Moj orman

Moj orman je ili savreseno slozen,sve pod konac,ili razbacano sve u njemu,oko njega i po sobi. :)
Kad ne mogu nista da nadjem od nereda onda uzmem pa ga sredim,slozim stvari.
Inace je prilicno sarenolik,ne preovladava jedna boja ili dve.
I da,ne peglam stvari kad ih slazem,nego pre nego sto ih obucem,jer se ionako sve izguzva,nikada mi nije bilo jasno to peglanje ako stvari idu u orman.

I pitanje drugo .....koliko cesto sredjujete svoje ormane ...pa i one mentalne?
Odricete li se lako stvari ?
Ima li mesta u ormanima za nove ?
I kad nema , sta radite ???
sredjujem na 2-3 meseca detaljno, tesko bacam stvari ali se trudim da budem sto veci minimalista vec godinama
1 kupljeno jedno baceno mi je pravilo
poklanjam i dajem sve sto mi nije dobro, trudim se da nemam vise od kofer i po' garderobe... cipele su moja boljka
stalno se pitram sta da radim sa stvarima koje ne nosim, ne trebaju mi a nisu ishabane ni malo.
prvo sam ih cuvala kod roditelja, a sad ako ne otvorite temu robne razmene dok se ne vratim, odlucila sam cvrsto, sve dajem na limundo za 10 dinara, nekome korisno, i svi srecni...ne mogu vise diiivnih moninih kaputa koje nikad necu obuci, beneton glupih torbadi koje nikad i nisu bile za mene... ja sam prost covek kad sve rascistim bice mi bolje

jedina zadrska koju imam s tim aukcijama je cinjenica da to moze da kupi i neko ko nije iz bg i onda za 10 dinara se svodimo na to da ja vucem nesto do poste, placam post expresse.... ali neka... moraju neke stvari od skora da nestanu, rekoh sebi kad se vratim veliko ciscenje
Ja ih peglam :evil:
Svih 43 komada :dash:
ovo je jedan od najstabilnijih brakova za koji sam cula :heart:

mi delimo orman koji je kao neki mali spajz samo bez hrane :lol: i ja ga sredim kao jednom u sto godina-ne menjam zimsko letnje tu je sve nagurano... a inace je orman u totalnom haosu ali ono sramota haosu :rumenko: opasno po zivot ako izvuces jednu stvar postoji mogucnost da ces umreti pod hrpom neidentifikovane garderobe. da- ne umem da bacam, a nema poente ni da poklanjam jer bas iznosim stvari do krajnjih granica...

problem je sto moram da imam sve pred ocima ili zaboravim a tu stvar imam i onda vrtim 5 stvari pa ih zaboravim pa izvucem drugih 5 stvari, pa se neka iscepa, pa onda iskopam neko blago koje sam zaboravila i tako, zamorno je to oblacenje i ti ormani.

Imam samo jedno pravilo za orman - u njemu su samo čiste stvari, dakle ako je makar jednom nošeno ide na stolicu:lol: Bolje da mi bude nered po sobi, nego prljavština u ormanu, na malom prostoru. Inače, vlada haos u ormanu, a najviše me nerviraju stvari koje stoje tu godinama, ne služe ničemu, ali greota da se bace :roll:

e pa da, to ni meni nije jasno kako bi se nošeno vratilo među čiste stvari
ali zato mi je sve uvek pretrpano nošenom odećom
i to glupo, ostavim ga tako, kao nije prljavo, posle zaboravim da li je i kada nošeno pa ipak operem =I

meni je ormar pod konac...
majice su slozene u mm...profesionalna deformacija :rumenko:
sve tacno ima svoje mesto..
i zbog toga poludim, ako me neko pita
gde mu se nalazi to ili to..
ili kada me muz pita gde su peskiri..:roll:
generalno pravim cistku kada je smena godisnjih doba..
svaku sezonu kupim nesto novo...i naravno izbacim nesto staro..
sa decijim stvarima ista prica..s tim sto deca rastu
pa sa ulaskom u novu sezonu, prvo pogledam sta je nosivo od prosle..
a iz cega su izrasli..pa te stvari koje su im tesne ili kratke..
poklonim\podelim...

