Šta bi bilo najpravednije, ili makar najneutralnije rešenje teritorijalnih konflikta na Balkanu?

@Straks92 ostavio je odličan upis, tražim jednu DS9 scenu u vezi toga.

🥰
Osvajanje Mačje imperije:

FC34F5CD-A112-4CF5-BC6B-1A5D499DDE33.jpeg
 
Na balkanu ne postoje teritorijalni vec mentalni konflikti.
Jedna kolektivna lobotomija bi resila sve probleme.
A onda, svi zajedno, u miru i slozi, udjemo u EU, granice se brisu, i zivimo najnormalnije moguce.

Ali to je nemoguce, jer narod je pGlu, vaznije je da komsiji crkne krava, nego da obe krave budu zive i zdrave.
Politicari i njihovi pajtasi su napravili od svih drzava na Balkanu svoje privatno vlasnistvo, zaduzuju, kradu, izmuzavaju milijarde, a narod opet kako je bistar - samo bacis kosku i zavadis, pa vladas dokle hoces i kako god hoces. :)

Jos jednom - ne postoje teritorijalni vec mentalni konflikti na Balkanu.
ni sa ovom teritorijom koju imaju ne znaju sta ce a htjeli bi jos
 
Dosta problema se rešava na taj način.

Ja sam prvi pristalica multikulturalnosti, ali izgleda da na Balkanu to ne funkcioniše.

Etnički homogena država je jednostavno funkcionalnija, ima manje problema, manje tenzija i manje stvari koje ih odvraćaju od onoga što je najbitnije, a to je ekonomija i kvallitet života građana.
Evo Sadasnja Srbija je etnicki prilicno cista , pa ne vidimo da joj Nesto cvjeta . Znaci nije dovoljno imati etnicki cistu zemlju
 
Nije, potrebno je i da su na celnim pozicijama u drustvu ljudi sa malo vecim IQ-om.

U Srbiji vlada negativna selekcija forsirana od strane Drzave.
Odmah ti na IQ.
Potrebna je volja naroda da izgradi dobro drustvo.nakon toga sve je lako. A ovako dok se snage rasipaju je l onaj iz Nisa prica ispravno , nista od Srbije
 
Odmah ti na IQ.
Potrebna je volja naroda da izgradi dobro drustvo.nakon toga sve je lako. A ovako dok se snage rasipaju je l onaj iz Nisa prica ispravno , nista od Srbije
Nema srpski narod tu neku opstu volju, uglavnom svako gleda svoju zadnjicu.

A u drustvu ne postoje mehanizmi gde se gledanje opste volje isplati ljudima.

Mi uglavnom cekamo sve Drzava da uradi nesto, da nam da nesto, itd., nemamo previse tih inicijativa odozdo-nagore, uglavnom sve u Srbiji se svodi na:

Daj Drzavo!
Zahtevam Drzavo!
Sram te bilo Drzavo!

Mi smo ti bas ono knjiski primer zasto je etatizam los za drustvo. Treba naucnici da dodju ovde da izucavaju ovo drustvo, mnogo bi vise bilo pobornika slobodnog trzista u svetu.
 

Back
Top