Mojsijev zakon

Pema Mojsijevom zakonu zapovest je bila da volite bliznjega svog kao sto volite sebe, ali pod Hristovim zakonom mi treba da volimo bliznjega svoga kao sto hrist voli nas .

Ne budi osvetljiv, i ne nosi srdnju na sinove naroda svog; nego ljubi bližnjeg svog kao sebe samog.Stari zavet.
Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.Jovan.
Ko je prvi smislio ove dve najvaznije zapovesti?:D

Ne budi osvetljiv, i ne nosi srdnju na sinove naroda svog; nego ljubi bližnjeg svog kao sebe samog.Stari zavet.
ovo kaže Jevreju ljubi Jevreja
Нову вам заповест дајем да љубите један другог, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.Jovan.
Isus se obraća sledbenicima da vole jedni druge...znači ovo kaže hrišćani volite hrišćane

ni jedno ni drugo nisu univerzalna ljubav prema svima nego samo ljubav u okviru grupe....ljubav u okviru grupe a mržnja prema drugovima nečlanovima je glavni uzročnik svih ratova i sukoba

Isus se obraća sledbenicima da vole jedni druge...znači ovo kaže hrišćani volite hrišćane

ni jedno ni drugo nisu univerzalna ljubav prema svima nego samo ljubav u okviru grupe....ljubav u okviru grupe a mržnja prema drugovima nečlanovima je glavni uzročnik svih ratova i sukoba
E sad potreban jos jedan novi zavet da objasni ovo kako dalje ili da ubaci svima mesno srce.Ubacio samo svojima jbg.

zavisi...možda se pojavi jevrejski Mesija ovih dana...mislim da je sutra ono žrtvovanje potpuno crvenih junica što je vezano za projavljivanje njihovog mesije...verovatno je da će pokušati da ga nametnu svima kao Mesiju....nagradno pitanje je da li je jevrejski mesija po definiciji hrišćanski antihrist

A hrist samo prepisao ove zapovesti iz starog zaveta.Izgleda on laznjak:p

Da, ali kod onih koji ne razumeju Hrista i koji se samo deklarišu kao njegovi sledbenici.

Zar nije rekao svojim sledbenicima da okrenu obraz?

A hrist samo prepisao ove zapovesti iz starog zaveta.Izgleda on laznjak:p
nije prepisao...jasno ih je izdvojio kao najvažnije u mojsijevom zakonu....nije nikad tvrdio da ih je on smislio.....

inače sve je moguće pa i da je Isus lažnjak....ako sad plasiraju jevrejskog mesiju kao pravog onda će ići priča i dokazi da je Isus lažnjak...onda će preostali hrišćani ići s pričom da je jevrejski mesija antihrist....pa će muslimani da se umešaju koji čekaju svog Mahdija da zajedno sa Isom (Isusom) uništi jednookog Dadžala (antihrista)...ima komplet ludnica da se napravi...

zavisi...možda se pojavi jevrejski Mesija ovih dana...mislim da je sutra ono žrtvovanje potpuno crvenih junica što je vezano za projavljivanje njihovog mesije...verovatno je da će pokušati da ga nametnu svima kao Mesiju....
Da od sutra pa do duhova u tom.periodu malo telence ode pod noz.Ako im ne upali ova makljaza ima se jos 4 krave kraljice u shilu selo neko u izraelu i cuvaju se paze ih maze ih za sledece godine .

Da, ali kod onih koji ne razumeju Hrista i koji se samo deklarišu kao njegovi sledbenici.
da, ali takva je većina
Zar nije rekao svojim sledbenicima da okrenu obraz?
jeste, nego ja verujem da se to odnosilo na reakciju na uvrede (uvreda je udar na obraz)...da slobodno trebamo da pustimo da nas vređaju jer uvredljivost je odraz sujete a clj nam je da eliminišemo sujetu....

nije prepisao...jasno ih je izdvojio kao najvažnije u mojsijevom zakonu....nije nikad tvrdio da ih je on smislio.....

inače sve je moguće pa i da je Isus lažnjak....ako sad plasiraju jevrejskog mesiju kao pravog onda će ići priča i dokazi da je Isus lažnjak...onda će preostali hrišćani ići s pričom da je jevrejski mesija antihrist....pa će muslimani da se umešaju koji čekaju svog Mahdija da zajedno sa Isom (Isusom) uništi jednookog Dadžala (antihrista)...ima komplet ludnica da se napravi...
Samo rata da ne bude a nek dodje i taj mesija jevrejski.Bas zanimljivo.

da, ali takva je većina

jeste, nego ja verujem da se to odnosilo na reakciju na uvrede (uvreda je udar na obraz)...da slobodno trebamo da pustimo da nas vređaju jer uvredljivost je odraz sujete a clj nam je da eliminišemo sujetu....
Mislim da grešiš...

Ubili su ga i ako je mogao moliti Oca da pošalje anđele da ga spase...ali to onda nije njegov put...

Stefana kamenovaše, Jovanu odsekoše glavu...
Samo dvojica apostola su umrla prirodnom smrću...sve druge su ubili...

Niko od njih se nije branio niti je podsticao braću da se brane u fizičkom smislu...
Naprotiv, jasno je rekao kakvim oružjem treba da se naoružamo...
'Sluga nije veći od gospodara, ako su gonili mene goniće i vas'...