Mirka, platićeš mi za ovaj orman, da znaš :lol: :lol:

Jutros u napadu entuzijazma (a retko me napada :lol: ) krenem da sređujem orman :lol:
Taman spakujem nešto, a mom detetu se svidi šareni cvetić, pa povuče i sve obori na sebe :lol:

Tako smo se igrali jutros lavine, a orman će još dugo ostati u haosu :lol: A i neka će :lol:

e pa da, to ni meni nije jasno kako bi se nošeno vratilo među čiste stvari
ali zato mi je sve uvek pretrpano nošenom odećom
i to glupo, ostavim ga tako, kao nije prljavo, posle zaboravim da li je i kada nošeno pa ipak operem =I

da da uvek zavrsi neka stolica zatrpana gomilom nosenih stvari koje se retko ponovo obuku... a te gomile mi bas bzvz izgledaju... pokusala sam da smislim neki lepi drzac jednom nosenih stvari onako kao neka lutka koju bi "obukla" ali sve se plasim da bi sve opet zavrsilo preko stolice :)

Mirka, platićeš mi za ovaj orman, da znaš :lol: :lol:

Jutros u napadu entuzijazma (a retko me napada :lol: ) krenem da sređujem orman :lol:
Taman spakujem nešto, a mom detetu se svidi šareni cvetić, pa povuče i sve obori na sebe :lol:

Tako smo se igrali jutros lavine, a orman će još dugo ostati u haosu :lol: A i neka će :lol:

Sta se bunis bre ...lepo si se naigrala .
Ni znala nisi kako orman moze da bude zabavan :lol:

Jutros sam gledao emisiju Ofre Vinfri.
Gost joj je bila jedna zena od 60-ak godina, amerikanka, koja je svoju kucu pretvorila u bukvalno orman ili ostavu. To je izgledalo nevjerovatno. Od vrha do plafona samo garderoga, kisobrani, obuca, razne sjeckalice.
Sve je to ona marljivo kupovala i skupljala misleci da radi dobar posao jer kupuje na rasprodaji.
Naravno, Ofra je morala angazovati psihologa da je ubijedi da oslobodi kucu obzirom da u kucu niko nije mogao uci, ali zaista nije mogao - bukvalno, a i ona i suprug su spavali na necemu sto bi trebalo da predstavlja krevet. Psiholog , mediji i Ofra su uradili sve da je ubijede da pocne raspremanje kuce. Onda je poceli izbacanje. Nesto je bilo za prodaju, nesto za humanitarne organizacije nesto za baciti.
Zena je uz moooore suza gledala sve te svari koje napustaju kucu a godinama ih nije mogla pronaci.
Emisija je zaista bila fantasticna.

Ovo radi toga jer po nekad i mi postajemo robovi stvari i navika.

Oprah Winfrey visits woman who filled her home with 75 tons of garbage

oprah-winfrey-05-11-2007.jpg
A US TV show went into the home of a woman who managed to fill her 3,000-square-foot house with 75 tons of garbage.

An Oprah Winfrey Special, ‘Inside The Lives of Hoarders’ revealed how shopaholic Sharyn Dorfin had accumulated the mass amount of junk over the last 10 years.

Oprah and her producers were alerted to the story by a heart-breaking home video sent in to the show by son Steve and sister Jodie, who were concerned that their parents were going to be buried alive by clutter.

Sharyn told Oprah she blamed herself for the mess.

She said: “I’m a shopaholic and I just buy and buy and buy.

She added: “If there’s a sale sign in a shop I am drawn like a magnet to it.

Husband Marvin believed his wife kept the miscellaneous belongings because she was missing her children, who moved out in 1997.

He said: “She was trying to replace the kids with things, because she missed them. It wasn’t like this 10 years ago before the kids moved out.”

When asked why he hadn’t noticed the house filling up with junk, Marvin said: “You become so used to the space you are in, you don’t know any different.”

He added: “I started to realize there was a problem when I couldn’t see the TV because there were some things in the way.”

Experts estimate that nearly 6 million Americans have a hoarding problem that affects their quality of life.
=====
L I N K

da da uvek zavrsi neka stolica zatrpana gomilom nosenih stvari koje se retko ponovo obuku... a te gomile mi bas bzvz izgledaju... pokusala sam da smislim neki lepi drzac jednom nosenih stvari onako kao neka lutka koju bi "obukla" ali sve se plasim da bi sve opet zavrsilo preko stolice :)

ma.. i ja sam na apartment terapij..u našla rešenjce koje bih sada rado podelila da nisam zaboravila da ga bukmarkujem. što tek sada uviđam &%"!"$#"#"#%$%#!!!
elem
naravno da bi i pored tog rešenja sve završavalo na stolici ili nesuđenoj spravi za vežbanje =I

Moj ormar je slika mog raspolozenja,ako sam dobro i sve mi ide kako treba ormar je po bojama slozen,ali ako sam u nekoj losoj fazi i sve me nervira,ormar mi je prazan.Sve moguce izvadim iz njega i ne vracam dok se ne oporavim.Naravno da to vrijeme spavam u dnevnom boravku jer nema mjesta za mene i krpice na krevetu.Evo,sad me stid sto je tako,dok nisam ovo napisala nisam kontala koliko je to ruzno:neutral:!

