Mnogi će otići iz Srbije ako se nešto ne promeni

Možda neće da proveravaju kod doktora, već na njivi? Pa fotka, priložiš uz dokumentaciju i onda...

I onda šta?

Pod broj jedan odakle oni da znaju gde sve ja imam njive?


Pod broj dva meni je doca i u ono vreme komunizma davao bolovanje s preporukom da boravim u prirodi što je više moguće.

Sad of privatnog dobijem uput za banju pa nek me traže u banji.
 
Evo i ja planiram da vatam voz odavde. I ako imam solidan posao od kojeg mogu normalno da živim. Imam nekoliko radnika zapošljenih i ne vidim problem u radnicima i radnoj snazi. Već u ekonomskoj, zapravo platežnoj moći gradjana Srbije. Koja je veoma niska. Čini mi se najniža u Evropi, ispod Albanije čak. U SSrbiji stalno poskupljuje nešto i to umanjuje platežnu moć svima. Evo sada struja, kažu nije mnogo oko 300 dinara po računu u proseku. Medjutim 300 dinara na 100 ljudi je 30 000, pa tako sve do nekoliko miliona. Gorivo je psokupelo, porezi na imovinu su odavno podignuti. Nikome to ne smeta, niko se ne buni, čak postoje i oni koji se raduju takvim merama. A da taj novac koji nam država neopravdano uzima, bude iskorišten za prave stvari i da se realno nadaš nekom ulaganju u budućnost, ono ispade da Vulinu tetka kupuje stan. E to je problem Srbije, korupcija, sve će nas pojesti korupcija.

A da pokušate nešto od Vašeg posla ili veštine ponudite zapadnom tržištu gde je bolje to plaćeno.Čak je za sada moguće da radite u sivoj ekonomiji ukoliko Vam se isplati.
 
22221976_159896414600348_9042170170577397383_n.thumb.jpg.6bf6a66c2eaff5affb212608bcad1574.jpg
 

:hahaha: ....

Ебига, социјализам .... Није мртав, сад се поново диже из мртвије!
Долазе хорде да се увале за џаба (чисто сумњам да су ти са слике жељни тешког рада).... Има будала који ће то све плаћати.
 
Šta, i ti si ljut što ti tvoji iz stranke nisu našli posao u u pošti? Idi i buni se, vidiš koga sve zapošljavaju. :rtfm:

Pa vidim. Takve kao što si ti. Parazit , ovde došao da drži nekome slovo o radu.
Inače ti živiš od toga što ja i slični meni svakog meseca plaćamo debeo porez državi. Sto puta više cenim , te nesrećnike koji rade za Kineze , pa izmišljaju bolovanja da bi obradili njive, od stranačko-parazitskog šljama zaposlenog po opštinama i sl... Čuj inspektori.
 
Daš mu netto platu 30 ljadi i to na njegov tekući ,a koverat stimulacije u ofisu u četri oka!
Obićno još toliko,pa nek ide na bolovanje za 20 ljadi i nek rinta na njivi...Nema koverat!
A što se tiče "nemačkih" i "švedskih" firmi,valjda i vrapci znaju da to nisu strana ulaganja ,
već firme naših politićara i tajkuna registrovane tamo na rođake i kumove...
Jer tamo radnik radi 6 sati dnevno,a ovde ako ne radi 10-pedala!
 
Ah , da. Ako ti je lakše samo se teši se time. Pa vama po opštinama je u opisu radnog mesta da ste poltroni.

Da, to ovi tvoji partijaši. Nago, znaš, ja nisam zaposlen u nekoj formi, bilo da je privatna ili državna. Ali ti to znaš, nego si malo gluplji.

- - - - - - - - - -

"Problem privrede je kada dođu sezonski radovi to što zaposleni uzimaju bolovanja, odu sa posla da završe sezonske poslove. Radićemo sa sindikatima kako da rešimo taj problem", naglasila je Brnabić.


I treba otici iz drzave u kojoj se obrada zemlje smatra kao problem.

Problem je što se obradom zemlje ne bave poljoprivrednici, već radnici.

- - - - - - - - - -

I ja bih ali treba dati otpremninu. i zaostale plate.

