Ми, Хрвати (2)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
И колико других говорило самих Дубровчана да причају српски? Имали српску канцеларију у сред Дубровиника, плаћали порез српској властели, окружени српских земљама и Србима одакле се слила маса људи, попут оца Руђера Бошковића.

To njih i boli (vidi kako Kevičnjak histeriše i poteže prostački rečnik) :D
Da oni imaju makar jedan dokaz poput ovih naših...
Nego se kod Hrvata sve svodi na "verujte nam na reč" :D
 
Kako su isfrustrirani cinjenicom da je Dubrovnik hrvatski grad,pa jos je u 12 stoljecu putopisac Muhammad al-Idrisi bio u Dubrovniku i pisao da je Dubrovnik najjuzniji hrvatski grad. :D

Nema potrebe za frustracijama, imamo mi idovoljno svoje istorije .. samo ne smemo da dozvolimo da se croati uljuljkaju u lažima. Suviše smo ih puštali dugo pa ne znaju gde da stanu.

To ti Muhamed lično pričao?
 
pa nije smješno...

srbija je 91 krenula u bolestan i očajan potez višemjesečnog osvajanja dubrovnika, a potučena je upravo od dubrovčana koji su ginuli da bi ostali u hrvatskoj. a tvoji kompići na ovoj temi tvrde da su to zapravo bili srbi koji su tajili da su srbi i ginuli da budu hrvati umjesto da se jednostavno priključe srbiji...

vidiš kolko je to sve bolesno kod vas


.

I ti veruješ u ovu baljezgariju?
 
Nema potrebe za frustracijama, imamo mi idovoljno svoje istorije .. samo ne smemo da dozvolimo da se croati uljuljkaju u lažima. Suviše smo ih puštali dugo pa ne znaju gde da stanu.

To ti Muhamed lično ptičao?

Ovo što libar radi je isto kao kad bi skupljač gvožđa došao kod vlasnima banke i rek'o mu "što si ti isfrustriran, pa ova banka je moja, čak iako na papirima piše da je tvoja". :hahaha:



Istina,uvijek me pomalo cudila visestoljetna dubrovacka srbofobija....ali valjda oni zanaju bolje od mene zasto je to tako :D
Dokazi, slike, hrvatske zaklade iz Dubrovnika, jedan popis gde se pre Drugog svetskog rata Hrvati pominju kao većina... Mani reči.
 
Kako su isfrustrirani cinjenicom da je Dubrovnik hrvatski grad,pa jos je u 12 stoljecu putopisac Muhammad al-Idrisi bio u Dubrovniku i pisao da je Dubrovnik najjuzniji hrvatski grad. :D


Oni su još u srednjem vijeku napadali samostalnu i zasebnu hrvatsku državu Dubrovnik u više navrata. Dakle srbima ni 1000 godina pokušaja osvajanja, pripajanja , laži i obmana nije dovoljno da bi osvojili jedan grad prikovan uz more. Srpsko hrvatska linija se pomicala tamo di su srbi/vlasi nadirali s turcima kao pomoćne trupe za rat protiv kršćanstva. Tako su nam i ušli u meso, kao paraziti. Tamo di su sami htjeli nešto osvojit ni 1000 godina pokušaja nije dovoljno da se pomaknu ni za milimetar...

Ali kakav intelektualni gušt je navest na kraju sve srbe s ovog foruma da daju izjave da ovi dubrovčani danas zapravo ne znaju da su hrvati, da su im tajili da su srbi, itd. pa moj pas je pametniji od ovih ljudi...pa moj đukac se ne bi dao navest na blebetanje ovakvih gluposti...
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za frustracijama, imamo mi idovoljno svoje istorije .. samo ne smemo da dozvolimo da se croati uljuljkaju u lažima. Suviše smo ih puštali dugo pa ne znaju gde da stanu.

To ti Muhamed lično pričao?

Naravno,imate je i previse,samo je Seselj napisao 150 istorijskih knjiga,treba to sve procitati,a gdje su tek ostali likovi koji sebe zovu "istoricari"....:D
 
Oni su još u srednjem vijeku napadali samostalnu i zasebnu hrvatsku državu Dubrovnik u više navrata. Dakle srbima ni 1000 godina pokušaja osvajanja, pripajanja , laži i obmana nije dovoljno da bi osvojili jedan grad prikovan uz more. Srpsko hrvatska linija se pomicala tamo di su srbi/vlasi nadirali s turcima kao pomoćne trupe za rat protiv kršćanstva. Tako su anm iušli u meso. Tamo di su sami htjeli nešto osvojit ni 1000 godina pokušaja nije dovoljno da s epomaknu ni za milimetar...

Ne, nismo, imali smo fine odnose sa njima, dok vi niste imali nikakve odnose jer niste ni postojali :whistling:
 
Oni su još u srednjem vijeku napadali samostalnu i zasebnu hrvatsku državu Dubrovnik u više navrata. Dakle srbima ni 1000 godina pokušaja osvajanja, pripajanja , laži i obmana nije dovoljno da bi osvojili jedan grad prikovan uz more. Srpsko hrvatska linija se pomicala tamo di su srbi/vlasi nadirali s turcima kao pomoćne trupe za rat protiv kršćanstva. Tako su anm iušli u meso. Tamo di su sami htjeli nešto osvojit ni 1000 godina pokušaja nije dovoljno da s epomaknu ni za milimetar...