Kazu da je orman ogledalo zene tj slika i prilika njenog karaktera ali i mentalnog stanja.

Sredjujem sinoc svoj :whistling: , i razmisljam kako bi me neko ko ga prvi put otvori - okarakterisao.
Pa mi pade na pamet da ga slikam i okacim ovde da vidim sta bi forumasi rekli ...
Al sam se predomislila ...do daljnjeg :mrgreen:

Realno moj orman nije moja slika i prilika....on je sredjen - ja nisam , tu je sve pod konac i ima svoj smisao - u mom zivotu to cesto nije tako, ok zajednicko nam je da imamo viska svega oboje :lol:

Sredim ga kad se sve raskupusa, inače imam trip da garderobu razbacujem po sobi što je jedna osobina koju mrzim, ali nemam neko adekvatnije rešenje, jer mi fali zaista dobar ormar..... sa visećim delom i to.....

A ove mentalne..... tu se raspad sistema dogodi češće pa sam i stekla neku rutinu :rumenko:

Najviše od svega mrzim kad nađem stvar koju sam htela da obučem, tek sutradan.....

Kazu da je orman ogledalo zene tj slika i prilika njenog karaktera ali i mentalnog stanja.

Sredjujem sinoc svoj :whistling: , i razmisljam kako bi me neko ko ga prvi put otvori - okarakterisao.
Pa mi pade na pamet da ga slikam i okacim ovde da vidim sta bi forumasi rekli ...
Al sam se predomislila ...do daljnjeg :mrgreen:

Realno moj orman nije moja slika i prilika....on je sredjen - ja nisam , tu je sve pod konac i ima svoj smisao - u mom zivotu to cesto nije tako, ok zajednicko nam je da imamo viska svega oboje :lol:

Sto se ormana tice...moguce da si u pravu:think:
Imam plakar koji je podeljen na nekoliko segmenata...Uglavnom postoji deo za zimske i deo za letnje stvari,kao i deo za cipele i deo za tasne...S tim sto cemo u taj za cipele morati da dodamo one sipke,tj drzace za cipe radi boljeg koriscenja prostora jer ovako slazemo jedne na druge:confused: pa ono,vise stete nego koristi.Mada, za sada nije kriticna situacija...Jos nisam prebacila letnje,tj zamenila mesta zimskim i letnjim stvarima.Uskoro cu!Uglavnom, volim da razdvojim na policama stvari tipa-majice kratkih rukava,majice bez rukava, sprotske-za svaki dan, elegantnije, pa sorcevi/suknjice, pantalone, trenerkice...Tako da uvek znam gde da gledam i to mi ustedi puuuno vremena kad se spremam.
Inace, ne vezujem se za stvari strasno, tj znam prilicno lako da ih se otarasim.Ono, setim se da nesto nisam nosila recimo godinu dana,to saljem...negde...Kad pop*i*z*dim znam da napravim 2,3 vrece velike odece koju saljem dal rodbini ili komsinici mladjoj...Uglavnom,ne bacam osim ako bas nije unisteno,a retko kad je nesto u stanju da ne moze vise da se nosi.

pa kad razmislim moj blesavi ormar jeste moje ogledalo..u haosu je kao i ja..dezorganizovan kao i ja..najbolje stvari u njemu se ne vide kao i kod mene jer imam sijaset odbrambenih mehanizama...izgleda neugledno..isto kao i ja..a prepun je blaga..kao i ja..Mirka..da li si sad zadovoljna:mrgreen:

Nikad nisam imala neki nepregledni buljuk odeće. A čak i kad bih imala sredstava, vremena i volje da kupujem toliko, mislim da bi sve bilo manje-više slično, pa niko to ne bi ni primetio. Verovatno bih imala 5-6 crnih košulja, što više farmerki i crnih pantalona i gomilu nekih šljampavih majica + one što se nose ispod u svim bojama, bez rukava... jao da i šalove i marame, i toga bih imala u svim bojama... pa bih svaki dan opet izgledala prilično isto :lol:

Dobro volim haljine ali to je opcija samo leti.....

Moj orman je ili savreseno slozen,sve pod konac,ili razbacano sve u njemu,oko njega i po sobi. :)
Kad ne mogu nista da nadjem od nereda onda uzmem pa ga sredim,slozim stvari.
Inace je prilicno sarenolik,ne preovladava jedna boja ili dve.
I da,ne peglam stvari kad ih slazem,nego pre nego sto ih obucem,jer se ionako sve izguzva,nikada mi nije bilo jasno to peglanje ako stvari idu u orman.

Ово као да сам ја писала! :)

Орман у мојој глави је савршено сређен. И то ми је много значајније, гардероби иначе не придајем велики значај.

Back