Moj stav o licemerstvu pravoslavlja.

Nije od vajkada nego od dolaska Titovog patrijarha Germana...pre toga imali smo ispovedničku i mučeničku Crkvu...
Pa nije baš tako.

O srednjem vijeku ne treba ni pričati, ali bilo je svega i u novije vrijeme. Sukob kralja Milana i mitropolita Mihajla imao je, ne samo politički nego i ekonomski kontekst, jer je Crkva oslobođena poreza i taksi postala jednostavno besramno bogata, kažem besramno imajući u vidu stanje u kojem se nalazio prosti narod.

A interesantno da se u carskoj Rusiji npr. sekularizacija crkvene imovine provodila skoro pa redovno, posljednji put je to učinjeno u polovinom 19. v. kada je carska administracija shvatila da Crkva posjeduje 60% državne teritorije, teritorije od koje država nema ni kopejke.
Bez mnogo premišljanja zaključeno je da ta činjenica ugrožava opstanak svega ostalog, u prvom redu samu državu, a sa njom i naroda, te je zbog toga, pošto je bilo očito da je neko izgleda zaboravio ko je pravi gazda, "imperija uzvratila udarac".
 
Svestenike u mnogim crkvama zaista ne krasi skromnost iako skromnost propovedaju kao nacin zivota i kao pravilo,ali...
Krenes na put, prvi put se vozis prema tom gradu u koji zelis stici i svaki znak, svaki putokaz pored puta ti je dobro dosao jer bez njih bi zalutao. Neki znakovi su novi i stoje pravo, drugi su iskrivljeni, treci polomljeni, cetvrte je neko ispisao sprejom,ali sve dok govore u kom pravcu treba ici oni su ipak putokazi.
Tako gledam na svestenike. Govore mi o putu spasenja,o Bozijem putu , neki od tih svestenika su zli, neki imaju vise nego im je potrebno, neki se opijaju,ali sve dok ispravno vrse sluzbu i pokazuju pravi nacin ispovedanja vere oni su putokazi koje ipak volim da imam na svom putu mada bih se mozda i bez njih snasla.To je cela filozofija barem sto se mene tice.
 
Аууууу, колико секси аватара на једној страни теме! :rumenko:

Још кад бих видео предходне стране теме ко зна шта бих видео и прочитао, а ја сам један смерни и скромни православац који се лако саблажњава. Међутим, ма колико аскетски, подвижнички и усамљенички живео и непрестано се молио Богу у мислима, морам да вам признам, сестре, да се лако узбудим када видим згодну девојку, па макар и на слици :)
И ето признајем ја сам лицемер, грешан сам, опрости ми Боже!

А пар пута сам на православним предавањима чуо исто ово што Нева има у потпису "Лепота ће спасити свет", кажу да је то јаванђелска, хришћанска мисао, једног хришћанског руског мислиоца. :ok:

Дођите мало и ви код нас на тему "Православље", немој да сте таквееее... :roll::) :cmok:
 
Svestenike u mnogim crkvama zaista ne krasi skromnost iako skromnost propovedaju kao nacin zivota i kao pravilo,ali...
Krenes na put, prvi put se vozis prema tom gradu u koji zelis stici i svaki znak, svaki putokaz pored puta ti je dobro dosao jer bez njih bi zalutao. Neki znakovi su novi i stoje pravo, drugi su iskrivljeni, treci polomljeni, cetvrte je neko ispisao sprejom,ali sve dok govore u kom pravcu treba ici oni su ipak putokazi.
Tako gledam na svestenike. Govore mi o putu spasenja,o Bozijem putu , neki od tih svestenika su zli, neki imaju vise nego im je potrebno, neki se opijaju,ali sve dok ispravno vrse sluzbu i pokazuju pravi nacin ispovedanja vere oni su putokazi koje ipak volim da imam na svom putu mada bih se mozda i bez njih snasla.To je cela filozofija barem sto se mene tice.

:klap::klap::klap:
 
Аууууу, колико секси аватара на једној страни теме! :rumenko:

Још кад бих видео предходне стране теме ко зна шта бих видео и прочитао, а ја сам један смерни и скромни православац који се лако саблажњава. Међутим, ма колико аскетски, подвижнички и усамљенички живео и непрестано се молио Богу у мислима, морам да вам признам, сестре, да се лако узбудим када видим згодну девојку, па макар и на слици :)
И ето признајем ја сам лицемер, грешан сам, опрости ми Боже!

А пар пута сам на православним предавањима чуо исто ово што Нева има у потпису "Лепота ће спасити свет", кажу да је то јаванђелска, хришћанска мисао, једног хришћанског руског мислиоца. :ok:

Дођите мало и ви код нас на тему "Православље", немој да сте таквееее... :roll::) :cmok:

Јасно је мени да си лицемеран, од почетка теме, али православље не тражи да обичан човек живи аскетски, подвижнички и усамљенички и да се непрестано моли Богу у мислима. Овај део поста ти је посебно лицемеран!
Питам се шта хоћеш оваквим изјавама.
Знаш ли ти?
 
