Mi nismo bosanci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
OJ Hvalim te Boze Svemogici , jos jednom ..

ne rece , Hektore ,iskreno i otvoreno , Jeli Hektore usla regularna vojska hrvatske u Bosnu , ii nije .
Samo istinu Hektore ,nista drugo . Sad u poslednjem ratu .

Jesu, to nije tajna, znam za 1, 4 i 7 njihovu gardijsku brigadu, zdrug, u akcijama oko Glamoca, Drvara 1995, neki su bili tamo i 1993 kad su s nama lepo saradjivali, doduse ne znam konkretno za jedinice iz Hrvatske, ali HVO jeste saradjivao, u srednjoj Bosni smo ih spasavali od mudzahedina, dolina Neretve gornji tok, Zepce, itd...
 
Jesu, to nije tajna, znam za 1, 4 i 7 njihovu gardijsku brigadu, zdrug, u akcijama oko Glamoca, Drvara 1995, neki su bili tamo i 1993 kad su s nama lepo saradjivali, doduse ne znam konkretno za jedinice iz Hrvatske, ali HVO jeste saradjivao, u srednjoj Bosni smo ih spasavali od mudzahedina, dolina Neretve gornji tok, Zepce, itd...

Same Hrvate smo spasavali i oko Ozrena od Mudzahedina , ( onih za velikim zelenim calmama i baradama .
Tu ostade 7 najboljih momaka u zitu .

Al smo ih razbucali . Daklem .

Hvala ti Hektore , Umes ti i istinu da kazes . ti , i ako ti je cin bio nizi , odlicno znas , da smo mogli da ih razbucamo da je bilo politicke volje za to .
 
Poslednja izmena:
Pusti te priče , trebalo je da si odavno budan. Zna se i za planove, i JNA, pa JHA, pa naoružanje, pa Arkan i drugi kriminalci..
Sve se to zna , nego se očekivalo da će to JNA pozavršavati brzo,a nije , pa je opet u Međunarodnoj zajednici bilo onih koji su podržavali Srbe.
Nemoj se praviti naivan, znaš da su oni papiri protiv Miloševića imali ograničenu upotrebu, samo protiv njega.

kolko se secam Celo i Juka su prvi poceli sve sto svi znamo
 
Same Hrvate smo spasavali i oko Ozrena od Mudzahedina , ( onih za velikim zelenim calmama i baradama .
To stade 7 najboljih momaka u zitu .

Al smoi h razbucali . Daklem .

Hvala ti Hektore , Umes ti i istinu da kazes . ti , i ako ti je cin bio nizi , odlicno znas , da smo mogli da ih razbucamo da je bilo politicke volje za to .

Jedino istinu i govorim, tako je bilo, ali kad je rec o politici tad ti se moje vidjenje istine uopste ne svidja, a ni meni tvoje reakcije.
 
A ko je jedno dvije godine razmještao naoružanje po BiH ? Koji je kadar bio u strukturama VRS ?
U kojim su državnim strukturama bili Arkan i Legija ?

Ako mislis na JNA, ta vojska je imala kasarne od Vardara pa do Triglava, tu su vec bili, u svojoj drzavi koja se raspadala, rasporedjivanje snaga je doslo posle u ratu, ili neposredno pred rat, sto je sastavni deo ratne taktike, to svaka vojska radi pa i vasa. Bilo je slucajeva kad je ta vojska (JNA) htela da ode ali joj nisu dozvolili pa su joj pravili zasede i pored date garancije za bezbednim odlaskom, kao iz Marsalke u Sarajevu i Tuzli u Dobrovoljackoj ulici, a vojnici su bili pripadnici svih nacija, 18, 19 godina mladi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top