"Moderno ropstvo" u EU-u

Osilio se decko i to prilicno

Да, да константно провоцира и вређа...Колико је већ форумаша кажњено и бановано због њега, па и ти си
Торенте због њега "попио" неколико казни, а највише ми је жао што је због њега Крстарицу напустио један
збиља сјајан форумаш Codemaker...:(
 
Evo posto kod nas nisam imao prilike do sada da vidim ovu vest ( verovatno je zabranjena ) pa da je od komsija pozajmim.


Izvješće Centra za europske političke studije iz Bruxellesa (CEPS) upozorava da su radnici iz istočnoeuropskih zemalja članica EU-a koji dolaze na rad u stare članice (njih 15), izloženi sustavnoj diskriminaciji.

Kršenja se odnose na birokratskih prepreka i stvarna kaznena djela iz mržnje. Tako su zastrašivanje, emocionalno zlostavljanje, zakašnjelo plaćanje, uskraćivanja plaće, rad bez ugovora i bez prava na godišnji odmor i socijalnu zaštitu, česte pojave.

Premda je većina zemalja članica ukinula ograničenja za radnike iz istočnoeuropskih članica, nisu im osigurale jednaka prava koja propisuju europski ugovori, rekao je profesor Carby Hall, autor izvješća. Smatra da se mnogi istočnoeuropski radnici migranti moraju boriti sa sustavom koji je nazvao moderno ropstvo.

Kritizirao je EU zbog nepostojanja volje da eliminira diskriminaciju. Smatra da se prvo mora ratificirati UN-ova Konvencija o zaštiti radnika migranata koju još nije potpisala niti jedna zemlja članica. Pozvao je da se donese bolje nacionalno zakonodavstvo u svim sektorima. Za sada se jednaka zaštita prava odnosi samo za poslove u prehrambenom lancu.

Migracija radnika postala je globalna pojava. Do kraja 2007. godine 2,3 milijuna ljudi iz Poljske je otišlo na rad u inozemstvo, od kojih se 1,9 milijuna uputilo u neku od zemalja članica EU-a. Velika Britanija i Njemačka prvi su izbor radnika.

Njemačka visoko kotira iako se nalazi među četiri zemlje članice koje još nisu u potpunosti ukinule ograničenja za primanje radnika iz istočne Europe. Ograničenja je nedavno ublažila samo za visoko kvalificirane radnike.

Stare zemlje članice moraju ukinuti sva ograničenja za radnike iz zemalja koje su EU-u pristupile 2004. do 30. travnja 2011. Za Rumunjsku i Bugarsku, koje su u EU ušle 2007., prijelazno razdoblje završava 31. prosinca 2013. godine.

Pa ti bi prvi napustio SRBIJU da je SRBIJA u EU....:whistling:
 
Poslednja izmena:
NEGO KAKO BESHE NA ODMORU........IGLEDA MI DA SE NISI BASH ODMORIO....:mrgreen:
da znaš da sam se pravo odmorio od vas nekolicine 8isera:mrgreen::hahaha:

Sta ti ima da se zalazes dal ce Srbija uci u Evropu ili ne?Eno ti tvoja Hrvatska pa tamo ubedjuj ljude kako je u Evropi bolje.:rtfm::rtfm:
ja vam želim dobro ...i ne samo vama već celom regionu...a to je jedino ako svi zajedno budemo u Eu....što smo u krajnjoj lini već mogli da budemo da nismo svi skupa bili poslušne 0vce 90ih :idea:
Osilio se decko i to prilicno
ne govoriti u trećem licu jednine imaginarno...:mrgreen:
Да, да константно провоцира и вређа...Колико је већ форумаша кажњено и бановано због њега, па и ти си
Торенте због њега "попио" неколико казни, а највише ми је жао што је због њега Крстарицу напустио један
збиља сјајан форумаш Codemaker...:(
:shock:
pa koliko me sećanje služi ti si beše rekla da me stavljaš na ignore listu:think:...a ja sam ti se lepo zahvalio na tome.. tebi, Zeusu i svim grčkim božicama:!:...kao konačno će biti mira:klap::arrow:...kad li ono odjednom :evil::arrow:
ovaj post:eek:
znači još jedna u nizu tvojih L@%& divno:roll:

--------
PS codemakera na pdf Turizmu jako dobro poznaje stara ekipa kako me je bez cenzure više puta izvređao...al dobro tvog je "kalibra" pa shvaćam zašto ga braniš:roll:

Pa ti bi prvi napustio SRBIJU da je SRBIJA u EU....:whistling:
:hahaha:
:super:
 
Poslednja izmena:

Sorry, yebiga nisam video...verovatno ce moderator da izbrise ili prebaci, a sto se tice Srbije i prava radnika, to je nekada sve funkcionisalo dok se nije krenulo put Evrope ili dok ta "Evropa" sa svojim "posmatracima" nije dosla kod nas i sve razyebala mamicu im *ebem imperijalisticku i okupatorsku.

Neko vece gledam Euronews i kao rubrika "no comment", gde oni prikazuju americke trupe u Bagdadu, kao neka njihova ceremonija, marsiraju, jedu g0vna, i mislim se pa ta govna nisu nista drugacija od Hitlera i nacisticke Nemacke, kad su zauzimali zemlje, crpili prirodne resurse, tlacili narod te zemlje, marsirali i sirili se okolo i radili sta su hteli. Ma sta ja vama pricam o Bagdadu, pa Kosovo je tu odlican primer. :evil:
 

Back
Top