vrste,
a i ceo stari zavet govori o tome kako je Bog postupao sa onima koji su gradili idole...ceo stari zavet je protiv idolopoklonstva...
Naravno Isus je takodje zastupao takvo glediste, glediste svog Oca.

Jasna je druga zapovest:
2.Mojsijeva 20:4 "Neces graditi sebi kipa rezana niti slike od onoga sto je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
5 Neces im se klanjati niti im sluziti, jer sam ja Jehova, Bog tvoj, Bog ljubomoran koji kaznjava grehe otaca do treceg i do cetvrtog kolena na sinovima onih koji me mrze,


5 Mojsijeva 7:25,26 "Ognjem ces rezane bogove njihove spaliti. Na srebro i na zlato sto je na njima neces se polakomiti, i neces ih za sebe uzeti, da ti ne budu zamka, jer je to gadno pred Bogom.
26 neces unositi gada u dom svoj, da ne budes proklet kao i on nego se gadi na nj i grozi se od njega, jer je proklet."

pozz


 
Poslednja izmena:
Hm, malo se skrenulo sa teme...
Poenta je... Crkva je svojom unutrašnjom politikom uspela da sveštenički poziv svede na najobičnije zanimanje...
Sveštenstvo za obavljanje svojih duhovnih delatnosti i pružanje usluga dobija poprilično veliku platu od države Srbije pa se postavlja pitanje... odakle im onda moralno pravo da stiču extra profit!? Prosto, neka se odreknu plata i svih ostalih prihoda koje dobijaju od države pa neka se onda vozikaju i u poršeima ako hoće i ako ih nije sramota... što od Boga što od naroda...

pa jel ti mislis da je lako nabacati slavske kolace na gomilu,mlatiti nesto nad njima i uzeti 800 kinti (u januaru) za to?"? :lol:

do januara i novog svetog jovana valjalo bi da cale spremi 'iljadarku :D
 
Elem, kao osoba, koja je vrlo dugo delila isto "dvorište" sa jednom velikom crkvom u Beogradu, mogu da iznesem sledeće:

- Neki sveštenici voze luksuzne automobile (novije proizvodnje);
- Neki sveštenici su privilegovani kad je reč o parkiranju istih (što povlači za sobom pretpostavku da su privilegovani i po pitanju drugih zakonskih odredbi);
- Neki od sveštenika imaju svoje (privatne, profitabilne) firme (npr, građevinske);
- Cenovnik crkvenih usluga nije isti za svakog;

Hmmm... Imala bih svašta da dodam, ali smatram da se moja funkcija moderatora kosi sa dolivanjem ulja na vatru u ovakvim diskusijama.

I još nešto: sveštenici su službenici institucije zvane "Crkva"; nisu obavezno i kandidati za svece.
Види.. њихов посао није физички нарочито тежак, али психички...:sad2:
Престрога си бре.. ево запитај се..
Колику би ти плату тражила, када би знала да ти је посао да обмањујеш народ.
Мислиш да они не знају шта раде? Они су бре школовани.. нису овце већ пастири...:mrgreen:
 
Види.. њихов посао није физички нарочито тежак, али психички...:sad2:
Престрога си бре.. ево запитај се
Колику би ти плату тражила, када би знала да ти је посао да обмањујеш народ.
Мислиш да они не знају шта раде? Они су бре школовани.. нису овце већ пастири...:mrgreen:

za tebe nema raja .:nono::nono:.
 
Neka grupa ljudi visokog statusa se pre nekih 5000 godina skontala da su ljudi glupi i da ce poverovati u sve sto im se kaze, i izmisle religije, sto se uspostavilo kao pun pogodak, odluce kako hoce da se ljudi ponasaju da bi bili sto poslusniji i gluplji, i nazovu to "Bozije zapovesti".

Ima nekih pozitivnih stvari u religiji ali je vecina sr*nje, i sigurno nece pomoci obicnom coveku da dodje do boga. Hriscanska doktrina je ok, (ako progledamo kroz prste to sto su u XIII veku izbacili dokrtrinu reinkarnacije i neke druge stvari) samo sto ljudi nemaju na koga da se ugledaju, svestenstvo koje treba da bude primer, pokazuje ljudima nesto sasvim drugo, da su nemocni u savladavanju svoje nize prirode.

Ako pogledate prosecnog stanovnika, pitate ga u vezi religije, necete naci nesigurniju osobu na svetu. Uglavnom se bave religijom iz hobija, uz strah od strasne figure oca, koja je portretisana u bibliji.
Misle, ako se ne budu molili u crkvi da ce im se nesto lose dogoditi. A i licemerje igra ogromnu ulogu. Ali opet oni nisu krivi, religija im je nametnuta kad su bili mali, nisu mogli da odlucuju za sebe, i citavo detinstvo im je ispiran mozak.
 
Poslednja izmena:
Neka grupa ljudi visokog statusa se pre nekih 5000 godina skontala da su ljudi glupi i da ce poverovati u sve sto im se kaze, i izmisle religije, sto se uspostavilo da je pun pogodak, odluce kako hoce da se ljudi ponasaju da bi bili sto poslusniji i gluplji, i nazovu to "Bozije zapovesti".
Ima nekih pozitivnih stvari u religiji ali je vecina sr*nje, i sigurno nece pomoci obicnom coveku da dodje do boga. Hriscanska doktrina je ok, (ako progledamo kroz prste to sto su u XIII veku izbacili dokrtrinu reinkarnacije i neke druge stvari) samo sto ljudi nemaju na koga da se ugledaju, svestenstvo koje treba da bude primer, pokazuje ljudima nesto sasvim drugo, da su nemocni u savladavanju svoje nize prirode.

