Mit o Potopu

docus:
Voda nije dosla iz atmosfere, niti je tamo mogla da bude. Veliki deo vode koji se danas nalazi u okeanima je bio ispod zemljine kore, kao amortizer izmedju kore i jezgra planete da na povrsini ne bi doslo do potresa, pre vise hiljada godina jedan veliki meteor je udario u planetu pomerio njenu osu, izbacio je delimicno iz zivotnog pojasa oko sunca i totalno poremetio celokupni sistem na zemlji, zemlja je pkla po sredini kao lubenica i voda koja je bila ispod kore je i zsikljala uvis vise kilometara kontinenti su se kretali u dva pravca cetrdeset dana j trajalo praznjenje, a godinu dana putanovanje kontinenata ispod vode da bi doslo do nabiranja kopna i stavaranja kontinenata kave danas vidimo, to mozes proveriti na Google ertu, videces kako izgleda snimak iz satelita, pa se uveri sam. Biblija ovaj dogadjaj opisuje izvestajem o potopu, geologija100% sa svojim saznjanjima podupire bibliski model, minijatura tog dogadjaja je sveta helena u americi kada je u roku od nekoliko sati nastao mini gradn kanjon, to su poznate stvari i ima mnogo literature o tome i video materijala.
8-)

:confused: :arrow: :razz:
 
Lv_03.jpg


Kada se voda povukla, pojavile su se srpske kudelje, kašike, poneka kućica, i bogtepita šta je još Milić ovde nabacio...

Inače, ako se ne zezamo – dobra slika!

Jedino joj fali što je ludak naslikao!!!!!!!!
 
docus:
Voda nije dosla iz atmosfere, niti je tamo mogla da bude. Veliki deo vode koji se danas nalazi u okeanima je bio ispod zemljine kore, kao amortizer izmedju kore i jezgra planete da na povrsini ne bi doslo do potresa, pre vise hiljada godina jedan veliki meteor je udario u planetu pomerio njenu osu, izbacio je delimicno iz zivotnog pojasa oko sunca i totalno poremetio celokupni sistem na zemlji, zemlja je pkla po sredini kao lubenica i voda koja je bila ispod kore je i zsikljala uvis vise kilometara kontinenti su se kretali u dva pravca cetrdeset dana j trajalo praznjenje, a godinu dana putanovanje kontinenata ispod vode da bi doslo do nabiranja kopna i stavaranja kontinenata kave danas vidimo, to mozes proveriti na Google ertu, videces kako izgleda snimak iz satelita, pa se uveri sam. Biblija ovaj dogadjaj opisuje izvestajem o potopu, geologija100% sa svojim saznjanjima podupire bibliski model, minijatura tog dogadjaja je sveta helena u americi kada je u roku od nekoliko sati nastao mini gradn kanjon, to su poznate stvari i ima mnogo literature o tome i video materijala.
8-)

ajd sad procitaj svoj ponovo pa mi odgovori na sledeca pitanja

1) kolika je sila, tj koliki bi trebalo da bude metor tako da pomeri zemljinu osu?
2) kako je zemljina osa bila postavljena u to PRA vreme i zasto mislis da je osa tada bila postavljena bitno drugacije nego sada?
3) odakle prititisak pod kojim bi ta voda sikljala vise kilometara u atmosferu
4) gde to mogu proveriti na google earth? daj tacne koordinate
5) gde je video materijal koji ponistava geoloske dokaze o "mini grand kanjonu"
6) koji su to geoloski dokazi koji podupiru biblijski model

e, ako mi na ova pitanja odgovoris, svaka ti cast....
naravno, uzimajuci u obzir pravu istoriju i nauku, a ne pseudo nauku i alternativnu istoriju....
 
Pre 2 godine sam čitao (ne mogu navesti tačan izvor) da su japanski naučnici, merenjem ultrazvukom, utvrdili da na dubini od 2800 km u zemlji, postoji sferni prsten vode debljine 300 km.
 
ne znam za to...mada, ako si to nasao na nekom kreacionistickom sajtu, uospte me ne bi cudilo da je to namerno pogresno interpretirano neko stvarno istrazivanje...
npr ono koje tvrdi da ispod povrsine zemlje postoje ogromne kolicine vode....
 
Možda je ipak to tačno. Talasanje zemlje posle zemljotresa asocira na tlasanje zemljine kore koja pluta na vodi, a ne na magmi, pošto bi talasanje, zbog gustine magme, bilo mirnije.
 
docus:
Voda nije dosla iz atmosfere, niti je tamo mogla da bude. Veliki deo vode koji se danas nalazi u okeanima je bio ispod zemljine kore, kao amortizer izmedju kore i jezgra planete da na povrsini ne bi doslo do potresa, pre vise hiljada godina jedan veliki meteor je udario u planetu pomerio njenu osu, izbacio je delimicno iz zivotnog pojasa oko sunca i totalno poremetio celokupni sistem na zemlji, zemlja je pkla po sredini kao lubenica i voda koja je bila ispod kore je i zsikljala uvis vise kilometara kontinenti su se kretali u dva pravca cetrdeset dana j trajalo praznjenje, a godinu dana putanovanje kontinenata ispod vode da bi doslo do nabiranja kopna i stavaranja kontinenata kave danas vidimo, to mozes proveriti na Google ertu, videces kako izgleda snimak iz satelita, pa se uveri sam. Biblija ovaj dogadjaj opisuje izvestajem o potopu, geologija100% sa svojim saznjanjima podupire bibliski model, minijatura tog dogadjaja je sveta helena u americi kada je u roku od nekoliko sati nastao mini gradn kanjon, to su poznate stvari i ima mnogo literature o tome i video materijala.
8-)
OK, to je najveca glupost koju sam u zivotu cula, ovaj znas kako kazu da ti u neke price ni mala deca ne bi poverovala...e pa ja sam derle i ponavljam, najveca glupost koju sam u zivotu cula... :roll:
 
Bi2:
Što je ludak ? Zato što slika ovako...
Da je samo slikao, Bog bi video i njega i nas.

