Misticno iskustvo stvarnost ili samoobmana?

Oni koji praktikuju Satanina dela njima smeta razotkrivanje istine Biblijeske o tome
Oni kriju da saradjuju sa demonima tako da ne spominju Sotonu i demone
Tako su i Isusa klevetali kada je razotrivao Satanina dela

Ko voli Boga je srecan sto moze da upozori ljude na Satanine zamke i da im pomogne tako
A ko se bavi demonskim stvarima ne prica o Sotoni krije sta radi

Bog nam je zato dao Bibliju da se mozemo zastititi od zla i od onih sto praktikuju to zlo - demonizam

na primer lazna ucenja podupiru delovanje demona
ucenje o besmrtnosti duse na primer to koriste oni koji saradjuju sa demonima
i lazu ljude da komuniciraju sa umrlima umesto toga takvi dolaze u kontakt sa demonima
sto je opasno
demoni promovisu misticizam jer to privlaci neke ljude
a upadaju u zamku oni koji ne znaju Bozju rec

a Bozja rec upozorava na

U 5.Mojsijevoj 18 :10 citamo : “neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe.
 
Poslednja izmena:
Pa opisano ti je. Ti to zoveš mističnim iskustvom. :lol:
Stvarno svašta..

Kad si besna, kada osećaš krivicu, stid, to je normalno ljudsko iskustvo
i tada si od sotone koji se time hrani bezbedna, ali kada osetiš ljubav,
eeee.. drž se.. :lol:

Pa mora da postoji taj neko drugi na ovom svetu da osetis tu ljubav a nedobijes sliku u glavi i ti tu sliku obozavas.E svasta.I plus mislis da i on tebe.Jos to bude licno bog.Bas svasta.
 
Pa mora da postoji taj neko drugi na ovom svetu da osetis tu ljubav a nedobijes sliku u glavi i ti tu sliku obozavas.E svasta.I plus mislis da i on tebe.Jos to bude licno bog.Bas svasta.
Jesi li ti pročitala ono što si citirala? Gde tamo piše ovo što ti sada pišeš?
Niti se pominje slika u glavi, niti Bog.
Kako bre fantaziraš tako. Fokusiraj se.
 
Svi odgovori su u bibliji.
Prije nego kr
Misticno iskustvo je vrsta religioznog duhovnog iskustva u kojem se osoba negde gubi ne znam samo gde i onda kad se opasulji
izvestava o gubitku individualnosti, jedinstva celokupne stvarnosti, sjedinjenju sa bozanstvom.
Da li je to misticno iskustvo istinito i da li taj izvestaj doticnog mistika mogu drugi prihvatiti kao tacan.Ja verujem da je on to sve doziveo da ne laze ali kako zna da to nije zabluda.
To je vezano za njegovu osobu a ne za tebe.
 
Svi odgovori su u bibliji.
Prije nego kr

To je vezano za njegovu osobu a ne za tebe.
..
Jel ti razumeš da su to tvoje fantazije i da tamo tako nešto ne piše?
Gde je Bog pomenut u onom citatu?

U praznini se neko pojavi.. :rotf: Što bi se onda to prazninom zvalo?
Jedan opis sam navela a sad cu definiciju sta je misticizam i ti pojma nemas sta je
U Oksfordskom recniku dve verzije znacenja reci misticizam, koje se mogu navesti kao. Misticizam je verovanje da je sjedinjenje sa Bozanskim mogucce, ili verovanje da se duhovno shvatanje znanja nedostupnog intelektu moze posticci koncentracijom mantrom ili druga moguccnost Misticizam je verovanje koje karakterise zabluda i sanjarska zbrka misli.
 
..
Jedan opis sam navela a sad cu definiciju sta je misticizam i ti pojma nemas sta je
U Oksfordskom recniku dve verzije znacenja reci misticizam, koje se mogu navesti kao. Misticizam je verovanje da je sjedinjenje sa Bozanskim mogucce, ili verovanje da se duhovno shvatanje znanja nedostupnog intelektu moze posticci koncentracijom mantrom ili druga moguccnost Misticizam je verovanje koje karakterise zabluda i sanjarska zbrka misli.
I ti si u opisu, gde čovek opsuje duboko osećanje ljubavi, prepoznala misticizam?
Bravo. :lol:
 
Evo primera to bog i te fore mistike sta je pisac hteo da kaze pojma nemam
Minut ili dva (i jednom u većem delu sata), ono što sam video izgledalo je sasvim drugačije. Svetlost je postala drugačija – kao da je kroz sve sijao sjaj. Biblijska fraza za ovo je „slava Božija“ – kako to kaže knjiga proroka Isaije, „zemlja je ispunjena slavom – sjajem – Božijom. Svet se preobrazio, iako je ostao „isti“. I doživeo sam nestanak distinkcije subjekt-objekat koja obeležava naše uobičajeno svakodnevno iskustvo – taj osećaj da smo odvojeno ja, „ovde“, dok je svet „tamo negde“.
 
Evo primera to bog i te fore mistike sta je pisac hteo da kaze pojma nemam
Minut ili dva (i jednom u većem delu sata), ono što sam video izgledalo je sasvim drugačije. Svetlost je postala drugačija – kao da je kroz sve sijao sjaj. Biblijska fraza za ovo je „slava Božija“ – kako to kaže knjiga proroka Isaije, „zemlja je ispunjena slavom – sjajem – Božijom. Svet se preobrazio, iako je ostao „isti“. I doživeo sam nestanak distinkcije subjekt-objekat koja obeležava naše uobičajeno svakodnevno iskustvo – taj osećaj da smo odvojeno ja, „ovde“, dok je svet „tamo negde“.
kuku.gif
jao, kako je ovo srašno...
 
I ti si u opisu, gde čovek opsuje duboko osećanje ljubavi, prepoznala misticizam?
Bravo. :lol:
A ti kao znas to istinsko misticno dobro moxda i znas pisi onda ako znas.Ja bi rado to nesto misticno opisala da sam doxivela iako od toga niko vajde nema.A da je na primer i bilo puklo nesto u glavi pa proslo je ko da ga nikad nije ni bilo.Iako bi psihijatra posetila za svaki slucaj .
 
Evo primera to bog i te fore mistike sta je pisac hteo da kaze pojma nemam
Minut ili dva (i jednom u većem delu sata), ono što sam video izgledalo je sasvim drugačije. Svetlost je postala drugačija – kao da je kroz sve sijao sjaj. Biblijska fraza za ovo je „slava Božija“ – kako to kaže knjiga proroka Isaije, „zemlja je ispunjena slavom – sjajem – Božijom. Svet se preobrazio, iako je ostao „isti“. I doživeo sam nestanak distinkcije subjekt-objekat koja obeležava naše uobičajeno svakodnevno iskustvo – taj osećaj da smo odvojeno ja, „ovde“, dok je svet „tamo negde“.
To je subjektivni dogadjaj skratiš priču.
 
A ti kao znas to istinsko misticno dobro moxda i znas pisi onda ako znas.Ja bi rado to nesto misticno opisala da sam doxivela iako od toga niko vajde nema.A da je na primer i bilo puklo nesto u glavi pa proslo je ko da ga nikad nije ni bilo.Iako bi psihijatra posetila za svaki slucaj .
Ako doživiš nekada ljubav, obavezno psihijatra poseti. Sve su negativne
emocije normalne, al ljubav je strašna.. :lol:
 

Back
Top