Ako pogledate prosecnog stanovnika, pitate ga u vezi religije, necete naci nesigurniju osobu na svetu. Uglavnom se bave religijom iz hobija, uz strah od strasne figure oca, koja je portretisana u bibliji.
Misle, ako se ne budu molili u crkvi da ce im se nesto lose dogoditi. A i licemerje igra ogromnu ulogu.

apsolutno tacno!!
 
Види.. њихов посао није физички нарочито тежак, али психички...:sad2:
Престрога си бре.. ево запитај се..
Колику би ти плату тражила, када би знала да ти је посао да обмањујеш народ.
Мислиш да они не знају шта раде? Они су бре школовани.. нису овце већ пастири...:mrgreen:

Ja nisam sveštenik :lol:, ali nisam ni ovca.
 
Oprostite na mome stavu ali sve ukupno što sam ovde pročitao mogu svesti kroz reč glupost i sujeta....trućanje...Analize iz malog mozga...Čuj nesigurnost zbog oca...Hoćeš reći da su svi srbi koji su izginuli u boju na Kosovu imali kompleks oca i nesigurnost...Jedina nesigurnost je u neutemeljenim srbima čiji roditelji behu komunisti i ne ostaviše deci ništa u duhovno nasleđe...
 
nisam pomenula ni one koje nemaju
nisam uopshte pomenula materijalni status
pomenula sam svote novca
od 50, 500 i 5.000 dinara
chistom drevnom logikom se namece zakljuchak
da onaj ko nema 'leba da jede nece dati 5.000 nego 5 dinara
jer bi 5.000 bilo >> (mnogo vishe od) 100% njegovih mogucnosti
dok za bogatog, to je << (mnogo manje od) 100 % mogucnosti..
nadam se da sam bila jasna..
a i matematichke relacije sam dala, trudim se :)

aaa...nego, jel ima u toj..."matematici" neka stavka
po kojoj pop ne (s)kupi sebi (za) kola od...priloga
vec onom sto nema ni 5 din da bar 2500 od tih 5000? :)
 
Види.. њихов посао није физички нарочито тежак, али психички...:sad2:
Престрога си бре.. ево запитај се..
Колику би ти плату тражила, када би знала да ти је посао да обмањујеш народ.
Мислиш да они не знају шта раде? Они су бре школовани.. нису овце већ пастири...:mrgreen:


minimum 1000 evra + topli obrok + markica...:mrgreen:
 
Ovaj stav moze da se odnosi i na neke druge crkve ali posto sam Srbin iz Srbije iznosim ga samo o pravoslavnoj crkvi.

Srpska Pravoslavna Crkva je licemerna organizacija odvajkada. Smatram da je ona potpuno nepotrebna da bi covek bio pobozan i bogougodan. Mislim da je sasvim dovoljno da covek cita Bibliju i da u srcu veruje u Boga kako bi eventualno nakon smrti zavrsio u "carstvu božjem". Dovoljno je biti dobar i posten u srcu, prema sebi i drugima, prema prijateljima i neprijateljima kako bi zavrsio u vecnom raju.

Nasa crkva nam nikako ne dokazuje da nije licemerna i da je božanska organizacija.

Dokazi:

1. Popovi deru vernike raznoraznim globama gde god stignu.
2. Izgradnja velelepnih crkava i hramova (hram Svetog Save) mogu priliciti samo Satani ili nekim preistorijskim mnogobožačkim religijama gde je bilo bitno na materijalan nacin izraziti postovanje prema božanstvima. Izgradnja materijalnih velelepnih objekata Bogu nije ni malo draga vec samo zemaljskim licemernim svestenicima koji tako vrse marketinske poteze kako bi povecali clanstvo, da bi se nakon toga nad brojnijim i ucvrscenim clanstvom primenilo ono pod tackom 1.
3. Pedofilija koja je siroko rasprostranjena u katolicanstvu siri se i po SPC. Slucaj Pahomije to nedvosmisleno pokazuje.

Sve ovo ukazuje na to da se ljudska pokvarenost i satanizam duboko uvrežio u nasoj crkvi koja nikako ne treba da se postuje.

Zanimljivo je da i najveci vernici ne shvataju da je za veru dovoljna mala sobica u kojoj ce se covek na miru i u punoj veri pomoliti. Zanimljivo je da je SPC uspesno sprovela satanizaciju vere i time uspesno i danas, a da ne govorim o nemanjickim vremenima, grabi moc i ovozemaljska materijalna dobra.

zaboravio si da su joj ruke krvave (od B. rata)!!!
 
Ovaj stav moze da se odnosi i na neke druge crkve ali posto sam Srbin iz Srbije iznosim ga samo o pravoslavnoj crkvi.

Srpska Pravoslavna Crkva je licemerna organizacija odvajkada. Smatram da je ona potpuno nepotrebna da bi covek bio pobozan i bogougodan. Mislim da je sasvim dovoljno da covek cita Bibliju i da u srcu veruje u Boga kako bi eventualno nakon smrti zavrsio u "carstvu božjem". Dovoljno je biti dobar i posten u srcu, prema sebi i drugima, prema prijateljima i neprijateljima kako bi zavrsio u vecnom raju.

Nasa crkva nam nikako ne dokazuje da nije licemerna i da je božanska organizacija.

...

Ајд' сад...

Читав пост је могао да ти стане у једну једину реченицу: "Нисам баш најбоље сконт'о о чему се ради, али знам да сам против".

А ово болдовано, исто као и да си рекао "Мислим да Бог не постоји, па је стога постојање свих религија бесмислено".
 

Back
Top