Modernizacija religije

Samo krstenje ne spasava ono je samo javno priznanje da si umro starim zivotom i poceo novim da zivis sa Hristom prihvativsi Hrista.
A to se desava novo rodjenjem.
Natprirodna promena.
Bez nje se niko ne moze krstiti sve dok se ona ne desi.

Ako se neko krsti a zivi starim gresnim zivotom krstenje ne pomaze nista.
isto važi i za ispovest....ona ima smisla samo kao odbacivanje starog...odbacivanje greške jednom zauvek...ako se kaješ samo da bi kupio ulaznicu za raj onda se džabe ispovedaš...isto važi i za proučavanje Biblije...ako je čitaš da bi se spasio a ne da bi se promenio opet to džabe radiš...
 
isto važi i za ispovest....ona ima smisla samo kao odbacivanje starog...odbacivanje greške jednom zauvek...ako se kaješ samo da bi kupio ulaznicu za raj onda se džabe ispovedaš...isto važi i za proučavanje Biblije...ako je čitaš da bi se spasio a ne da bi se promenio opet to džabe radiš...
Sve tako kako kazes.
Samo sto se po pravom biblijskom hriscanstvu direktno ispovedas Bogu ne coveku.
Osim onome kome si zgresio.
Izvini ucinio sam ti ovo sada cu da ispravim to.
 
Ajde kad ti kobajagi razumeš da je 6.dan po gregorijanskom kalendaru dan odmora, kaži precizno kod datuma si slavio Božić?

Ne može svaki dan. Ne piše u Bibliji da se rađao 365 dana. Nije se ni 2x, rodio, već jednom... Pa, kog kalendarskih datuma?
Prvo mi reci gde pise u bibliji da se rodio dan kog ti slavis i da treba da se slavi?
Ako nam to das sve je reseno i ja od slavljenja svakog dana prelazim samo na taj jedan.

Evo moze svaki dan:

Jevrejima 3,13 Nego se utješavajte svaki dan, dokle se danas govori, da koji od vas ne odrveni od prijevare grjehovne;
Jevrejima 3,14 Jer postadosmo zajedničari Hristu, samo ako kako smo počeli u njemu biti do kraja tvrdo održimo;

Ti samo jedan dan??

Pa nije ni umro svake nedelje pa kobajagi vam je to dan vaskrsenja i pored uskrsa.
Kako to a ovo ne moze svaki dan?
 
Poslednja izmena:
Prvo mi reci gde pise u bibliji da se rodio dan kog ti slavis i da treba da se slavi?
Ako nam to das sve je reseno i ja od slavljenja svakog dana prelazim samo na taj jedan.
A onda cu ja reci tebi.

Pa nije ni umro svake nedelje pa kobajagi vam je to dan vaskrsenja i pored uskrsa.
Kako to a ovo ne moze svaki dan?
Pa on je na taj dan u sedmici vaskrsao a ne da se Vaskrs slavi svake nedelje. Sad ti meni reci, kada si slavio Božić po gregorijanskom kalendaru?
 
Pa on je na taj dan u sedmici vaskrsao a ne da se Vaskrs slavi svake nedelje. Sad ti meni reci, kada si slavio Božić po gregorijanskom kalendaru?
Pa taj dan je uskrs i to slavite.
Nije vaskrsao svake nedelje.
Kako slabite svaku nedelju??
Gde to pise da treba?

Nisi mi jos kazao koji gde pise u bibliji da se rodio dan kog ti slavis i da treba da se slavi?
Eto samo to i idemo dalje.
2 puta cec izbegavas ne 3azumem?

A ja slavim obadva. I po Gregorijanskom i po Julianskom i jos uz to svaki dan...
 
Poslednja izmena:
Pa taj dan je uskrs i to slavite.
Nije vaskrsao svake nedelje.
Kako slabite svaku nedelju??
Gluposti... Nedelja je sedmi dan odmora, kad se ide u crkvu na liturgiju. Ti to valjda isto radiš samo pogrešnog dana, kršeći shabbat.
Nisi mi jos kazao koji gde pise u bibliji da se rodio dan kog ti slavis i da treba da se slavi?
Eto samo to i idemo dalje.
2 puta cec izbegavas ne 3azumem?
Vidi iznad odgovor...Ti izbegavaš da kažeš, kad si slavio Božić i zašto shabbatuješ 6.dana?
 