Аууууу, колико секси аватара на једној страни теме! :rumenko:

Дођите мало и ви код нас на тему "Православље", немој да сте таквееее... :roll::) :cmok:

ja dosla tamo, kad ono nisam bas najsrdacnije docekana
osmehh-1.gif


a i imate zamerku na sminki, sto nije lepo

sta fali mom profilu bas je lep
udesimm-1.gif


a tebi Vlado jel se i on dopada???
udesimm-1.gif
Eno ostavih ti moj skromni komantar, tamo :bye:


pozz svima
 
Јасно је мени да си лицемеран, од почетка теме, али православље не тражи да обичан човек живи аскетски, подвижнички и усамљенички и да се непрестано моли Богу у мислима. Овај део поста ти је посебно лицемеран!
Питам се шта хоћеш оваквим изјавама.
Знаш ли ти?
Не знам ја ништа, ја сам обичан верник, лошији од многих, не разумем ти се ја пуно у то. Грешан човек као и сви :lol:
 
ja dosla tamo, kad ono nisam bas najsrdacnije docekana
osmehh-1.gif


a i imate zamerku na sminki, sto nije lepo

sta fali mom profilu bas je lep
udesimm-1.gif


a tebi Vlado jel se i on dopada???
udesimm-1.gif
Eno ostavih ti moj skromni komantar, tamo :bye:


pozz svima
Допада ми се, али знаш и сама да се тако шминкају сатанисткиње, па се зато и јежим, јер уз такво шминкање оне тетовирају и сатанистичке симболе, обрнуте крстове, пентаграме, убадају пирсинге и скрнаве своје тело које је храм Духа Светога дато нам од Бога (како и пише у Новом завету), итд. У једну руку је лепа шминка а у другу руку ми је језива. Кад гледам у тако нашминкане девојке само чекам кад ће да ми забије вампирске зубе у врат или да ме прекоље :sad2:
 
Допада ми се, али знаш и сама да се тако шминкају сатанисткиње, па се зато и јежим, јер уз такво шминкање оне тетовирају и сатанистичке симболе, обрнуте крстове, пентаграме, убадају пирсинге и скрнаве своје тело које је храм Духа Светога дато нам од Бога (како и пише у Новом завету), итд. У једну руку је лепа шминка а у другу руку ми је језива. Кад гледам у тако нашминкане девојке само чекам кад ће да ми забије вампирске зубе у врат или да ме прекоље :sad2:

daj preterujes malo, a i to je scenska sminka, a i da nije dobra je...
Nisam ni ja za nesto preterano sminaknje ali ne smeta mi svako nek se sminka kako zeli...
a posto ovo niej tema o sminkanju :sad2:

da nekako udjemo u temu licemerstva... ovako:

"Poboznost ne treba biti spolja vec iznutra.."

evo kako od sminke dodjosmo do licemerstva
osmehh-1.gif
 
Poslednja izmena:
Aman! :roll:
Vlado, što si spopao Besmrtnu s tom šminkom?

Drž'te se teme, moliću lepo. :)

p.s. Immortal, koristiš li Deborah kozmetiku; imaju sjajne ruževe za usne, tamno-bordo, postojane 12h? :tajna:

hoce da me malo upristoji :mrgreen:

nego evo ja skrenula temu na vreme :)...

ps.ne ne koristim je, al hvala na savetu isprobacu jednom... :)
 
Poslednja izmena:
Аууууу, колико секси аватара на једној страни теме! :rumenko:

Још кад бих видео предходне стране теме ко зна шта бих видео и прочитао, а ја сам један смерни и скромни православац који се лако саблажњава. Међутим, ма колико аскетски, подвижнички и усамљенички живео и непрестано се молио Богу у мислима, морам да вам признам, сестре, да се лако узбудим када видим згодну девојку, па макар и на слици :)
И ето признајем ја сам лицемер, грешан сам, опрости ми Боже!

А пар пута сам на православним предавањима чуо исто ово што Нева има у потпису "Лепота ће спасити свет", кажу да је то јаванђелска, хришћанска мисао, једног хришћанског руског мислиоца. :ok:

Дођите мало и ви код нас на тему "Православље", немој да сте таквееее... :roll::) :cmok:

hahah
genije
nadam se da znash da se ne misli na fizichku lepotu
slushaj malo Jerotica
 
hahah
genije
nadam se da znash da se ne misli na fizichku lepotu
slushaj malo Jerotica
Слушао сам Јеротића много пута, а слушао сам од њега и свакаквих глупости. Досадио је и Богу и народу колико га пуштају свуда да говори једно исто. Пуштали су га тако и у време комуниста. Тај деда је добар са сваком влашћу која дође па му зато и дају толики медијски простор.
 
Ma veliko je pitanje i koliko je Biblija istinita danas... Vekovima je crkvena oligarhija menjala kako Bibliju tako i crkvena ucenja, usaglasavajuci ih sa svojim materijalnim potrebama.

Upravo tako, a mnogi ljudi pak veruju da su to sve "eye witness accounts"....a nisu niti su ikad bili jer sve bilo najpre usmeno predanje, pa zabelezeno posle par vekova, pa prepisivano, dopisivano, menjano itd.

Da ne pominjemo sve koncile i druge sastanke crkvene i drzavne oligarhije gde se prosto "propisivalo" sta od sad ima da se veruje i propoveda.
 

Back
Top