Pa Hrvati nemaju državu u Srednjem veku posle 11og veka, tu si nešto pogrešio. Ali, da, nisi ti ni pročitao nikad slovo bilo kog istorijskog dokumenta. :hahaha:

Daj dokaze, slike, hrvatske zaklade iz Dubrovnika, jedan popis gde se pre Drugog svetskog rata Hrvati pominju kao većina... Mani reči. Samo konkretno.


Naravno,imate je i previse,samo je Seselj napisao 150 istorijskih knjiga,treba to sve procitati,a gdje su tek ostali likovi koji sebe zovu "istoricari"....:D
On niti sebe naziva istoričarem, niti ga ko čita...
Ja sam pokušao, ali je toliko suvoparno štivo da te zaboli glava... Plus dere sa cenama knjiga. :D
 
To njih i boli (vidi kako Kevičnjak histeriše i poteže prostački rečnik) :D
Da oni imaju makar jedan dokaz poput ovih naših...
Nego se kod Hrvata sve svodi na "verujte nam na reč" :D

Ствар са Дубровником није толико једноставна и поштено је рећи да су они имали засебан идентитет али свакако ближи српском него кроатском.

Даље, чини се и далеко веће зло пошто хрватски повесничари све из дубровачке архиве што се назива ”илирским”, ”далматинским” па чак и ”нашким” подводе под, погоди погоди, хрватски...

Запене као ротови када се каже да је Гундулић и српски писац али зато са друге стране све наше писве и песнице (углавном римокатолике) из Боке подводе као хрватске.
 
Ствар са Дубровником није толико једноставна и поштено је рећи да су они имали засебан идентитет али свакако ближи српском него кроатском.

Даље, чини се и далеко веће зло пошто хрватски повесничари све из дубровачке архиве што се назива ”илирским”, ”далматинским” па чак и ”нашким” подводе под, погоди погоди, хрватски...

Запене као ротови када се каже да је Гундулић и српски писац али зато са друге стране све наше писве и песнице (углавном римокатолике) из Боке подводе као хрватске.

Ko nema večeras parče hleba da pojede, on mora ukrasti da bi ostao živ.



Youtube snimak? Jak dokaz :D Ravan onoj mapi Srbije Oštrivojevića koju si postavio :D

Daj dokaz tipa onog dokumenta, mape, popisa.
 
Barskog nadbiskupa sam nadveo, u napred, da ne bi neko pametan došao pa rekao da nema Srba katolika.
Ja samo tražim ime neke Hrvatske zaklade iz Dubrovnika i popis koji stavlja Hrvate u prvi plan u tom gradu. Jer, moguće je da popis pogreši jednom, da se jednom neka istorijska činjenica interpretira pogrešno, ali, ne na svakoj mapi, svakom popisi...

Pa i nema ih. To je bio kratkotrajan politički pokret, koji je zbog ushićenja prema uspjesima mlade srpske države, pokušao slijediti liniju srpstva, ali budući da se radilo o "salonskom srpstvu", odnosno srpstvu isključivo viših slojeva građanstva, taj pokret nikada nije zaživio među narodom i propao je vrlo brzo, nestavši bez traga. Simptomatično je da ti tzv. Srbi katolici nisu nikada postojali prije tog perioda i nikada nakon tog perioda.
 

Ovo nova sezona "hrvatskih kraljeva" u epizodi "Dubrovnik" :hahaha:

- - - - - - - - - -

Pa i nema ih. To je bio kratkotrajan politički pokret, koji je zbog ushićenja prema uspjesima mlade srpske države, pokušao slijediti liniju srpstva, ali budući da se radilo o "salonskom srpstvu", odnosno srpstvu isključivo viših slojeva građanstva, taj pokret nikada nije zaživio među narodom i propao je vrlo brzo, nestavši bez traga. Simptomatično je da ti tzv. Srbi katolici nisu nikada postojali prije tog perioda i nikada nakon tog perioda.

Simptomatično je da Dubrovčani sve do novijeg doba ni ne poznaju termin "Hrvat".
 
Pa i nema ih. To je bio kratkotrajan politički pokret, koji je zbog ushićenja prema uspjesima mlade srpske države, pokušao slijediti liniju srpstva, ali budući da se radilo o "salonskom srpstvu", odnosno srpstvu isključivo viših slojeva građanstva, taj pokret nikada nije zaživio među narodom i propao je vrlo brzo, nestavši bez traga. Simptomatično je da ti tzv. Srbi katolici nisu nikada postojali prije tog perioda i nikada nakon tog perioda.

Ivo Andrić se izjašnjavao Srbinom.
Ivan Meštrović je svoj rad posvetio Srpskoj istoriji (statua Pobednika, Miloša Obilića, Spomenik Njegošu, Spomenik Svetozaru Miletiću)



Libar i Kevičnjak i dalje samo laju kao paščad, bez dokaza relevantnih. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top