Gluposti... Nedelja je sedmi dan odmora, kad se ide u crkvu na liturgiju. Ti to valjda isto radiš samo pogrešnog dana, kršeći shabbat.

Vidi iznad odgovor...Ti izbegavaš da kažeš, kad si slavio Božić i zašto shabbatuješ 6.dana?
Aaa...
Znaci ne zbog vaakrsenja.
Bravo...
A po kpjoj zapovesti je nedelja dan odmora.

Ne izbegavam dao sam ti gore, evo opet.


A ja slavim obadva. I po Gregorijanskom i po Julianskom i jos uz to svaki dan...


Evo treci put.
Nisi mi jos kazao koji gde pise u bibliji da se rodio dan kog ti slavis i da treba da se slavi?
 
Aaa...
Znaci ne zbog vaakrsenja.
Bravo...
A po kpjoj zapovesti je nedelja dan odmora.
Ne zbog vaskrsenja, to je jednom godišnje.

Po onoj koja kaže da je sedmi dan, dan odmora. Ko koristi gregorijanski kalendar, pada mu u nedelju

A ja slavim obadva. I po Gregorijanskom i po Julianskom i jos uz to svaki dan...
E pa ne može. Ne ideš u tu vašu crkvu bez krsta 2x godišnje da slavite Vaskrs. To što si nekom pravoslavcu čestitao ne znači da slaviš taj datum, to rade i muslimani. Dakle, kad je bio datum Vaskrsa po gregorijanskom kalendaru?
 
Ne zbog vaskrsenja, to je jednom godišnje.

Po onoj koja kaže da je sedmi dan, dan odmora. Ko koristi gregorijanski kalendar, pada mu u nedelju


E pa ne može. Ne ideš u tu vašu crkvu bez krsta 2x godišnje da slavite Vaskrs. To što si nekom pravoslavcu čestitao ne znači da slaviš taj datum, to rade i muslimani. Dakle, kad je bio datum Vaskrsa po gregorijanskom kalendaru?
Ne moze da mu pada u nedelju jer se sedmica nije promenila, osim svojevoljno da napisu tako.

Nedelja e i po tvom kalendaru 1 dan a subota sedmi.

Ako hoces o tome da diskutujes onda trebas bar svoje da znas.
Jer kako da popljujes tudje onda?
Pljujes svoje ne znanjem.

Eto kazi nam ne ljubazni koji je sedmi dan po tvom kalendsru a koji prvi?
Osim da si turcin pa neces da nam kszes.
Neces nam reci naravno.


Screenshot_20240522_170532_Chrome.jpg
 
Ne moze da mu pada u nedelju jer se sedmica nije promenila, osim svojevoljno da napisu tako.
Može pošto zapovest kaže samo sedmi dan. Pošto se prešlo na gregorijanski kalendar, onda je nedelja.

A koji ti izgovor imaš za kršenje zapovesti?
Da li na posao ideš u nedelju, ko dobar Jevrej ako išta radiš osim ovog palamuđenja?

Ajde konačno da čujemo, na koji datum po gregorijanskom kalendaru si slavio Božić?
Zašto bežiš i izbegavaš odgovor?
 
Može pošto zapovest kaže samo sedmi dan. Pošto se prešlo na gregorijanski kalendar, onda je nedelja.

A koji ti izgovor imaš za kršenje zapovesti?
Da li na posao ideš u nedelju, ko dobar Jevrej ako išta radiš osim ovog palamuđenja?

Ajde konačno da čujemo, na koji datum po gregorijanskom kalendaru si slavio Božić?
Zašto bežiš i izbegavaš odgovor?
Pa ne kaze samo sedmi.
Vec Sabat a to je subota.
Verovatno nikada nisi citao Sveto pismo
Izlazak 20,8Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana subotu počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
Cim ti ovo ne znas sta bi da me ti nauciis?
Zbog neznanja cinis pogresno i osudjujes drugog..

