"Miris kiše na balkanu"- interesantna serija

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Gledao sam povremeno seriju "Miris kiše na balkanu" koju režira Ljubiša Samardžić, po romanu Gordane Kuić.

Ukratko, radi se o Jednoj porodici u Kraljevini Jugoslaviji u kojoj se mešaju Jerveji i Srbi- u glavnom u petak dolazi epizoda u kojoj ustaše dolaze na vlast u Hrvatskoj i gde počinje progon Jevreja i Srba. Sada sam geldao najavu nove epizode u kojoj govore kako su ustaše počele progon Srba. Interesentno mi je da ustaše igraju Hrvatski glumci, a još interesantnije što je Samardžić režirao jednu ovakvu seriju koja opisuje Srbe kao žrtve.
Ko ima mogućnosti neka pogleda makar ovu novu epizodu.
 
Gledao sam povremeno seriju "Miris kiše na balkanu" koju režira Ljubiša Samardžić, po romanu Gordane Kuić.

Ukratko, radi se o Jednoj porodici u Kraljevini Jugoslaviji u kojoj se mešaju Jerveji i Srbi- u glavnom u petak dolazi epizoda u kojoj ustaše dolaze na vlast u Hrvatskoj i gde počinje progon Jevreja i Srba. Sada sam geldao najavu nove epizode u kojoj govore kako su ustaše počele progon Srba. Interesentno mi je da ustaše igraju Hrvatski glumci, a još interesantnije što je Samardžić režirao jednu ovakvu seriju koja opisuje Srbe kao žrtve.
Ko ima mogućnosti neka pogleda makar ovu novu epizodu.

Gledao sam.

Zanimljiva serija, prica o Sefardima (bukvalno Spanci).
 
Serija koji mi je na početki gledanja delovala zanimljivo, ali...

Ista glumica glumi devojčicu od 15-ak godina i ženu 27 godina kasnije.
Isti glumac glumi momka koji je stasao za vojsku 1914 i čoveka koji prosi ovu ženu od gore 27 godina kasnije (a u koju se zaljubio još 1914).

I tako to...

A, dobro, znam. Zone Zamfirsko igra sebe kao devojčicu. ženu i babu, al dobro sad...
 
Serija koji mi je na početki gledanja delovala zanimljivo, ali...

Ista glumica glumi devojčicu od 15-ak godina i ženu 27 godina kasnije.
Isti glumac glumi momka koji je stasao za vojsku 1914 i čoveka koji prosi ovu ženu od gore 27 godina kasnije (a u koju se zaljubio još 1914).

I tako to...

tehnički gledano serija je katastrofa..a i priča nije nešto....Čas jekavica, čas ekavica....I još Renata Ulmanski kao narator priča čistom ekavicom...a Mirka koja glumi nju kao mladu, jekavicom..:roll: i ima tu još trista čuda..
 
tehnički gledano serija je katastrofa..a i priča nije nešto....Čas jekavica, čas ekavica....I još Renata Ulmanski kao narator priča čistom ekavicom...a Mirka koja glumi nju kao mladu, jekavicom..:roll: i ima tu još trista čuda..
To je manji problem. Jer, što da ne?
Neko ko je u mladosti živeo u Sarajevu i pričao jekavicom, kasnije se preselio u (recimo) Beograd, pa se prilagodio većini i priča ekavicom...

Moj ujak koji je rođen u Toplici, a živi već 40 godina u Bosni priča jekavicom.
 
To je manji problem. Jer, što da ne?
Neko ko je u mladosti živeo u Sarajevu i pričao jekavicom, kasnije se preselio u (recimo) Beograd, pa se prilagodio većini i priča ekavicom...

Moj ujak koji je rođen u Toplici, a živi već 40 godina u Bosni priča jekavicom.

moguće da...alli govorim pre svega o tome da sama Mirka dok živ u Sarajevu priča pola-pola..;)
Ma sve je to s brda s dola uradjeno..;)
 
Nisam pratila seriju na zalost (bar ne redovno) ali je knjiga izvrsna (trilogija) i citala sam je, sad pokusavam ponovo da je pronadjem, ali tesko, upravo je sad najtrazenija, ali su mi obecali da ce cim prva bude vracena sa citanja, mene obavestiti a ja trk...Mislim da je roman lepsi, bar po onome sto sam odgledala i uvek je tako, nego, pogresio si za Zone, ona ne igra sebe kao babu, da nisi misliio na Sofku (Necista krv), mada sam je i ja tako davno gledala da se vise ne secam je li ista glumica glumila Sofku kao babu:think:
 
Nisam pratila seriju na zalost (bar ne redovno) ali je knjiga izvrsna (trilogija) i citala sam je, sad pokusavam ponovo da je pronadjem, ali tesko, upravo je sad najtrazenija, ali su mi obecali da ce cim prva bude vracena sa citanja, mene obavestiti a ja trk...Mislim da je roman lepsi, bar po onome sto sam odgledala i uvek je tako, nego, pogresio si za Zone, ona ne igra sebe kao babu, da nisi misliio na Sofku (Necista krv), mada sam je i ja tako davno gledala da se vise ne secam je li ista glumica glumila Sofku kao babu:think:

Da, ali sam dao to kao primer, opasku nisam mislio direktno na Zone.
 
Nisam pratila seriju na zalost (bar ne redovno) ali je knjiga izvrsna (trilogija) i citala sam je, sad pokusavam ponovo da je pronadjem, ali tesko, upravo je sad najtrazenija, ali su mi obecali da ce cim prva bude vracena sa citanja, mene obavestiti a ja trk...Mislim da je roman lepsi, bar po onome sto sam odgledala i uvek je tako, nego, pogresio si za Zone, ona ne igra sebe kao babu, da nisi misliio na Sofku (Necista krv), mada sam je i ja tako davno gledala da se vise ne secam je li ista glumica glumila Sofku kao babu:think:
Биће да си у праву.

Ја погледах прву епизоду, и одмах рекох: роман је далеко бољи.

Узгред, Љубиша је, мученик, запео да режира филмове, али, све скупа, никако му то не иде, и даље је бољи глумац.
 
Биће да си у праву.

Ја погледах прву епизоду, и одмах рекох: роман је далеко бољи.

Узгред, Љубиша је, мученик, запео да режира филмове, али, све скупа, никако му то не иде, и даље је бољи глумац.

Bas tako:)
Drago mi je da si se slozila sa mnom, roman je daleko, daleko bolji, ovo je cist promasaj, kazem nisam gledala i ono malo sto jesam-nije mi se dopalo.
 
Trilogija Gordane Kuic po kojoj je radjena serija je fantasticna za razliku od same serije. Ono sto se meni licno ne dopada je glumacka podela, na prvom mestu Mirka Vasiljevic koja se pojavljuje u svim ostvarenjima Ljubise Samardzica, i uvek je ista. Devojka jos uvek nije izasla iz serije "Lubav, navika, panika" pa i u ovakvoj seriji prebrzo prica, ili jos gore prebrzo sapuce. Kad sve saberem steta je sto je seriju rezirao Ljubisa Samardzic!
 

Back
Top