MLEKO i mlečni proizvodi

imas na svakoj zelenoj pijaci prodavce pravog kajmaka i sira, pravo mleko i pravu surutku

Razvodnjavaju i seljaci mleko. Deda jednom banuo nenajavljen seljaku od kog je kupovao mleko, ovaj mu dade sveze pomuzeno, kad je dosao kuci nije verovao koja razlika. Tako i medari muljaju, hrane pcele rafinisanim secerom. Kad ti trebaju pare, mora tako. Al obavezno preko tudje grbace ( zivotinja ).
 
imas na svakoj zelenoj pijaci prodavce pravog kajmaka i sira, pravo mleko i pravu surutku

Hvala ti, viđala sam ih :D Generalno u Srbiji krave slabo viđaju livadu, naročito ove iz bliže okoline Beograda, te tako ne verujem u "prave" produkte. Većina krava ceo svoj "radni vek" ne izađu iz štale. Kao što rekoh, kad bih lično poznavala kravu :lol: i znala livadu na kojoj je pasla, rado bih konzumirala njene proizvode . Kao što sam, uostalom, to i radila u detinjstvu, na selu kod rodbine. U ovo što se prodaje po našim zelenim pijacama nemam poverenja.
 
Poslednja izmena:
ja pijem kozje mleko celog zivota (osim preko zime kada kurrve ne daju mleko, tada mi dobro i kravlje)
mrzim ukus kada je prokuvan pa ga nikad ne prokuvavam.
posto su koze sjarne, sada daju malo mleka ali brateeee koliko je to masno :eek:

doza mi je litar mleka na 2.5 deci jake kafe.
kada radim uspem da drmnem jednu dozu, a neradnim danim znam i po 3 doze :rumenko:

jebbe se i meni tacno za naucna istrazivanja ostetnosti ili o korisnosti mleka, ja pijem jer ga volim :cool:

odoh da zamutim dozu

- - - - - - - - - -

Hvala ti, viđala sam ih :D Generalno u Srbiji krave slabo viđaju livadu, naročito ove iz bliže okoline Beograda, te tako ne verujem u "prave" produkte. Većina krava ceo svoj "radni vek" ne izađu iz štale. Kao što rekoh, kad bih lično poznavala kravu :lol: i znala livadu na kojoj je pasla, rado bih konzumirala njene proizvode . Kao što sam, uostalom, to i radila u detinjstvu, na selu kod rodbine. U ovo što se prodaje po našim zelenim pijacama nemam poverenja.

pa sad... razlika je u tome dal je to "domace mleko" sa neke male farme ili covek ima par komada koje mu pasu oko imanja.

seca u nesreci jeste da smo banana drzava i da proizvodjaci gotovo da nemaju njeku veliku korist, pa ako imas nekoliko grla vise ti se isplati da ceo dan provede na ispasi.
tkd naterani iz bede mozes najbolje mleko kupiti

(inace kada vidis da neka starija zena prekaljana radom prodaje nekoliko kila kajmaka i koju dvolitru mleka, to ti je dooobra sansa da njene krave imaju imena i da pasu na slobodi :) )
 
Hvala ti, viđala sam ih :D Generalno u Srbiji krave slabo viđaju livadu, naročito ove iz bliže okoline Beograda, te tako ne verujem u "prave" produkte. Većina krava ceo svoj "radni vek" ne izađu iz štale. Kao što rekoh, kad bih lično poznavala kravu :lol: i znala livadu na kojoj je pasla, rado bih konzumirala njene proizvode . Kao što sam, uostalom, to i radila u detinjstvu, na selu kod rodbine. U ovo što se prodaje po našim zelenim pijacama nemam poverenja.
evo tu jakovo iza surcina pasu krave,i ovce i koze po livadama,u ripnju isto,ma i blize umka,u ostruznici prodaju kozje proizvode sa puta vidi se tabla,lepo kuc kuc dobar dan da probamo jel pravo
 
evo tu jakovo iza surcina pasu krave,i ovce i koze po livadama,u ripnju isto,ma i blize umka,u ostruznici prodaju kozje proizvode sa puta vidi se tabla,lepo kuc kuc dobar dan da probamo jel pravo

Gde su aerodromi, putevi, magistrale automobili i avioni ostavljaju u izduvnim gasovima ogromnu kolicinu OLOVA i desetinu kilometara daleko na travi i svim ostalim biljkama....

A pouzdano se zna da olovo IZAZIVA RAK....:per:

I poslwe se narod pita: "Jao odakle danas epidemija raka? Da nije osiromaseni uranijuim?"
 
Ма не то, него где си омирисао крављи гној?

evo njegove skoranje slike :cool:


1400244864023s.jpg
 
Млечни производи без којих наша кућа никад не остаје: млеко, јогурт, павлака, сир, топљени сиреви, сирни намази.

Количине се само допуњују.
 

Back
Top