A da je bio to što je bio, jeste, evo citiram ga: Neću više da izigravam ludilo zbog ludaka jer Srbiji je dosta ludila.

E, sad, da li je izigravao ludilo, ili je stvarno bio duševni bolesnik, treba pročitati ovo i razmisliti:

…Poznati srpski slikar i patriota Milić od Mačve svim neprijateljima srpskog roda zapretio "Teslinom bežičnom energijom pozajmljenom iz središta magnetskog polja Zemlje". "Uskoro će Srbi biti gospodari sveta.“
Već sada Srbi raspolažu tajnim oružjem iz takozvanog Teslinog paketa, predatog 1943. godine ambasadoru Fotiću. Ako samo jedna bomba padnc na Beograd - Vatikan, Beč, Bon i Zagreb biće potreseni iznutra silom formulc V3 = 0. Kad se to desi, Atlantiđani će se pojaviti i proglasiti Srbe imperijalnim narodom, koji će od tog časa u ime njih zavesti red na Zemlji i zagospodariti svetom."' Na ovaj način, govorio je Milić od
Mačve, u dva napada bili bi uništeni Zagreb, Beč, Tirana, Sofija, Prag i Vatikan. Rim bi bio pošteden, jer Srbi cene nje govo umetničko nasleđe. U drugom krugu stradala bi cela Ne mačka i njoj slične države, a takođe i gradovi Ankara, Teheran, Džeda, Meka i Medina. To što Srbi nikada nisu izvršili ova dva razorna napada verovatno treba pripisati dobroti srpskog srca.
Bi2:
Tebe ova slika asocira na potop???
Da, podseća me na potop, s tim što je umesto Nojeve barke trebalo izabrani da se sklone pod srpsku šljivu...:
Osim stradanja koje su im Srbi mogli prirediti, Milić od Mačve je prorokovao i kako će Bog kazniti srpske neprijatelje:
"Čitavu zapadnu hemisferu zahvatiće neslućena lančana tektonska pomeranja u trajanju od 15 minuta. Tako da će živih ljudi ostati samo toliko da se može skloniti pod krošnju jedne šljive. Ta krošnja je metafora za Srbiju." Naravno, Srbi će "jedini biti u stanju da posle ove tektonske katastrofe kao jedini preživeli narod žive na planeti. To je zbog toga što će ovih narednih osam godina dok ne dođe do katastrofe Srbi pod sankcijama naučiti da žive u prirodi i to će ih spasti. Oni će jedini tada biti u stanju da posle apokalipse obnove novu evropsku civilizaciju.''
Po rečima srpskog slikara i patriote, ova "tektonska katastrofa" trebalo bi da se dogodi u junu 2001.godine. Nažalost, Milić od Mačve nije doživeo da vidi da li će se njegovo proročanstvo obistiniti, ili će i Gospod prema srpskim neprijateljima biti velikodušan kao što su Srbi bili.
(Sve u: Glas javnosti, 04. Nov 1999 http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3761875&postcount=90)
 
"Iskoristimo svoju šansu i ritnimo se kao goveče pred klanje. Možda nam upali jedna kultna revolucija naših osnovnih vrednosti, onih kreativnih, stvaralačkih. Svako od nas ima po nekoliko talenata u sebi, probudimo ih i onda neće biti samo dvanaest miliona Srba u svetu, već nekoliko puta više. Arnautski šićir-bej, Ismail Nadare, širio je vesti kako "Srbi žderu pečenu albansku decu", a vi njegovu mračnu savest zasenite bleskom stvaralačkog dometa."

Da je toliko lud čovek, ne bi rekao ovo što je rekao. Niti bi ovako slikao do kraja života.
Sve više verujem da se namerno pravio ludjim no što zaista jeste...:wink:
Hvala ti za ovo, u svakom slučaju.
 
lj_950:
E, sad, da li je izigravao ludilo, ili je stvarno bio duševni bolesnik, treba pročitati ovo i razmisliti:

…Poznati srpski slikar i patriota Milić od Mačve svim neprijateljima srpskog roda zapretio "Teslinom bežičnom energijom pozajmljenom iz središta magnetskog polja Zemlje". "Uskoro će Srbi biti gospodari sveta.“

posle ovoga sam siguran da je potpuno odlepio, nema tu sta da se razmislja...
 
ristob:
Možda je ipak to tačno. Talasanje zemlje posle zemljotresa asocira na tlasanje zemljine kore koja pluta na vodi, a ne na magmi, pošto bi talasanje, zbog gustine magme, bilo mirnije.

Hm...ybt. kad tebe vidim...tj. ono što pišeš...stvarno mi je drago što nisam vernik...
Pa kako možeš tako nešto i da pomisliš!!?Kako možeš tako nešto ovako javno da napišeš!Cccc...al' se blamiraš...
Btw. ovo ti je ravno onom što si napisao za kometlu!:lol:
 
Šakal:
Hm...ybt. kad tebe vidim...tj. ono što pišeš...stvarno mi je drago što nisam vernik...Pa kako možeš tako nešto i da pomisliš!!?Kako možeš tako nešto ovako javno da napišeš!Cccc...al' se blamiraš...
Btw. ovo ti je ravno onom što si napisao za kometlu!:lol:

to ti je razlog sto nisi vernik?? :?
 

Back
Top