Nego ovo sto ti pokasavas je jako neizbiljno.
Da se mi dogovotimo da se nebi uvlacio u vece protivurecnosti i govorio bezpotrebno ne isine.
Slavi ti koji hoces dan a ja cu sluziti Gospodu i slaviti njegovu subotu.

Vazi?
 
Bog je odredio Sabat subotu i blagoslovio za to.
Nemija 9,14I obznanio si im subotu svoju svetu, i dao im zapovijesti i uredbe i zakon preko Mojsija sluge svojega.
Ti slobodno mozes kao Kain da stvaras svoju religiju pa postuj koji dan hoces ali nemoj da se namerno takmicis u neznanju.
Pa bravo Glasniče sad si citirao stih koji jasno potvrđuje da je Bog ustanovio svetkovanje subote na Sinaju samo za Izrailjce a ne za čitav svijet.
 
Pa bravo Glasniče sad si citirao stih koji jasno potvrđuje da je Bog ustanovio svetkovanje subote na Sinaju samo za Izrailjce a ne za čitav svijet.
Ajdeee..
Da ne znam da znas, ali vec smo o tome pricali vise puta a ti opet govoris ne istine?
Zasto?

Kada je Isus stvorio subotu za coveka i Adama tada nije bilo jevreja.
Tek oko 2500 god kasnije.

Covek na hebrejskom znaci Adam.
Stvorena je za za Adama kaze Isus za covecanstvo.

Evo stvaranje subote za ljudski rod jos pre greha.

1. Mojsijeva 2,2I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
1. Mojsijeva 2,3I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;

Marko 2,27I govoraše im: subota je stvorena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.

Kontounitet subote se nikada ne prekida on ce trajati citavu vecnost.
Ko hoce vecnost vec sada mora da postuje taj kontiunitet inace nece biti tamo.
Osim ko ne zna.
Ali vi svi ovde znate.

Isaija 66,22Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladog meseca do mladog, i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.

Sami birate.
Bice vam po izboru.
 
Pa ne kaze samo sedmi.
Vec Sabat a to je subota.
Verovatno nikada nisi citao Sveto pismo
Izlazak 20,8Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana subotu počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
Cim ti ovo ne znas sta bi da me ti nauciis?
Zbog neznanja cinis pogresno i osudjujes drugog..

Nego ovo sto ti pokasavas je jako neizbiljno.
Da se mi dogovotimo da se nebi uvlacio u vece protivurecnosti i govorio bezpotrebno ne isine.
Slavi ti koji hoces dan a ja cu sluziti Gospodu i slaviti njegovu subotu.

Vazi?
Nemoj biti toliko glup. To što piše subota je posledica činjenice da je prevod nastao u vreme kada smo koristili julijanski kalendar pa je kao subota preveden shabbat, jer je bila 7 dan.

Jer ako kažeš da u srpskoj verziji piše subota i to navodiš kao argument, ispada da su Jevreji svetkovali praznik sa istim imenom, što blage veze nema sa mozgom ni bilo čim.

Što se onda ne zovete subota Adventist, nego 7.th day Adventist?

Mene i nije briga nego gledam kako propadate ko budale i još bi da uvlačite i druge u vaše retardirano njesra.
 
Nemoj biti toliko glup. To što piše subota je posledica činjenice da je prevod nastao u vreme kada smo koristili julijanski kalendar pa je kao subota preveden shabbat, jer je bila 7 dan.

Jer ako kažeš da u srpskoj verziji piše subota i to navodiš kao argument, ispada da su Jevreji svetkovali praznik sa istim imenom, što blage veze nema sa mozgom ni bilo čim.

Što se onda ne zovete subota Adventist, nego 7.th day Adventist?