Njegov sluga okreće obraz ako ga neko udari...

Mislim da grešiš...

Ubili su ga i ako je mogao moliti Oca da pošalje anđele da ga spase...ali to onda nije njegov put...

Stefana kamenovaše, Jovanu odsekoše glavu...
Samo dvojica apostola su umrla prirodnom smrću...sve druge su ubili...

Niko od njih se nije branio niti je podsticao braću da se brane u fizičkom smislu...
Naprotiv, jasno je rekao kakvim oružjem treba da se naoružamo...
'Sluga nije veći od gospodara, ako su gonili mene goniće i vas'...

Njegov sluga okreće obraz ako ga neko udari...
moguće...nego ja verujem u pravo na samoodbranu ....ok mi je da ne branim sujetu....ali verujem u to da čovek treba da brani slobodu, sebe, porodicu, svoj narod... ...ako bi većina ljudi okretala drugi obraz kad je u pitanju samoodbrana brzo bi svi potpali pod večnu vlast tirana.....zamisli da se niko nije suprotstavio Hitleru

cela fora sa antihristom je da moraju prvo da naprave svetski rat koji će da uključi ograničeno rokanje nuklearkama tako da se svi isprepadaju pa da on dođe kao mirotvorac i spasitelj....
Kao sa hitlerom na isti nacin stize spasitelj.
Ako nam.je tako sudjeno i ako su tako istumacili prorocanstvo pa ga odradjuju po tom.planu sta mi malecki tu mozemo.
Ja licno ne verujem da svi skupa rade po tom planu pa ce im biti uspesna misija.
Ako im upali onda mozemo reci slobodno bogovi su jevreji.

moguće...nego ja verujem u pravo na samoodbranu ....ok mi je da ne branim sujetu....ali verujem u to da čovek treba da brani slobodu, sebe, porodicu, svoj narod... ...ako bi većina ljudi okretala drugi obraz kad je u pitanju samoodbrana brzo bi svi potpali pod večnu vlast tirana.....zamisli da se niko nije suprotstavio Hitleru
Sad možemo zamišljati, šta bi bilo kod jedne ili druge opciju...
Da svi slušaju Hrista i okreću obraz, ne bi bilo rata...već raj...

Hristovi sledbenici svakako nisu deo sveta...odvojeni su od njega...i mislim da Oni imaju najbolju moguću zaštitu i ako deluju ranjivi...

A za ovosvetovne vođe mislim da imaju sulude ideje za samoodbranu...

Sad možemo zamišljati, šta bi bilo kod jedne ili druge opciju...
Da svi slušaju Hrista i okreću obraz, ne bi bilo rata...već raj...

Hristovi sledbenici svakako nisu deo sveta...odvojeni su od njega...i mislim da Oni imaju najbolju moguću zaštitu i ako deluju ranjivi...

A za ovosvetovne vođe mislim da imaju sulude ideje za samoodbranu...
mislim da od fizičkog napada, od razbojnika, od tiranije, od robovlasnika, od okupatora čovek mora da se brani...a kad mu neko udari na čast nema potrebe da se uzbuđuje zbog toga...niža i viša vrednost su samo iluzije....

Kao sa hitlerom na isti nacin stize spasitelj.
Ako nam.je tako sudjeno i ako su tako istumacili prorocanstvo pa ga odradjuju po tom.planu sta mi malecki tu mozemo.
Ja licno ne verujem da svi skupa rade po tom planu pa ce im biti uspesna misija.
Ako im upali onda mozemo reci slobodno bogovi su jevreji.
šta ako taj novi mesija kaže da je on Isus i da se vratio i počne da čini čuda?
dal ćeš da se upecaš? kako ćeš da znaš dal je lažnjak?

mislim da od fizičkog napada, od razbojnika, od tiranije, od robovlasnika, od okupatora čovek mora da se brani...a kad mu neko udari na čast nema potrebe da se uzbuđuje zbog toga...niža i viša vrednost su samo iluzije....
Apostoli su bili deo Jevrejske države, ali su bili izvan sistema vlasti u svakom smislu i dobro su razumeli Hrista kada je rekao...'ko se mača hvati od mača će poginuti'...

Njihov rat nije bio telesan već duhovan... sa nekim drugim silama...onim nevidljivim naravno..
Njihov kralj i vođa je na nebu i oni se bore za svog kralja, oružjem koje ime je ostavio...

Kao takvi ispunjavaju Isaijino proročanstvo da će...'raskovati mačeve na raonike i koplja na srpove i neć se učiti boju'...

Zašto je postojao Mojsijev zakon takav kakav jeste da bi dolaskom Isusa taj isti postao zastareo? Zašto su bludnice kamenovane, a kod Isusa im se praštalo za iskreno pokajanje? Je li Bog ranije hteo da tako bude, pa se predomislio? Kako je to išlo? Nisam čitao stari zavet.
Mojsije je uveo razvod braka dok po Isusu brak je neraskidiv jer toboze sto bog sastavi covjek ne rastavi.

nego, kad ćemo da se nadjemo negde pa da budemo bližnji svoji i da se ljubimo?

Back