Mit o Potopu

Obersturmfuehrer:
sam potop nije nista neobicno, to se desavalo nekoliko puta kroz istoriju, a predpoststavka je da se desio jedan veliki - onaj o kom prica noje. on je verovatno bio uzrokovan udarom meteora u okean (Atlantik najverovatnije), i izazvao talas koji je potopio tadasnji poznat svet.
jos jedna mogucnost je mogucnost zemljotresa i cunamija, ali se ona uzima kao manje verovatna.

...

Pa, bar neki napredak. Malo po malo, jos ce od tebe i postati pravi strucnjak za istoriju ( mislim na onu pravu).
 
ristob:
Ima i varijanta da je voda došla iz atmosfere i da je padala kao kiša. Samo je pitanje odakle tolika količina vode u atmosferi.

Ako bi meteor udario u more milijarde tona vode bi poletele u atmosferu. U roku od nekoliko sati bi pale na celu Zemlju i ta "kisa" bi bila tako silovita da bi same kapi bile smrtonosne. Posle smrtonosne kise usledio bi cunami(ogroman talas) hiljade puta veci od onoga koji je pogodio Indoneziju. Imam knjigu "10 most probable ends of the world" i tu je opisan i meteor i super vulkan i jos dosta drugih veoma zanimljivih stvari.
 
Postoje razne vrste bogova. Bogovi pod kojima se podrazumevaju nebeska tela, bogovi koji su oznacavali glavna bozanstva od krvi i mesa i polubogovi - kasniji potomci i masanci.
U mnogim mitovima postoje opisi sukoba bogova koji se odnose na dogadjaje u kosmosu izmedju nebeskih tela.
 
ristob:
Nepogode nam prete odozgo, nepogode nam prete odozdo, napogode nam prete iz nas samih...
Ipak opstojimo...

bas nam je lep zivot napravio tvorac?
ne znas odakle ce pre nesreca da dodje, dal od ljudi, dal kao boziji cekic iz svemira....

kao u onom vicu:
Govori otac svom sinu mongoloidu:
- Idi u prodavnicu, donesi pivo!
- Necuuuu.
- Idi, kad ti kazem, ja sam ti otac!
- Necu, necuuu, necuuuu....
- Idi, , ja sam te napraviom, ima da me slusas!
- E, al si me napravio...
 
ristob:
Ima i varijanta da je voda došla iz atmosfere i da je padala kao kiša. Samo je pitanje odakle tolika količina vode u atmosferi.


U prepotopnom svetu, klima je bila identicna na bilo kom delu planete da ste bili. Bila je ista, upravo iz razloga, sto ju je obuhvatao vodeni omotac, koji se jednostavno "srucio" na Zemlju onog trenutka kada je Bog odlucio da "pusti" potop na Zemlju!
 
nije tacno.
apsolutno nije tacno.
imas mali milion geoloskih nalaza i analiza koji svedoce da su predeli na zemlji bili podlozno svakavim uticajima, od ledenih doba, do poplava.
 
Obersturmfuehrer:
bas nam je lep zivot napravio tvorac?
ne znas odakle ce pre nesreca da dodje, dal od ljudi, dal kao boziji cekic iz svemira....

kao u onom vicu:
Govori otac svom sinu mongoloidu:
- Idi u prodavnicu, donesi pivo!
- Necuuuu.
- Idi, kad ti kazem, ja sam ti otac!
- Necu, necuuu, necuuuu....
- Idi, , ja sam te napraviom, ima da me slusas!
- E, al si me napravio...

:lol: :lol: :lol:
 
Obersturmfuehrer:
nije tacno.
apsolutno nije tacno.
imas mali milion geoloskih nalaza i analiza koji svedoce da su predeli na zemlji bili podlozno svakavim uticajima, od ledenih doba, do poplava.


.....i to verovatno od pre jedno 87,000,000,000,000,000 (milijardi miliona hiljada milijardi stotina) godina!!!! Da, znam!
 
islandjanin:
U prepotopnom svetu, klima je bila identicna na bilo kom delu planete da ste bili. Bila je ista, upravo iz razloga, sto ju je obuhvatao vodeni omotac, koji se jednostavno "srucio" na Zemlju onog trenutka kada je Bog odlucio da "pusti" potop na Zemlju!
Nažalost, to je samo pretpostavka. Mogla je i kometa izručiti vodu na Zemlju.
 
Obersturmfuehrer:
tacno tako - otkud ta voda...
zato je ta teorija i napustena i najverovatnija je ona sa meteorom - ne samo zbog Nojea i price o njemu vec i o mitovima drugih naroda koji spominju potop u slicno vreme....


Voda nije dosla iz atmosfere, niti je tamo mogla da bude. Veliki deo vode koji se danas nalazi u okeanima je bio ispod zemljine kore, kao amortizer izmedju kore i jezgra planete da na povrsini ne bi doslo do potresa, pre vise hiljada godina jedan veliki meteor je udario u planetu pomerio njenu osu, izbacio je delimicno iz zivotnog pojasa oko sunca i totalno poremetio celokupni sistem na zemlji, zemlja je pkla po sredini kao lubenica i voda koja je bila ispod kore je i zsikljala uvis vise kilometara kontinenti su se kretali u dva pravca cetrdeset dana j trajalo praznjenje, a godinu dana putanovanje kontinenata ispod vode da bi doslo do nabiranja kopna i stavaranja kontinenata kave danas vidimo, to mozes proveriti na Google ertu, videces kako izgleda snimak iz satelita, pa se uveri sam. Biblija ovaj dogadjaj opisuje izvestajem o potopu, geologija100% sa svojim saznjanjima podupire bibliski model, minijatura tog dogadjaja je sveta helena u americi kada je u roku od nekoliko sati nastao mini gradn kanjon, to su poznate stvari i ima mnogo literature o tome i video materijala.
8-)
 
ristob:
Zar nema u kometama vode u obliku leda?

Hm...ybt. ala ti lupaš...pa to je strašno!Cccc...:lol:
Pa možeš li samo da zamisliš kolika bi to morala biti kometla...koja u sebi nosi toliko vode!Pa to u toj varijanti i nebi bila kometla već malo veće 'nebesko' telo...pazi sad,da bi neko 'takvo' telo izručilo vodu u obliku leda na našu planetu...pa hm...moralo bi ili da nas omaši za malo ili da se sudari sa nama a u obe varijante...naše planete nebi ni bilo...!Kapiraš Sunce ti %##%""&% tupavo!:lol:
 

Back
Top