Mene i nije briga nego gledam kako propadate ko budale i još bi da uvlačite i druge u vaše retardirano njesra.
Pa i nepismen covek zna da je na hebrejskom sabat i da je taj dan samo Bog blagoslovio ni jedan drugi.
Vi ste prihvatili njihovu sedmicu.
Bog je preko jevreja sacuvao subotu.
Bog je to ne mozes ti protiv njega koliko god se ritao
Samo ko svesno laze on govori da nije.

Cak i tvoja crkva to prizna da je rec o suboti.

Znam kroz prosle diskusije da to dobro znas.
Ali takva ti vera ne biras metode.
Jer da ti je vera Hristova ti bi se zapitao sta to ti radis.
Ali posto nije, onda nema pravila i savesti i istinoljublja.

Ali u cemu je problem?
Brani li ti neko da ti sebi uzemes koji dan hoces po Kainovom principu?
U prsksi ti ne postujes sigurno ni jedan.
 
Vi ste prihvatili njihovu sedmicu
Daj biblijski dokaz da je Bog Jevrejima propisao kako će da im izgleda kalendarska sedmica? Nećeš moći...
Samo ko svesno laze on govori da nije.
Svesno lupetaš da je subota=shabbat. Šta ti to treba?
Cak i tvoja crkva to prizna da je rec o suboti.
Gluposti...
Znam kroz prosle diskusije da to dobro znas.
Ali takva ti vera ne biras metode.
Jer da ti je vera Hristova ti bi se zapitao sta to ti radis.
Ali posto nije, onda nema pravila i savesti i istinoljublja.
Da ti je vera Hristova ne bi smatrao shabbat bitnim za savez sa Njim.

Ali u cemu je problem?
Brani li ti neko da ti sebi uzemes koji dan hoces po Kainovom principu?
U prsksi ti ne postujes sigurno ni jedan
Bla,bla...truć.. Mnogo ti znaš...Jedino što još ne znaš je odakle si šupalj.
 
nije odredio subotu nego sabat. sabat je u stvaranju sedmi dan, sabat nije ime dana, nego sedmi dan, dan odmora. mojsije uzima sedmi dan i imenuje ga za izlazak iz egipta. zamisli milion ljudi izašlo u jednom danu .
šta misliš kako su srbi nazivali današnju subotu pre hrišćanstva?
Al kad lupi
Vi ste prihvatili njihovu sedmicu
pa još maše crkvenim julijanskim kalendarom, koji je uveo čuveni jevrejski verski glasnik Julije Cezar 45 pre Hrista... :rotf:
 
Al kad lupi

pa još maše crkvenim julijanskim kalendarom, koji je uveo čuveni jevrejski verski glasnik Julije Cezar 45 pre Hrista... :rotf:
kad dogma uđe u krv nema tu pomoći. indoktrinacije i promena svesti. njemu je sad nezamislivo da sabat ne znači ime dana već odmor i po stvaranju koji bi to dan bio kada je sunce stvoreno četvrtog dana.
nedelja je jasna, to je dan gospodnji i to svetkuješ.
za subotare nije samo sedmi dan već subota je sveti dan. njima je odmor svetinja kad dignu sve četiri uvis. tad se ništa ne radi, ni stoka. zato su Hrista hteli da ubiju jer im kvario sveti dan. da sam ja Isus rekao bi šizofreničari i neznalice a on im rekao da je subota radi čoveka a ne obrnuto.
 
kad dogma uđe u krv nema tu pomoći. indoktrinacije i promena svesti. njemu je sad nezamislivo da sabat ne znači ime dana već odmor i po stvaranju koji bi to dan bio kada je sunce stvoreno četvrtog dana.
nedelja je jasna, to je dan gospodnji i to svetkuješ.
za subotare nije samo sedmi dan već subota je sveti dan. njima je odmor svetinja kad dignu sve četiri uvis. tad se ništa ne radi, ni stoka. zato su Hrista hteli da ubiju jer im kvario sveti dan. da sam ja Isus rekao bi šizofreničari i neznalice a on im rekao da je subota radi čoveka a ne obrnuto.
Osvestiće ga Jahve u paklu, jer je sabatovo 6.dana...:hahaha:
 

Back
Top