Nema tu velike otpremnine, teško da je iko od tih zaposlenih sastavio više od nekoliko godina. A imaju i mogućnost angažovanja detektiva, pa dokazi i onda nek' ih na sudu dobiju i otpuste bez ijednog dinara.
 
Nema tu velike otpremnine, teško da je iko od tih zaposlenih sastavio više od nekoliko godina. A imaju i mogućnost angažovanja detektiva, pa dokazi i onda nek' ih na sudu dobiju i otpuste bez ijednog dinara.

A zasto to ti i Brnabicka ne kazete za radnike u javnoj upravi, opstinama, komunalnim preduzecima, tamo narocito?

Nego sakrivate cinjenice kaobajagi kod privatnika je strasno (sto i jeste, verovatno beze od nemogucih uslova rada), dok ovamo em odlicni uslovi, em bolovanja (doduse malo manje otkad su plate manje ali nije zanemarljivo)?

Sto se o tome ne "gukne" neka rec?

Briga me uostalom za investitore kad nam mladi i sposobni odlaze, ja pomislih o tome je tema isprva, kad ono - investitori ionako namameljeni ovamo koji gledaju da iskoriste i odu.
 
"Mnogi će otići iz Srbije ako se nešto ne promeni"


Beograd -- Strožom kontrolom pokušaćemo da sprečimo zloupotrebu bolovanja, izjavila je predsednica vlade Ana Brnabić.


Brnabić je dodala da će mnogi investori otići iz Srbije, ukoliko se nešto ne promeni, jer ne mogu da planiraju posao.

Ona je dodala da će se na proveru bolovanja ići zbog zloupotreba, a da će oni koji su stvarno bolesni svakako i dalje moći da ostvare svoje pravo.

"Problem privrede je kada dođu sezonski radovi to što zaposleni uzimaju bolovanja, odu sa posla da završe sezonske poslove. Radićemo sa sindikatima kako da rešimo taj problem", naglasila je Brnabić.

Ona je dodala da Zakon o radu predviđa kontrolu bolovanja.

"Imamo fabrike gde kada dođe vreme setve radi 30 odsto ljudi, a ostali su na bolovanju. U Ivanjici je to recimo veliki problem gde se 'ubijete' da dovedete investotore, a onda dođe sezona i nema proizvodnje", rekla je Brnabić.

Ona je dodala da će se raditi na sprečavanju zloupotreba kako bi investitori mogli da planiraju posao.

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar kaže da ne vidi problem u tome što se bolovanja proveravaju. On je rekao da nije bilo žalbi građana da je neko bio bolestan, a da mu nije otvoreno bolovanje, odnosno da to svoje pravo nije mogao da ostvari.

Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević ukazao je da se na zloupotrebu bolovanja ne žale samo strani investitori već i domaće firme i kao primer naveo Telekom Srbija.

"Iskoristićemo sve zakonske mogućnosti da zloupotrebu bolovanja suzbijemo", rekao je Đorđević, ali i podsetio da nije interes poslodavaca da im bolesni ljudi rade.

On je podsetio da postojeći Zakon o radu u članu 179 predviđa vanrednu kontrolu bolovanja, te da ukoliko se zloupotrebe dokažu poslodavac može prekinuti ugovor o radu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=10&dd=11&nav_id=1312956

Reci mi nesto sto ne znam?

Ljudi napustaju brod koji tone uveliko.


Nemacka, Svedska, Norveska, Austrija... Slovacka, Kanada ma svuda. Svi gledaju da grabe nekakve papire, sertifikate, uce jezi. Jbg, niste uspeli zaustaviti ljude ni za vreme ispiranja mozga u vreme Slobe, necete ni sada.

- - - - - - - - - -

Znaci pripremite se sl godine na novi udar: nove agencije i policija za vijanje ljudi na bolovanju po njivama :cool:
Mnogi pametni su vec otisli odavde.Ostaje onaj koji zbog necega mora.
 
Odlaze kao i što si ti otišao da bi bolje živeli.

Upravo o tome celo vreme i pričam ali đžabe.Ukoliko je neko na nuli treba se pokrenuti za poso ništa ne gubi.Ko je bez posla najviše gubi na NSZ i to treba pod hitno ukinuti.
Dakle ne igra ulogu hoće li otići u inostranstvo ili ostati u Srbiji ali treba nešto da preduzme sve drugo pogrešno radi.
 

Back
Top