Mnogi će otići iz Srbije ako se nešto ne promeni

Proćko, ja ti ija uzmemo bolovanje i idemo u Vojvod'nu kod onih što su tamo izbosne došli da zaradimo ektra keša? Dok nas ne provale ovi iz vlade.

Valja...
Ima voz u 20:15h za Novi Sad, ja ću od početne ti čekaj ili kod Buvljaka ili na Tošinom Bunaru gde ti bliže
Jeftin voz

- - - - - - - - - -

Nek daju lepo ljudima neplaceno .

To samo kod Tita mogla ona seljačka fora: glumim ludilo i napadam (gadjam) kolege da me pošalju na plaćeno.
Podjednako koristili i muški i ženski neandertalci dogegani u civilizaciju.

Blaža forma je bila da pravi manje sabotaže kako bi ga najurili u njemu bližu ili lepšu lokaciju

Danas toga nema
Deca onih roditelja koji su tako živeli a njih takvim lebom školovali sad ne daju drugima taj lebac
Menidjeri sad odmah daju otkaz a roditelje ne pominju, ako ste primetili NIKAD ne vade sliku sa istim da ih ne bi prepoznali :mrgreen:

Seljak ko seljak uvek makne drugome merdevine kojima se popeo
 
Poslednja izmena:
Tako se radilo i u Srbiji. I ovde su obilazili, ali šefovi, ne neki tamo batinaši.

Не знам.
Знам само да је код нас било тако ко и у Србији.
Многи су радили далеко теже код куће а били "на боловању". Не сјећам се да их је ико обилазио.
Можда ако нешто неко има лично против тебе.

Словенија је била нешто друго.
 
Glupost. Ima dobrih u Srbiji, kao što ima dobrih koji su otišli za boljim uslovima rada. Kao što ima i očajnih i ovde i tamo. Ne određuje te mesto gde radiš, već kako radiš.

Ma OK to al.......

Tema govori o strancima koji će da odu ako im srpski robovi budu zbog bolesti izostajali sa posla.

Mi smo to inostranstvo u koje su oni došli da koriste radnu snagu od dvesto eura mesečno.

Nek idu slobodno tamo gde im je jeftinija radna snaga kažem ja..
 
Tema govori o strancima koji će da odu ako im srpski robovi budu zbog bolesti izostajali sa posla.

Mi smo to inostranstvo u koje su oni došli da koriste radnu snagu od dvesto eura mesečno.

Nek idu slobodno tamo gde im je jeftinija radna snaga kažem ja..

to me podseti na kolegu koji ima 10 hektara voća i kad došlo vreme za radove u voćnjaku uzeo bolovanje, i banuli mu bilmezi koji su radili obezbeđenje u firmi u kontrolu kući :zcepanje: a on ih je valjda snimio iz daljine i ufunjao se na neka zadnja vrata :zcepanje: pre par godina je to bilo
 
to me podseti na kolegu koji ima 10 hektara voća i kad došlo vreme za radove u voćnjaku uzeo bolovanje, i banuli mu bilmezi koji su radili obezbeđenje u firmi u kontrolu kući :zcepanje: a on ih je valjda snimio iz daljine i ufunjao se na neka zadnja vrata :zcepanje: pre par godina je to bilo

OK, al mi je bilo bitno da se vrnemo na temu.

To sad premijerka po urgenciji stranaca apeluje na srpske lekare da ne daju ljudima bolovanja.

Ono što je preko pola Srbije stvarno bolesno i to toliko da bi moglo u neku invalidsku penziju , niko ni da spomene.

- - - - - - - - - -

Ja postizavam da odradim sve privatne poslove i pored ovog glavnog , al bih ladno uzeo neplaćeno a ne bolovanje da mi treba vreme za nešto privatno.

Za mene je privatno uvek na prvom mestu, a poslodavcu ako ne odgovara, nek kaže i doviđons.
 
Neće da odu, ali mogu da otpuštaju te koji beže sa posla kad je vreme berbe.

Jok bre, nisi ti razumo prika.


Pročitaj uvodni post.

Prete da će da odu ako im se ne omogući da im radnici rade i kad su na bolovanju jer izražavaju sumnju u korumpirano zdravstvo.

Daklem na potezu je zdravstvo koje treba da izađe u susret premijerkinim strancima i pooštri kriterijume za odobravanje bolovanja.
Da smeju da otpuštaju, otpuštali bi već.
Da oće da odu otišli bi oni odavno nego neće da odu nego hoće roblje koje ne boluje.
 
Poslednja izmena:
Nije to, već što su im fabrike prazne u vreme poljoprivrednih radova. Naravno da treba proveriti zašto su naši pošteni seljaci/radnici na grupnom bolovanju u vreme žetve, setve i berbe.

Nek provere ko im brani.

Lekar daje bolovanje na osnovu bolesti pacijenta.

Baš da vidim koji će to kolega da ospori dijagnozu koju je kolega ustanovio.

Jebežga pa ta se mafija pokriva međusobno i kad im umru pacijenti sa zaboravljenim makazama .
 
У реду је што се боловања проверавају, мислим оно, треба држава да ради свој посао, него како им промакоше онолике неуплаћене плате и доприноси радницима "Гоше"? И још каже министар не можемо ништа око тога, јер је то приватна фирма. Како могу кад су боловања радника у питању?

pa sa gazdom iz koreje i kine su na prst u bulju, a srpske radnike treba jebatii
 

Back
Top